Temat: Aktualności.

2021-06-25

Zakończenie roku szkolnego

Oficjalna uroczystość, ze względów pandemicznych, zorganizowana została w hali sportowej tylko dla klas VII i VIII; pozostałe klasy odbyły spotkania z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych. Zaproszonymi gośćmi byli panowie: Burmistrz - Łukasz Kapczyński oraz Przewodniczący Rady Rodziców - Dariusz Lewandowski.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00 odśpiewaniem hymnu w obecności pocztu sztandarowego reprezentowanego przez uczniów klas VIII, po czym głos zabrał pan Dyrektor Krzysztof Turalski. W swoim przemówieniu skoncentrował się na słowach skierowanych do absolwentów w kontekście kreowania przez nich własnej przyszłości.

Następnie głos zabrali szanowni goście, kierując swoje ciepłe słowa także głównie do absolwentów naszej szkoły.

Ostatnim momentem części oficjalnej było przekazanie sztandaru przez absolwentów uczniom klas VII.

Po tej części nastąpiło wręczanie nagród uczniom wyróżnionym (ze średnią co najmniej 4,75 oraz minimum bardzo dobrym zachowaniem) przez pana Dyrektora oraz pana Przewodniczącego Rady Rodziców. Najdłużej przed całym audytorium występował w tej fazie Mikołaj Narulski z kasy VIII C - finalista konkursu matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty.

Po wręczeniu nagród wyróżnionym uczniom nastąpiło pożegnanie trojga nauczycieli kończących pracę w naszej szkole: ks. Roberta Kamińskiego - przejście do innej parafii, pani Bożeny Misiurskiej - odejście na emeryturę oraz pani Ewy Pakuszewskiej - wygaśnięcie umowy o pracę. Podziękowania oraz życzenia wymienionym nauczycielom złożył pan Dyrektor. W tym miejscu pan Dyrektor przekazał także podziękowanie za wieloletnią pracę w roli przewodniczącego Rady Rodziców panu Dariuszowi Lewandowskiemu.

Ostatnim punktem uroczystości była prezentacja scen z życia szkoły z udziałem głównie tegorocznych absolwentów, przygotowana przez panie: Katarzynę Romanowską oraz Magdalenę Jędrzejewską. Oprócz wymienionych pań za zorganizowanie uroczystości odpowiadała także pani Jolanta Lewandowska.

 

2021-06-17

Wiosna w obiektywie

Zdjęcia zostały wykonane w ramach zajęć plastycznych. Tematyką była wiosna w kadrze. Zmęczeni nauką zdalną i komputerami wyszliśmy na dwór, aby odpocząć i uwiecznić na fotografii piękno przyrody. Pełni radości i nadziei poszliśmy szukać oznak wiosny. W tym roku było to naprawdę trudne, ponieważ pogoda nas nie rozpieszczała. Udało nam się sfotografować kwiaty, rzeki, łąki, zwierzęta leśne i własne pupile. Dzięki tej pracy przeżyliśmy wspaniałą przygodę. Spotkaliśmy różne rodzaje owadów, np. pszczoły, żuki i motyle. Niektórym z nas bardzo się to spodobało i myślę, że zainspirowało do zostania fotografami w przyszłości. Było to naprawdę bardzo ciekawe doświadczenie.

klasa 7a

2021-05-20

Konkurs recytatorski

Wszyscy gorąco oczekiwali kiedy nadejdzie ten dzień… I stało się. 18 maja 2021 r. w klasie Ia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Glinojecku odbył się II klasowy konkurs recytatorski pod hasłem „Julian Tuwim”. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie talentów, zdolności oraz prezentacja umiejętności uczniów.

Konkurs miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego prezentowanego autora. W sali zawisła kolorowa dekoracja a uczniowie nauczyli się wierszy na pamięć perfekcyjnie. I tak kiedy wszyscy spotkaliśmy się w sali, rozpoczął się ten długo wyczekiwany moment.

Uroczystość rozpoczęła organizatorka spotkania pani Kasia Romanowska, serdecznie wszystkich witając i przedstawiając uczestników konkursu oraz jury, w którym zasiadła pani Jolanta Dobrzyńska, Danuta Szprengel oraz pani Kasia.   Prowadząca przybliżyła uczniom postać Juliana Tuwima.

W konkursie udział wzięło dziewięcioro uczestników, którzy recytowali wybrany przez siebie wiersz wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem.

Komisja przyznała:

I miejsce - Zofii Piotrowskiej,

II miejsce (równorzędnie) - Zofii Żochowskiej i Antoniemu Kowalskiemu,

III miejsce - Mateuszowi Koriat.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy,  a laureaci dodatkowo nagrody książkowe.

To był bardzo miło spędzony czas. Mamy nadzieję, że będziemy mogli przeżyć takie emocje w przyszłym roku szkolnym.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Pani Kasi dziękujemy za zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu.

Katarzyna Romanowska

2021-05-11

Konkurs recytatorski

Dnia 11 maja 2021 r. został zorganizowany konkurs recytatorski dla uczniów klasy Ic. Uczniowie poznali twórczość i życie poetki Marii Konopnickiej. Dziękujemy p. Katarzynie Romanowskiej za przeprowadzenie tych zajęć jak również wychowawcy p. Oldze Gryszpanowicz. Konkurs recytatorski miał na celu zapoznać uczniów z twórczością i życiem Marii Konopnickiej. Każda osoba wyrecytowała jeden wiersz. Uczniowie bardzo dobrze się spisali, ładnie wyrecytowali wiersze, wszystkiego dopełniły piękne stroje. Przy ocenie występów ważne było przełamanie stresu artykulacja głosu, całościowe zapamiętanie wiersza.

Nagrodzeni to:

I miejsce – Pola Matusiak

II miejsce – Adam Liberadzki

III miejsce – Tatiana Banaszewska

Zwycięscy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci książek oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy- podziękowania. Liczymy na dalszą współpracę z panią Katarzyną Romanowską w klasie II.

Dziękujemy :)

Olga Gryszpanowicz

 

2021-03-18

Konkurs recytatorski

Dnia 9 marca 2021 r został zorganizowany konkurs recytatorski dla uczniów klasy Ia. Uczniowie poznali twórczość i życie Marii Konopnickiej. Dziękujemy p. Katarzynie Romanowskiej za przeprowadzenie tych zajęć jak również wychowawcy p. Marii Dobrzyńskiej i p. Danucie Szprengel. Konkurs recytatorski świetnie wpisuje się w promocję czytelnictwa i literatury, zwłaszcza poezji dziecięcej. Każdy uczestnik zaprezentował jeden wiersz Marii Konopnickiej. Dla wielu było to nie lada wyzwanie wystąpić przed publicznością, staraliśmy się podkreślić, że spotkaliśmy się dla zabawy a nie rywalizacji. Każdy uczestnik zaprezentował jeden wiersz Marii Konopnickiej. Przy ocenie występów, komisja konkursowa kierowała się następującymi kryteriami: wybór utworu, opanowanie pamięciowe utworu, artykulacja, akcent, intonacja, wyraz artystyczny.

Laureaci to:

I miejsce - Antoni Kowalski

II miejsce - Hanna Gontarska

III miejsce - Szymon Malesa

Zwycięscy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci książeczek oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy- podziękowania. Występy przeszły  wszelkie nasze oczekiwania, dzieci były świetnie przygotowane, często przebrane i z rekwizytami, wzbudzały zachwyt wśród społeczności klasowej, każdy dostał zasłużoną burzę oklasków.

Danuta Szprengel.

 

2021-03-09

Akcja dla bezdomnych psów i kotów w Pawłowie

W lutym odbyła się akcja charytatywna – zbiórka żywności, zabawek, koców dla zwierząt w Pawłowie. Dzięki Waszym dobrym sercom zebraliśmy:

Karmę
Karma sucha dla psa 5 kg, 3 kg, 2 kg – 20 sztuk
Karma sucha dla psa junior 1,5 kg, 675 g, 300 g – 15 sztuk
Przysmak dla psów – 10 sztuk
Pasztet dla psów – 2 sztuki
Karma puszka dla psa – 9 sztuk
Karma ,,baton” dla psa – 3 sztuki
Karma sucha dla kota 2 kg – 4 sztuki
Karma puszka dla kota – 10 sztuk

Zabawki – 2 sztuki
Obroże – 1 sztuka
Smycze – 2 sztuki
Koce – 1 sztuka

Na początku marca dary zostały dostarczone do schroniska. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszego zaangażowania w akcję charytatywną. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

Dobro wraca!

Wychowawczynie klasy I C i II A

 

2021-02-25

Dzień Jana Brzechwy

23.02.2021 roku w klasie IC odbył się dzień poświęcony twórczości Jana Brzechwy. Dzięki wychowawczyni i pani Katarzynie Romanowskiej uczniowie w interesujący i efektowny sposób poznali wiersze i twórczość Jana Brzechwy.
Uczniowie recytowali m.in. wiersze pt. ,,Samochwała”, ,,Skarżypyta”,  ,,Pomidor”, ,,Kaczka dziwaczka”, ,,Na wyspach Bergamutach”, ,,Mucha’’, ,,Koziołeczek”, ,,Na straganie”, ,,Leń”. Wszyscy uczniowie wypadli świetnie prezentując swoje talenty recytatorskie. Wszystko dopełniły piękne stroje przygotowane przez dzieci i ich rodziców.

Uczniowie podczas tych zajęć:
- poznali ciekawostki z życia poety,
- poznali wiersze Jana Brzechwy,
- rozwijali zdolności recytatorskie,
- przezwyciężali swoje słabości, tremę.

Dziękujemy pani Kasi za zorganizowanie cyklu takich zajęć w naszej klasie. Liczymy na dalszą współpracę.

Olga Gryszpanowicz

2021-02-12

Dzień Jana Brzechwy

Uczniowie klasy I b w nietypowy sposób poznali twórczość Jana Brzechwy. Zadbała o to wychowawczyni klasy i p. Katarzyna Romanowska, która planuje cykl podobnych zajęć w różnych klasach.

Dnia 8 lutego dzieci miały możliwość:

- poznania ciekawostek z życia poety,

- zapoznania się z wybranymi wierszami tego autora,

- uświadomienia sobie posiadanych zdolności aktorsko-recytatorskich, oraz rozwijania ich poprzez naśladownictwo,

- wykazania inwencji twórczej i wyobraźni,

- kontroli własnych emocji i radzenia sobie ze stresem związanym z niecodzienną sytuacją,

- poznania różnych sposobów odbioru elementów kultury i ich prezentowania (recytacja, śpiew, taniec, rysunek)...

Dziękujemy pani Kasiu. Spotkanie było efektywne i efektowne.

Bożena Więckowska.

2021-02-02

Ślubowanie Pierwszaków

Ślubowanie klas pierwszych, w tym roku szkolnym, odbyło się wyjątkowo późno. Planowaną na 30 listopada 2020 roku uroczystość musieliśmy przesunąć  w czasie ze względu na pandemię. Pasowanie pierwszaków na uczniów naszej szkoły odbyło się dnia 2 lutego 2021 roku. Uroczystości towarzyszył duch wszechobecnego wirusa. Tak więc oprócz tańca, piosenek, wierszy i złożonego ślubowania były maseczki, rękawiczki, dezynfekcja, bezpieczne odległości i brak rodziców na widowni. Pierwszaki, niestety, nie poczuły tradycyjnego ołówka na ramieniu, czego bardzo żałują. Pan dyrektor Krzysztof Turalski symbolicznie pasował całe klasy z oddali. Mimo wszystko uroczystość była bardzo udana i pełna wrażeń. Niespodzianką dla dumnych pierwszoklasistów były upominki od rodziców.

Bożena Więckowska

2020-11-19

Nasze akcje charytatywne

Zobacz: podsumowanie, podziękowanie i... fotki ;)

Magdalena Jędrzejewska

2020-10-13

Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczny Dzień Nauczyciela, ze względu na coraz poważniejsze zagrożenie trwającą pandemią, miał zupełnie inny charakter niż dotychczasowe podobne uroczystości.

Owszem, było miło i sympatycznie zwłaszcza w momentach składania życzeń pod adresem nauczycieli przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz podczas wręczania nagród i składania życzeń pedagogom przez pana Dyrektora. Tym razem jednak, ze względów bezpieczeństwa, zamiast ogólnego uroczystego apelu całej społeczności szkolnej odbyły się  spotkania pana Dyrektora zorganizowane w 3 grupach z nauczycielami klas młodszych, starszych oraz pracownikami administracji i obsługi, bez udziału uczniów.

Za osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze oraz wzorową pracę w sektorze administracji i obsługi nagrody Dyrektora Szkoły w tym roku otrzymali:

 • p. Marzena Rubinkowska

 • p. Jolanta Lewandowska

 • p. Leszek Burszewski

 • p. Ewa Jędrzejewska

 • p. Grażyna Wędrowska

 • p. Stanisława Bawoł

 • p. Anna Dołęgowska

 • p. Zofia Koczywąs

 • p. Monika Staszewska

 • p. Jadwiga Ruszczyńska

 • p. Jolanta Gocalińska

 • p. Sylwia Szczęsna

 • p. Szczepan Masiak,

zaś nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy, wręczoną w ratuszu, otrzymał p. Lech Boniewski.

 

9-10-2020

https://www.siepomaga.pl/laura-sma

Rozpoczynamy akcję charytatywną dla Laury, małej wojowniczki cierpiącej na SMA typ2. Od poniedziałku (12.X.) wolontariusze będą zbierać pieniądze do puszek. Mamy nadzieję, że wrzucisz symboliczną złotówkę. Razem mamy przecież WIELKĄ MOC!

Organizator - Samorząd Uczniowski.

22-09-2020

Road Safety Days

Od 6 do 22 września, a więc w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona była akcja pod nazwą Road Safety Days, czyli dni bezpieczeństwa ruchu drogowego. W związku z tą akcją w piątek (18 września) uczniowie klasy VIIB towarzyszyli patrolowi ciechanowskiej drogówki w przeprowadzeniu akcji na krajowej drodze nr 60, nieopodal budynku naszej szkoły. W czasie jednej godziny lekcyjnej propagowaliśmy pozytywne postawy zwłaszcza wśród kierowców poprzez eksponowanie powierzonych nam transparentów, zaś policyjny patrol zatrzymywał losowo wybrane pojazdy i po przeprowadzeniu krótkiej rozmowy policjanci wręczali kierowcom pisemne zobowiązanie do zachowania przez nich bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Byliśmy nawet świadkami, gdy zatrzymany kierowca bez zapiętych pasów bezpieczeństwa został tylko pouczony i tym razem obyło się bez mandatu ;)

02-09-2020

Rozpoczęcie roku szkolnego

W tym roku, ze względu na szczególny czas zagrożenia pandemią wirusa, oficjalne powitanie roku szkolnego odbyło się tylko w gronie uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Uczniowie pozostałych klas spotkali się bezpośrednio ze swoimi wychowawcami w swoich salach lekcyjnych. Taka forma zminimalizowała zagrożenie wynikające ze zgromadzenia większej liczby osób w jednym miejscu szkoły.

W czasie uroczystego apelu wystąpił poczet sztandarowy szkoły oraz odśpiewany został hymn państwowy. Pierwszaków oraz ich rodziców gorąco powitał pan dyrektor Krzysztof Turalski, nawiązując do szczególnych okoliczności, w jakich przyszło nam rozpoczynać naukę w tym roku szkolnym. Po przemówieniu pana dyrektora pierwszaki także powędrowały do swoich klas na pierwsze spotkanie z wychowawcami.

26-06-2020

Zakończenie roku szkolnego

Zgodnie z wolą większości rodziców oficjalne zakończenie roku szkolnego ograniczone zostało do uroczystości tylko uczniów klas ósmych.

Absolwentów o godzinie 9:00 powitał przed budynkiem szkoły pan dyrektor Krzysztof Turalski. Pogratulował uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki, złożył absolwentom życzenia oraz przekazał im życzenia od Burmistrza Miasta i Gminy, pana Łukasza Kapczyńskiego, a także wręczył nagrody wyróżnionym uczniom.

Ostatnie świadectwa swoim wychowankom wręczyły na zakończenie wychowawczynie klas kończących: p. J. Lewandowska, p. D. Giranowska oraz p. A. Gnatowska.

My także przyłączamy się do wszystkich życzeń: zarówno tych wakacyjnych, jak również do życzeń dokonania trafnych oraz skutecznych wyborów wymarzonych szkół.

Pozostałym uczniom naszej szkoły także życzymy zdrowych, pogodnych i wesołych, ale bezpiecznych wakacji oraz normalnego powrotu 1 września.

Uczniowie klas I - VII odbiorą swoje świadectwa w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, a w przypadkach pilnych - w czasie wakacji, w sekretariacie szkoły.

11-02-2020

Atrakcje przed feriami

Ostatnie dni przed feriami skutecznie wprowadziły nas w nastrój zbliżającego się dwutygodniowego czasu wolnego. W czwartek (7.02.2020) do południa odbyło się podsumowanie wyników nauczania dla klas IV - VIII oraz przedstawienie "Królewna Śnieżka współcześnie" wykonane przez uczniów klasy VI B, a po południu - zabawa choinkowa dla klas starszych. Taka sama zabawa, lecz dla uczniów klas najmłodszych miała miejsce następnego dnia do południa. Niecodzienną atrakcją piątkowego balu było pojawienie się szkolnych gwiazd polskiej estrady w osobach Zenka Martyniuka oraz Sławomira.

Zachęcamy do obejrzenia 135 fotek ;) ze wspomnianych imprez.

15-01-2020

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Odbył się 12 stycznia 2020 roku. Jego celem najogólniej mówiąc – było zebranie środków na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Aby operacje były skuteczne i  bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej. Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Miarą każdego z nas jest umiejętność dostrzegania innych i ich problemów oraz gotowość niesienia pomocy! Wolontariusze WOŚP (Oliwia Krakowiak, Żaneta Cetin, Monika Kowalska, Julia Burdecka, Julia Zaciewska), twierdzą ponadto, że choć pomagali, kwestując, sami bardzo wiele zyskali. Doświadczyli bowiem bezinteresownej życzliwości, wielu dobrych słów, uśmiechów od wszystkich tych, którzy poprzez wrzucenie do puszki choćby symbolicznej złotówki zdecydowali się wesprzeć najmłodszych. W tym roku dzięki Waszej hojności udało się zebrać z akcji Słodki kącik -524,76zł, z kwesty wolontariuszy – 2707,61zł, co w sumie dało kwotę – 3187,37. DZIĘKUJEMY!!!

Magdalena Jędrzejewska

Góra Grosza

To już XX edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Zbiórka trwała od 28 XI 2019 – 2 I 2020r. Możecie być dumni, że – za pośrednictwem fundacji – pomagacie dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. Rodzina jest ważna dla każdego. Dlatego pomagajmy dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone. Nie ma jednej recepty na pomaganie. Z Waszą pomocą otrzymają wsparcie wszyscy potrzebujący. W tym roku udało nam się zebrać 443,38zł. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Samorząd Uczniowski

20-12-2019

Jasełka '2019

Uroczystość dziś odbyła się w naszej szkole w dwóch etapach. W czasie 3. lekcji - dla klas I - III, zaś na 4. lekcji - dla klas IV - VIII. W obu przypadkach organizatorzy połączyli pięknie słowo mówione z pieśniami szkolnych chórów oraz śpiewem wokalistek, nawiązując do wydarzenia oraz okoliczności związanych z narodzinami Dzieciątka.

Na zakończenie głosu udzielono panu dyrektorowi Krzysztofowi Turalskiemu, który składając już tradycyjnie życzenia świąteczne, szczególnie zaakcentował życzenia, abyśmy byli najważniejsi podczas ewentualnych sporów dorosłych.

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w obu inscenizacjach za wprowadzenie nas w ten podniosły świąteczny nastrój oraz paniom: M. Jędrzejewskiej, M. Rubinkowskiej i K. Romanowskiej za przygotowanie części artystycznej oraz wystroju sali.

20-12-2019

Ogólnopolski Test Ortograficzny

Dnia 29 października 2019 roku został przeprowadzony Ogólnopolski Test Ortograficzny, w którym wzięło udział 1007 uczestników, w tym 17 uczniów klas trzecich naszej szkoły. Uczestnicy musieli wykonać 20 zadań ortograficznych o zróżnicowanym stopniu trudności. Wśród naszych uczniów najwięcej punktów uzyskał Oliwier Betlewicz z klasy III c, Gabriela Kubińska z klasy III a i Wiktoria Steć z klasy III c. Zajęli odpowiednio VIII., X. i XI. miejsce w Polsce. To ogromne osiągnięcie. Gratuluję.

Wysokie wyniki uzyskali również: Nikodem Matuszewski z klasy III c (XII miejsce), Alicja Nasznerska i Natalia Zawadzka z klasy III a (XIV miejsce).

Za udział w konkursie i włożony w przygotowania wysiłek dziękujemy również pozostałym uczestnikom. Są nimi: Kowalewska Nikola, Kowalska  Maja, Kurnikowski Filip, Małecka Mirella, Nawrocka Oliwia, Pniewska Michalina, Przybysz Antonina, Walczak Jan, Wernicki Nikodem, Zielonkowski Alex.

Bożena Więckowska

 

12-12-2019

Kartka dla Powstańca

Tegoroczna edycja kampanii BohaterON obejmowała oczywiście akcję wysyłania kartek i listów do Powstańców Warszawskich. To jedna z niewielu okazji do kontaktu z tymi wyjątkowymi osobami i możliwości przekazania im kilku słów wdzięczności za udział w walce o wolną Polskę.

Pani Katarzyna Romanowska przeprowadziła w naszej szkole akcję, w której udział wzięła cała szkoła. Klasy I - III zachęciła do samodzielnego wykonania kartki lub zrobienia laurki. W klasach IV - VIII uczniowie napisali listy do naszych powstańców. Udział w akcji Kartka dla Powstańca bardzo mocno zachęciła uczniów naszej szkoły do udziału. Poświęcili oni bardzo dużo czasu i pracy na wykonanie kart i napisanie listów. Efekty ich pracy były zdumiewające i ilości jakie do nas napływały. Wykonane przez was pocztówki zostały wysłane do siedziby BohaterON przez naszych najmłodszych uczniów kl. IIIc pod opieką p. Bożeny Więckowskiej.

"Kartka dla Powstańca" stała się dla naszej szkoły inspiracją do kontynuowania akcji BohaterON na kolejne lata.

26-11-2019

Konkurs Piosenki Religijnej

16 listopada odbył się 19 Konkurs Piosenki Religijnej w Starym Gralewie. Organizatorem konkursu był ks. proboszcz Jan Piotrowski przy współpracy ze szkołą Podstawową im. Św. Stanisława Kostki w Starym Gralewie. Gościem specjalnym był Jacek Zawiśliński, dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Ciechanowie.

Do konkursu przystąpiło pięć Schol: „Natchnieni” z parafii św. Ducha w Łowiczu, „Mocni w uchu” z parafii św. Marcina w Gostyninie, „Corda Cordi” z parafii św. Krzyża w Płocku, „Boże iskierki” z parafii św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim oraz gospodarze - schola parafii Gralewo i jeden zespół CON BRIO – reprezentacja naszej szkoły. Występom uważnie przysłuchiwało się jury: Dariusz Zarzycki (kierownik artystycznego ogniska muzycznego Amabile w Dzierzążni) i Stanisław Ciesielski (nauczyciel muzyki w Lipowcu). Ocenie podlegał: dobór repertuaru, znajomość tekstu, dykcja, interpretacja, muzykalność, warunki głosowe i ogólny wyraz artystyczny.

Pierwszą nagrodę otrzymała schola parafialna z Gralewa, drugą - schola „Natchnieni” z Łowicza, trzecią - schola „Corda Cordi” z Płocka, a wyróżnienie - schola „Mocni w Uchu” z Gostynina. Każdy zespół otrzymał pamiątkową statuetkę Muzycznego Anioła, a dla zwycięzców przygotowano także dyplomy i puchary.

Dziękując młodym artystom, ks. Jan Piotrowski zapraszał już za rok na jubileuszowe (20-lecie konkursu) spotkania z piosenką religijną do Gralewa mówiąc, że „to wspólne śpiewanie to radość bycia razem”.

 

22-11-2019

Wernisaż Anny Panas

Dnia 13 listopada uczniowie klas trzecich zapoznali się z twórczością p. Anny Panas, która pochodzi z okolic glinojecka, a obecnie mieszka pod Olsztynem. Fotografię, jako swoją pasję, odkryła na emeryturze. Teraz pragnie nią zarazić innych. Pani M. Iwańska zapoznała nas z kulisami pracy fotografa. Mieliśmy też okazję zaśpiewać piosenkę o Glinojecku, której słowa napisała była nauczycielka naszej szkoły, p. J Jabłońska.

Bożena Więckowska

21-11-2019

A.M. Wesołowska

Dnia 16 października naszą szkołę odwiedziła sędzia Anna Maria Wesołowska. Znamy ją z telewizji, a teraz mieliśmy okazję posłuchać jej mądrych rad na żywo. Jej łagodne, pełne sympatii dla młodych ludzi, usposobienie sprawiło, że słuchaliśmy jej z zainteresowaniem. Zrozumieliśmy jak cienka granica dzieli wielu z nas od popełnienia karalnego czynu, przestępstwa.

Bożena Więckowska

15-11-2019

Konkurs wokalny

15 listopada b.r. odbył się Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej SŁUŻYMY POLSCE PIOSENKĄ – zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Żołnierzy Armii Krajowej w Ościsłowie. Konkurs Piosenki Patriotycznej odbywa się w Ościsłowie rokrocznie. Celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich dzieci i młodzieży w oparciu o tradycje historyczne pieśni żołnierskiej. Popularyzacja pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej i wojskowej przyczynia się do rozwijanie współzawodnictwa i podnoszenia warsztatowego poziomu wykonawców z roku na rok.

Wykonawcy przedstawili interpretacje wybranych przez siebie utworów. W prezentowanym repertuarze znalazły się takie piosenki jak „Przytulmy Polskę do serca”, „Kolęda warszawska”, „Orzeł biały”.

Konkurs odbył się w następujących kategoriach: I - przedszkola, II – klasy 1-3, III – klasy 4-6, IV - klasy > 7. Występy oceniało jury w składzie: Edyta Bojkowska-Kolak, Piotr Rzeczkowski, Szymon Ostromecki. Po wysłuchaniu 40 utworów, długich naradach udało się wyłonić zwycięzców. I miejsce w kategorii > 7 zajęła reprezentantka naszej szkoły - WIKTORIA ZIEMIŃSKA uczennica z kl. 7b. III miejsce w kategorii klas 4-6 zajął KORNEL MUCHYŃSKI uczeń z kl. 5b. Zdolnym solistom serdecznie gratuluję odniesionych sukcesów – jestem z Was dumna 😊

Magdalena Jędrzejewska

8-12-2019

Święto Niepodległości - uroczysty apel

Uroczystość 101. rocznicy odzyskania niepodległości obchodziliśmy dziś w podziale na klasy I - III oraz IV - VIII. W obu przypadkach atmosfera apelu była bardzo podniosła.

Rozpoczęliśmy wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem wszystkich czterech zwrotek hymnu. Wspólne śpiewanie hymnu w tym roku zgłoszone zostało przez naszą szkołę do udziału w ogólnopolskiej akcji Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży, pod nazwą #SzkołaDoHymnu.

Udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" była kontynuacją ubiegłorocznej akcji "Rekord dla Niepodległej" w której udział wzięła cała nasza szkoła. Dnia 8 listopada o godz. 11:11 został odśpiewany "Hymn" Mazurka Dąbrowskiego. Celem inicjatywy było zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Święta Narodowego, kształtowaniu szacunku wobec polskich symboli narodowych. Relacje ze wspólnego śpiewania hymnu Narodowego można zobaczyć na profilu szkoły: www.facebook.pl/spglinojeck.

W formie montażu słowno - muzycznego, urozmaiconego układem choreograficznym, uczniowie przypomnieli nam historię odradzania się Najjaśniejszej Rzeczypospolitej oraz wyjaśnili znaczenie takich wartości jak: ojczyzna, naród, wolność, patriotyzm.

Dziękujemy organizatorom, uczniom biorącym udział w uroczystości oraz zajmującym miejsca na widowni za stworzenie klimatu godnego przeżywania nadchodzącego Święta.

Katarzyna Romanowska

6-11-2019

ZOO w szkole

W Płocku można zwiedzić ZOO i zobaczyć wspaniałe zwierzęta z całego świata. Mała niespodzianka - w sali 131 w naszej szkole fantastyczne ZOO w wykonaniu uczniów klas piątych :) Zapraszamy!

Aldona Wiśniewska

25-10-2019

Jednostka Strzelecka 1863 Unieck w naszej szkole

To byli wyjątkowe spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Przedstawiciele tej właśnie organizacji proobronnej gościli w naszej szkole w czasie 3. i 4. lekcji. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie 9 najstarszych klas. Strzelcy, umundurowani jak prawdziwi żołnierze oraz uzbrojeni prawie tak jak oni, przedstawili historię powstania, dorobek swojej jednostki oraz zaprezentowali umundurowanie, wyposażenie i broń, którymi posługują się podczas szkolenia czy ćwiczeń. Nie zabrakło także scenki obezwładnienia napastnika.

Dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły cieszyło się uzbrojenie stanowiące wyposażenie organizacji mimo, że były to tylko repliki prawdziwego uzbrojenia.

Miłym akcentem spotkania było zachęcenie uczniów klas starszych do uczestnictwa w pięknej przygodzie, jaką może być wstąpienie do Strzelców lub perspektywa utworzenia oddziału jednostki w Glinojecku.

Dziękujemy za odwiedzenie nas i życzymy dalszych sukcesów!

17-10-2019

Dzień Nauczyciela

Uroczysty apel z tej okazji odbył się w czwartek, 17.10.2019 r. Zebraliśmy się wszyscy w hali sportowej, wypełniając komplet miejsc na trybunach oraz wszystkie ławeczki szkolne zniesione z całego budynku SP oraz LO.

W części oficjalnej głos zabrał pan dyrektor Krzysztof Turalski, składając życzenia wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz uczniom, zaś wyróżniającym się pracownikom szkoły wręczył nagrody dyrektora oraz poinformował o nagrodzie burmistrza dla pani Bożeny Nowakowskiej. Oficjalnie wspomniane nagrody wręczone zostały w czasie wspólnego spotkania pracowników gminnej oświaty z władzami miasta i gminy następnego dnia.

W programie słowno - muzycznym przekazano życzenia dla nauczycieli i innych pracowników oraz zaprezentowano scenki z życia szkoły. Na uwagę zasługują także pokazy taneczne wykonane przez uczennice klas młodszych.

Organizatorami uroczystości były panie: M. Dobrzyńska, D. Wysocka, A. Podlecka oraz G. Wędrowska. Za obsługę techniczną odpowiedzialny był pan Michał Matuszewski.

Dziękujemy!

07-10-2019

Zbieramy nakrętki dla Dominika

W naszej szkole kontynuujemy zbiórkę. Zbierane nakrętki stanowią pomoc dla niepełnosprawnego ucznia naszej szkoły – Dominika. Dzięki nim chłopiec będzie miał zamontowaną windę oraz rehabilitację dwa razy w tygodniu przez pół roku.

 Pomagamy i pomagać będziemy!

Nakrętki wrzucamy do odpowiednich pojemników lub przynosimy do nauczycieli odpowiedzialnych za akcję: p. Małgorzata Świerkocka, p. Katarzyna Romanowska.

06-10-2019

Zbieramy zużyte baterie

Nasza szkoła bierze udział w akcji:

WSPÓLNIE O ŚRODOWISKO DBAMY - BATERIE ZBIERAMY

Zużyte baterie wyrzucane w sposób niekontrolowany stanowią wielkie zagrożenie dla środowiska. Substancje w nich zawarte mogą zanieczyszczać glebę i wodę oraz bezpośrednio szkodzić zdrowiu człowieka. Poprzez udział w akcji przyczyniamy się do zmiany w sposobie dotychczasowego myślenia i zachowania ucząc się właściwych nawyków dotyczących ochrony środowiska naturalnego.

Baterie wrzucamy do odpowiednich pojemników lub przynosimy do nauczycieli odpowiedzialnych za akcję: p. Małgorzata Świerkocka, p. Katarzyna Romanowska, p. Bożena Misiurska.

25-09-2019

XVIII Rajd Rowerowy PTSM

25 września odbył się Rajd Rowerowy PTSM organizowany przez Zarząd Oddziału PTSM w Ciechanowie. Jego celem były Obchody Tygodnia Turystyki Młodzieży i Światowy Dzień Turystyki w 2019 roku. Brały w nim udział 4 szkoły: Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie, Szkoła Podstawowa nr 7 w Ciechanowie, Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Krajowej w Ościsłowie i Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Glinojecku. Każda szkoła zgłosiła drużyny, w których składzie było 10 uczniów i 2 nauczycieli. Uczestnicy mieli do pokonania drogę przez Ciechanów, Gąski, Rutki Marszewice, Rutki Borki i Sulerzyż.

W Sulerzyżu na rajdowiczów czekał poczęstunek oraz konkursy: sprawnościowe (np. mecz piłki nożnej, przeciąganie liny, rowerowy tor przeszkód); z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ze znajomości trasy - krzyżówka rajdowa. Naszej szkole udało się wygrać wszystkie konkursy sprawnościowe.

09-09-2019

Uczniowie klas III na cmentarzu w Lesie Ościsłowskim

Dnia 9 września 2019 roku uczniowie klas trzecich złożyli kwiaty i zapalili znicze na cmentarzach w lesie w Ościsłowie. W ten sposób oddali cześć poległym w czasie II wojny światowej żołnierzom, działaczom politycznym, nauczycielom, księżom oraz innym w bestialski sposób zamordowanym patriotom.

Najbardziej poruszyła uczniów historia ludzi chorych i kalekich podstępnie zamordowanych przez Niemców w dniu 20 lutego 1940 roku.

 

02-09-2019

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Uroczystość odbyła się w hali sportowej. Rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu. Na wstępie głos zabrał dyrektor szkoły - pan Krzysztof Turalski. Wskazał na historyczny charakter rozpoczynającego się roku szkolnego ze względu na koniec procesu wygaszania gimnazjum. Nawiązał do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz realizacji w szkole programu unijnego, dzięki którego pozyskaliśmy oprócz nowej wiedzy, umiejętności i wielu kompetencji, znaczące wyposażenie sal lekcyjnych w nowy sprzęt.

Na zakończenie wystąpienia pojawiły się życzenia sukcesów w nowym roku, czego życzył nam także zaproszony gość - Burmistrz Miasta i Gminy Glinojeck, pan Łukasz Kapczyński.

Ostatnim akcentem uroczystości przed wyprowadzeniem sztandaru była odprawa delegacji do zapalenia zniczy pod pomnikiem Edwarda Piątkowskiego, bohatera walk powietrznych w bitwie o Anglię.

19-06-2019

Zakończenie roku szkolnego

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00 w hali sportowej wprowadzeniem sztandarów szkół oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu.

Na wstępie głos zabrał pan dyrektor Krzysztof Turalski, podkreślając i uzasadniając historyczne znaczenie tegorocznej uroczystości. Następnie do historii, tym razem wygaszanego gimnazjum, nawiązał - występując w mundurku szkolnym - pan wicedyrektor Lech Boniewski. Ostatnią osobą zabierającą głos w oficjalnej części uroczystości był pan Burmistrz MiG Glinojeck, który podkreślił znaczenie realizowanego przez szkołę projektu unijnego oraz zaangażowanie nauczycieli w procesie kreowania dorobku wygasającego gimnazjum.

Drugą, już mniej oficjalną część uroczystości było wyróżnienie uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz legitymujących się osiągnięciami w innych obszarach pracy szkoły. Dla nich wszystkich przygotowano nagrody książkowe wręczane przez pana dyrektora. Dyplomami uznania wyróżniono też kilku nauczycieli za owocną współpracę z samorządem uczniowskim.

07-06-2019

Bal absolwentów

7 czerwca tanecznym krokiem żegnali się ze szkoła absolwenci Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Glinojecku. O 17:30 rozpoczęła się część oficjalna, na której nie zabrakło podziękowań, podsumowań, przemyśleń. Każda klasa przygotowała wspaniałe prezentacje, w których zgromadzeni goście mogli powspominać wspólnie spędzone chwile w murach szkoły. Młodzież kończąca kolejny etap edukacji uczciła ten fakt uroczystym „Balem Absolwentów”. To doniosłe wydarzenie uczniowie klas ósmych i trzecich rozpoczęli od tradycyjnej „Belgijki”. Urocze uczennice i przystojni uczniowie bawili się dobrze od pierwszych dźwięków muzyki, aż do ostatniej piosenki. Dzięki zaangażowaniu rodziców w przygotowania balu, wszyscy uczestnicy czuli się wyśmienicie i wyjątkowo.

Magdalena Jędrzejewska

 

Pod takim hasłem 12 czerwca odbyła się piąta edycja szkolnego konkursu tanecznego. Cieszy się on wśród uczniów coraz większym zainteresowaniem. Zadanie uczestników konkursu polegało na zaprezentowaniu oryginalnego układu choreograficznego do wybranego utworu muzycznego. Ocenie podlegało: zaangażowanie, estetyka kostiumów, dobór muzyki, bogactwo figur tanecznych, wyraz artystyczny.

Wg tych kryteriów swoje punkty przyznawało Jury: p. M. Jędrzejewska, p. M. Tybuszewska, p. A. Podlecka, p. K. Boniewski. Uczestnicy konkursu zaskoczyli widzów wspaniałym przygotowaniem. Gromkie brawa były zwieńczeniem każdej prezentacji, a wspaniała atmosfera wprawiała wszystkich w radosny nastrój. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności tanecznych Jury rozpoczęło obrady. Poziom z roku na rok jest coraz wyższy i jurorzy mieli  trudne zadanie w wyłonieniu zwycięzców.

Ostatecznie udało się i… I miejsce zajął zespół  FREAK SHOW-ki Wiktoria Wychucka–7c, Wiktoria Józefowicz–7c, Kornelia Ostrowska–4d, Sandra Witkowska–4d),  II miejsce zajął zespół  TUDUDU (Julia Zmysłowska, Wiktoria Mrozińska, Wiktoria Safaryn, Patrycja Flot, Daria Różańska – 7b), III miejsce zdobył zespół EXCEPT GRAVITY (Justyna Gontarek, Wiktoria Wrzeszcz-3Gc). Jury wyróżniło zespół TELETUBISIE (Małgorzata Poliszewska, Nadia Podlecka – 5a).

Uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję odniesionych sukcesów i zachęcam wszystkich do muzycznej zabawy w przyszłym roku.

Magdalena Jędrzejewska

17-05-2019

Wojewódzkie eliminacje XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

„Młodzież zapobiega pożarom"

Pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” odbyły się 27 kwietnia 2019 r. wojewódzkie eliminacje XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wzięło w nich udział 108 uczestników, którzy rywalizowali w trzech grupach wiekowych. Powiat ciechanowski, podobnie jak w ubiegłym roku w II grupie wiekowej reprezentował Marcin Gontarek z klasy IIIGC.

Eliminacje składały się z dwóch etapów. Pierwszy, pisemny, składał się z 30 pytań zamkniętych. Na jego podstawie zostały wyłonione po trzy osoby z każdej grupy wiekowej, które przeszły do finału. W grupie klas VII – VIII szkół podstawowych i gimnazjów konieczna była dogrywka. Drugi etap to finał. Każdy z uczestników zakwalifikowanych do finału musiał odpowiedzieć na trzy wylosowane pytania oraz wykonać zadanie praktyczne.

Marcin Gontarek zajął II miejsce w swojej grupie wiekowej i będzie reprezentował województwo mazowieckie podczas krajowego finału OTWP, który odbędzie się w Złotym Potoku (woj. śląskie) w dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 r.

Gratulujemy Marcinowi i będziemy trzymać za niego kciuki podczas krajowego finału!

Sławomir Konstantynowicz

Z ostatniej chwili:

Zakwalifikowanie się Marcina do centralnego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest największym osiągnięciem uczniów glinojeckich szkół. Wprawdzie uczniowie naszego LO zajmowali pierwsze miejsca (nawet trzy pierwsze) w etapie powiatowym, ale na etapie wojewódzkim ich udział się kończył. Tym większego znaczenia nabiera sukces Marcina. Dlatego władze samorządu gminnego postanowiły w szczególnych okolicznościach uhonorować naszego bohatera. Podczas  uroczystości jubileuszu 90-lecia OSP Malużyn oraz Gminnego Dnia Strażaka, które odbyły się 11 maja 2019 roku, burmistrz miasta i gminy Łukasz Kapczyński  oraz dyrektor szkoły podstawowej Krzysztof Turalski wręczyli Marcinowi dyplom i upominki, gratulując dotychczasowych osiągnięć i życząc powodzenia w etapie ogólnopolskim OTWP.

19-04-2019

AKCJA DLA MARKOTU

W marcu odbyła się kolejna akcja charytatywna - świąteczna zbiórka żywności. Tym razem zbieraliśmy artkuły spożywcze dla ośrodka MARKOT w Dreglinie. Dzięki Waszym dobrym sercom udało się zebrać: 23kg cukru, 21,5kg mąki, 23op. makaronu, 2 sosy, 2op. kaszy, 1op.soli, 6op. ryżu, 1op. płatków, 1op. herbaty, 2 puszki rybne, 5op. budyniu. Tuż przed świętami wielkanocnymi dary zostały dostarczone przez Samorząd Uczniowski. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

Dobro wraca:)

Samorząd Uczniowski

22-03-2019

22 marca odbył się Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej RECHOT zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Glinojecku.  W tym roku do przeglądu zgłosiło się 35 solistów i 7 zespołów. Zmaganiom wokalistów uważnie przysłuchiwało się Jury w składzie: Edyta Bojkowska-Kolak, Kacper Wiśniewski. W  kategorii klasy IV-VI SOLISTA: I miejsce – Kamil Wróblewski (SP Glinojeck), II miejsce Łukasz Pokojski (SP Ościsłowo), III miejsce – Maja Konopska (SP Wola Młocka). Wyróżnione solistki: Wiktoria Ziemińska (SP Glinojeck), Wiktoria Jasińska (M-GOK Glinojeck). ZESPÓŁ: I miejsce – ZESPÓŁ WOKALNY (M-GOK Glinojeck), II miejsce – CON BRIO (SP Glinojeck), wyróżnione zespoły: KOLOROWE DZIECI (SP Glinojeck), FIVE TEENS (SP Wola Młocka). W II kategorii klasy VII-gimnazjum SOLISTA: I miejsce zajęła Natalia Jakubowska (SP Ościsłowo), II miejsce zajęła Patrycja Gutkowska (SP Glinojeck), III miejsce ex aeqo zajęły Nadia Rzemieniewska i Karolina Nowakowska (SP Glinojeck). ZESPÓŁ: I miejsce – ZESPÓŁ WOKALNY (SP Ościsłowo). Wszystkim wokalistom serdecznie gratuluję odniesionych sukcesów. Ogromnie cieszy mnie, że coraz liczniejsza grupa uczniów bierze udział w konkursach wokalnych.

Magdalena Jędrzejewska

21-03-2019

WIOSNA ACH TO TY!!!

Wiosna od dawien dawna jest chwilą, na którą czekamy przez całą długą zimę. Pierwszy dzień astronomicznej wiosny to zapowiedź cieplejszych dni. Przyroda budzi się do życia, drzewa pokrywają się pąkami, listkami i kwiatami, ptaki wracają z ciepłych krajów, wszystko rozkwita. Nic wiec dziwnego, że 21 marca wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej w Glinojecku dopisywały wspaniałe humory. Uczniowie z klas młodszych rozpoczęli świętowanie barwnym pochodem ulicami Glinojecka. Każde dziecko dzierżyło w dłoni barwny kwiat, na czele szła Marzanna. W całym mieście zrobiło się kolorowo, a uśmiechnięte twarze maluchów przywołały słońce.

Klasy IV-IIIG rozpoczęły dzień troszkę inaczej. Uczniowie zebrani w hali sportowej zmagali się z różnymi zadaniami WIOSENNEGO TURNIEJU MIEDZYKLASOWEGO zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. Klasy rywalizowały ze sobą min. w konkurencjach sportowych, rozwiązywaniu zagadek wiosennych, tworzeniu wierszy, wiedzy przyrodniczej, tworzeniu Marzanny, turnieju siatkówki. Zabawa była wspaniała, a spryt, zwinność i poziom wiedzy  uczniów był wręcz fenomenalny. Dziękujemy jurorom w składzie: (p. L. Boniewski, p. M. Pietrzak, ks. P. Chojnowski, p. M. Jędrzejewska, przedstawiciele SU – P. Przybysz, J. Oszczyk) i sędziom (p. L. Chyczewski, p. M. Matuszewski, p. L. Burszewski) za sprawne przeprowadzenie rozgrywek.

Wyniki i nagrody:

1 miejsce TYDZIEŃ BEZ ODPYTYWANIA: 4c, 5b, 6b, 7c, 8b, 3Ga.

2 miejsce i TYDZIEŃ BEZ KARTKÓWEK: 4d, 5a, 6c, 7b, 8a, 3Gb.

3 miejsce i TYDZIEŃ BEZ SPRAWDZIANÓW: 4a, 5d, 6a, 7a, 8c, 3Gc.

Samorząd Uczniowski

20-03-2019

Rechot klas I - III

Dnia 20 marca w MGOK odbyła się kolejna edycja konkursu piosenki „Rechot 2019” dla klas I-III. Naszą szkołę reprezentowało trzech solistów i dwa zespoły, wszyscy z klasy II c. Największy sukces osiągnęła Mirelka Małecka zdobywając I miejsce w kategorii soliści. Inez Rzemieniewska i Antosia Przybysz zasłużyły na wyróżnienie. Zespół „Muzykomaniacy”  (Antosia Przybysz, Inez Rzemieniewska, Aleks Zielonkowski, Bartek Zaciewski, Filip Klatko, Oliwier Betlewicz, Kacper Gołębiewski) wyśpiewał II miejsce. Pozostali laureaci to uczniowie przygotowywani przez MGOK oraz uczniowie innych szkół naszej gminy.

Bożena Więckowska

18-03-2019

Lekcja muzyki klas I - III

Dnia 18 marca odbyła się kolejna lekcja muzyki dla klas I-III pt. „Grający wiatr”. Tym razem rozpoczęła się konkursem wokalnym uczniów klas drugich. Uczestnicy musieli wykonać wskazaną wcześniej przez muzyków  agencji  MAT , trudną do wykonania, piosenkę pt. „Perkusyjna rodzina”. Klasy drugie reprezentowali uczniowie II c (Inez Rzemieniewska, Jan Dymkowski i Bartek Zaciewski) przygotowani przez p. B. Więckowską. I miejsce zdobyła Inez, II – Bartek i III – Jaś.

W czasie lekcji muzyki uczniowie mieli okazję zobaczyć i poznać brzmienie oboju, fletni pana, fletu prostego i fletu poprzecznego.

Do konkursu wiedzy muzycznej przystąpili uczniowie klasy II b. Największą wiedzę wykazała Gabriela Zimnowodzka . Drugie miejsce zdobyła Natalia Kowalczyk, a trzecie Julia Pokorska.

Bożena Więckowska

15-03-2019

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Za nami coroczne eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizowany od wielu lat Turniej Wiedzy Pożarniczej adresowany jest do dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów przeciwpożarowych i kształtowanie umiejętności młodzieży w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ekologii, ratownictwa, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. Organizatorem przeprowadzonych w Ciechanowie eliminacji powiatowych była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Ciechanowie.

W bieżącym roku eliminacje powiatowe odbyły się 15 marca, a zgłoszonych zostało 49 uczniów. W pierwszym etapie uczniowie zmagali się z pisemnym testem sprawdzającym wiedzę ze znajomości tematyki pożarowej. Glinojeck reprezentowali uczniowie klasy trzeciej gimnazjum – Justyna Gontarek i Marcin Gontarek z klasy IIIA oraz Kacper Bakierzyński i Kacper Wysocki z klasy IIIB. Do drugiego etapu eliminacji, składającego się z egzaminu ustnego, zakwalifikowani zostali najlepsi uczniowie z każdej grupy wiekowej (szkoły podstawowe - klasy I - VI, klasy VII, VIII i gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne) – wśród nich znaleźli się nasi uczniowie - Marcin Gontarek i Kacper Bakierzyński. Rywalizacja w  trakcie egzaminu ustnego była bardzo zacięta, ale Marcin i Kacper byli świetnie przygotowani, dzięki czemu zakończyli egzamin sukcesem. Marcin Gontarek, podobnie jak w roku ubiegłym,  zajął pierwsze miejsce i będzie reprezentował powiat ciechanowski w eliminacjach wojewódzkich turnieju, a Kacper Bakierzyński zajął trzecie miejsce. Gratulacje!

Sławomir Konstantynowicz

08-03-2019

Wystawa zamków

Inspiracją wystawy zamkowej były zajęcia plastyki. Na lekcjach dowiedzieliśmy się jak rozwijała się architektura w średniowieczu. Podzieleni na grupy zaczęliśmy swoją przygodę nad oryginalnym projektem zamku. Pomysłów nam nie brakowało, jednak z przeniesieniem ich w rzeczywistość nie było tak łatwo jakby mogło się wydawać. Praca architekta nie należy do najłatwiejszych, jednak stworzyć coś z niczego to prawdziwa frajda.

Z wielkim zapałem pracowaliśmy nad projektami i makietami. Efekty można było zobaczyć na wystawie, która odbyła się na holu szkolnym.

Największym zaskoczeniem było dla nas to, że nasi młodsi koledzy zachwycali się makietami. Dziękujemy za docenienie naszej pracy.

Uczniowie klas szóstych

Magdalena Jędrzejewska

07-03-2018

Dyskoteka

Dn. 28 II 2019 r. odbyła się huczna zabawa ostatkowa. Impreza rozpoczęła się o godz. 16.00. Liczna grupa uczniów przybyła aby bawić się przy wspaniałej muzyce. W roli DJ-a niezastąpiony Bartosz Woźniak z kl. IIIGc. Nie zabrakło tradycyjnych już układów tanecznych. Efekty specjalne zapewnione przez Cyryla Wiśniewskiego z kl. 8b dopełniły wspaniałą atmosferę.

Serdecznie dziękujemy opiekunom, dzięki którym dyskoteka mogła się odbyć: p. B. Pyszniewskiej, p. M. Pietrzak, p. A. Markowskiej, p. A. Grochowieckiej, p. M. Robakiewiczowi.

Organizatorzy: Samorząd Uczniowski

Magdalena Jędrzejewska

16-02-2019

"Pierwsze koty za płoty"

Dziś po raz pierwszy odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów młodszych klas w zakresie innowacyjności oraz kreatywności. Mimo dnia wolnego od nauki do szkoły przybyła liczna grupa dzieci z klas od I do V.

W sali nr 123 "na tapetę" poszła pieluszka dziecięca i jej zadziwiające właściwości gromadzenia wody. Dla dzieci najważniejsze było to, co po nasączeniu znajdowało się w środku.

W sali nr 7 natomiast zajęcia przybrały wyjątkowo słodkie klimaty, gdyż dzieci wykonywały piękne śnieżynki, których iskrzący blask uzyskały po posypaniu klejącej warstwy kryształkami cukru.

Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia o tej samej porze.

UWAGA! Od 2. marca ruszają kolejne zajęcia. Tym razem będą to warsztaty szybkiego czytania/szybkiej nauki. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Chętnie zapiszemy uczniów klas IV - VI, a zwłaszcza szóstych, którzy najmniej licznie uczestniczą w zajęciach kreatywności i innowacyjności. Zajęcia szybkiej nauki prowadzone są już w Szkole Podstawowej w Ościsłowie i cieszą się olbrzymim zainteresowaniem.

Serdecznie zapraszamy.

Harmonogram tych zajęć zamieścimy po skompletowaniu grup.

25-01-2019

Kolędowanie 2018/2019

Rzeczywiście takim tytułem można by obdarzyć tegoroczne kolędowanie, gdyż jego pierwsza część miała miejsce tuż przed świętami, w sali gimnastycznej, z udziałem wszystkich klas IV sp - III gimn., zaś ostatni akcent, z udziałem chóru i recytatorów, mieliśmy przyjemność przeżywać w ostatnim dniu przed feriami zimowymi.

W wydaniu grudniowym krótkie programy artystyczne przygotowały poszczególne klasy, a ich występy odbywały się na tle dość oryginalnej dekoracji: stajenki (Maryją i Józefem była para nauczycieli) oraz uczniowskiego chóru aniołów.

W ostatnim dniu półrocza kolędowanie odbywało się natomiast przed kącikiem patrona gimnazjum w trzech turach: klasy IV – V, VI – VII oraz VIII i gimnazjum. Tym razem program słowno – muzyczny przygotowany przez panie: Joannę Turalską oraz Aldonę Wiśniewską prezentowali uczniowie klas starszych, a kolędy śpiewał bardzo liczny chór składający się z uczniów od klasy IV sp do III gimnazjum.

Dziękujemy organizatorom oraz wszystkim uczniom biorącym udział w obu uroczystościach, księdzu Robertowi Kamińskiemu za ciekawe przedstawienie historii związanej z obchodzeniem dnia narodzin Dzieciątka Jezus, a także Szymonowi Wiśniewskiemu za nagłośnienie oraz oświetlenie sceny.

.

23, 24-01-2019

Choinka 2019

Impreza klas IV sp – III gimn odbyła po zajęciach 23 stycznia (16:00 – 20:00). Za repertuar muzyczny i nagłośnienie odpowiadali uczniowie najstarszych klas. Dominowały tańce swobodne, ale też olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się (prowadzone przez uczniów gimnazjum) belgijka, czy makarena, mobilizujące praktycznie wszystkich obecnych na sali.

Zabawa klas I – III miała miejsce dzień później, do południa. Uczniowie tych klas zorganizowali sobie zabawę z animatorką, więc atrakcji było wiele; niektóre z nich rozpoznamy na fotkach, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

17-01-2019

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Odbył się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Miarą każdego z nas jest umiejętność dostrzegania innych i ich problemów oraz gotowość niesienia pomocy! Wolontariusze WOŚP, twierdzą ponadto, że choć pomagali, kwestując, sami bardzo wiele zyskali. Doświadczyli bowiem bezinteresownej życzliwości, wielu dobrych słów, uśmiechów od wszystkich tych, którzy poprzez wrzucenie do puszki choćby symbolicznej złotówki zdecydowali się wesprzeć najmłodszych.

W tym roku dzięki Waszej hojności udało się zebrać 652,70 zł. Tak wysoką kwotę uzyskaliśmy poprzez kwestę wolontariuszy, a także słodki kącik zorganizowany przez Samorząd Uczniowski w szkole, w tygodniu poprzedzającym Wielki Finał. DZIĘKUJEMY!!!

Magdalena Jedrzejewska

16-01-2019

To już osiemnasta edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Możecie być dumni, że – za pośrednictwem fundacji – pomagacie dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. Rodzina jest ważna dla każdego. Dlatego pomagajmy dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone. Nie ma jednej recepty na pomaganie. Z Waszą pomocą otrzymają wsparcie wszyscy potrzebujący. W tym roku udało nam się zebrać 373 zł, to o 169,84 więcej niż w roku poprzednim. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Samorząd Uczniowski

Szkolne kolędowanie

Wspólne śpiewanie kolęd raduje i łączy, a to przecież stanowi istotę Świąt Bożego Narodzenia.  W naszej szkole 21 grudnia, w ostatnim dniu przed feriami świątecznymi zebraliśmy się, na wspólne kolędowanie. Każda klasa, od pierwszej po gimnazjum, przygotowała swój świąteczny repertuar. Wspólne kolędowanie naszej społeczności było dla wszystkich pięknym i niezwykłym doświadczeniem. Wyzwoliło pozytywne emocje i wprowadziło w atmosferę świąt, na które wszyscy czekali.

Słodycze od dzieci dla dzieci

Pod takim hasłem odbyła się kolejna akcja dla Domu Dziecka w Kowalewie. 20 grudnia do podopiecznych DD dotarły cztery kartony słodkich przekąsek. Jako organizatorzy zbiórki jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszego zaangażowania w akcje charytatywne prowadzone na terenie naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Dzięki Waszej ofiarności udało się zebrać różnorodne słodkości:

lizaki – 32 szt.

guma do żucia – 4 op.

chrupki – 3 op.

Kalendarz adwentowy – 1op.

Lubisie – 1szt.

paluszki – 1op.

czekolady – 48 szt.

ptasie mleczko – 3 op.

batony –  2 op. + 42 szt.

ciastka – 8 op.

cukierki – 13 op.

żelki/drażetki – 13 op. + 22 szt.

Mikołaje – 3 szt.

7DAY’S –  2 szt.

Samorząd Uczniowski

17-12-2018

Spotkania muzyczne (4)

Dnia 17 grudnia w czasie kolejnej lekcji muzyki klasy I-III kolędowały oraz  poznawały historię kolęd i pastorałek. Do konkursu wiedzy muzycznej przystąpili uczniowie klasy II c: Wiktoria Steć, Antosia Przybysz i Oliwier Betlewicz, który jako zwycięzca otrzymał kubek. Dzięki niemu dołączył do grona laureatów oczekujących na finał czerwcowy.

B. Więckowska

10-12-2018

Warsztaty plastyczne

Od października uczniowie cyklicznie uczestniczą w warsztatach plastycznych organizowanych przez Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Zajęcia łączą w sobie trzy dziedziny sztuki: plastykę, muzykę i taniec. W programie zajęć tanecznych: improwizacja tańca, elementy terapii tańcem, relaksacja, wizualizacja jako wprowadzenie do udziału w zajęciach plastycznych. W programie zajęć plastycznych: malowanie farbami akrylowymi, malowanie pastelą suchą i olejną, decoupage, malowanie na szkle. Na każdych zajęciach poznają nowe miejsca, w tym roku szkolnym była to Afryka (taniec z pomponami, król lew), Irlandia (tradycyjny taniec irlandzki, runy celtyckie), Meksyk (taniec z Sombrero, maska). Grudzień – czas przygotowania do świąt, a więc nie mogło zabraknąć warsztatów ozdób bożonarodzeniowych (szkatułki i bombki). Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów zarówno klas młodszych jak i starszych.

M. Jędrzejewska

05-12-2018

Mikołajki klas I - III

Uczniowie klas I – III obchodzili mikołajki 5. grudnia. Obejrzeli w MGOK, na dużym ekranie, piękny film o świętym Mikołaju i jego elfach, a kiedy już szykowali się do powrotu, niespodziewanie pojawił się święty Mikołaj we własnej osobie. W dodatku przyniósł dla każdej klasy upominki. Były brawa, podziękowania, piosenki, wspólne zdjęcia i oczywiście życzenia imieninowe dla solenizanta (Mikołaja).

B. Więckowska

30-11-2018

Śpiewać każdy może…

30 listopada odbyła się IV edycja konkursu wokalnego ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE zorganizowanego dla uczniów z klas IV-IIIG. W tym roku zgłosiło się 19 solistów oraz 8 zespołów. Spotkanie prowadziła Justyna Markiewicz z kl. 8b, obsługą techniczną zajmowała się Zuzanna Mioduszewska z kl. 8a.

Jury w składzie p. A. Podlecka, p. B. Ciarcińska, p. M. Świerkocka, p. M. Rubinkowska, p. M. Jędrzejewska uważnie przysłuchiwało się wykonaniom młodych wokalistów. Ocenie podlegała intonacja, dykcja, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom artystów z roku na rok jest coraz wyższy, ale ostatecznie udało się wyłonić zwycięzców.

W kategorii solista I miejsce zajęła Nadia Rzemieniewska z kl. 8b, II miejsce zajęła Wiktoria Ziemińska z kl. 6b, III miejsce zajęła Izabela Jędrzejewska z kl. 5b. W kategorii zespół I miejsce zespół BLACK RAINBOW, II miejsce zespół FRI, III miejsce zespół BLACK GIRLS.

Wszystkim wokalistom serdecznie gratuluję odniesionych sukcesów i zachęcam pozostałych uczniów do angażowania się w konkursy wokalne wszak Śpiewać każdy może…

M. Jędrzejewska

29-11-2018

Andrzejki

Dyskoteka andrzejkowa odbyła się w naszej szkole 29 listopada. Bawiliśmy się świetnie, tańcząc w sali gimnastycznej, podczas poczęstunku w klasach oraz sprawdzając swoją przyszłość na stanowiskach z wróżbami. Pięknie, okolicznościowo udekorowana sala i ulubiona muzyka powodowały, że wszyscy mieli doskonały nastrój i niespożyte pokłady energii.

W czasie imprezy został zorganizowany konkurs na króla i królową balu, który wygrali Gabriel Mrozowski i Justyna Gontarek.

O godzinie 20:00 wszyscy uśmiechnięci opuścili budynek szkoły z nadzieją, że następna dyskoteka będzie równie udana.

Kółko dziennikarskie:

Kalina Wiktorowicz

29-11-2018

KONKURS RECYTATORSKI „POEZJA MARII KONOPNICKIEJ”

Konkurs recytatorski to świetny sposób na poznanie twórczości poetów. Dnia 29 listopada uczniowie klas drugich zaprezentowali wiersze Marii Konopnickiej. Dziesięcioro uczestników oceniało jury w składzie:  p. Anna Skórska, p. Anna Dołęgowska, p. Barbara Ciarcińska.

Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania przygotowując długie i trudne wiersze. Ciekawa interpretacja, poprawna wymowa, odpowiednia modulacja głosu, dodatkowe rekwizyty i przebrania oraz ogromne zaangażowanie „aktorów” sprawiły, że konkurs stał się wspaniałym spektaklem. Urozmaiciły go występy wokalno – taneczne uczniów klas II a i II c.

Laureatami zostali: Nikodem Matuszewski (klasa II c), Nikola Kowalewska (klasa II a), Wiktoria Steć (klasa II c) i Alicja Nasznerska (klasa II a).

Dodatkowym walorem edukacyjnym konkursu było zapoznanie z twórczością Marii Konopnickiej naszych młodszych kolegów z Miejsko Gminnego Przedszkola i Przedszkola Niepublicznego „Akademia Małego Smerfa”, którzy dumnie zasiedli wśród widowni.

B. Więckowska

17-11-2018

Rozśpiewane Gralewo

17. listopada w Gralewie odbyła się już XVIII edycja Konkursu Piosenki Religijnej, w tym roku wyjątkowo wzbogacona o pieśni patriotyczne. 

W tegorocznym konkursie wzięło udział ponad 300 uczestników. Uroczystego otwarcia przeglądu dokonali organizatorzy przeglądu: dyrektor szkoły podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Starym Gralewie Krzysztof Borkowski oraz proboszcz parafii św. Małgorzaty w Gralewie ks. Jan Piotrowski.

Podczas występu każdy uczestnik musiał zaprezentować jeden utwór religijny i jeden patriotyczny. Umiejętności wokalne oceniało jury: Dariusz Zarzycki i Stanisław Ciesielski. Po przesłuchaniu jury przyznało nagrody I miejsce – Schola Mocni w uchu (Gostynin), II miejsce – Natchnieni (Łowicz), III miejsce ex aequo – Aniołki (Zagroba) i Corda Cordi (Płock). Tym razem reprezentacja naszej szkoły zespół Con Brio poza podium, jednakże atmosfera konkursu jest tak niezwykła, że zapewniamy udział w konkursie w przyszłym roku.

M. Jędrzejewska

13-11-2018

Spotkania muzyczne (2)

Temat listopadowej lekcji muzyki to „Przygody nutki półnutki”. Dzieci, zapoznając się z puzonem i świetnie bawiąc się przy jego akompaniamencie, poznały i  utrwaliły wartości nut. Do konkursu końcowego przystąpili uczniowie klasy II a: Gabriela Kubińska, Alicja Nasznerska i Filip Kurnikowski.

Laureatka Gabriela Kubińska, otrzymała pamiątkowy kubek, który jest przepustką do konkursu wiedzy muzycznej podsumowującej całoroczny cykl spotkań z muzyką. Odbędzie się on w czerwcu i wezmą w nim udział laureaci poszczególnych konkursów miesięcznych.

B. Więckowska

09-11-2018

100-lecie Odzyskania Niepodległości - uroczysty apel

To był wyjątkowo uroczysty dzień w naszej szkole. W czasie 3. lekcji w sali gimnastycznej uczniowie klas 1 - 3 zgromadzili się w galowych oraz biało - czerwonych strojach, by wziąć udział w apelu dla Niepodległej, zaś w czasie 4. lekcji w hali sportowej uczynili to uczniowie klas starszych.

Apel rozpoczął się od wprowadzenia pocztów sztandarowych. Część artystyczna, którą przygotowano pod kierunkiem pań: J. Turalskiej, B. Pyszniewskiej oraz A. Wiśniewskiej nawiązywała do historii odrodzenia naszej Ojczyzny po 123-letniej niewoli. Treści wierszy oraz piosenek uczniów zawierały przekaz nie tylko tego, iż odzyskana wolność okupiona została olbrzymią ofiarą wielu pokoleń naszych przodków, lecz także uświadomiły nam, że o wolność tę musimy ciągle zabiegać również w czasach współczesnych.

Wyjątkowymi momentami apelu było odśpiewanie wszystkich zwrotek hymnu narodowego przez ogół zgromadzonych uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły oraz wykonanie przez uczniów układu choreograficznego z biało - czerwonymi wstęgami, które w finale utworzyły olbrzymią flagę naszej Ojczyzny.

Druga, już mniej oficjalna część uroczystości, odbyła się na stadionie miejskim. Ponad 180 uczniów i nauczycieli w biało - czerwonych strojach (były też pojedyncze przypadki rodziców) wzięło udział w biegu ph. "100 km na 100-lecie dla Niepodległej". Naszym zadaniem było przebiec wzdłuż bieżni stadionu łącznie 100 km, co po wykonaniu dwóch okrążeń uczyniliśmy z dużym nadmiarem.

Na zakończenie tej części na płycie boiska utworzyliśmy olbrzymi, biało - czerwony napis "100", a pan dyrektor wręczył dyplomy wszystkim uczestnikom biegu.

 

Uzupełnienie: 13-11-2018

A tak wyglądaliśmy w biegu "100 km na 100-lecie Niepodległej" z lotu ptaka. Obejrzyj zdjęcia oraz film, teraz z dźwiękiem oraz lepszej jakości, który przygotował Cyryl Wiśniewski z klasy 8B.

08-11-2018

Program edukacyjny klas młodszych

Do obchodów Narodowego Dnia Niepodległości klasy I-III przygotowały się wyjątkowo dokładnie. Wspaniałą ku temu okazją był program edukacyjny „Polska – moja Ojczyzna” przygotowany z myślą o najmłodszych przez agencję szkolno-przedszkolną LUPUS.

Spotkanie pomogło dzieciom zrozumieć  tak trudne treści i pojęcia jak zabory, rozbiory, Legiony, powstanie, niepodległość…

B. Więckowska

Wizyta uczniów klas II w przedszkolu

Uczniowie klas drugich świętowali Narodowy Dzień Niepodległości z przedszkolakami. Dnia 8. listopada wybrali się tam na zaproszenie p. dyrektor G. Konstantynowicz. Wizyta nie polegała tylko na biernym odbiorze przepięknie przygotowanego programu, ale też na wspólnej zabawie. Spotkaniu towarzyszyła atmosfera przyjaźni i patriotyzmu.

B. Więckowska

25-10-2018

Ślubowanie

25 października 2018 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Na uroczystości obecni byli Burmistrz MiG Glinojeck p. Łukasz Kapczyński, dyrektor szkoły p. Krzysztof Turalski, przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, rodzice oraz uczniowie klasy III a.

Pierwszaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Dużym przeżyciem dla każdego dziecka był moment pasowania na ucznia, którego dokonał pan dyrektor. Każdy uczeń otrzymał dyplom, słodką niespodziankę oraz znaczek odblaskowy. Wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia.

R. Gawlińska

19 października 2018

Spotkania muzyczne (1)

Dnia 19.10.2018 r. po rocznej przerwie uczniowie klas I-III wzięli udział w długo oczekiwanym programie muzycznym. Zapoczątkował on cykliczne, comiesięczne spotkania z muzyką, dzięki którym będziemy mieli okazję zobaczyć i poznać brzmienie różnych instrumentów muzycznych, zdobyć wiedzę o wielu kompozytorach, ich twórczości,  gatunkach muzyki, a także sprawdzić własne zdolności aktorskie. Spotkania z muzyką będą prowadzić tradycyjnie olsztyńscy muzycy pracujący na co dzień w filharmonii.

Pierwsze spotkanie było zapowiedzią dobrej zabawy i efektywnej nauki, na co zwykle prowadzący kładą ogromny nacisk. Każde takie zajęcia kończy bowiem konkurs wiedzy.

 

B. Więckowska

16 października 2018

Wycieczka klas drugich do Ciechanowa

Cudze chwalicie swoje też znacie… Uczniowie klas drugich postanowili zawstydzić wielu dorosłych, którzy często bywają w Ciechanowie, a nigdy jeszcze nie zawitali na Zamku Książąt Mazowieckich. Klasy drugie wybrały się tam 16 października 2018 roku pod opieką p. B. Więckowskiej, p M. Dobrzyńskiej i p. E. Dudki.

Naprawdę warto zwiedzić udostępnioną turystom część zamku i obejrzeć bardzo ciekawe wystawy korzystając z sali multimedialnej. O historii zamku i jego dawnych mieszkańcach  w bardzo przystępny sposób opowiadają przewodnicy, których słucha się z otwartymi ustami.

B. Więckowska

12 października 2018

Dzień Nauczyciela

Formalnie zwany Dniem Edukacji Narodowej, w tym roku wypadł w niedzielę, więc obchodziliśmy go dwa dni wcześniej. W hali sportowej zebrali się wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele i pracownicy obsługi. Jak zwykle, dzieci oraz ich opiekunowie stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali pedagogom piękną wiązankę artystyczną w postaci różnych form życzeń pod adresem nauczycieli, śpiewu oraz tańca. I tak np. uczniowie p. Bożeny Więckowskiej pokazali nam swój niecodzienny talent taneczny prezentując przeróżne układy choreograficzne, z których największy aplauz otrzymał układ z kolorowymi wstęgami. Podopieczni p. Anny Gnatowskiej przenieśli nas w świat klasyki, prezentując własną aranżację baletu "Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego. We współczesne rytmy natomiast wprowadzili nas uczniowie p. Jolanty Wysockiej, prezentując układ z gatunku "taniec połamaniec".

Po części artystycznej salą zawładnęli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy zorganizowali dla swoich nauczycieli miłe upominki w postaci słodkiej kompozycji.

Na zakończenie uroczystego apelu wystąpił pan dyrektor Krzysztof Turalski, który przyłączył się do życzeń, a także wyróżnił niektórych nauczycieli oraz pracowników obsługi nagrodą dyrektora.

21 września 2018

Szkolny dzień samorządności

Miesiąc przed wyborami samorządów terytorialnych w naszej szkole zorganizowane zostały tradycyjnie w II połowie września wybory opiekuna oraz przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Kampania wyborcza dziewięciu kandydatów na przewodniczącego odnotowana została w holu głównym budynku, gdzie na sztaludze (patrz fotka) chętni na to "stanowisko" uczniowie zaprezentowali swoje programy. Kampanii wyborczej na opiekuna SU - nikt nie wie, dlaczego -  nauczyciele nie zorganizowali ;)

W dniu wczorajszym pod kierunkiem pań: M. Jędrzejewskiej oraz B. Pyszniewskiej odbyły się w pełni demokratyczne, tajne wybory nowych władz.

Przewodniczącą SU wybrana została Patrycja Przybysz z klasy 3A gimnazjum, zaś opiekunką - pani Magdalena Jędrzejewska, nauczycielka przedmiotów artystycznych.

Życzymy owocnej pracy.

06 września 2018

Piknik edukacyjny

Dnia  6 września mieliśmy okazję wziąć udział w pikniku edukacyjnym ph. Bezpieczna droga do szkoły, zorganizowanym przez Gminę Glinojeck i firmę STRABAG. Impreza odbyła się na stadionie miejskim.

Wraz z uczniami innych szkół dobrze bawiliśmy się, korzystając z przygotowanych dla nas atrakcji, takich jak: najróżniejsze pokazy specjalistów, dmuchane zjeżdżalnie oraz malowanie twarzy. Chętni próbowali swoich sił w strefach rozrywki. Dzięki symulatorom wypadków drogowych mogliśmy poczuć się jak uczestnicy prawdziwych kolizji!. Przeżywaliśmy wtedy niesamowite emocje! Jedną z atrakcji, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem, była możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z prowadzącym piknik - aktorem Maciejem Musiałem.

Przeżywaliśmy wspaniałe chwile, dekorując rozdane nam wcześniej kamizelki, słuchając niezwykłych opowieści Maćka i testując rozmaite rozrywki.

Piknik był bardzo udany!. Miło, że możemy uczyć się tak ważnych rzeczy poprzez zabawę.

 

Koło dziennikarskie:

Lidia Przybylska

Aleksandra Paczkowska

03 września 2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczystość odbyła się o godz. 9:00 w hali sportowej. Rozpoczęliśmy wprowadzeniem sztandarów szkół oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. W części oficjalnej głos zabrał pan dyrektor Krzysztof Turalski, który poinformował zgromadzonych o zmianach w składzie Rady Pedagogicznej, przypomniał o tym, co w budynku szkoły zmieniło się w czasie wakacji oraz zachęcił uczniów i ich rodziców do aktywnego uczestnictwa w realizacji projektu edukacyjnego do którego szkoła przystąpiła z dniem 1 września.

Odczytanie komunikatów dotyczących miejsc spotkania uczniów z wychowawcami klas przez pana wicedyrektora Leszka Kalińskiego było ostatnim akcentem uroczystości.

22 czerwca 2018

Zakończenie roku szkolnego

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9:00 w hali sportowej odśpiewaniem hymnu w obecności sztandarów obu szkół. Na początku nastąpiło przekazania sztandaru klasom drugim przez uczniów trzecich klas gimnazjalnych oraz krótka część artystyczna. Następnie głos zabrał pan dyrektor Krzysztof Turalski, który dokonał podsumowania naszej pracy w mijającym roku. Wystąpienie pana dyrektora zakończone zostało podziękowaniem oraz wręczeniem kwiatów nauczycielkom odchodzącym na emeryturę oraz do pracy w innej szkole.

Drugą część uroczystości stanowiło wręczenie nagród za wyniki w nauce oraz zachowanie uczniom klas I - III, występ zespołu tanecznego dla wszystkich obecnych oraz wręczenie nagród uczniom klas starszych. W tej części nie zapomniano także o uczniach wyróżniających się w innych niż nauka obszarach działania, np. o recytatorach, czy aktywnie pracujących w Samorządzie Uczniowskim.

Spotkania w klasach z wychowawcami stanowiły ostatni akcent mijającego roku. Po wyjściu z klas poczuliśmy, że to naprawdę już WAKACJE ;)

25 maja 2018

"Polskie drogi niepodległości" - konkurs historyczny

W ramach 100. rocznicy odzyskania niepodległości dziś w sali nr 123 odbył się finałowy (gminny) etap konkursu historycznego pn. "Polskie drogi do niepodległości" pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Glinojeck oraz Rady Rodziców naszej szkoły.

Eliminacje szkole ze wszystkich trzech szkół podstawowych, w tym z klasami gimnazjalnymi, wyłoniły łączna liczbę 26 uczniów. Komisja konkursowa, w skład której weszły panie: Bożena Pyszniewska (SP Glinojeck), Anna Radziejewicz (SP Oscisłowo) oraz Małgorzata Sobolewska (SP Wola Młocka), przyznała po 3 nagrody za I - III miejsca w kategorii klas IV - VI oraz w kategorii klas VII i gimnazjum. Otrzymali je:

kl. IV - VI:

I. Wiktoria Lewandowska

II. Wiktoria Safaryn

III. Dominik Gołębiewski

kl. VII i gimnazjalne:

I. Wiktoria Wróblewska

II. Aleksandra Paczkowska

III. Maciej Maliszewski

Ptaki drapieżne w naszej szkole

Także dziś w czasie od 2. do 5. lekcji odbył się pokaz najczęściej spotykanych wśród polskich sokolników ptaków drapieżnych. Trzy spośród nich: sowa, sokół pustułka oraz myszołów to mieszkańcy naszych lasów, zaś czwarty, raróg stepowy, nie zagnieździł się na terenie naszego kraju.

Piękne okazy latających myśliwych zaprezentowały nam studentki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, działające w ramach koła naukowego pn. "Aves".

W czasie pełnej godziny lekcyjnej zorganizowane grupy mogły oglądać z bliska wszystkich pierzastych bohaterów zarówno spokojnie odpoczywających i z trudem znoszących szkolny zgiełk, jak również podczas akcji wznoszenia się do lotu i lądowania po wskazany kąsek mięska.

Dowiedzieliśmy się bardzo wiele na temat charakterystyki przywiezionych okazów (zważyliśmy nawet jednego z nich), ich naturalnego środowiska, a także na temat sokolnictwa - na czym polega i gdzie najczęściej można spotkać akcje sokolników.

Serdecznie dziękujemy za tę niezwykłą lekcję nie tylko biologii ;)

18 maja 2018

Pod takim hasłem 18 maja odbyła się czwarta edycja szkolnego konkursu tanecznego. Cieszy się on wśród uczniów coraz większym zainteresowaniem. Zadanie uczestników konkursu polegało na zaprezentowaniu oryginalnego układu choreograficznego do wybranego utworu muzycznego. Ocenie podlegało: zaangażowanie, estetyka kostiumów, dobór muzyki, bogactwo figur tanecznych, wyraz artystyczny. Wg tych kryteriów swoje punkty przyznawało Jury: p. M. Jędrzejewska, p. J. Wysocka, p. A. Podlecka, p. K. Boniewski. Uczestnicy konkursu zaskoczyli widzów wspaniałym przygotowaniem. Gromkie brawa były zwieńczeniem każdej prezentacji, a wspaniała atmosfera wprawiała wszystkich w radosny nastrój.

Po zaprezentowaniu swoich umiejętności tanecznych Jury rozpoczęło obrady. Poziom z roku na rok jest coraz wyższy i jurorzy mieli  trudne zadanie w wyłonieniu zwycięzców. Ostatecznie udało się i… I miejsce zajął zespół  SUPER GIRLS,  II miejsce zajął zespół  WIZARDS, III miejsce zdobył zespół POWER TEAM. Wyróżnione zostały również zespoły AMIS oraz SUPER MY.

Uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję odniesionych sukcesów i zachęcam wszystkich do muzycznej zabawy w przyszłym roku.

Magdalena Jędrzejewska

10 maja 2018

Dzień Ziemi - uroczysty apel

Apel z tej okazji odbył się w hali sportowej: dla klas starszych oraz gimnazjalnych - w czasie 3. lekcji, zaś dla klas młodszych - godzinę później. W części oficjalnej prowadzący uczniowie z koła ekologicznego przypomnieli historię obchodów Dnia Ziemi, istotę tej światowej akcji oraz przekonywali nas do roztropnego gospodarowania zasobami natury.

Po tej części pan dyrektor Krzysztof Turalski podziękował paniom: B. Misiurskiej, M. Woźniak oraz M. Kapczyńskiej za przygotowanie apelu, a następnie wręczył nagrody za najlepsze wyniki we wcześniej przeprowadzonych konkursach:

- Konkursie Wiedzy Ekologicznej: I. Aleksander Nitczyński 7A, II. Kacper Wysocki 2GB, III.Patrycja Przybysz 2GA;

- akcji zbiórki zużytych i przeterminowanych baterii: I. Partycja Dąbrowska 3GB (indywidualnie) oraz klasa 4D (jako najaktywniejsza klasa);

- Konkurs na plakat pt. "Mamy tylko jedną Ziemię" przeprowadzony wśród klas IV, V i VI: I. 6B, II. 5B, III. 5A i 5C.

Ostatnią część apelu w grupie klas starszych wypełniło przedstawienie koła teatralnego, podczas którego cała smerfowa rodzina przekonywała Gargamela oraz jego Klakiera do ekologicznego korzystania z zasobów lasu.

Nie mamy na tę chwilę informacji, co działo się w grupie maluchów, ale ze zdjęć wynika, że wśród najmłodszych także miało miejsce ostre sprzątanie oraz nawoływanie do szanowania przyrody.

28 marca 2018

Rechot 2018 dla klas I - III

Dnia 28 marca uczniowie  klas I-III mieli szansę pokazać swoje zdolności wokalne innym, uczestnicząc w kolejnej edycji konkursu „Rechot”, organizowanym przez MGOK. Artyści reprezentowali szkoły z całej naszej gminy, tym bardziej cieszą nas wysokie noty naszych przedstawicieli.

W kategorii SOLIŚCI   I miejsce zdobyła Amelia Mikołajczak z klasy III c. II miejsce przyznano Antoninie Przybysz z klasy I c. Na wyróżnienie zasłużyła Julia Banul z klasy III c.

W kategorii ZESPOŁY    III miejsce wywalczyły  „Szare myszki” z klasy I c (Inez Rzemieniewska, Mirella Małecka, Antonina Przybysz, Wiktoria Steć, Zuzanna Aptowicz, Maja Kowalska). Wyróżnienie przyznano zespołowi „My trzy” z klasy III c (Aleksandra Ptaszczyńska, Maja Woźniak, Oliwia Korzybska).

Bożena Więckowska

28 marca 2018

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!

Pod tym hasłem wczoraj w szkole została przeprowadzona akcja społeczna z udziałem pana Burmistrza Miasta i Gminy Glinojeck Łukasza Kapczyńskiego, władz Starostwa Powiatowego w Ciechanowie, przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie, Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Akcję, trwająca około 4 godzin, skierowano do prawie 300 uczniów klas IV - VII w formie trzech paneli: tor rowerowy - bezpieczeństwo ruchu drogowego, film - profilaktyka szeroko rozumianych zagrożeń dnia codziennego (łącznie z zagrożeniami dopalaczami i niebezpieczeństwem w cyberprzestrzeni) oraz pierwsza pomoc - zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wszyscy uczniowie, którzy zgromadzili się w hali sportowej, otrzymali zestaw bezpieczeństwa ruchu drogowego (opaski oraz zawieszki), po czym udali się na zajęcia warsztatowe w zakresie ww. paneli.

Swoistą atrakcją, cieszącą się wyjątkowo dużym powodzeniem, była chwila na symulatorze jazdy motocyklem. Mamy nadzieję, że uczniowie byli świadomość tego, że kilka żyć, które otrzymali na początku to tylko zabawa. Bo tak naprawdę mamy tylko jedno życie, o którego bezpieczeństwo musimy się troszczyć przez całe życie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tej szlachetnej akcji społecznej. Jesteśmy przekonani, że wszyscy, a zwłaszcza nasi uczniowie mogą się w obliczu nadchodzącej wiosny czuć bardziej bezpieczni.

24 marca 2018

Misja programowanie

Nasza szkoła bierze udział w programie „Misja programowanie”. Swoją przygodę z programowaniem rozpoczęli uczniowie klasy III E. Poznali Photona - robota, który lecąc na ziemie zderzył się z asteroidą. Części jego statku rozpadły się po całym świecie, a zadaniem dzieci będzie pomóc mu je odnaleźć. Na pierwszych zajęciach dzieci poznały zasady programowania na postawie codziennych czynności oraz dowiedziały się co to jest algorytm. Algorytm i kodowanie.... Nuda? Zapytajcie klasę IIIE! Oni już wiedzą, że czeka ich super przygoda!

Justyna Tuwalska

24 marca 2018

Śpiewać każdy może...

8 marca odbyła się III edycja konkursu wokalnego ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE zorganizowanego dla uczniów z klas IV-VII. W tym roku zgłosiło się 23 solistów oraz 8 zespołów. Spotkanie prowadziła Oliwia Jasińska z kl. 7b, obsługą techniczną zajmowała się Zuzanna Mioduszewska z kl.7a. Jury w składzie p. A. Podlecka, p. M. Tybuszewska, p. M. Pietrzak, p. K. Boniewski, p. M. Jędrzejewska uważnie przysłuchiwało się wykonaniom młodych wokalistów. Ocenie podlegała intonacja, dykcja, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom artystów z roku na rok jest coraz wyższy, ale ostatecznie udało się wyłonić zwycięzców. W kategorii solista klasy 4-5 Jury wyróżniło: Wiktorię Jasińską z kl. 4c. I miejsce zajęła Wiktoria Ziemińska z kl. 5b, II miejsce zajęła Maria Szczepańska z kl. 5b, III miejsce zajęła Joanna Rzeczkowska z kl. 5b. W kategorii solista klasy 6-7 Jury wyróżniło: Michała Rubinkowskiego z kl. 7c oraz Oliwię Piotrowską z kl. 7a. I miejsce zajęła Nadia Rzemieniewska z kl. 7b, II miejsce zajęła Julia Walczak z kl. 6b, III miejsce zajęła Julia Zmysłowska z kl. 6b. W kategorii zespół wyróżniony został zespół VIPKI (Wiktoria Wychucka z kl. 6c, Izabela Borkowska z kl. 6b. I miejsce zespół LANDRYNKI (Julia Walczak, Julia Zmysłowska z kl. 6b), II miejsce zespół TACY A NIE INNI z klasy 7c (Amelia Szymańska i Michał Rubinkowski), III miejsce zespół WHITE DIAMONDS z klasy 5c (Natalia Brudzińska, Alicja Wróblewska, Maria Bakierzyńska).

Wszystkim wokalistom serdecznie gratuluję odniesionych sukcesów i zachęcam pozostałych uczniów do angażowania się w konkursy wokalne wszak Śpiewać każdy może…

Magdalena Jędrzejewska

23 marca 2018

Rozstrzygnięcie GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Wielkanocne jajo”

Organizatorem konkursu był Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Glinojecku. Uczniowie mogli składać nieograniczoną ilość prac konkursowych. Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej, zachowując temat konkursu. Wielkość prac i technika – dowolne. 23 marca Jury ( Aneta Borek – nauczyciel SP w Glinojecku i ZSO w Ościsłowie, Agnieszka Hacia – sekretarz i nauczyciel LO w Glinojecku, Gabriela Boniewska – instruktor plastyki w M-GOK w Glinojecku) powołane przez organizatora konkursu wyłoniło zwycięzców. A oto wyniki:

Kategoria klasy I-III Szkoła Podstawowa

I miejsce – Weronika Wernicka kl. 1, (SP  Glinojeck)

II miejsce – Alicja Nasznerska kl. 1, (SP  Glinojeck)

III miejsce – Kornelia Ostrowska kl. 3, (SP  Glinojeck)

Wyróżnienia: Filip Kołpaczyński (Szkoła Filialna Malużyn), Maja Kowalska kl.1, (SP Glinojeck), Zuzanna Wołynek kl. 3, (SP w Glinojecku), Katarzyna Maliszewska kl.3, (SP Ościsłowo)

Kategoria klasy IV-VII Szkoła Podstawowa

I miejsce – Klaudia Łukasik kl.4, (SP Wola Młocka)

II miejsce – Oliwia Pniewska kl.5 oraz Alan Kruszewski kl.6 (SP Ościsłowo)

III miejsce – Bartosz Tarka kl.5, (SP w Glinojecku), Zuzanna Prewęcka kl.4 (SP Ościsłowo)

Wyróżnienia: Weronika Borek kl.4, Izabela Borkowska kl.6, Alicja Markowska kl.7, Małgorzata Jasińska kl.7, Mirella Trojanowska kl.7 (M-GOK Glinojeck), Filip Delura kl.4 i Julia Nowakowska kl.4 (SP Ościsłowo), Aleksandra Paczkowska kl.7 (SP Glinojeck).

Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w M-GOKu w Glinojecku.

 

Magdalena Jędrzejewska

22 marca 2018

22 marca odbył się Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej RECHOT zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Glinojecku. W tym roku do przeglądu zgłosiło się 28 solistów i 13 zespołów. Zmaganiom wokalistów uważnie przysłuchiwało się Jury w składzie: Edyta Bojkowska-Kolak – instruktor tańca i teatru w Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie, Anita Ziółkowska – dyrektor Domu Kultury w Radzanowie. W I kategorii klasy IV-VI SOLISTA: I miejsce – Łukasz Pokojski (SP Ościsłowo), II miejsce Wiktoria Jasińska (SP Glinojeck), III miejsce – Wiktoria Ziemińska (SP Glinojeck). ZESPÓŁ: I miejsce – MUSIC KIDS (SP Glinojeck), II miejsce – FERMATA (SP Glinojeck), III miejsce – FOUR TEENS (SP Wola Młocka). Wyróżnienie wyśpiewał zespół Seven Day (SP Glinojeck). W II kategorii klasy VII-gimnazjum SOLISTA: I miejsce zajęła Natalia Jakubowska (M-GOK Glinojeck), II miejsce zajęła Kamila Bens (SP Glinojeck), III miejsce zajął Michał Rubinkowski (SP Glinojeck), wyróżnienia: Patrycja Gutkowska oraz Zofia Pionka. ZESPÓŁ: I miejsce – VIVA LA MUSICA (SP Glinojeck), II miejsce trafiło do zespołu ZŁOTE NUTKI (M-GOK Glinojeck), III miejsce zajął zespół TACY A NIE INNI (SP Glinojeck). W III kategorii szkoły ponadgimnazjalne SOLISTA: I miejsce zajęła Ilona Rudnicka (M-GOK Glinojeck), ZESPÓŁ: I miejsce – DUET WOKALNY (M-GOK Glinojeck), II miejsce – LEŚNY GRAL (drużyna ZHP Glinojeck). Wszystkim wokalistom serdecznie gratuluję odniesionych sukcesów. Ogromnie cieszy mnie, ze coraz liczniejsza grupa uczniów zarówno z młodszych jak i starszych klas, bierze udział w konkursach wokalnych.

Magdalena Jędrzejewska

21 marca 2018

Nareszcie nadeszła wiosna!!!

Wiosna od dawien dawna jest chwilą, na którą czekamy przez całą długą zimę. Pierwszy dzień astronomicznej wiosny to zapowiedź cieplejszych dni. Przyroda budzi się do życia, drzewa pokrywają się pąkami, listkami i kwiatami, ptaki wracają z ciepłych krajów, wszystko rozkwita. Nic wiec dziwnego, że 21 marca wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej w Glinojecku dopisywały wspaniałe humory. Uczniowie z klas młodszych rozpoczęli świętowanie barwnym pochodem ulicami Glinojecka. Każde dziecko dzierżyło w dłoni barwny kwiat, na czele szła Marzanna. W całym mieście zrobiło się kolorowo, a uśmiechnięte twarze maluchów przywołały słońce. Klasy IV-IIIG rozpoczęły dzień troszkę inaczej. Uczniowie zebrani w sali gimnastycznej zmagali się z różnymi zadaniami WIOSENNEGO TURNIEJU MIEDZYKLASOWEGO zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. Klasy rywalizowały ze sobą min. w konkurencjach sportowych, rozwiązywaniu zagadek wiosennych, tworzeniu wierszy, wiedzy przyrodniczej, tworzeniu Marzanny/wiosennej stylizacji. Dużo śmiechu dała nam rywalizacja, podczas której przebierano wychowawców. Oprócz tych zabaw klasy VII-IIIG musiały przejść przygotowaną przez WDH Leśny Graal trasę, której głównym wątkiem był wybuch w sali chemicznej. Z łatwością rozwiązywali zadania na wiedzę, szyfry, przechodzili przez pajęczynkę, a także sprawdzili swoją umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Ciekawą atrakcją były escape roomy – zagadki logiczne nie sprawiały nikomu dużej trudności. Zabawa była wspaniała, a spryt, zwinność i poziom wiedzy uczniów był wręcz fenomenalny. Wyniki na tablicy punktacyjnej zmieniały się jak w kalejdoskopie, do końca nie było wiadomo kto zwycięży. Trzeba przyznać, warto było się starać gdyż 1 miejsce oznaczało aż TYDZIEŃ BEZ PRAC DOMOWYCH. Taki przywilej zdobyły klasy: 4a, 5c, 6b, 7c, 2Ga, 3Gc. 2 miejsce i TYDZIEŃ BEZ KARTKÓWEK wygrały klasy: 4b, 4c, 5b, 6a, 7b, 2Gb, 3Ga. 3 miejsce i TYDZIEŃ BEZ ODPYTYWANEK wygrały klasy: 4d, 4e, 5a, 6c, 7a, 2Gc, 3Gb.

Samorząd Uczniowski

19 marca 2018

Koszulki biało-czerwonych

Dziś w czasie 3. lekcji w hali sportowej mieliśmy wyjątkową okazję poznać koszulki piłkarzy reprezentacji Polski z okresu od lat 70. do roku 2017.

Pan Zbigniew Pawłowski, wielki sympatyk sportu, głównie piłki nożnej oraz autor wielu publikacji sportowych, w tym książki poświęconej klubowi sportowemu Wisła Płock pt. "Duma Mazowsza" za pośrednictwem 12 dziewcząt naszej szkoły nie tylko zaprezentował nam 45 wspomnianych koszulek reprezentantów, lecz także na temat każdej z nich opowiedział krótką historię. Wielkim zaskoczeniem większości z nas była np. historia użycia przez naszą reprezentację w meczu z Luksemburgiem w roku 1998 koszulek koloru czarnego.

Bardzo dziękujemy, Panie Zbigniewie. Pański dzisiejszy pokaz można niewątpliwie zaliczyć do patriotycznych akcentów na 100-lecie odrodzenia Biało-Czerwonej.

16 marca 2018

Konkurs WIELKANOCNY KOSZYCZEK Z PISANKAMI

Konkurs polegał na własnoręcznym wykonaniu pisanek do wielkanocnego koszyczka przez uczniów szkół podstawowych. Technika wykonania pisanek – dowolna.

Pisanki umieszczone w koszyczku, w aranżu wielkanocnym. Minimalna ilość przygotowanych przez danego uczestnika prac to 10 pisanek. Organizatorem Konkursu była firma CEDROB S.A. Celem konkursu było promowanie i kultywowanie bogatej tradycji świątecznej wśród uczniów szkół podstawowych.

Każdy uczestnik (szkoła) mógł zgłosić do konkursu tylko jedno zdjęcie pracy, spełniające określone wymogi zawarte w regulaminie.

Spośród nadesłanych prac Jury Organizatora w składzie: Anna Wiśniewska - Kierownik Działu Promocji i Reklamy Cedrob S.A., Stefan Chrzanowski - Specjalista w Biurze Zarządu, Joanna Bonisławska - Specjalista Działu Promocji i Reklamy Cedrob S.A., Olga Stryjewska - Asystent Działu Promocji i Reklamy Cedrob S.A., dokonało wyboru 25 najładniejszych koszyczków wielkanocnych z pisankami.

W drugim etapie konkursu odbył się właściwy wybór 6 laureatów konkursu. w dniu 14 marca 2018 roku o godz. 10. Wyboru najładniejszej pracy dokonała w/w komisja oraz przedstawiciele 25 placówek edukacyjnych. Po skrupulatnym zliczeniu punktów jury wyróżniło: koszyk nr 3 (500 zł Szkoła Podstawowa w Morawach), koszyk nr 9 (500 zł dla Domu Dziecka nr 1 w Kowalewie), koszyk nr 22 (500 zł Szkoła Podstawowa w Opinogórze Górnej). Nagrody główne: I miejsce – koszyk nr 21( Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zielonej, zdobywając nagrodę 3000 zł), II miejsce – koszyk nr 19 (nagrodę 2000 zł uzyskała Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie), III miejsce – koszyk nr 11 (1000 zł zdobyła Szkoła Podstawowa w Radzanowie).

Wszystkim należą się ogromne gratulacje za wykonanie wspaniałej pracy.

Magdalena Jędrzejewska

 

12 marca 2018

Dzień Patrona

Od 4. lekcji klasy siódme oraz gimnazjalne wzięły udział w programie profilaktycznym, który dotychczas organizowany był jako Dzień Patrona naszego gimnazjum w urodziny Marka Kotańskiego. Po odśpiewaniu hymnu w obecności pocztu sztandarowego i powitaniu gości odbyła się część artystyczna przygotowana przez panie polonistki uczące w klasach gimnazjalnych (p. E. Jędrzejewską, p. M. Kapczyńską oraz p. J. Turalską) oraz przez panią M. Jędrzejewską, pod kierunkiem której zaprezentował się chór.

W montażu słowno - muzycznym, nawiązującym do najważniejszych wartości, z jakimi mamy do czynienia w naszym życiu usłyszeliśmy m.in., że:

-"Zamiast walki z alkoholizmem - popierajmy trzeźwość, to przynosi dużo lepsze efekty;

- Zamiast walki z papierosami - popierajmy modę na niepalenie;

- Zamiast walczyć z biedą - wspierajmy dostatek i bogactwo;

- Zamiast walki z pseudokibicami - wspierajmy i akcentujmy pozytywne zachowania na stadionach;

- Zamiast walczyć z głupotą - popierajmy mądrość, inteligencję i rozwój;

- Zamiast walki z depresją, pesymizmem i smutkiem - propagujmy radość, szczęście i optymizm;

Tylko dbając o światło, rozjaśnimy nasz świat".

Po tej części uroczystości głos zabrali przedstawiciele gości oraz pan dyrektor, który zaznaczył, że patron naszego gimnazjum choć znaczną część swojego życia pomagał innym, niejednokrotnie ratując im życie, sam zginął ratując życie uczestnikowi kolizji drogowej.

W drugiej części uroczystości obejrzeliśmy ciekawą inscenizacją przygotowaną przez szkolną grupę PAT pod kierunkiem pani pedagog A. Skórskiej. Przedstawienie nawiązywało do problemów uzależnienia się od Internetu oraz do bezpieczeństwa korzystania z tego medium.

Po przedstawieniu pan dyrektor ogłoszona została lista zwycięzców konkursów:

- Lip Dub pod hasłem "Doładuj się pozytywnie" (I. 2GC, II. 7B, III. 3GB);

- Ulotka propagująca różne pozytywne formy spędzania czasu wolnego (I. Wiktoria Wróblewska - 3GC, II. Zofia Pionka - 3GA, III. Weronika Nowocińska i Weronika Tarka - 3GB).

Nagrody za zajęcie najwyższych miejsc wręczył pan dyrektor Krzysztof Turalski.

Trzecia i ostatnia część uroczystości to koncert profilaktyczny zespołu rockowego "Poziom 600". Wielu bardziej lub mniej znanych utworów wysłuchaliśmy już w mniej oficjalnych klimatach zajmując miejsca na ławeczkach, materacach bądź bezpośrednio na parkiecie sali gimnastycznej.

Wiele wskazuje na to, że w związku z wygaszaniem klas gimnazjalnych dzień patrona naszego gimnazjum pozostawi po sobie tradycję organizowania dnia profilaktyki w szkole.

19 lutego 2018

Zapisy do klas I - otwórz treść ogłoszenia:

02 lutego 2018

Apel - podsumowanie wyników za I półrocze

Dla klas IV - VI odbył się w czasie 3., a dla klas starszych - podczas 4. lekcji w holu przed kącikiem patrona. Treści przygotowane przez panie: A. Skórską oraz A. Gnatowską przedstawiły uczennice klasy gimnazjalnych.

Po obejrzeniu prezentacji wyników nauczania, naszych osiągnięć w różnorodnych konkursach oraz turniejach, pan dyrektor wręczył nagrody i wyróżnienia uczniom za wyniki konkursu na szopkę bożonarodzeniową organizowanego przez MGOK oraz złożył gratulacje uczniom najlepszym, a także życzył wyższych wyników wszystkim pozostałym.

02 lutego 2018

Bal karnawałowy (czyli choinka 2018 - cz. II)

My to się potrafimy bawić! Bal karnawałowy to impreza dla nas. Dnia 2 lutego były więc tańce, wygibańce, skakance, krzykańce … Świetną muzykę i zabawy zapewnili nam państwo Betlewiczowie. Atrakcje typu bańki mydlane, sztuczna mgła, konfetti – to też HopaHop. A reszta to już kreatywne, płynące prosto z serca i z potrzeby ducha szaleństwa nas, uczniów klas I – III. Nikt się nie nudził, wręcz przeciwnie, odwiedziła nas nawet Myszka Miki. W ramach odpoczynku wysłuchaliśmy przygotowanych przez poszczególne klasy piosenek o tematyce zimowej. Wszyscy zaprezentowali się wyjątkowo ciekawie wykorzystując pomysłowe rekwizyty. Szkoda, że następna taka zabawa dopiero za rok.

Bożena Więckowska

01 lutego 2018

Choinka 2018

Zabawa choinkowa - część I - z udziałem uczniów klas starszych odbyła się dziś w godzinach 16:00 - 20:00. Imprezę zorganizowały panie: M. Mikołajewska, B. Małecka, M. Pietrzak, M. Tybuszewska, K. Romanowska oraz M. Jędrzejewska.  Wystrój sali to zasługa głównie pań z edukacji wczesnoszkolnej, zaś za nagłośnienie odpowiadał pan S. Konstantynowicz.

Do największych atrakcji dyskoteki należały konkursy na najciekawszy strój oraz na najlepiej tańczącą parę. Wielkim powodzeniem cieszyły się tańce zbiorowe prowadzone przez gimnazjalistki: Anię, Małgosię i Wiktorię. Tunak, belgijka, polonez, ari-ari asi-asi, wygłupiaczek, w stronę słońca skutecznie mobilizowały do intensywnego ruchu większość zgromadzonych na sali.

Jutro do południa część II imprezy, tym razem z udziałem uczniów klas młodszych.

22 grudnia 2017

Jasełka '2017 i nie tylko...

21 grudnia w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie, którzy przygotowali inscenizację o Bożym Narodzeniu pt. „Narada aniołów”. Przypomnieli nam w ten sposób wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. W role Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy oraz mędrców wcielili się uczniowie kółka teatralnego pod kierunkiem pań: Elżbiety Nazar i Marty Kapczyńskiej. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną atmosferą. Wykonali je chórzyści pod kierunkiem pani Magdaleny Jędrzejewskiej. Całość dopełniła piękna scenografia przygotowana przez p. Marzenę Rubinkowską.

Na zakończenie inscenizacji odbyło się także pożegnanie pani Elżbiety Nazar, która z dniem 1 stycznia 2017 planuje przejść na zasłużoną emeryturę oraz wręczenie trofeów zwycięzcom konkursów na: "Ozdobę bożonarodzeniową" i "Mistrza cierpliwości".

Marta Kapczyńska

W dniach: 20 - 22.12.2017 zakończyliśmy trzy akcje charytatywne: pomocy pensjonariuszom Markotu w Dreglinie, wychowankom domów dziecka w Kowalewie oraz mieszkańcom schroniska dla zwierząt w Pawłowie. Do poszczególnych miejscowości z uzbieranymi darami w towarzystwie przedstawicieli samorządu uczniowskiego udali się własnymi pojazdami nauczyciele. Wszystkie grupy spotkały się z wielką wdzięcznością mieszkańców i gospodarzy wymienionych obiektów oraz odebrali życzenia spokojnych i radosnych świąt oraz pomyślności w nowym roku z prośbą o przekazanie ich całej społeczności szkolnej, co niniejszym czynimy ;)

Zapraszamy do obejrzenia fotek z wymienionych wydarzeń.

 

30 listopada 2017

English Song

30 listopada b.r. odbył się szkolny konkurs piosenki angielskiej English Song, w którym wzięło udział  15 uczniów z klas 4-3G. Zmaganiom wokalistów uważnie przysłuchiwało się Jury: p. M. Pietrzak, p. A. Wiśniewska, p. M. Mikołajewska, p. M. Jędrzejewska. Ocenie podlegała min. poprawność językowa, intonacja, interpretacja. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: 4-6 i 7-3G. W kategorii młodszych klas I miejsce -  zajęła Julia Zmysłowska z kl. 6b, II miejsce – Wiktoria Jasińska 4c, III miejsce – Wiktoria Misiewicz 4c. W kategorii klas starszych I miejsce zajęła Kamila Bens z kl. 3Gc, II miejsce – Patrycja Gutkowska kl. 2Ga, III miejsce – Nadia Rzemieniewska z kl. 7b.

Magdalena Jędrzejewska

 

14 listopada 2017

Wieczór słowno - muzyczny

O godzinie 17:00 przed kącikiem patrona, zgodnie z listopadową tradycją, pod kierunkiem pań: J. Turalskiej i A. Wiśniewskiej grupa uczniów klas gimnazjalnych wraz z koleżanką z LO zaprezentowała nam oraz naszym nauczycielom i rodzicom nastrojowy program słowno - muzyczny. Repertuar utworów recytowanych oraz śpiewanych nawiązywał do zadumy, do refleksji nad życiem, nad przemijaniem, nad śmiercią oraz nad tym, co jest dla nas najważniejsze.

Efekty muzyczne oraz dynamiczne oświetlenie sceny przygotowali najmłodsi stryjeczni bracia: Cyryl i Jeremiasz Wiśniewscy.

Na zakończenie uroczystego wieczoru głos zabrał pan Dyrektor, który nawiązał do własnych przeżyć związanych z odejściem od nas na zawsze już pięciu swoich uczniów, z których najbardziej związany był z wspaniale zapowiadającą się wychowanką Klaudią. O Jej odejściu zarecytował nam swój wiersz.

14 listopada 2017

"Dziady" cz. II - w wykonaniu koła teatralnego

Dziś w czasie 2. i 3. lekcji członkowie szkolnego koła teatralnego przenieśli nas w XIX wiek do kaplicy cmentarnej. Zgodnie z utworem Adama Mickiewicz pt. "Dziady" cz. II spotkaliśmy tam Guślarza, Starca, duchy, które pozostawiły widzom uniwersalne prawdy moralne oraz chór, który komentował wydarzenia sceniczne. W nastrój zadumy i refleksji wprowadziła nas scenografia: krzyż, suto zastawiony stół, jesienne liście. Tajemniczego i trochę przerażającego charakteru scenom dodały zastosowane efekty świetlne i dźwiękowe.

Publiczność stanowili: panowie dyrektorzy, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie klas VII i klas gimnazjalnych.

Uczestnicy koła teatralnego wcielili się w następujące role:

Guślarz - Bartosz Bruździński

Starzec - Fabian Dąbrowski

Józio - Miłosz Wychucki

Rózia - Wiktoria Wychucka

Widmo Złego Pana - Alicja Nalborska

Kruk -Wiktoria Józefowicz

Sowa - Anna Szprengel

Wieśniacy - Gabriel Mrozowski, Olga Sikorska

Zosia - Wiktoria Wróblewska

Członkowie chóru - Kornelia Dobrzeniecka, Alicja Piotrowska

Narrator - Adam Mikołajewski

Opiekun koła - Marta Kapczyńska

10 listopada 2017

Apel - Święto Niepodległości

Z okazji 99. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę na uroczystym apelu spotkaliśmy się dziś w hali sportowej w składzie od klasy IV do III gimnazjalnej podczas 3. godziny lekcyjnej. Uczniowie wszystkich wymienionych klas w formie programu słowno - muzycznego urozmaiconego pieśniami chóru (także w składzie IV SP - III G) przypomnieli nam drogę narodu polskiego do przywrócenia naszej Ojczyźnie miejsca na mapie.

Drugą część uroczystości można by uznać patriotycznym przesłaniem, w którym wykonawcy programu wyjaśnili, co dla nas dziś powinno oznaczać słowo Ojczyzna.

Dziękujemy wszystkim uczniom za przygotowanie tej pięknej lekcji historii oraz państwu: A. Oparze, A. Wiśniewskiej, S. Konstantynowiczowi i M. Jędrzejewskiej za pracę z uczniami nad częścią artystyczną oraz przygotowanie pocztów sztandarowych.

13 października 2017

Dzień Edukacji Narodowej

Uroczysty apel odbył się w naszej szkole w przeddzień święta, na czwartej lekcji w hali sportowej. Spotkaliśmy się w gronie na tyle licznym, że obiektyw szkolnego aparatu z najdalszego punktu pomieszczenia nie mógł umieścić wszystkich w jednym kadrze ;)

Uroczystość pod kątem artystycznym przygotowały panie: B. Nowakowska, D. Wysocka oraz M. Jędrzejewska, a nagłośnieniem sterował pan S. Konstantynowicz.

Na początku pan dyrektor Krzysztof Turalski złożył życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz przedstawił listę nagrodzonych za ich osiągnięcia w pracy.

Druga cześć to wystąpienia licznej grupy uczniów, którzy nie szczędzili życzliwych słów adresowanych do nauczycieli oraz pracowników obsługi.

Koniec uroczystości był już zupełnie spontaniczny, gdyż przedstawiciele samorządu uczniowskiego wręczali kwiaty i składali życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

Serdecznie dziękujemy.

 

4 września 2017

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Uroczystość odbyła się w hali sportowej ze względu na liczną grupę jej uczestników. Jak wszem wiadomo, od 1 września nasze gimnazjum zostało włączone do ośmioklasowej szkoły podstawowej i nie istnieje już jako odrębna placówka edukacyjna. Owszem, uczniowie klas drugich realizują jeszcze obowiązujący ich projekt edukacyjny, trzecioklasiści zdawać będą jeszcze egzamin gimnazjalny, lecz uczniowie klas szóstych rozpoczęli już naukę w klasie siódmej nowej ośmioklasowej "podstawówki".

Cześć artystyczną przygotowała na dziś pani Magdalena Jędrzejewska wraz ze swoją klasą, a całe wydarzenie rozpoczęto wprowadzeniem sztandarów obu szkół: "starego" gimnazjum i nowej szkoły podstawowej oraz odśpiewaniem hymnu i złożeniem kwiatów pod pomnikiem Edwarda Piątkowskiego na miejskim skwerze.

W części oficjalnej, po powitaniu gości głos zabrał pan dyrektor Krzysztof Turalski oraz zaproszeni na uroczystość: Burmistrz Miasta i Gminy pan Łukasz Kapczyński oraz ks. Proboszcz Adam Staniszewski. Pan dyrektor wspomniał o wydarzeniach związanych z wybuchem II wojny światowej oraz przybliżył nam sytuację związaną z wprowadzaniem reformy edukacji w odniesieniu do naszej szkoły, a wszyscy występujący życzyli uczniom oraz nauczycielom sukcesów w nowym roku.

Miłym akcentem oficjalnej części uroczystości było pożegnanie księdza proboszcza w roli nauczyciela religii; podziękowanie oraz symboliczne kwiaty złożył na ręce księdza pan dyrektor.

Po odczytaniu komunikatów przez wicedyrektora, pana Leszka Kalińskiego, wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.