Temat: Aktualności.

26-06-2020

Zakończenie roku szkolnego

Zgodnie z wolą większości rodziców oficjalne zakończenie roku szkolnego ograniczone zostało do uroczystości tylko uczniów klas ósmych.

Absolwentów o godzinie 9:00 powitał przed budynkiem szkoły pan dyrektor Krzysztof Turalski. Pogratulował uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki, złożył absolwentom życzenia oraz przekazał im życzenia od Burmistrza Miasta i Gminy, pana Łukasza Kapczyńskiego, a także wręczył nagrody wyróżnionym uczniom.

Ostatnie świadectwa swoim wychowankom wręczyły na zakończenie wychowawczynie klas kończących: p. J. Lewandowska, p. D. Giranowska oraz p. A. Gnatowska.

My także przyłączamy się do wszystkich życzeń: zarówno tych wakacyjnych, jak również do życzeń dokonania trafnych oraz skutecznych wyborów wymarzonych szkół.

Pozostałym uczniom naszej szkoły także życzymy zdrowych, pogodnych i wesołych, ale bezpiecznych wakacji oraz normalnego powrotu 1 września.

Uczniowie klas I - VII odbiorą swoje świadectwa w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, a w przypadkach pilnych - w czasie wakacji, w sekretariacie szkoły.

11-02-2020

Atrakcje przed feriami

Ostatnie dni przed feriami skutecznie wprowadziły nas w nastrój zbliżającego się dwutygodniowego czasu wolnego. W czwartek (7.02.2020) do południa odbyło się podsumowanie wyników nauczania dla klas IV - VIII oraz przedstawienie "Królewna Śnieżka współcześnie" wykonane przez uczniów klasy VI B, a po południu - zabawa choinkowa dla klas starszych. Taka sama zabawa, lecz dla uczniów klas najmłodszych miała miejsce następnego dnia do południa. Niecodzienną atrakcją piątkowego balu było pojawienie się szkolnych gwiazd polskiej estrady w osobach Zenka Martyniuka oraz Sławomira.

Zachęcamy do obejrzenia 135 fotek ;) ze wspomnianych imprez.

15-01-2020

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Odbył się 12 stycznia 2020 roku. Jego celem najogólniej mówiąc – było zebranie środków na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Aby operacje były skuteczne i  bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej. Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Miarą każdego z nas jest umiejętność dostrzegania innych i ich problemów oraz gotowość niesienia pomocy! Wolontariusze WOŚP (Oliwia Krakowiak, Żaneta Cetin, Monika Kowalska, Julia Burdecka, Julia Zaciewska), twierdzą ponadto, że choć pomagali, kwestując, sami bardzo wiele zyskali. Doświadczyli bowiem bezinteresownej życzliwości, wielu dobrych słów, uśmiechów od wszystkich tych, którzy poprzez wrzucenie do puszki choćby symbolicznej złotówki zdecydowali się wesprzeć najmłodszych. W tym roku dzięki Waszej hojności udało się zebrać z akcji Słodki kącik -524,76zł, z kwesty wolontariuszy – 2707,61zł, co w sumie dało kwotę – 3187,37. DZIĘKUJEMY!!!

Magdalena Jędrzejewska

Góra Grosza

To już XX edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Zbiórka trwała od 28 XI 2019 – 2 I 2020r. Możecie być dumni, że – za pośrednictwem fundacji – pomagacie dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. Rodzina jest ważna dla każdego. Dlatego pomagajmy dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone. Nie ma jednej recepty na pomaganie. Z Waszą pomocą otrzymają wsparcie wszyscy potrzebujący. W tym roku udało nam się zebrać 443,38zł. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Samorząd Uczniowski

20-12-2019

Jasełka '2019

Uroczystość dziś odbyła się w naszej szkole w dwóch etapach. W czasie 3. lekcji - dla klas I - III, zaś na 4. lekcji - dla klas IV - VIII. W obu przypadkach organizatorzy połączyli pięknie słowo mówione z pieśniami szkolnych chórów oraz śpiewem wokalistek, nawiązując do wydarzenia oraz okoliczności związanych z narodzinami Dzieciątka.

Na zakończenie głosu udzielono panu dyrektorowi Krzysztofowi Turalskiemu, który składając już tradycyjnie życzenia świąteczne, szczególnie zaakcentował życzenia, abyśmy byli najważniejsi podczas ewentualnych sporów dorosłych.

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w obu inscenizacjach za wprowadzenie nas w ten podniosły świąteczny nastrój oraz paniom: M. Jędrzejewskiej, M. Rubinkowskiej i K. Romanowskiej za przygotowanie części artystycznej oraz wystroju sali.

20-12-2019

Ogólnopolski Test Ortograficzny

Dnia 29 października 2019 roku został przeprowadzony Ogólnopolski Test Ortograficzny, w którym wzięło udział 1007 uczestników, w tym 17 uczniów klas trzecich naszej szkoły. Uczestnicy musieli wykonać 20 zadań ortograficznych o zróżnicowanym stopniu trudności. Wśród naszych uczniów najwięcej punktów uzyskał Oliwier Betlewicz z klasy III c, Gabriela Kubińska z klasy III a i Wiktoria Steć z klasy III c. Zajęli odpowiednio VIII., X. i XI. miejsce w Polsce. To ogromne osiągnięcie. Gratuluję.

Wysokie wyniki uzyskali również: Nikodem Matuszewski z klasy III c (XII miejsce), Alicja Nasznerska i Natalia Zawadzka z klasy III a (XIV miejsce).

Za udział w konkursie i włożony w przygotowania wysiłek dziękujemy również pozostałym uczestnikom. Są nimi: Kowalewska Nikola, Kowalska  Maja, Kurnikowski Filip, Małecka Mirella, Nawrocka Oliwia, Pniewska Michalina, Przybysz Antonina, Walczak Jan, Wernicki Nikodem, Zielonkowski Alex.

Bożena Więckowska

 

12-12-2019

Kartka dla Powstańca

Tegoroczna edycja kampanii BohaterON obejmowała oczywiście akcję wysyłania kartek i listów do Powstańców Warszawskich. To jedna z niewielu okazji do kontaktu z tymi wyjątkowymi osobami i możliwości przekazania im kilku słów wdzięczności za udział w walce o wolną Polskę.

Pani Katarzyna Romanowska przeprowadziła w naszej szkole akcję, w której udział wzięła cała szkoła. Klasy I - III zachęciła do samodzielnego wykonania kartki lub zrobienia laurki. W klasach IV - VIII uczniowie napisali listy do naszych powstańców. Udział w akcji Kartka dla Powstańca bardzo mocno zachęciła uczniów naszej szkoły do udziału. Poświęcili oni bardzo dużo czasu i pracy na wykonanie kart i napisanie listów. Efekty ich pracy były zdumiewające i ilości jakie do nas napływały. Wykonane przez was pocztówki zostały wysłane do siedziby BohaterON przez naszych najmłodszych uczniów kl. IIIc pod opieką p. Bożeny Więckowskiej.

"Kartka dla Powstańca" stała się dla naszej szkoły inspiracją do kontynuowania akcji BohaterON na kolejne lata.

26-11-2019

Konkurs Piosenki Religijnej

16 listopada odbył się 19 Konkurs Piosenki Religijnej w Starym Gralewie. Organizatorem konkursu był ks. proboszcz Jan Piotrowski przy współpracy ze szkołą Podstawową im. Św. Stanisława Kostki w Starym Gralewie. Gościem specjalnym był Jacek Zawiśliński, dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Ciechanowie.

Do konkursu przystąpiło pięć Schol: „Natchnieni” z parafii św. Ducha w Łowiczu, „Mocni w uchu” z parafii św. Marcina w Gostyninie, „Corda Cordi” z parafii św. Krzyża w Płocku, „Boże iskierki” z parafii św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim oraz gospodarze - schola parafii Gralewo i jeden zespół CON BRIO – reprezentacja naszej szkoły. Występom uważnie przysłuchiwało się jury: Dariusz Zarzycki (kierownik artystycznego ogniska muzycznego Amabile w Dzierzążni) i Stanisław Ciesielski (nauczyciel muzyki w Lipowcu). Ocenie podlegał: dobór repertuaru, znajomość tekstu, dykcja, interpretacja, muzykalność, warunki głosowe i ogólny wyraz artystyczny.

Pierwszą nagrodę otrzymała schola parafialna z Gralewa, drugą - schola „Natchnieni” z Łowicza, trzecią - schola „Corda Cordi” z Płocka, a wyróżnienie - schola „Mocni w Uchu” z Gostynina. Każdy zespół otrzymał pamiątkową statuetkę Muzycznego Anioła, a dla zwycięzców przygotowano także dyplomy i puchary.

Dziękując młodym artystom, ks. Jan Piotrowski zapraszał już za rok na jubileuszowe (20-lecie konkursu) spotkania z piosenką religijną do Gralewa mówiąc, że „to wspólne śpiewanie to radość bycia razem”.

 

22-11-2019

Wernisaż Anny Panas

Dnia 13 listopada uczniowie klas trzecich zapoznali się z twórczością p. Anny Panas, która pochodzi z okolic glinojecka, a obecnie mieszka pod Olsztynem. Fotografię, jako swoją pasję, odkryła na emeryturze. Teraz pragnie nią zarazić innych. Pani M. Iwańska zapoznała nas z kulisami pracy fotografa. Mieliśmy też okazję zaśpiewać piosenkę o Glinojecku, której słowa napisała była nauczycielka naszej szkoły, p. J Jabłońska.

Bożena Więckowska

21-11-2019

A.M. Wesołowska

Dnia 16 października naszą szkołę odwiedziła sędzia Anna Maria Wesołowska. Znamy ją z telewizji, a teraz mieliśmy okazję posłuchać jej mądrych rad na żywo. Jej łagodne, pełne sympatii dla młodych ludzi, usposobienie sprawiło, że słuchaliśmy jej z zainteresowaniem. Zrozumieliśmy jak cienka granica dzieli wielu z nas od popełnienia karalnego czynu, przestępstwa.

Bożena Więckowska

15-11-2019

Konkurs wokalny

15 listopada b.r. odbył się Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej SŁUŻYMY POLSCE PIOSENKĄ – zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Żołnierzy Armii Krajowej w Ościsłowie. Konkurs Piosenki Patriotycznej odbywa się w Ościsłowie rokrocznie. Celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich dzieci i młodzieży w oparciu o tradycje historyczne pieśni żołnierskiej. Popularyzacja pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej i wojskowej przyczynia się do rozwijanie współzawodnictwa i podnoszenia warsztatowego poziomu wykonawców z roku na rok.

Wykonawcy przedstawili interpretacje wybranych przez siebie utworów. W prezentowanym repertuarze znalazły się takie piosenki jak „Przytulmy Polskę do serca”, „Kolęda warszawska”, „Orzeł biały”.

Konkurs odbył się w następujących kategoriach: I - przedszkola, II – klasy 1-3, III – klasy 4-6, IV - klasy > 7. Występy oceniało jury w składzie: Edyta Bojkowska-Kolak, Piotr Rzeczkowski, Szymon Ostromecki. Po wysłuchaniu 40 utworów, długich naradach udało się wyłonić zwycięzców. I miejsce w kategorii > 7 zajęła reprezentantka naszej szkoły - WIKTORIA ZIEMIŃSKA uczennica z kl. 7b. III miejsce w kategorii klas 4-6 zajął KORNEL MUCHYŃSKI uczeń z kl. 5b. Zdolnym solistom serdecznie gratuluję odniesionych sukcesów – jestem z Was dumna 😊

Magdalena Jędrzejewska

8-12-2019

Święto Niepodległości - uroczysty apel

Uroczystość 101. rocznicy odzyskania niepodległości obchodziliśmy dziś w podziale na klasy I - III oraz IV - VIII. W obu przypadkach atmosfera apelu była bardzo podniosła.

Rozpoczęliśmy wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem wszystkich czterech zwrotek hymnu. Wspólne śpiewanie hymnu w tym roku zgłoszone zostało przez naszą szkołę do udziału w ogólnopolskiej akcji Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży, pod nazwą #SzkołaDoHymnu.

Udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" była kontynuacją ubiegłorocznej akcji "Rekord dla Niepodległej" w której udział wzięła cała nasza szkoła. Dnia 8 listopada o godz. 11:11 został odśpiewany "Hymn" Mazurka Dąbrowskiego. Celem inicjatywy było zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Święta Narodowego, kształtowaniu szacunku wobec polskich symboli narodowych. Relacje ze wspólnego śpiewania hymnu Narodowego można zobaczyć na profilu szkoły: www.facebook.pl/spglinojeck.

W formie montażu słowno - muzycznego, urozmaiconego układem choreograficznym, uczniowie przypomnieli nam historię odradzania się Najjaśniejszej Rzeczypospolitej oraz wyjaśnili znaczenie takich wartości jak: ojczyzna, naród, wolność, patriotyzm.

Dziękujemy organizatorom, uczniom biorącym udział w uroczystości oraz zajmującym miejsca na widowni za stworzenie klimatu godnego przeżywania nadchodzącego Święta.

Katarzyna Romanowska

6-11-2019

ZOO w szkole

W Płocku można zwiedzić ZOO i zobaczyć wspaniałe zwierzęta z całego świata. Mała niespodzianka - w sali 131 w naszej szkole fantastyczne ZOO w wykonaniu uczniów klas piątych :) Zapraszamy!

Aldona Wiśniewska

25-10-2019

Jednostka Strzelecka 1863 Unieck w naszej szkole

To byli wyjątkowe spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Przedstawiciele tej właśnie organizacji proobronnej gościli w naszej szkole w czasie 3. i 4. lekcji. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie 9 najstarszych klas. Strzelcy, umundurowani jak prawdziwi żołnierze oraz uzbrojeni prawie tak jak oni, przedstawili historię powstania, dorobek swojej jednostki oraz zaprezentowali umundurowanie, wyposażenie i broń, którymi posługują się podczas szkolenia czy ćwiczeń. Nie zabrakło także scenki obezwładnienia napastnika.

Dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły cieszyło się uzbrojenie stanowiące wyposażenie organizacji mimo, że były to tylko repliki prawdziwego uzbrojenia.

Miłym akcentem spotkania było zachęcenie uczniów klas starszych do uczestnictwa w pięknej przygodzie, jaką może być wstąpienie do Strzelców lub perspektywa utworzenia oddziału jednostki w Glinojecku.

Dziękujemy za odwiedzenie nas i życzymy dalszych sukcesów!

17-10-2019

Dzień Nauczyciela

Uroczysty apel z tej okazji odbył się w czwartek, 17.10.2019 r. Zebraliśmy się wszyscy w hali sportowej, wypełniając komplet miejsc na trybunach oraz wszystkie ławeczki szkolne zniesione z całego budynku SP oraz LO.

W części oficjalnej głos zabrał pan dyrektor Krzysztof Turalski, składając życzenia wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz uczniom, zaś wyróżniającym się pracownikom szkoły wręczył nagrody dyrektora oraz poinformował o nagrodzie burmistrza dla pani Bożeny Nowakowskiej. Oficjalnie wspomniane nagrody wręczone zostały w czasie wspólnego spotkania pracowników gminnej oświaty z władzami miasta i gminy następnego dnia.

W programie słowno - muzycznym przekazano życzenia dla nauczycieli i innych pracowników oraz zaprezentowano scenki z życia szkoły. Na uwagę zasługują także pokazy taneczne wykonane przez uczennice klas młodszych.

Organizatorami uroczystości były panie: M. Dobrzyńska, D. Wysocka, A. Podlecka oraz G. Wędrowska. Za obsługę techniczną odpowiedzialny był pan Michał Matuszewski.

Dziękujemy!

07-10-2019

Zbieramy nakrętki dla Dominika

W naszej szkole kontynuujemy zbiórkę. Zbierane nakrętki stanowią pomoc dla niepełnosprawnego ucznia naszej szkoły – Dominika. Dzięki nim chłopiec będzie miał zamontowaną windę oraz rehabilitację dwa razy w tygodniu przez pół roku.

 Pomagamy i pomagać będziemy!

Nakrętki wrzucamy do odpowiednich pojemników lub przynosimy do nauczycieli odpowiedzialnych za akcję: p. Małgorzata Świerkocka, p. Katarzyna Romanowska.

06-10-2019

Zbieramy zużyte baterie

Nasza szkoła bierze udział w akcji:

WSPÓLNIE O ŚRODOWISKO DBAMY - BATERIE ZBIERAMY

Zużyte baterie wyrzucane w sposób niekontrolowany stanowią wielkie zagrożenie dla środowiska. Substancje w nich zawarte mogą zanieczyszczać glebę i wodę oraz bezpośrednio szkodzić zdrowiu człowieka. Poprzez udział w akcji przyczyniamy się do zmiany w sposobie dotychczasowego myślenia i zachowania ucząc się właściwych nawyków dotyczących ochrony środowiska naturalnego.

Baterie wrzucamy do odpowiednich pojemników lub przynosimy do nauczycieli odpowiedzialnych za akcję: p. Małgorzata Świerkocka, p. Katarzyna Romanowska, p. Bożena Misiurska.

25-09-2019

XVIII Rajd Rowerowy PTSM

25 września odbył się Rajd Rowerowy PTSM organizowany przez Zarząd Oddziału PTSM w Ciechanowie. Jego celem były Obchody Tygodnia Turystyki Młodzieży i Światowy Dzień Turystyki w 2019 roku. Brały w nim udział 4 szkoły: Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie, Szkoła Podstawowa nr 7 w Ciechanowie, Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Krajowej w Ościsłowie i Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Glinojecku. Każda szkoła zgłosiła drużyny, w których składzie było 10 uczniów i 2 nauczycieli. Uczestnicy mieli do pokonania drogę przez Ciechanów, Gąski, Rutki Marszewice, Rutki Borki i Sulerzyż.

W Sulerzyżu na rajdowiczów czekał poczęstunek oraz konkursy: sprawnościowe (np. mecz piłki nożnej, przeciąganie liny, rowerowy tor przeszkód); z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ze znajomości trasy - krzyżówka rajdowa. Naszej szkole udało się wygrać wszystkie konkursy sprawnościowe.

09-09-2019

Uczniowie klas III na cmentarzu w Lesie Ościsłowskim

Dnia 9 września 2019 roku uczniowie klas trzecich złożyli kwiaty i zapalili znicze na cmentarzach w lesie w Ościsłowie. W ten sposób oddali cześć poległym w czasie II wojny światowej żołnierzom, działaczom politycznym, nauczycielom, księżom oraz innym w bestialski sposób zamordowanym patriotom.

Najbardziej poruszyła uczniów historia ludzi chorych i kalekich podstępnie zamordowanych przez Niemców w dniu 20 lutego 1940 roku.

 

02-09-2019

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Uroczystość odbyła się w hali sportowej. Rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu. Na wstępie głos zabrał dyrektor szkoły - pan Krzysztof Turalski. Wskazał na historyczny charakter rozpoczynającego się roku szkolnego ze względu na koniec procesu wygaszania gimnazjum. Nawiązał do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz realizacji w szkole programu unijnego, dzięki którego pozyskaliśmy oprócz nowej wiedzy, umiejętności i wielu kompetencji, znaczące wyposażenie sal lekcyjnych w nowy sprzęt.

Na zakończenie wystąpienia pojawiły się życzenia sukcesów w nowym roku, czego życzył nam także zaproszony gość - Burmistrz Miasta i Gminy Glinojeck, pan Łukasz Kapczyński.

Ostatnim akcentem uroczystości przed wyprowadzeniem sztandaru była odprawa delegacji do zapalenia zniczy pod pomnikiem Edwarda Piątkowskiego, bohatera walk powietrznych w bitwie o Anglię.

19-06-2019

Zakończenie roku szkolnego

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00 w hali sportowej wprowadzeniem sztandarów szkół oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu.

Na wstępie głos zabrał pan dyrektor Krzysztof Turalski, podkreślając i uzasadniając historyczne znaczenie tegorocznej uroczystości. Następnie do historii, tym razem wygaszanego gimnazjum, nawiązał - występując w mundurku szkolnym - pan wicedyrektor Lech Boniewski. Ostatnią osobą zabierającą głos w oficjalnej części uroczystości był pan Burmistrz MiG Glinojeck, który podkreślił znaczenie realizowanego przez szkołę projektu unijnego oraz zaangażowanie nauczycieli w procesie kreowania dorobku wygasającego gimnazjum.

Drugą, już mniej oficjalną część uroczystości było wyróżnienie uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz legitymujących się osiągnięciami w innych obszarach pracy szkoły. Dla nich wszystkich przygotowano nagrody książkowe wręczane przez pana dyrektora. Dyplomami uznania wyróżniono też kilku nauczycieli za owocną współpracę z samorządem uczniowskim.

07-06-2019

Bal absolwentów

7 czerwca tanecznym krokiem żegnali się ze szkoła absolwenci Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Glinojecku. O 17:30 rozpoczęła się część oficjalna, na której nie zabrakło podziękowań, podsumowań, przemyśleń. Każda klasa przygotowała wspaniałe prezentacje, w których zgromadzeni goście mogli powspominać wspólnie spędzone chwile w murach szkoły. Młodzież kończąca kolejny etap edukacji uczciła ten fakt uroczystym „Balem Absolwentów”. To doniosłe wydarzenie uczniowie klas ósmych i trzecich rozpoczęli od tradycyjnej „Belgijki”. Urocze uczennice i przystojni uczniowie bawili się dobrze od pierwszych dźwięków muzyki, aż do ostatniej piosenki. Dzięki zaangażowaniu rodziców w przygotowania balu, wszyscy uczestnicy czuli się wyśmienicie i wyjątkowo.

Magdalena Jędrzejewska

 

Pod takim hasłem 12 czerwca odbyła się piąta edycja szkolnego konkursu tanecznego. Cieszy się on wśród uczniów coraz większym zainteresowaniem. Zadanie uczestników konkursu polegało na zaprezentowaniu oryginalnego układu choreograficznego do wybranego utworu muzycznego. Ocenie podlegało: zaangażowanie, estetyka kostiumów, dobór muzyki, bogactwo figur tanecznych, wyraz artystyczny.

Wg tych kryteriów swoje punkty przyznawało Jury: p. M. Jędrzejewska, p. M. Tybuszewska, p. A. Podlecka, p. K. Boniewski. Uczestnicy konkursu zaskoczyli widzów wspaniałym przygotowaniem. Gromkie brawa były zwieńczeniem każdej prezentacji, a wspaniała atmosfera wprawiała wszystkich w radosny nastrój. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności tanecznych Jury rozpoczęło obrady. Poziom z roku na rok jest coraz wyższy i jurorzy mieli  trudne zadanie w wyłonieniu zwycięzców.

Ostatecznie udało się i… I miejsce zajął zespół  FREAK SHOW-ki Wiktoria Wychucka–7c, Wiktoria Józefowicz–7c, Kornelia Ostrowska–4d, Sandra Witkowska–4d),  II miejsce zajął zespół  TUDUDU (Julia Zmysłowska, Wiktoria Mrozińska, Wiktoria Safaryn, Patrycja Flot, Daria Różańska – 7b), III miejsce zdobył zespół EXCEPT GRAVITY (Justyna Gontarek, Wiktoria Wrzeszcz-3Gc). Jury wyróżniło zespół TELETUBISIE (Małgorzata Poliszewska, Nadia Podlecka – 5a).

Uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję odniesionych sukcesów i zachęcam wszystkich do muzycznej zabawy w przyszłym roku.

Magdalena Jędrzejewska

17-05-2019

Wojewódzkie eliminacje XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

„Młodzież zapobiega pożarom"

Pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” odbyły się 27 kwietnia 2019 r. wojewódzkie eliminacje XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wzięło w nich udział 108 uczestników, którzy rywalizowali w trzech grupach wiekowych. Powiat ciechanowski, podobnie jak w ubiegłym roku w II grupie wiekowej reprezentował Marcin Gontarek z klasy IIIGC.

Eliminacje składały się z dwóch etapów. Pierwszy, pisemny, składał się z 30 pytań zamkniętych. Na jego podstawie zostały wyłonione po trzy osoby z każdej grupy wiekowej, które przeszły do finału. W grupie klas VII – VIII szkół podstawowych i gimnazjów konieczna była dogrywka. Drugi etap to finał. Każdy z uczestników zakwalifikowanych do finału musiał odpowiedzieć na trzy wylosowane pytania oraz wykonać zadanie praktyczne.

Marcin Gontarek zajął II miejsce w swojej grupie wiekowej i będzie reprezentował województwo mazowieckie podczas krajowego finału OTWP, który odbędzie się w Złotym Potoku (woj. śląskie) w dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 r.

Gratulujemy Marcinowi i będziemy trzymać za niego kciuki podczas krajowego finału!

Sławomir Konstantynowicz

Z ostatniej chwili:

Zakwalifikowanie się Marcina do centralnego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest największym osiągnięciem uczniów glinojeckich szkół. Wprawdzie uczniowie naszego LO zajmowali pierwsze miejsca (nawet trzy pierwsze) w etapie powiatowym, ale na etapie wojewódzkim ich udział się kończył. Tym większego znaczenia nabiera sukces Marcina. Dlatego władze samorządu gminnego postanowiły w szczególnych okolicznościach uhonorować naszego bohatera. Podczas  uroczystości jubileuszu 90-lecia OSP Malużyn oraz Gminnego Dnia Strażaka, które odbyły się 11 maja 2019 roku, burmistrz miasta i gminy Łukasz Kapczyński  oraz dyrektor szkoły podstawowej Krzysztof Turalski wręczyli Marcinowi dyplom i upominki, gratulując dotychczasowych osiągnięć i życząc powodzenia w etapie ogólnopolskim OTWP.

19-04-2019

AKCJA DLA MARKOTU

W marcu odbyła się kolejna akcja charytatywna - świąteczna zbiórka żywności. Tym razem zbieraliśmy artkuły spożywcze dla ośrodka MARKOT w Dreglinie. Dzięki Waszym dobrym sercom udało się zebrać: 23kg cukru, 21,5kg mąki, 23op. makaronu, 2 sosy, 2op. kaszy, 1op.soli, 6op. ryżu, 1op. płatków, 1op. herbaty, 2 puszki rybne, 5op. budyniu. Tuż przed świętami wielkanocnymi dary zostały dostarczone przez Samorząd Uczniowski. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

Dobro wraca:)

Samorząd Uczniowski

22-03-2019

22 marca odbył się Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej RECHOT zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Glinojecku.  W tym roku do przeglądu zgłosiło się 35 solistów i 7 zespołów. Zmaganiom wokalistów uważnie przysłuchiwało się Jury w składzie: Edyta Bojkowska-Kolak, Kacper Wiśniewski. W  kategorii klasy IV-VI SOLISTA: I miejsce – Kamil Wróblewski (SP Glinojeck), II miejsce Łukasz Pokojski (SP Ościsłowo), III miejsce – Maja Konopska (SP Wola Młocka). Wyróżnione solistki: Wiktoria Ziemińska (SP Glinojeck), Wiktoria Jasińska (M-GOK Glinojeck). ZESPÓŁ: I miejsce – ZESPÓŁ WOKALNY (M-GOK Glinojeck), II miejsce – CON BRIO (SP Glinojeck), wyróżnione zespoły: KOLOROWE DZIECI (SP Glinojeck), FIVE TEENS (SP Wola Młocka). W II kategorii klasy VII-gimnazjum SOLISTA: I miejsce zajęła Natalia Jakubowska (SP Ościsłowo), II miejsce zajęła Patrycja Gutkowska (SP Glinojeck), III miejsce ex aeqo zajęły Nadia Rzemieniewska i Karolina Nowakowska (SP Glinojeck). ZESPÓŁ: I miejsce – ZESPÓŁ WOKALNY (SP Ościsłowo). Wszystkim wokalistom serdecznie gratuluję odniesionych sukcesów. Ogromnie cieszy mnie, że coraz liczniejsza grupa uczniów bierze udział w konkursach wokalnych.

Magdalena Jędrzejewska

21-03-2019

WIOSNA ACH TO TY!!!

Wiosna od dawien dawna jest chwilą, na którą czekamy przez całą długą zimę. Pierwszy dzień astronomicznej wiosny to zapowiedź cieplejszych dni. Przyroda budzi się do życia, drzewa pokrywają się pąkami, listkami i kwiatami, ptaki wracają z ciepłych krajów, wszystko rozkwita. Nic wiec dziwnego, że 21 marca wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej w Glinojecku dopisywały wspaniałe humory. Uczniowie z klas młodszych rozpoczęli świętowanie barwnym pochodem ulicami Glinojecka. Każde dziecko dzierżyło w dłoni barwny kwiat, na czele szła Marzanna. W całym mieście zrobiło się kolorowo, a uśmiechnięte twarze maluchów przywołały słońce.

Klasy IV-IIIG rozpoczęły dzień troszkę inaczej. Uczniowie zebrani w hali sportowej zmagali się z różnymi zadaniami WIOSENNEGO TURNIEJU MIEDZYKLASOWEGO zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. Klasy rywalizowały ze sobą min. w konkurencjach sportowych, rozwiązywaniu zagadek wiosennych, tworzeniu wierszy, wiedzy przyrodniczej, tworzeniu Marzanny, turnieju siatkówki. Zabawa była wspaniała, a spryt, zwinność i poziom wiedzy  uczniów był wręcz fenomenalny. Dziękujemy jurorom w składzie: (p. L. Boniewski, p. M. Pietrzak, ks. P. Chojnowski, p. M. Jędrzejewska, przedstawiciele SU – P. Przybysz, J. Oszczyk) i sędziom (p. L. Chyczewski, p. M. Matuszewski, p. L. Burszewski) za sprawne przeprowadzenie rozgrywek.

Wyniki i nagrody:

1 miejsce TYDZIEŃ BEZ ODPYTYWANIA: 4c, 5b, 6b, 7c, 8b, 3Ga.

2 miejsce i TYDZIEŃ BEZ KARTKÓWEK: 4d, 5a, 6c, 7b, 8a, 3Gb.

3 miejsce i TYDZIEŃ BEZ SPRAWDZIANÓW: 4a, 5d, 6a, 7a, 8c, 3Gc.

Samorząd Uczniowski

20-03-2019

Rechot klas I - III

Dnia 20 marca w MGOK odbyła się kolejna edycja konkursu piosenki „Rechot 2019” dla klas I-III. Naszą szkołę reprezentowało trzech solistów i dwa zespoły, wszyscy z klasy II c. Największy sukces osiągnęła Mirelka Małecka zdobywając I miejsce w kategorii soliści. Inez Rzemieniewska i Antosia Przybysz zasłużyły na wyróżnienie. Zespół „Muzykomaniacy”  (Antosia Przybysz, Inez Rzemieniewska, Aleks Zielonkowski, Bartek Zaciewski, Filip Klatko, Oliwier Betlewicz, Kacper Gołębiewski) wyśpiewał II miejsce. Pozostali laureaci to uczniowie przygotowywani przez MGOK oraz uczniowie innych szkół naszej gminy.

Bożena Więckowska

18-03-2019

Lekcja muzyki klas I - III

Dnia 18 marca odbyła się kolejna lekcja muzyki dla klas I-III pt. „Grający wiatr”. Tym razem rozpoczęła się konkursem wokalnym uczniów klas drugich. Uczestnicy musieli wykonać wskazaną wcześniej przez muzyków  agencji  MAT , trudną do wykonania, piosenkę pt. „Perkusyjna rodzina”. Klasy drugie reprezentowali uczniowie II c (Inez Rzemieniewska, Jan Dymkowski i Bartek Zaciewski) przygotowani przez p. B. Więckowską. I miejsce zdobyła Inez, II – Bartek i III – Jaś.

W czasie lekcji muzyki uczniowie mieli okazję zobaczyć i poznać brzmienie oboju, fletni pana, fletu prostego i fletu poprzecznego.

Do konkursu wiedzy muzycznej przystąpili uczniowie klasy II b. Największą wiedzę wykazała Gabriela Zimnowodzka . Drugie miejsce zdobyła Natalia Kowalczyk, a trzecie Julia Pokorska.

Bożena Więckowska

15-03-2019

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Za nami coroczne eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizowany od wielu lat Turniej Wiedzy Pożarniczej adresowany jest do dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów przeciwpożarowych i kształtowanie umiejętności młodzieży w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ekologii, ratownictwa, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. Organizatorem przeprowadzonych w Ciechanowie eliminacji powiatowych była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Ciechanowie.

W bieżącym roku eliminacje powiatowe odbyły się 15 marca, a zgłoszonych zostało 49 uczniów. W pierwszym etapie uczniowie zmagali się z pisemnym testem sprawdzającym wiedzę ze znajomości tematyki pożarowej. Glinojeck reprezentowali uczniowie klasy trzeciej gimnazjum – Justyna Gontarek i Marcin Gontarek z klasy IIIA oraz Kacper Bakierzyński i Kacper Wysocki z klasy IIIB. Do drugiego etapu eliminacji, składającego się z egzaminu ustnego, zakwalifikowani zostali najlepsi uczniowie z każdej grupy wiekowej (szkoły podstawowe - klasy I - VI, klasy VII, VIII i gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne) – wśród nich znaleźli się nasi uczniowie - Marcin Gontarek i Kacper Bakierzyński. Rywalizacja w  trakcie egzaminu ustnego była bardzo zacięta, ale Marcin i Kacper byli świetnie przygotowani, dzięki czemu zakończyli egzamin sukcesem. Marcin Gontarek, podobnie jak w roku ubiegłym,  zajął pierwsze miejsce i będzie reprezentował powiat ciechanowski w eliminacjach wojewódzkich turnieju, a Kacper Bakierzyński zajął trzecie miejsce. Gratulacje!

Sławomir Konstantynowicz

08-03-2019

Wystawa zamków

Inspiracją wystawy zamkowej były zajęcia plastyki. Na lekcjach dowiedzieliśmy się jak rozwijała się architektura w średniowieczu. Podzieleni na grupy zaczęliśmy swoją przygodę nad oryginalnym projektem zamku. Pomysłów nam nie brakowało, jednak z przeniesieniem ich w rzeczywistość nie było tak łatwo jakby mogło się wydawać. Praca architekta nie należy do najłatwiejszych, jednak stworzyć coś z niczego to prawdziwa frajda.

Z wielkim zapałem pracowaliśmy nad projektami i makietami. Efekty można było zobaczyć na wystawie, która odbyła się na holu szkolnym.

Największym zaskoczeniem było dla nas to, że nasi młodsi koledzy zachwycali się makietami. Dziękujemy za docenienie naszej pracy.

Uczniowie klas szóstych

Magdalena Jędrzejewska

07-03-2018

Dyskoteka

Dn. 28 II 2019 r. odbyła się huczna zabawa ostatkowa. Impreza rozpoczęła się o godz. 16.00. Liczna grupa uczniów przybyła aby bawić się przy wspaniałej muzyce. W roli DJ-a niezastąpiony Bartosz Woźniak z kl. IIIGc. Nie zabrakło tradycyjnych już układów tanecznych. Efekty specjalne zapewnione przez Cyryla Wiśniewskiego z kl. 8b dopełniły wspaniałą atmosferę.

Serdecznie dziękujemy opiekunom, dzięki którym dyskoteka mogła się odbyć: p. B. Pyszniewskiej, p. M. Pietrzak, p. A. Markowskiej, p. A. Grochowieckiej, p. M. Robakiewiczowi.

Organizatorzy: Samorząd Uczniowski

Magdalena Jędrzejewska

16-02-2019

"Pierwsze koty za płoty"

Dziś po raz pierwszy odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów młodszych klas w zakresie innowacyjności oraz kreatywności. Mimo dnia wolnego od nauki do szkoły przybyła liczna grupa dzieci z klas od I do V.

W sali nr 123 "na tapetę" poszła pieluszka dziecięca i jej zadziwiające właściwości gromadzenia wody. Dla dzieci najważniejsze było to, co po nasączeniu znajdowało się w środku.

W sali nr 7 natomiast zajęcia przybrały wyjątkowo słodkie klimaty, gdyż dzieci wykonywały piękne śnieżynki, których iskrzący blask uzyskały po posypaniu klejącej warstwy kryształkami cukru.

Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia o tej samej porze.

UWAGA! Od 2. marca ruszają kolejne zajęcia. Tym razem będą to warsztaty szybkiego czytania/szybkiej nauki. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Chętnie zapiszemy uczniów klas IV - VI, a zwłaszcza szóstych, którzy najmniej licznie uczestniczą w zajęciach kreatywności i innowacyjności. Zajęcia szybkiej nauki prowadzone są już w Szkole Podstawowej w Ościsłowie i cieszą się olbrzymim zainteresowaniem.

Serdecznie zapraszamy.

Harmonogram tych zajęć zamieścimy po skompletowaniu grup.

25-01-2019

Kolędowanie 2018/2019

Rzeczywiście takim tytułem można by obdarzyć tegoroczne kolędowanie, gdyż jego pierwsza część miała miejsce tuż przed świętami, w sali gimnastycznej, z udziałem wszystkich klas IV sp - III gimn., zaś ostatni akcent, z udziałem chóru i recytatorów, mieliśmy przyjemność przeżywać w ostatnim dniu przed feriami zimowymi.

W wydaniu grudniowym krótkie programy artystyczne przygotowały poszczególne klasy, a ich występy odbywały się na tle dość oryginalnej dekoracji: stajenki (Maryją i Józefem była para nauczycieli) oraz uczniowskiego chóru aniołów.

W ostatnim dniu półrocza kolędowanie odbywało się natomiast przed kącikiem patrona gimnazjum w trzech turach: klasy IV – V, VI – VII oraz VIII i gimnazjum. Tym razem program słowno – muzyczny przygotowany przez panie: Joannę Turalską oraz Aldonę Wiśniewską prezentowali uczniowie klas starszych, a kolędy śpiewał bardzo liczny chór składający się z uczniów od klasy IV sp do III gimnazjum.

Dziękujemy organizatorom oraz wszystkim uczniom biorącym udział w obu uroczystościach, księdzu Robertowi Kamińskiemu za ciekawe przedstawienie historii związanej z obchodzeniem dnia narodzin Dzieciątka Jezus, a także Szymonowi Wiśniewskiemu za nagłośnienie oraz oświetlenie sceny.

.

23, 24-01-2019

Choinka 2019

Impreza klas IV sp – III gimn odbyła po zajęciach 23 stycznia (16:00 – 20:00). Za repertuar muzyczny i nagłośnienie odpowiadali uczniowie najstarszych klas. Dominowały tańce swobodne, ale też olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się (prowadzone przez uczniów gimnazjum) belgijka, czy makarena, mobilizujące praktycznie wszystkich obecnych na sali.

Zabawa klas I – III miała miejsce dzień później, do południa. Uczniowie tych klas zorganizowali sobie zabawę z animatorką, więc atrakcji było wiele; niektóre z nich rozpoznamy na fotkach, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

17-01-2019

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Odbył się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Miarą każdego z nas jest umiejętność dostrzegania innych i ich problemów oraz gotowość niesienia pomocy! Wolontariusze WOŚP, twierdzą ponadto, że choć pomagali, kwestując, sami bardzo wiele zyskali. Doświadczyli bowiem bezinteresownej życzliwości, wielu dobrych słów, uśmiechów od wszystkich tych, którzy poprzez wrzucenie do puszki choćby symbolicznej złotówki zdecydowali się wesprzeć najmłodszych.

W tym roku dzięki Waszej hojności udało się zebrać 652,70 zł. Tak wysoką kwotę uzyskaliśmy poprzez kwestę wolontariuszy, a także słodki kącik zorganizowany przez Samorząd Uczniowski w szkole, w tygodniu poprzedzającym Wielki Finał. DZIĘKUJEMY!!!

Magdalena Jedrzejewska

16-01-2019

To już osiemnasta edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Możecie być dumni, że – za pośrednictwem fundacji – pomagacie dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. Rodzina jest ważna dla każdego. Dlatego pomagajmy dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone. Nie ma jednej recepty na pomaganie. Z Waszą pomocą otrzymają wsparcie wszyscy potrzebujący. W tym roku udało nam się zebrać 373 zł, to o 169,84 więcej niż w roku poprzednim. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Samorząd Uczniowski

Szkolne kolędowanie

Wspólne śpiewanie kolęd raduje i łączy, a to przecież stanowi istotę Świąt Bożego Narodzenia.  W naszej szkole 21 grudnia, w ostatnim dniu przed feriami świątecznymi zebraliśmy się, na wspólne kolędowanie. Każda klasa, od pierwszej po gimnazjum, przygotowała swój świąteczny repertuar. Wspólne kolędowanie naszej społeczności było dla wszystkich pięknym i niezwykłym doświadczeniem. Wyzwoliło pozytywne emocje i wprowadziło w atmosferę świąt, na które wszyscy czekali.

Słodycze od dzieci dla dzieci

Pod takim hasłem odbyła się kolejna akcja dla Domu Dziecka w Kowalewie. 20 grudnia do podopiecznych DD dotarły cztery kartony słodkich przekąsek. Jako organizatorzy zbiórki jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszego zaangażowania w akcje charytatywne prowadzone na terenie naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Dzięki Waszej ofiarności udało się zebrać różnorodne słodkości:

lizaki – 32 szt.

guma do żucia – 4 op.

chrupki – 3 op.

Kalendarz adwentowy – 1op.

Lubisie – 1szt.

paluszki – 1op.

czekolady – 48 szt.

ptasie mleczko – 3 op.

batony –  2 op. + 42 szt.

ciastka – 8 op.

cukierki – 13 op.

żelki/drażetki – 13 op. + 22 szt.

Mikołaje – 3 szt.

7DAY’S –  2 szt.

Samorząd Uczniowski

17-12-2018

Spotkania muzyczne (4)

Dnia 17 grudnia w czasie kolejnej lekcji muzyki klasy I-III kolędowały oraz  poznawały historię kolęd i pastorałek. Do konkursu wiedzy muzycznej przystąpili uczniowie klasy II c: Wiktoria Steć, Antosia Przybysz i Oliwier Betlewicz, który jako zwycięzca otrzymał kubek. Dzięki niemu dołączył do grona laureatów oczekujących na finał czerwcowy.

B. Więckowska

10-12-2018

Warsztaty plastyczne

Od października uczniowie cyklicznie uczestniczą w warsztatach plastycznych organizowanych przez Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Zajęcia łączą w sobie trzy dziedziny sztuki: plastykę, muzykę i taniec. W programie zajęć tanecznych: improwizacja tańca, elementy terapii tańcem, relaksacja, wizualizacja jako wprowadzenie do udziału w zajęciach plastycznych. W programie zajęć plastycznych: malowanie farbami akrylowymi, malowanie pastelą suchą i olejną, decoupage, malowanie na szkle. Na każdych zajęciach poznają nowe miejsca, w tym roku szkolnym była to Afryka (taniec z pomponami, król lew), Irlandia (tradycyjny taniec irlandzki, runy celtyckie), Meksyk (taniec z Sombrero, maska). Grudzień – czas przygotowania do świąt, a więc nie mogło zabraknąć warsztatów ozdób bożonarodzeniowych (szkatułki i bombki). Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów zarówno klas młodszych jak i starszych.

M. Jędrzejewska

05-12-2018

Mikołajki klas I - III

Uczniowie klas I – III obchodzili mikołajki 5. grudnia. Obejrzeli w MGOK, na dużym ekranie, piękny film o świętym Mikołaju i jego elfach, a kiedy już szykowali się do powrotu, niespodziewanie pojawił się święty Mikołaj we własnej osobie. W dodatku przyniósł dla każdej klasy upominki. Były brawa, podziękowania, piosenki, wspólne zdjęcia i oczywiście życzenia imieninowe dla solenizanta (Mikołaja).

B. Więckowska

30-11-2018

Śpiewać każdy może…

30 listopada odbyła się IV edycja konkursu wokalnego ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE zorganizowanego dla uczniów z klas IV-IIIG. W tym roku zgłosiło się 19 solistów oraz 8 zespołów. Spotkanie prowadziła Justyna Markiewicz z kl. 8b, obsługą techniczną zajmowała się Zuzanna Mioduszewska z kl. 8a.

Jury w składzie p. A. Podlecka, p. B. Ciarcińska, p. M. Świerkocka, p. M. Rubinkowska, p. M. Jędrzejewska uważnie przysłuchiwało się wykonaniom młodych wokalistów. Ocenie podlegała intonacja, dykcja, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom artystów z roku na rok jest coraz wyższy, ale ostatecznie udało się wyłonić zwycięzców.

W kategorii solista I miejsce zajęła Nadia Rzemieniewska z kl. 8b, II miejsce zajęła Wiktoria Ziemińska z kl. 6b, III miejsce zajęła Izabela Jędrzejewska z kl. 5b. W kategorii zespół I miejsce zespół BLACK RAINBOW, II miejsce zespół FRI, III miejsce zespół BLACK GIRLS.

Wszystkim wokalistom serdecznie gratuluję odniesionych sukcesów i zachęcam pozostałych uczniów do angażowania się w konkursy wokalne wszak Śpiewać każdy może…

M. Jędrzejewska

29-11-2018

Andrzejki

Dyskoteka andrzejkowa odbyła się w naszej szkole 29 listopada. Bawiliśmy się świetnie, tańcząc w sali gimnastycznej, podczas poczęstunku w klasach oraz sprawdzając swoją przyszłość na stanowiskach z wróżbami. Pięknie, okolicznościowo udekorowana sala i ulubiona muzyka powodowały, że wszyscy mieli doskonały nastrój i niespożyte pokłady energii.

W czasie imprezy został zorganizowany konkurs na króla i królową balu, który wygrali Gabriel Mrozowski i Justyna Gontarek.

O godzinie 20:00 wszyscy uśmiechnięci opuścili budynek szkoły z nadzieją, że następna dyskoteka będzie równie udana.

Kółko dziennikarskie:

Kalina Wiktorowicz

29-11-2018

KONKURS RECYTATORSKI „POEZJA MARII KONOPNICKIEJ”

Konkurs recytatorski to świetny sposób na poznanie twórczości poetów. Dnia 29 listopada uczniowie klas drugich zaprezentowali wiersze Marii Konopnickiej. Dziesięcioro uczestników oceniało jury w składzie:  p. Anna Skórska, p. Anna Dołęgowska, p. Barbara Ciarcińska.

Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania przygotowując długie i trudne wiersze. Ciekawa interpretacja, poprawna wymowa, odpowiednia modulacja głosu, dodatkowe rekwizyty i przebrania oraz ogromne zaangażowanie „aktorów” sprawiły, że konkurs stał się wspaniałym spektaklem. Urozmaiciły go występy wokalno – taneczne uczniów klas II a i II c.

Laureatami zostali: Nikodem Matuszewski (klasa II c), Nikola Kowalewska (klasa II a), Wiktoria Steć (klasa II c) i Alicja Nasznerska (klasa II a).

Dodatkowym walorem edukacyjnym konkursu było zapoznanie z twórczością Marii Konopnickiej naszych młodszych kolegów z Miejsko Gminnego Przedszkola i Przedszkola Niepublicznego „Akademia Małego Smerfa”, którzy dumnie zasiedli wśród widowni.

B. Więckowska

17-11-2018

Rozśpiewane Gralewo

17. listopada w Gralewie odbyła się już XVIII edycja Konkursu Piosenki Religijnej, w tym roku wyjątkowo wzbogacona o pieśni patriotyczne. 

W tegorocznym konkursie wzięło udział ponad 300 uczestników. Uroczystego otwarcia przeglądu dokonali organizatorzy przeglądu: dyrektor szkoły podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Starym Gralewie Krzysztof Borkowski oraz proboszcz parafii św. Małgorzaty w Gralewie ks. Jan Piotrowski.

Podczas występu każdy uczestnik musiał zaprezentować jeden utwór religijny i jeden patriotyczny. Umiejętności wokalne oceniało jury: Dariusz Zarzycki i Stanisław Ciesielski. Po przesłuchaniu jury przyznało nagrody I miejsce – Schola Mocni w uchu (Gostynin), II miejsce – Natchnieni (Łowicz), III miejsce ex aequo – Aniołki (Zagroba) i Corda Cordi (Płock). Tym razem reprezentacja naszej szkoły zespół Con Brio poza podium, jednakże atmosfera konkursu jest tak niezwykła, że zapewniamy udział w konkursie w przyszłym roku.

M. Jędrzejewska

13-11-2018

Spotkania muzyczne (2)

Temat listopadowej lekcji muzyki to „Przygody nutki półnutki”. Dzieci, zapoznając się z puzonem i świetnie bawiąc się przy jego akompaniamencie, poznały i  utrwaliły wartości nut. Do konkursu końcowego przystąpili uczniowie klasy II a: Gabriela Kubińska, Alicja Nasznerska i Filip Kurnikowski.

Laureatka Gabriela Kubińska, otrzymała pamiątkowy kubek, który jest przepustką do konkursu wiedzy muzycznej podsumowującej całoroczny cykl spotkań z muzyką. Odbędzie się on w czerwcu i wezmą w nim udział laureaci poszczególnych konkursów miesięcznych.

B. Więckowska

09-11-2018

100-lecie Odzyskania Niepodległości - uroczysty apel

To był wyjątkowo uroczysty dzień w naszej szkole. W czasie 3. lekcji w sali gimnastycznej uczniowie klas 1 - 3 zgromadzili się w galowych oraz biało - czerwonych strojach, by wziąć udział w apelu dla Niepodległej, zaś w czasie 4. lekcji w hali sportowej uczynili to uczniowie klas starszych.

Apel rozpoczął się od wprowadzenia pocztów sztandarowych. Część artystyczna, którą przygotowano pod kierunkiem pań: J. Turalskiej, B. Pyszniewskiej oraz A. Wiśniewskiej nawiązywała do historii odrodzenia naszej Ojczyzny po 123-letniej niewoli. Treści wierszy oraz piosenek uczniów zawierały przekaz nie tylko tego, iż odzyskana wolność okupiona została olbrzymią ofiarą wielu pokoleń naszych przodków, lecz także uświadomiły nam, że o wolność tę musimy ciągle zabiegać również w czasach współczesnych.

Wyjątkowymi momentami apelu było odśpiewanie wszystkich zwrotek hymnu narodowego przez ogół zgromadzonych uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły oraz wykonanie przez uczniów układu choreograficznego z biało - czerwonymi wstęgami, które w finale utworzyły olbrzymią flagę naszej Ojczyzny.

Druga, już mniej oficjalna część uroczystości, odbyła się na stadionie miejskim. Ponad 180 uczniów i nauczycieli w biało - czerwonych strojach (były też pojedyncze przypadki rodziców) wzięło udział w biegu ph. "100 km na 100-lecie dla Niepodległej". Naszym zadaniem było przebiec wzdłuż bieżni stadionu łącznie 100 km, co po wykonaniu dwóch okrążeń uczyniliśmy z dużym nadmiarem.

Na zakończenie tej części na płycie boiska utworzyliśmy olbrzymi, biało - czerwony napis "100", a pan dyrektor wręczył dyplomy wszystkim uczestnikom biegu.

 

Uzupełnienie: 13-11-2018

A tak wyglądaliśmy w biegu "100 km na 100-lecie Niepodległej" z lotu ptaka. Obejrzyj zdjęcia oraz film, teraz z dźwiękiem oraz lepszej jakości, który przygotował Cyryl Wiśniewski z klasy 8B.

08-11-2018

Program edukacyjny klas młodszych

Do obchodów Narodowego Dnia Niepodległości klasy I-III przygotowały się wyjątkowo dokładnie. Wspaniałą ku temu okazją był program edukacyjny „Polska – moja Ojczyzna” przygotowany z myślą o najmłodszych przez agencję szkolno-przedszkolną LUPUS.

Spotkanie pomogło dzieciom zrozumieć  tak trudne treści i pojęcia jak zabory, rozbiory, Legiony, powstanie, niepodległość…

B. Więckowska

Wizyta uczniów klas II w przedszkolu

Uczniowie klas drugich świętowali Narodowy Dzień Niepodległości z przedszkolakami. Dnia 8. listopada wybrali się tam na zaproszenie p. dyrektor G. Konstantynowicz. Wizyta nie polegała tylko na biernym odbiorze przepięknie przygotowanego programu, ale też na wspólnej zabawie. Spotkaniu towarzyszyła atmosfera przyjaźni i patriotyzmu.

B. Więckowska

25-10-2018

Ślubowanie

25 października 2018 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Na uroczystości obecni byli Burmistrz MiG Glinojeck p. Łukasz Kapczyński, dyrektor szkoły p. Krzysztof Turalski, przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, rodzice oraz uczniowie klasy III a.

Pierwszaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Dużym przeżyciem dla każdego dziecka był moment pasowania na ucznia, którego dokonał pan dyrektor. Każdy uczeń otrzymał dyplom, słodką niespodziankę oraz znaczek odblaskowy. Wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia.

R. Gawlińska

19 października 2018

Spotkania muzyczne (1)

Dnia 19.10.2018 r. po rocznej przerwie uczniowie klas I-III wzięli udział w długo oczekiwanym programie muzycznym. Zapoczątkował on cykliczne, comiesięczne spotkania z muzyką, dzięki którym będziemy mieli okazję zobaczyć i poznać brzmienie różnych instrumentów muzycznych, zdobyć wiedzę o wielu kompozytorach, ich twórczości,  gatunkach muzyki, a także sprawdzić własne zdolności aktorskie. Spotkania z muzyką będą prowadzić tradycyjnie olsztyńscy muzycy pracujący na co dzień w filharmonii.

Pierwsze spotkanie było zapowiedzią dobrej zabawy i efektywnej nauki, na co zwykle prowadzący kładą ogromny nacisk. Każde takie zajęcia kończy bowiem konkurs wiedzy.

 

B. Więckowska

16 października 2018

Wycieczka klas drugich do Ciechanowa

Cudze chwalicie swoje też znacie… Uczniowie klas drugich postanowili zawstydzić wielu dorosłych, którzy często bywają w Ciechanowie, a nigdy jeszcze nie zawitali na Zamku Książąt Mazowieckich. Klasy drugie wybrały się tam 16 października 2018 roku pod opieką p. B. Więckowskiej, p M. Dobrzyńskiej i p. E. Dudki.

Naprawdę warto zwiedzić udostępnioną turystom część zamku i obejrzeć bardzo ciekawe wystawy korzystając z sali multimedialnej. O historii zamku i jego dawnych mieszkańcach  w bardzo przystępny sposób opowiadają przewodnicy, których słucha się z otwartymi ustami.

B. Więckowska

12 października 2018

Dzień Nauczyciela

Formalnie zwany Dniem Edukacji Narodowej, w tym roku wypadł w niedzielę, więc obchodziliśmy go dwa dni wcześniej. W hali sportowej zebrali się wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele i pracownicy obsługi. Jak zwykle, dzieci oraz ich opiekunowie stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali pedagogom piękną wiązankę artystyczną w postaci różnych form życzeń pod adresem nauczycieli, śpiewu oraz tańca. I tak np. uczniowie p. Bożeny Więckowskiej pokazali nam swój niecodzienny talent taneczny prezentując przeróżne układy choreograficzne, z których największy aplauz otrzymał układ z kolorowymi wstęgami. Podopieczni p. Anny Gnatowskiej przenieśli nas w świat klasyki, prezentując własną aranżację baletu "Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego. We współczesne rytmy natomiast wprowadzili nas uczniowie p. Jolanty Wysockiej, prezentując układ z gatunku "taniec połamaniec".

Po części artystycznej salą zawładnęli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy zorganizowali dla swoich nauczycieli miłe upominki w postaci słodkiej kompozycji.

Na zakończenie uroczystego apelu wystąpił pan dyrektor Krzysztof Turalski, który przyłączył się do życzeń, a także wyróżnił niektórych nauczycieli oraz pracowników obsługi nagrodą dyrektora.

21 września 2018

Szkolny dzień samorządności

Miesiąc przed wyborami samorządów terytorialnych w naszej szkole zorganizowane zostały tradycyjnie w II połowie września wybory opiekuna oraz przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Kampania wyborcza dziewięciu kandydatów na przewodniczącego odnotowana została w holu głównym budynku, gdzie na sztaludze (patrz fotka) chętni na to "stanowisko" uczniowie zaprezentowali swoje programy. Kampanii wyborczej na opiekuna SU - nikt nie wie, dlaczego -  nauczyciele nie zorganizowali ;)

W dniu wczorajszym pod kierunkiem pań: M. Jędrzejewskiej oraz B. Pyszniewskiej odbyły się w pełni demokratyczne, tajne wybory nowych władz.

Przewodniczącą SU wybrana została Patrycja Przybysz z klasy 3A gimnazjum, zaś opiekunką - pani Magdalena Jędrzejewska, nauczycielka przedmiotów artystycznych.

Życzymy owocnej pracy.

06 września 2018

Piknik edukacyjny

Dnia  6 września mieliśmy okazję wziąć udział w pikniku edukacyjnym ph. Bezpieczna droga do szkoły, zorganizowanym przez Gminę Glinojeck i firmę STRABAG. Impreza odbyła się na stadionie miejskim.

Wraz z uczniami innych szkół dobrze bawiliśmy się, korzystając z przygotowanych dla nas atrakcji, takich jak: najróżniejsze pokazy specjalistów, dmuchane zjeżdżalnie oraz malowanie twarzy. Chętni próbowali swoich sił w strefach rozrywki. Dzięki symulatorom wypadków drogowych mogliśmy poczuć się jak uczestnicy prawdziwych kolizji!. Przeżywaliśmy wtedy niesamowite emocje! Jedną z atrakcji, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem, była możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z prowadzącym piknik - aktorem Maciejem Musiałem.

Przeżywaliśmy wspaniałe chwile, dekorując rozdane nam wcześniej kamizelki, słuchając niezwykłych opowieści Maćka i testując rozmaite rozrywki.

Piknik był bardzo udany!. Miło, że możemy uczyć się tak ważnych rzeczy poprzez zabawę.

 

Koło dziennikarskie:

Lidia Przybylska

Aleksandra Paczkowska

03 września 2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczystość odbyła się o godz. 9:00 w hali sportowej. Rozpoczęliśmy wprowadzeniem sztandarów szkół oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. W części oficjalnej głos zabrał pan dyrektor Krzysztof Turalski, który poinformował zgromadzonych o zmianach w składzie Rady Pedagogicznej, przypomniał o tym, co w budynku szkoły zmieniło się w czasie wakacji oraz zachęcił uczniów i ich rodziców do aktywnego uczestnictwa w realizacji projektu edukacyjnego do którego szkoła przystąpiła z dniem 1 września.

Odczytanie komunikatów dotyczących miejsc spotkania uczniów z wychowawcami klas przez pana wicedyrektora Leszka Kalińskiego było ostatnim akcentem uroczystości.

22 czerwca 2018

Zakończenie roku szkolnego

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9:00 w hali sportowej odśpiewaniem hymnu w obecności sztandarów obu szkół. Na początku nastąpiło przekazania sztandaru klasom drugim przez uczniów trzecich klas gimnazjalnych oraz krótka część artystyczna. Następnie głos zabrał pan dyrektor Krzysztof Turalski, który dokonał podsumowania naszej pracy w mijającym roku. Wystąpienie pana dyrektora zakończone zostało podziękowaniem oraz wręczeniem kwiatów nauczycielkom odchodzącym na emeryturę oraz do pracy w innej szkole.

Drugą część uroczystości stanowiło wręczenie nagród za wyniki w nauce oraz zachowanie uczniom klas I - III, występ zespołu tanecznego dla wszystkich obecnych oraz wręczenie nagród uczniom klas starszych. W tej części nie zapomniano także o uczniach wyróżniających się w innych niż nauka obszarach działania, np. o recytatorach, czy aktywnie pracujących w Samorządzie Uczniowskim.

Spotkania w klasach z wychowawcami stanowiły ostatni akcent mijającego roku. Po wyjściu z klas poczuliśmy, że to naprawdę już WAKACJE ;)

25 maja 2018

"Polskie drogi niepodległości" - konkurs historyczny

W ramach 100. rocznicy odzyskania niepodległości dziś w sali nr 123 odbył się finałowy (gminny) etap konkursu historycznego pn. "Polskie drogi do niepodległości" pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Glinojeck oraz Rady Rodziców naszej szkoły.

Eliminacje szkole ze wszystkich trzech szkół podstawowych, w tym z klasami gimnazjalnymi, wyłoniły łączna liczbę 26 uczniów. Komisja konkursowa, w skład której weszły panie: Bożena Pyszniewska (SP Glinojeck), Anna Radziejewicz (SP Oscisłowo) oraz Małgorzata Sobolewska (SP Wola Młocka), przyznała po 3 nagrody za I - III miejsca w kategorii klas IV - VI oraz w kategorii klas VII i gimnazjum. Otrzymali je:

kl. IV - VI:

I. Wiktoria Lewandowska

II. Wiktoria Safaryn

III. Dominik Gołębiewski

kl. VII i gimnazjalne:

I. Wiktoria Wróblewska

II. Aleksandra Paczkowska

III. Maciej Maliszewski

Ptaki drapieżne w naszej szkole

Także dziś w czasie od 2. do 5. lekcji odbył się pokaz najczęściej spotykanych wśród polskich sokolników ptaków drapieżnych. Trzy spośród nich: sowa, sokół pustułka oraz myszołów to mieszkańcy naszych lasów, zaś czwarty, raróg stepowy, nie zagnieździł się na terenie naszego kraju.

Piękne okazy latających myśliwych zaprezentowały nam studentki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, działające w ramach koła naukowego pn. "Aves".

W czasie pełnej godziny lekcyjnej zorganizowane grupy mogły oglądać z bliska wszystkich pierzastych bohaterów zarówno spokojnie odpoczywających i z trudem znoszących szkolny zgiełk, jak również podczas akcji wznoszenia się do lotu i lądowania po wskazany kąsek mięska.

Dowiedzieliśmy się bardzo wiele na temat charakterystyki przywiezionych okazów (zważyliśmy nawet jednego z nich), ich naturalnego środowiska, a także na temat sokolnictwa - na czym polega i gdzie najczęściej można spotkać akcje sokolników.

Serdecznie dziękujemy za tę niezwykłą lekcję nie tylko biologii ;)

18 maja 2018

Pod takim hasłem 18 maja odbyła się czwarta edycja szkolnego konkursu tanecznego. Cieszy się on wśród uczniów coraz większym zainteresowaniem. Zadanie uczestników konkursu polegało na zaprezentowaniu oryginalnego układu choreograficznego do wybranego utworu muzycznego. Ocenie podlegało: zaangażowanie, estetyka kostiumów, dobór muzyki, bogactwo figur tanecznych, wyraz artystyczny. Wg tych kryteriów swoje punkty przyznawało Jury: p. M. Jędrzejewska, p. J. Wysocka, p. A. Podlecka, p. K. Boniewski. Uczestnicy konkursu zaskoczyli widzów wspaniałym przygotowaniem. Gromkie brawa były zwieńczeniem każdej prezentacji, a wspaniała atmosfera wprawiała wszystkich w radosny nastrój.

Po zaprezentowaniu swoich umiejętności tanecznych Jury rozpoczęło obrady. Poziom z roku na rok jest coraz wyższy i jurorzy mieli  trudne zadanie w wyłonieniu zwycięzców. Ostatecznie udało się i… I miejsce zajął zespół  SUPER GIRLS,  II miejsce zajął zespół  WIZARDS, III miejsce zdobył zespół POWER TEAM. Wyróżnione zostały również zespoły AMIS oraz SUPER MY.

Uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję odniesionych sukcesów i zachęcam wszystkich do muzycznej zabawy w przyszłym roku.

Magdalena Jędrzejewska

10 maja 2018

Dzień Ziemi - uroczysty apel

Apel z tej okazji odbył się w hali sportowej: dla klas starszych oraz gimnazjalnych - w czasie 3. lekcji, zaś dla klas młodszych - godzinę później. W części oficjalnej prowadzący uczniowie z koła ekologicznego przypomnieli historię obchodów Dnia Ziemi, istotę tej światowej akcji oraz przekonywali nas do roztropnego gospodarowania zasobami natury.

Po tej części pan dyrektor Krzysztof Turalski podziękował paniom: B. Misiurskiej, M. Woźniak oraz M. Kapczyńskiej za przygotowanie apelu, a następnie wręczył nagrody za najlepsze wyniki we wcześniej przeprowadzonych konkursach:

- Konkursie Wiedzy Ekologicznej: I. Aleksander Nitczyński 7A, II. Kacper Wysocki 2GB, III.Patrycja Przybysz 2GA;

- akcji zbiórki zużytych i przeterminowanych baterii: I. Partycja Dąbrowska 3GB (indywidualnie) oraz klasa 4D (jako najaktywniejsza klasa);

- Konkurs na plakat pt. "Mamy tylko jedną Ziemię" przeprowadzony wśród klas IV, V i VI: I. 6B, II. 5B, III. 5A i 5C.

Ostatnią część apelu w grupie klas starszych wypełniło przedstawienie koła teatralnego, podczas którego cała smerfowa rodzina przekonywała Gargamela oraz jego Klakiera do ekologicznego korzystania z zasobów lasu.

Nie mamy na tę chwilę informacji, co działo się w grupie maluchów, ale ze zdjęć wynika, że wśród najmłodszych także miało miejsce ostre sprzątanie oraz nawoływanie do szanowania przyrody.

28 marca 2018

Rechot 2018 dla klas I - III

Dnia 28 marca uczniowie  klas I-III mieli szansę pokazać swoje zdolności wokalne innym, uczestnicząc w kolejnej edycji konkursu „Rechot”, organizowanym przez MGOK. Artyści reprezentowali szkoły z całej naszej gminy, tym bardziej cieszą nas wysokie noty naszych przedstawicieli.

W kategorii SOLIŚCI   I miejsce zdobyła Amelia Mikołajczak z klasy III c. II miejsce przyznano Antoninie Przybysz z klasy I c. Na wyróżnienie zasłużyła Julia Banul z klasy III c.

W kategorii ZESPOŁY    III miejsce wywalczyły  „Szare myszki” z klasy I c (Inez Rzemieniewska, Mirella Małecka, Antonina Przybysz, Wiktoria Steć, Zuzanna Aptowicz, Maja Kowalska). Wyróżnienie przyznano zespołowi „My trzy” z klasy III c (Aleksandra Ptaszczyńska, Maja Woźniak, Oliwia Korzybska).

Bożena Więckowska

28 marca 2018

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!

Pod tym hasłem wczoraj w szkole została przeprowadzona akcja społeczna z udziałem pana Burmistrza Miasta i Gminy Glinojeck Łukasza Kapczyńskiego, władz Starostwa Powiatowego w Ciechanowie, przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie, Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Akcję, trwająca około 4 godzin, skierowano do prawie 300 uczniów klas IV - VII w formie trzech paneli: tor rowerowy - bezpieczeństwo ruchu drogowego, film - profilaktyka szeroko rozumianych zagrożeń dnia codziennego (łącznie z zagrożeniami dopalaczami i niebezpieczeństwem w cyberprzestrzeni) oraz pierwsza pomoc - zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wszyscy uczniowie, którzy zgromadzili się w hali sportowej, otrzymali zestaw bezpieczeństwa ruchu drogowego (opaski oraz zawieszki), po czym udali się na zajęcia warsztatowe w zakresie ww. paneli.

Swoistą atrakcją, cieszącą się wyjątkowo dużym powodzeniem, była chwila na symulatorze jazdy motocyklem. Mamy nadzieję, że uczniowie byli świadomość tego, że kilka żyć, które otrzymali na początku to tylko zabawa. Bo tak naprawdę mamy tylko jedno życie, o którego bezpieczeństwo musimy się troszczyć przez całe życie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tej szlachetnej akcji społecznej. Jesteśmy przekonani, że wszyscy, a zwłaszcza nasi uczniowie mogą się w obliczu nadchodzącej wiosny czuć bardziej bezpieczni.

24 marca 2018

Misja programowanie

Nasza szkoła bierze udział w programie „Misja programowanie”. Swoją przygodę z programowaniem rozpoczęli uczniowie klasy III E. Poznali Photona - robota, który lecąc na ziemie zderzył się z asteroidą. Części jego statku rozpadły się po całym świecie, a zadaniem dzieci będzie pomóc mu je odnaleźć. Na pierwszych zajęciach dzieci poznały zasady programowania na postawie codziennych czynności oraz dowiedziały się co to jest algorytm. Algorytm i kodowanie.... Nuda? Zapytajcie klasę IIIE! Oni już wiedzą, że czeka ich super przygoda!

Justyna Tuwalska

24 marca 2018

Śpiewać każdy może...

8 marca odbyła się III edycja konkursu wokalnego ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE zorganizowanego dla uczniów z klas IV-VII. W tym roku zgłosiło się 23 solistów oraz 8 zespołów. Spotkanie prowadziła Oliwia Jasińska z kl. 7b, obsługą techniczną zajmowała się Zuzanna Mioduszewska z kl.7a. Jury w składzie p. A. Podlecka, p. M. Tybuszewska, p. M. Pietrzak, p. K. Boniewski, p. M. Jędrzejewska uważnie przysłuchiwało się wykonaniom młodych wokalistów. Ocenie podlegała intonacja, dykcja, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom artystów z roku na rok jest coraz wyższy, ale ostatecznie udało się wyłonić zwycięzców. W kategorii solista klasy 4-5 Jury wyróżniło: Wiktorię Jasińską z kl. 4c. I miejsce zajęła Wiktoria Ziemińska z kl. 5b, II miejsce zajęła Maria Szczepańska z kl. 5b, III miejsce zajęła Joanna Rzeczkowska z kl. 5b. W kategorii solista klasy 6-7 Jury wyróżniło: Michała Rubinkowskiego z kl. 7c oraz Oliwię Piotrowską z kl. 7a. I miejsce zajęła Nadia Rzemieniewska z kl. 7b, II miejsce zajęła Julia Walczak z kl. 6b, III miejsce zajęła Julia Zmysłowska z kl. 6b. W kategorii zespół wyróżniony został zespół VIPKI (Wiktoria Wychucka z kl. 6c, Izabela Borkowska z kl. 6b. I miejsce zespół LANDRYNKI (Julia Walczak, Julia Zmysłowska z kl. 6b), II miejsce zespół TACY A NIE INNI z klasy 7c (Amelia Szymańska i Michał Rubinkowski), III miejsce zespół WHITE DIAMONDS z klasy 5c (Natalia Brudzińska, Alicja Wróblewska, Maria Bakierzyńska).

Wszystkim wokalistom serdecznie gratuluję odniesionych sukcesów i zachęcam pozostałych uczniów do angażowania się w konkursy wokalne wszak Śpiewać każdy może…

Magdalena Jędrzejewska

23 marca 2018

Rozstrzygnięcie GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Wielkanocne jajo”

Organizatorem konkursu był Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Glinojecku. Uczniowie mogli składać nieograniczoną ilość prac konkursowych. Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej, zachowując temat konkursu. Wielkość prac i technika – dowolne. 23 marca Jury ( Aneta Borek – nauczyciel SP w Glinojecku i ZSO w Ościsłowie, Agnieszka Hacia – sekretarz i nauczyciel LO w Glinojecku, Gabriela Boniewska – instruktor plastyki w M-GOK w Glinojecku) powołane przez organizatora konkursu wyłoniło zwycięzców. A oto wyniki:

Kategoria klasy I-III Szkoła Podstawowa

I miejsce – Weronika Wernicka kl. 1, (SP  Glinojeck)

II miejsce – Alicja Nasznerska kl. 1, (SP  Glinojeck)

III miejsce – Kornelia Ostrowska kl. 3, (SP  Glinojeck)

Wyróżnienia: Filip Kołpaczyński (Szkoła Filialna Malużyn), Maja Kowalska kl.1, (SP Glinojeck), Zuzanna Wołynek kl. 3, (SP w Glinojecku), Katarzyna Maliszewska kl.3, (SP Ościsłowo)

Kategoria klasy IV-VII Szkoła Podstawowa

I miejsce – Klaudia Łukasik kl.4, (SP Wola Młocka)

II miejsce – Oliwia Pniewska kl.5 oraz Alan Kruszewski kl.6 (SP Ościsłowo)

III miejsce – Bartosz Tarka kl.5, (SP w Glinojecku), Zuzanna Prewęcka kl.4 (SP Ościsłowo)

Wyróżnienia: Weronika Borek kl.4, Izabela Borkowska kl.6, Alicja Markowska kl.7, Małgorzata Jasińska kl.7, Mirella Trojanowska kl.7 (M-GOK Glinojeck), Filip Delura kl.4 i Julia Nowakowska kl.4 (SP Ościsłowo), Aleksandra Paczkowska kl.7 (SP Glinojeck).

Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w M-GOKu w Glinojecku.

 

Magdalena Jędrzejewska

22 marca 2018

22 marca odbył się Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej RECHOT zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Glinojecku. W tym roku do przeglądu zgłosiło się 28 solistów i 13 zespołów. Zmaganiom wokalistów uważnie przysłuchiwało się Jury w składzie: Edyta Bojkowska-Kolak – instruktor tańca i teatru w Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie, Anita Ziółkowska – dyrektor Domu Kultury w Radzanowie. W I kategorii klasy IV-VI SOLISTA: I miejsce – Łukasz Pokojski (SP Ościsłowo), II miejsce Wiktoria Jasińska (SP Glinojeck), III miejsce – Wiktoria Ziemińska (SP Glinojeck). ZESPÓŁ: I miejsce – MUSIC KIDS (SP Glinojeck), II miejsce – FERMATA (SP Glinojeck), III miejsce – FOUR TEENS (SP Wola Młocka). Wyróżnienie wyśpiewał zespół Seven Day (SP Glinojeck). W II kategorii klasy VII-gimnazjum SOLISTA: I miejsce zajęła Natalia Jakubowska (M-GOK Glinojeck), II miejsce zajęła Kamila Bens (SP Glinojeck), III miejsce zajął Michał Rubinkowski (SP Glinojeck), wyróżnienia: Patrycja Gutkowska oraz Zofia Pionka. ZESPÓŁ: I miejsce – VIVA LA MUSICA (SP Glinojeck), II miejsce trafiło do zespołu ZŁOTE NUTKI (M-GOK Glinojeck), III miejsce zajął zespół TACY A NIE INNI (SP Glinojeck). W III kategorii szkoły ponadgimnazjalne SOLISTA: I miejsce zajęła Ilona Rudnicka (M-GOK Glinojeck), ZESPÓŁ: I miejsce – DUET WOKALNY (M-GOK Glinojeck), II miejsce – LEŚNY GRAL (drużyna ZHP Glinojeck). Wszystkim wokalistom serdecznie gratuluję odniesionych sukcesów. Ogromnie cieszy mnie, ze coraz liczniejsza grupa uczniów zarówno z młodszych jak i starszych klas, bierze udział w konkursach wokalnych.

Magdalena Jędrzejewska

21 marca 2018

Nareszcie nadeszła wiosna!!!

Wiosna od dawien dawna jest chwilą, na którą czekamy przez całą długą zimę. Pierwszy dzień astronomicznej wiosny to zapowiedź cieplejszych dni. Przyroda budzi się do życia, drzewa pokrywają się pąkami, listkami i kwiatami, ptaki wracają z ciepłych krajów, wszystko rozkwita. Nic wiec dziwnego, że 21 marca wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej w Glinojecku dopisywały wspaniałe humory. Uczniowie z klas młodszych rozpoczęli świętowanie barwnym pochodem ulicami Glinojecka. Każde dziecko dzierżyło w dłoni barwny kwiat, na czele szła Marzanna. W całym mieście zrobiło się kolorowo, a uśmiechnięte twarze maluchów przywołały słońce. Klasy IV-IIIG rozpoczęły dzień troszkę inaczej. Uczniowie zebrani w sali gimnastycznej zmagali się z różnymi zadaniami WIOSENNEGO TURNIEJU MIEDZYKLASOWEGO zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. Klasy rywalizowały ze sobą min. w konkurencjach sportowych, rozwiązywaniu zagadek wiosennych, tworzeniu wierszy, wiedzy przyrodniczej, tworzeniu Marzanny/wiosennej stylizacji. Dużo śmiechu dała nam rywalizacja, podczas której przebierano wychowawców. Oprócz tych zabaw klasy VII-IIIG musiały przejść przygotowaną przez WDH Leśny Graal trasę, której głównym wątkiem był wybuch w sali chemicznej. Z łatwością rozwiązywali zadania na wiedzę, szyfry, przechodzili przez pajęczynkę, a także sprawdzili swoją umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Ciekawą atrakcją były escape roomy – zagadki logiczne nie sprawiały nikomu dużej trudności. Zabawa była wspaniała, a spryt, zwinność i poziom wiedzy uczniów był wręcz fenomenalny. Wyniki na tablicy punktacyjnej zmieniały się jak w kalejdoskopie, do końca nie było wiadomo kto zwycięży. Trzeba przyznać, warto było się starać gdyż 1 miejsce oznaczało aż TYDZIEŃ BEZ PRAC DOMOWYCH. Taki przywilej zdobyły klasy: 4a, 5c, 6b, 7c, 2Ga, 3Gc. 2 miejsce i TYDZIEŃ BEZ KARTKÓWEK wygrały klasy: 4b, 4c, 5b, 6a, 7b, 2Gb, 3Ga. 3 miejsce i TYDZIEŃ BEZ ODPYTYWANEK wygrały klasy: 4d, 4e, 5a, 6c, 7a, 2Gc, 3Gb.

Samorząd Uczniowski

19 marca 2018

Koszulki biało-czerwonych

Dziś w czasie 3. lekcji w hali sportowej mieliśmy wyjątkową okazję poznać koszulki piłkarzy reprezentacji Polski z okresu od lat 70. do roku 2017.

Pan Zbigniew Pawłowski, wielki sympatyk sportu, głównie piłki nożnej oraz autor wielu publikacji sportowych, w tym książki poświęconej klubowi sportowemu Wisła Płock pt. "Duma Mazowsza" za pośrednictwem 12 dziewcząt naszej szkoły nie tylko zaprezentował nam 45 wspomnianych koszulek reprezentantów, lecz także na temat każdej z nich opowiedział krótką historię. Wielkim zaskoczeniem większości z nas była np. historia użycia przez naszą reprezentację w meczu z Luksemburgiem w roku 1998 koszulek koloru czarnego.

Bardzo dziękujemy, Panie Zbigniewie. Pański dzisiejszy pokaz można niewątpliwie zaliczyć do patriotycznych akcentów na 100-lecie odrodzenia Biało-Czerwonej.

16 marca 2018

Konkurs WIELKANOCNY KOSZYCZEK Z PISANKAMI

Konkurs polegał na własnoręcznym wykonaniu pisanek do wielkanocnego koszyczka przez uczniów szkół podstawowych. Technika wykonania pisanek – dowolna.

Pisanki umieszczone w koszyczku, w aranżu wielkanocnym. Minimalna ilość przygotowanych przez danego uczestnika prac to 10 pisanek. Organizatorem Konkursu była firma CEDROB S.A. Celem konkursu było promowanie i kultywowanie bogatej tradycji świątecznej wśród uczniów szkół podstawowych.

Każdy uczestnik (szkoła) mógł zgłosić do konkursu tylko jedno zdjęcie pracy, spełniające określone wymogi zawarte w regulaminie.

Spośród nadesłanych prac Jury Organizatora w składzie: Anna Wiśniewska - Kierownik Działu Promocji i Reklamy Cedrob S.A., Stefan Chrzanowski - Specjalista w Biurze Zarządu, Joanna Bonisławska - Specjalista Działu Promocji i Reklamy Cedrob S.A., Olga Stryjewska - Asystent Działu Promocji i Reklamy Cedrob S.A., dokonało wyboru 25 najładniejszych koszyczków wielkanocnych z pisankami.

W drugim etapie konkursu odbył się właściwy wybór 6 laureatów konkursu. w dniu 14 marca 2018 roku o godz. 10. Wyboru najładniejszej pracy dokonała w/w komisja oraz przedstawiciele 25 placówek edukacyjnych. Po skrupulatnym zliczeniu punktów jury wyróżniło: koszyk nr 3 (500 zł Szkoła Podstawowa w Morawach), koszyk nr 9 (500 zł dla Domu Dziecka nr 1 w Kowalewie), koszyk nr 22 (500 zł Szkoła Podstawowa w Opinogórze Górnej). Nagrody główne: I miejsce – koszyk nr 21( Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zielonej, zdobywając nagrodę 3000 zł), II miejsce – koszyk nr 19 (nagrodę 2000 zł uzyskała Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie), III miejsce – koszyk nr 11 (1000 zł zdobyła Szkoła Podstawowa w Radzanowie).

Wszystkim należą się ogromne gratulacje za wykonanie wspaniałej pracy.

Magdalena Jędrzejewska

 

12 marca 2018

Dzień Patrona

Od 4. lekcji klasy siódme oraz gimnazjalne wzięły udział w programie profilaktycznym, który dotychczas organizowany był jako Dzień Patrona naszego gimnazjum w urodziny Marka Kotańskiego. Po odśpiewaniu hymnu w obecności pocztu sztandarowego i powitaniu gości odbyła się część artystyczna przygotowana przez panie polonistki uczące w klasach gimnazjalnych (p. E. Jędrzejewską, p. M. Kapczyńską oraz p. J. Turalską) oraz przez panią M. Jędrzejewską, pod kierunkiem której zaprezentował się chór.

W montażu słowno - muzycznym, nawiązującym do najważniejszych wartości, z jakimi mamy do czynienia w naszym życiu usłyszeliśmy m.in., że:

-"Zamiast walki z alkoholizmem - popierajmy trzeźwość, to przynosi dużo lepsze efekty;

- Zamiast walki z papierosami - popierajmy modę na niepalenie;

- Zamiast walczyć z biedą - wspierajmy dostatek i bogactwo;

- Zamiast walki z pseudokibicami - wspierajmy i akcentujmy pozytywne zachowania na stadionach;

- Zamiast walczyć z głupotą - popierajmy mądrość, inteligencję i rozwój;

- Zamiast walki z depresją, pesymizmem i smutkiem - propagujmy radość, szczęście i optymizm;

Tylko dbając o światło, rozjaśnimy nasz świat".

Po tej części uroczystości głos zabrali przedstawiciele gości oraz pan dyrektor, który zaznaczył, że patron naszego gimnazjum choć znaczną część swojego życia pomagał innym, niejednokrotnie ratując im życie, sam zginął ratując życie uczestnikowi kolizji drogowej.

W drugiej części uroczystości obejrzeliśmy ciekawą inscenizacją przygotowaną przez szkolną grupę PAT pod kierunkiem pani pedagog A. Skórskiej. Przedstawienie nawiązywało do problemów uzależnienia się od Internetu oraz do bezpieczeństwa korzystania z tego medium.

Po przedstawieniu pan dyrektor ogłoszona została lista zwycięzców konkursów:

- Lip Dub pod hasłem "Doładuj się pozytywnie" (I. 2GC, II. 7B, III. 3GB);

- Ulotka propagująca różne pozytywne formy spędzania czasu wolnego (I. Wiktoria Wróblewska - 3GC, II. Zofia Pionka - 3GA, III. Weronika Nowocińska i Weronika Tarka - 3GB).

Nagrody za zajęcie najwyższych miejsc wręczył pan dyrektor Krzysztof Turalski.

Trzecia i ostatnia część uroczystości to koncert profilaktyczny zespołu rockowego "Poziom 600". Wielu bardziej lub mniej znanych utworów wysłuchaliśmy już w mniej oficjalnych klimatach zajmując miejsca na ławeczkach, materacach bądź bezpośrednio na parkiecie sali gimnastycznej.

Wiele wskazuje na to, że w związku z wygaszaniem klas gimnazjalnych dzień patrona naszego gimnazjum pozostawi po sobie tradycję organizowania dnia profilaktyki w szkole.

19 lutego 2018

Zapisy do klas I - otwórz treść ogłoszenia:

02 lutego 2018

Apel - podsumowanie wyników za I półrocze

Dla klas IV - VI odbył się w czasie 3., a dla klas starszych - podczas 4. lekcji w holu przed kącikiem patrona. Treści przygotowane przez panie: A. Skórską oraz A. Gnatowską przedstawiły uczennice klasy gimnazjalnych.

Po obejrzeniu prezentacji wyników nauczania, naszych osiągnięć w różnorodnych konkursach oraz turniejach, pan dyrektor wręczył nagrody i wyróżnienia uczniom za wyniki konkursu na szopkę bożonarodzeniową organizowanego przez MGOK oraz złożył gratulacje uczniom najlepszym, a także życzył wyższych wyników wszystkim pozostałym.

02 lutego 2018

Bal karnawałowy (czyli choinka 2018 - cz. II)

My to się potrafimy bawić! Bal karnawałowy to impreza dla nas. Dnia 2 lutego były więc tańce, wygibańce, skakance, krzykańce … Świetną muzykę i zabawy zapewnili nam państwo Betlewiczowie. Atrakcje typu bańki mydlane, sztuczna mgła, konfetti – to też HopaHop. A reszta to już kreatywne, płynące prosto z serca i z potrzeby ducha szaleństwa nas, uczniów klas I – III. Nikt się nie nudził, wręcz przeciwnie, odwiedziła nas nawet Myszka Miki. W ramach odpoczynku wysłuchaliśmy przygotowanych przez poszczególne klasy piosenek o tematyce zimowej. Wszyscy zaprezentowali się wyjątkowo ciekawie wykorzystując pomysłowe rekwizyty. Szkoda, że następna taka zabawa dopiero za rok.

Bożena Więckowska

01 lutego 2018

Choinka 2018

Zabawa choinkowa - część I - z udziałem uczniów klas starszych odbyła się dziś w godzinach 16:00 - 20:00. Imprezę zorganizowały panie: M. Mikołajewska, B. Małecka, M. Pietrzak, M. Tybuszewska, K. Romanowska oraz M. Jędrzejewska.  Wystrój sali to zasługa głównie pań z edukacji wczesnoszkolnej, zaś za nagłośnienie odpowiadał pan S. Konstantynowicz.

Do największych atrakcji dyskoteki należały konkursy na najciekawszy strój oraz na najlepiej tańczącą parę. Wielkim powodzeniem cieszyły się tańce zbiorowe prowadzone przez gimnazjalistki: Anię, Małgosię i Wiktorię. Tunak, belgijka, polonez, ari-ari asi-asi, wygłupiaczek, w stronę słońca skutecznie mobilizowały do intensywnego ruchu większość zgromadzonych na sali.

Jutro do południa część II imprezy, tym razem z udziałem uczniów klas młodszych.

22 grudnia 2017

Jasełka '2017 i nie tylko...

21 grudnia w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie, którzy przygotowali inscenizację o Bożym Narodzeniu pt. „Narada aniołów”. Przypomnieli nam w ten sposób wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. W role Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy oraz mędrców wcielili się uczniowie kółka teatralnego pod kierunkiem pań: Elżbiety Nazar i Marty Kapczyńskiej. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną atmosferą. Wykonali je chórzyści pod kierunkiem pani Magdaleny Jędrzejewskiej. Całość dopełniła piękna scenografia przygotowana przez p. Marzenę Rubinkowską.

Na zakończenie inscenizacji odbyło się także pożegnanie pani Elżbiety Nazar, która z dniem 1 stycznia 2017 planuje przejść na zasłużoną emeryturę oraz wręczenie trofeów zwycięzcom konkursów na: "Ozdobę bożonarodzeniową" i "Mistrza cierpliwości".

Marta Kapczyńska

W dniach: 20 - 22.12.2017 zakończyliśmy trzy akcje charytatywne: pomocy pensjonariuszom Markotu w Dreglinie, wychowankom domów dziecka w Kowalewie oraz mieszkańcom schroniska dla zwierząt w Pawłowie. Do poszczególnych miejscowości z uzbieranymi darami w towarzystwie przedstawicieli samorządu uczniowskiego udali się własnymi pojazdami nauczyciele. Wszystkie grupy spotkały się z wielką wdzięcznością mieszkańców i gospodarzy wymienionych obiektów oraz odebrali życzenia spokojnych i radosnych świąt oraz pomyślności w nowym roku z prośbą o przekazanie ich całej społeczności szkolnej, co niniejszym czynimy ;)

Zapraszamy do obejrzenia fotek z wymienionych wydarzeń.

 

30 listopada 2017

English Song

30 listopada b.r. odbył się szkolny konkurs piosenki angielskiej English Song, w którym wzięło udział  15 uczniów z klas 4-3G. Zmaganiom wokalistów uważnie przysłuchiwało się Jury: p. M. Pietrzak, p. A. Wiśniewska, p. M. Mikołajewska, p. M. Jędrzejewska. Ocenie podlegała min. poprawność językowa, intonacja, interpretacja. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: 4-6 i 7-3G. W kategorii młodszych klas I miejsce -  zajęła Julia Zmysłowska z kl. 6b, II miejsce – Wiktoria Jasińska 4c, III miejsce – Wiktoria Misiewicz 4c. W kategorii klas starszych I miejsce zajęła Kamila Bens z kl. 3Gc, II miejsce – Patrycja Gutkowska kl. 2Ga, III miejsce – Nadia Rzemieniewska z kl. 7b.

Magdalena Jędrzejewska

 

14 listopada 2017

Wieczór słowno - muzyczny

O godzinie 17:00 przed kącikiem patrona, zgodnie z listopadową tradycją, pod kierunkiem pań: J. Turalskiej i A. Wiśniewskiej grupa uczniów klas gimnazjalnych wraz z koleżanką z LO zaprezentowała nam oraz naszym nauczycielom i rodzicom nastrojowy program słowno - muzyczny. Repertuar utworów recytowanych oraz śpiewanych nawiązywał do zadumy, do refleksji nad życiem, nad przemijaniem, nad śmiercią oraz nad tym, co jest dla nas najważniejsze.

Efekty muzyczne oraz dynamiczne oświetlenie sceny przygotowali najmłodsi stryjeczni bracia: Cyryl i Jeremiasz Wiśniewscy.

Na zakończenie uroczystego wieczoru głos zabrał pan Dyrektor, który nawiązał do własnych przeżyć związanych z odejściem od nas na zawsze już pięciu swoich uczniów, z których najbardziej związany był z wspaniale zapowiadającą się wychowanką Klaudią. O Jej odejściu zarecytował nam swój wiersz.

14 listopada 2017

"Dziady" cz. II - w wykonaniu koła teatralnego

Dziś w czasie 2. i 3. lekcji członkowie szkolnego koła teatralnego przenieśli nas w XIX wiek do kaplicy cmentarnej. Zgodnie z utworem Adama Mickiewicz pt. "Dziady" cz. II spotkaliśmy tam Guślarza, Starca, duchy, które pozostawiły widzom uniwersalne prawdy moralne oraz chór, który komentował wydarzenia sceniczne. W nastrój zadumy i refleksji wprowadziła nas scenografia: krzyż, suto zastawiony stół, jesienne liście. Tajemniczego i trochę przerażającego charakteru scenom dodały zastosowane efekty świetlne i dźwiękowe.

Publiczność stanowili: panowie dyrektorzy, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie klas VII i klas gimnazjalnych.

Uczestnicy koła teatralnego wcielili się w następujące role:

Guślarz - Bartosz Bruździński

Starzec - Fabian Dąbrowski

Józio - Miłosz Wychucki

Rózia - Wiktoria Wychucka

Widmo Złego Pana - Alicja Nalborska

Kruk -Wiktoria Józefowicz

Sowa - Anna Szprengel

Wieśniacy - Gabriel Mrozowski, Olga Sikorska

Zosia - Wiktoria Wróblewska

Członkowie chóru - Kornelia Dobrzeniecka, Alicja Piotrowska

Narrator - Adam Mikołajewski

Opiekun koła - Marta Kapczyńska

10 listopada 2017

Apel - Święto Niepodległości

Z okazji 99. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę na uroczystym apelu spotkaliśmy się dziś w hali sportowej w składzie od klasy IV do III gimnazjalnej podczas 3. godziny lekcyjnej. Uczniowie wszystkich wymienionych klas w formie programu słowno - muzycznego urozmaiconego pieśniami chóru (także w składzie IV SP - III G) przypomnieli nam drogę narodu polskiego do przywrócenia naszej Ojczyźnie miejsca na mapie.

Drugą część uroczystości można by uznać patriotycznym przesłaniem, w którym wykonawcy programu wyjaśnili, co dla nas dziś powinno oznaczać słowo Ojczyzna.

Dziękujemy wszystkim uczniom za przygotowanie tej pięknej lekcji historii oraz państwu: A. Oparze, A. Wiśniewskiej, S. Konstantynowiczowi i M. Jędrzejewskiej za pracę z uczniami nad częścią artystyczną oraz przygotowanie pocztów sztandarowych.

13 października 2017

Dzień Edukacji Narodowej

Uroczysty apel odbył się w naszej szkole w przeddzień święta, na czwartej lekcji w hali sportowej. Spotkaliśmy się w gronie na tyle licznym, że obiektyw szkolnego aparatu z najdalszego punktu pomieszczenia nie mógł umieścić wszystkich w jednym kadrze ;)

Uroczystość pod kątem artystycznym przygotowały panie: B. Nowakowska, D. Wysocka oraz M. Jędrzejewska, a nagłośnieniem sterował pan S. Konstantynowicz.

Na początku pan dyrektor Krzysztof Turalski złożył życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz przedstawił listę nagrodzonych za ich osiągnięcia w pracy.

Druga cześć to wystąpienia licznej grupy uczniów, którzy nie szczędzili życzliwych słów adresowanych do nauczycieli oraz pracowników obsługi.

Koniec uroczystości był już zupełnie spontaniczny, gdyż przedstawiciele samorządu uczniowskiego wręczali kwiaty i składali życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

Serdecznie dziękujemy.

 

4 września 2017

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Uroczystość odbyła się w hali sportowej ze względu na liczną grupę jej uczestników. Jak wszem wiadomo, od 1 września nasze gimnazjum zostało włączone do ośmioklasowej szkoły podstawowej i nie istnieje już jako odrębna placówka edukacyjna. Owszem, uczniowie klas drugich realizują jeszcze obowiązujący ich projekt edukacyjny, trzecioklasiści zdawać będą jeszcze egzamin gimnazjalny, lecz uczniowie klas szóstych rozpoczęli już naukę w klasie siódmej nowej ośmioklasowej "podstawówki".

Cześć artystyczną przygotowała na dziś pani Magdalena Jędrzejewska wraz ze swoją klasą, a całe wydarzenie rozpoczęto wprowadzeniem sztandarów obu szkół: "starego" gimnazjum i nowej szkoły podstawowej oraz odśpiewaniem hymnu i złożeniem kwiatów pod pomnikiem Edwarda Piątkowskiego na miejskim skwerze.

W części oficjalnej, po powitaniu gości głos zabrał pan dyrektor Krzysztof Turalski oraz zaproszeni na uroczystość: Burmistrz Miasta i Gminy pan Łukasz Kapczyński oraz ks. Proboszcz Adam Staniszewski. Pan dyrektor wspomniał o wydarzeniach związanych z wybuchem II wojny światowej oraz przybliżył nam sytuację związaną z wprowadzaniem reformy edukacji w odniesieniu do naszej szkoły, a wszyscy występujący życzyli uczniom oraz nauczycielom sukcesów w nowym roku.

Miłym akcentem oficjalnej części uroczystości było pożegnanie księdza proboszcza w roli nauczyciela religii; podziękowanie oraz symboliczne kwiaty złożył na ręce księdza pan dyrektor.

Po odczytaniu komunikatów przez wicedyrektora, pana Leszka Kalińskiego, wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

 

23 czerwca

Programy stypendialne

23 czerwca 2017

Zakończenie roku szkolnego

Uroczystość w tym roku odbyła się wspólnie z młodzieżą liceum, gdyż jednym z punktów programu było wręczenie nagród zwycięzcom poszczególnych konkurencji podczas, także wspólnego, dnia sportu.

Rozpoczęliśmy o godz. 9:00 odśpiewaniem hymnu, po czym nastąpiło przekazanie sztandaru młodszym kolegom przez delegację uczniów klas trzecich oraz przysięga absolwentów. Do minimum skrócone zostały przemówienia panów dyrektorów, gdyż dość długo trwała część dotycząca wręczania nagród i wyróżnień za wyniki w nauce oraz trofeów za wspomniane osiągnięcia sportowe. Nagrody gimnazjalistom wręczała przewodnicząca Rady Rodziców - pani Agnieszka Balska, licealistom - pan dyrektor, zaś sportowcom - nauczyciele wychowania fizycznego.

Dość spontaniczny okazał się finał uroczystości, gdy przedstawiciele grona pedagogicznego złożyli podziękowanie panu dyrektorowi Lechowi Boniewskiemu za wspólne 11 lat. Wzruszony pan dyrektor podziękował całemu środowisku szkolnemu za owocną współpracę w procesie rozwoju naszej szkoły oraz oznajmił zebranym, iż tegoroczna uroczystość zakończenia roku jest ostatnią z udziałem pełnego gimnazjum, że następne dwie będą miały miejsce już po włączeniu klas drugich i trzecich do szkoły podstawowej.

1 czerwca 2017

Szkoła bez energetyków

Pod tym hasłem, w dniu Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki, w czasie godziny wychowawczej odbył się apel przygotowany przez panią pedagog Annę Skórską wraz ze szkolną grupą PAT. Koleżanki i koledzy "od profilaktyki" zapoznali nas ze szkodliwymi skutkami używania napojów energetycznych, zaprezentowali swój film profilaktyczny, którego treść oparta jest między innymi na wynikach wcześniej przeprowadzonej ankiety wśród uczniów naszej szkoły, a także zawierający opinie szkolnych ekspertów w kwestii zdrowego stylu życia. Zaprezentowane były także materiały dotyczące ogólnopolskich akcji PAT oraz dorobek naszej szkolnej grupy profilaktycznej.

 

22 maja 2017

Dzień Ziemi

Od 3. lekcji do końca dnia lekcji w dużym holu odbyła się doroczna uroczystość z okazji Dnia Ziemi. Oprócz tematyki związanej z ochroną środowiska naturalnego pojawił się także wątek promujący zdrowy styl życia. Uroczystość przygotowały panie: B. Misiurska, M. Woźniak oraz M. Kapczyńska.

Gimnazjaliści zaprezentowali m.in. scenkę wizyty chorej Matki Ziemi u specjalisty, który określił szeroką diagnozę przyczyn niesprawności "pacjentki" oraz sposób prowadzenia się w celu poprawy kondycji.

Poprzez obejrzenie krótkiego filmiku w konwencji rysunkowej uświadomiliśmy sobie, do jakiego stopnia konsumpcyjne nastawienia człowieka do korzystania z naturalnych zasobów przyrody wpływa na dewastację środowiska, w którym żyjemy.

Przyjrzeliśmy się także lekcji ekologii mającej na celu powstrzymanie człowieka od ekspansji w kierunku niszczenia naturalnego środowiska.

Podczas imprezy odbyły się także konkursy o akcencie ekologicznym oraz nastąpiło podsumowanie konkursów, w których uczestniczyliśmy podczas przygotowań do tej uroczystości.

Finałem dnia było ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz uroczyste uznanie klasy 3B ekoklasą 2016/2017. Zapraszamy do obejrzenia wyników rywalizacji klas oraz fotek z uroczystości, a także prezentacji

 

22 maja 2017

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

4 maja 2017

W rocznicę Konstytucji 3 Maja - roczysty apel

W tym roku apel zorganizowany został przez panią Małgorzatę Mikołajewską. Przygotowana pod jej kierunkiem część artystyczna oraz prezentacja multimedialna wspierana była przez chór szkolny pod batutą pani Aldony Wiśniewskiej.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu oraz wystąpieniem pocztu sztandarowego, którym kieruje pan Sławomir Konstantynowicz.

W kolejnych wystąpieniach nasze koleżanki i koledzy przypomnieli nam drogę do uchwalenia w 1791 r. tej postępowej jak na owe czasy ustawy zasadniczej oraz trudną sytuację polityczną, z którą twórcy dokumentu musieli się zmierzyć. Pokazano też prezentację naszego narodowego tańca tamtych czasów (który nie traci na swojej popularności do dziś) w wykonaniu licealistów. Poloneza "na żywo" nasi starsi koledzy w strojach nawiązujących do XVIII wiecznej tradycji, jak pamiętamy, tańczyli podczas wizyty delegacji z Indii w ubiegłym roku szkolnym.

Cieszy fakt, że podczas uroczystości gimnazjaliści potrafili odpowiednio się zachować, a wielu z nas przyszło do szkoły w tym dniu na galowo. Za taką postawę na zakończenie apelu otrzymaliśmy podziękowania od pana dyrektora.

10 kwietnia 2017

Zagrożenia w cyberprzestrzeni

Materiał prezentowany podczas zebrania z Rodzicami - Zagrożenie bezpieczeństwa uczniów podczas korzystania z Internetu oraz gier komputerowych:

6 kwietnia 2017

Egzamin gimnazjalny 2017 - niezbędne materiały

źródło: Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie

www.oke.waw.pl

Jeśli chcesz przejrzeć informator gimnazjalny lub arkusze z poprzednich lat, koniecznie zajrzyj na stronę Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:

CKE

29 marca 2017

"Barwy Życia"

27 marca o godz. 17:00 odbyło się Spotkanie z Poezją i Piosenką pt. "Barwy Życia". Tytuł był nieprzypadkowy, ponieważ przy okazji tego artystycznego wydarzenia została zorganizowana zbiórka dla absolwenta naszej szkoły - Karola. Po wypadku Karol, niestety, nie wrócił jeszcze do zdrowia. Potrzebuje nieustannie rehabilitacji i opieki.

Samo spotkanie było piękne w swoim przekazie i treści. Udział w programie wzięli uczniowie z Kółka Dziennikarskiego prezentujący poezję oraz soliści z klas I i II w bardzo bogatym repertuarze. Na koniec Chór Gimnazjum wykonał utwór - "... więc chodź pomaluj mój świat".

Grę świateł i realizację nagłośnienia zaserwował Jeremiasz Wiśniewski.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, a artystom za wyjątkowe wrażenia!

Aldona Wiśniewska

13 marca 2017

Dzień Patrona

Doroczna uroczystość poświęcona patronowi naszego gimnazjum rozpoczęła się od 3. lekcji powitaniem gości (pana Leszka Wróblewskiego oraz pani Marty Cichosz wraz z grupą uczniów Gimnazjum w Gumowie), wprowadzeniem sztandaru, odśpiewaniem hymnu oraz krótkim przemówieniem pana dyrektora.

W czasie pierwszej godziny obejrzeliśmy program słowno - muzyczny przygotowany przez panie: Beatę Małecką, Anetę Pac oraz Aldonę Wiśniewską z udziałem licznej grupy uczniów naszego gimnazjum.

Kolejnym etapem uroczystości było przedstawienie profilaktyczne przygotowane przez członków kółka teatralnego pod kierunkiem pani Marty Kapczyńskiej oraz szkolnej grupy PaT pod opieką pani pedagog Anny Skórskiej, po czym nastąpiło podsumowanie rocznej pracy szkolnej grupy profilaktycznej. A oto materiał nawiązujący do tej kwestii, przygotowany przez grupę PaT wraz z panią pedagog:

Głos młodzieży w sprawie profilaktyki uzależnień!

13 marca PaTPORT „ KOTAN’’ Glinojeck, do którego należy młodzież z gimnazjum i liceum Glinojecku, obchodził swoje pierwsze urodziny. Świętowaliśmy wspólnie z koleżankami i kolegami z Publicznego Gimnazjum w Gumowie.

Rok istnienia PaTPORTU to dobry moment na pierwsze podsumowanie. W trakcie uroczystości społeczność szkolna oraz goście zapoznali się z działaniami grupy PaT, która przez ten rok robiła wiele na rzecz profilaktyki uzależnień.

Z okazji naszego małego jubileuszu  przygotowaliśmy dwie niespodzianki: przedstawienie profilaktyczne pt: „SHOW” przygotowane wspólnie z członkami koła teatralnego pod opieką p. Marty Kapczyńskiej. Druga niespodzianka to nasz społecznościowy profil na Facebooku (szukajcie nas – Pat Glinojeck), gdzie będziecie mogli zobaczyć, co już udało nam się zrobić oraz nasze kolejne inicjatywy.

Oczywiście obowiązkowym punktem uroczystości była belgijka, którą każdy „PaTowicz” tańczy do utraty tchu ;)

Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem hymnu naszej społeczności, czyli utworem „Nie wracajmy jeszcze na ziemię” Jarosława Chojnackiego. Zrobiło się wówczas naprawdę nostalgicznie i każdy z nas na moment przeniósł się w obłoki, w których  „najlepiej się marzy…”.

Jak to zwykle bywa w trakcie tego typu uroczystości, nie mogło zabraknąć małego poczęstunku oraz pamiątkowego zdjęcia. Do zobaczenia na kolejnych urodzinach naszego  PaTPortu!

PaTport KOTAN

Końcowym momentem uroczystości odbywającej się przed kącikiem patrona było podsumowanie udziału w konkursach poprzedzających uroczystość Dnia Patrona. Najlepszej klasie (3C) wręczono puchar, a wszyscy uczniowie za zajęcie miejsc od I - III nagrodzeni zostali nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami.

Ostatnie półtorej godziny naszego szkolnego święta spędziliśmy w hali sportowej, uczestnicząc w warsztatach profilaktycznych poświęconych walce z nałogami, w szczególności z dopalaczami. W dość przystępnej formie, wspieranej pokazami z użyciem symulatorów środków psychotropowych, mogliśmy obserwować irracjonalne zachowanie naszych kolegów (a także pana dyrektora) po "użyciu" przez nich wirtualnych dopalaczy.

Foto: Cyryl Wiśniewski

3 marca 2017

Apel podsumowująco-profilaktyczny

Dziś w czasie 4. lekcji przed kącikiem Patrona dokonaliśmy podsumowania wyników w nauce i zachowaniu oraz przypomnieliśmy osiągnięcia szkoły za okres I półrocza. Przypomnieliśmy także, z wsparciem prezentacji multimedialnej, najważniejsze wydarzenia w minionym półroczu.

W drugiej części apelu nasi koledzy z grupy PAT zaprezentowali krótki program profilaktyczny nawiązujący do świadomego wyboru drogi własnego życia. Wnioski z jego obejrzenia powinny skłonić nas do refleksji nad zasadnością własnych wyborów oraz do próby wyobrażenia sobie, jaki może być finał takiego wyboru.

Apel przygotowała pani pedagog Anna Skórska. Dziękujemy.

27 stycznia 2017

Reforma edukacji - listy MEN do rodziców, nauczycieli, pracowników oświaty

 

Spotkania informacyjne oraz konsultacje z ekspertami

(dla rodziców, nauczycieli, dyrektorów)

 

Harmonogram spotkań informacyjnych

 

Harmonogram dyżurów eksperckich

 

 

12 stycznia 2017

Lekcje o Mazowszu

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału w konkursie “Lekcje o Mazowszu”. Zadanie konkursowe polega na opracowaniu scenariuszy zajęć z zakresu edukacji regionalnej promujących Mazowsze jako region prężny i nowoczesny, czerpiący inspiracje do rozwoju z przyrodniczego i kulturowego dziedzictwa.

Do udziału w konkursie zapraszamy nauczycieli różnych przedmiotów ze wszystkich typów szkół. Konkurs jest również otwarty dla innych osób związanych z oświatą i kulturą Mazowsza.

Oczekujemy na różnorodne ujęcia problematyki konkursowej w perspektywie geograficznej, historycznej, antropologicznej, urbanistyczno-architektonicznej, ekologicznej, ekonomicznej, psychologicznej, socjologicznej. Ważne, by przygotowane materiały zawierały prezentację treści w wymiarze całego województwa.

Wybrane scenariusze zostaną opublikowane w pakietach edukacyjnych, które otrzymają wszystkie mazowieckie szkoły i biblioteki, a autorzy najciekawszych zostaną nagrodzeni. Mamy nadzieję, że będą one stanowić zachętę dla mieszkańców Mazowsza do lepszego poznania swojego regionu

Przed przystąpieniem do pracy nad scenariuszem polecamy lekturę książki „Mazowsze” autorstwa J. Choińskiej–Miki, M. Kuleszy, K. Miki i W. Morawskiego wydanej w 2011 roku na zlecenie Samorządu Województwa Mazowieckiego. Publikacja zawiera informacje, które mogą stanowić kanwę do scenariuszy. Wydanie to jest dostępne pod adresem https://www.mazovia.pl/wydawnictwa/podrecznik-mazowsze/.

Termin nadsyłania prac upływa  28 lutego 2017 roku. Szczegóły na temat Konkursu znajdują się w Regulaminie.

Załączniki:

Regulamin Konkursu „Lekcje o Mazowszu”

Załącznik nr 1 – Oświadczenie w sprawie ochrony danych osobowych

Załącznik nr 2 – Formularz zgłoszenia

Załącznik nr 3 – Scenariusz zajęć edukacyjnych

 

22 grudnia 2016

Jasełka

Program artystyczny w wykonaniu grupy z kółka teatralnego kierowanego przez panią Martę Kapczyńską wspieraną przez panią katechetkę Elżbietę Nazar oraz panią Aldonę Wiśniewską odbył się w czasie 6. lekcji. Tym razem współcześnie potraktowana opowieść o narodzeniu Dzieciątka skupiła bardzo liczną grupę wykonawców, którzy wystąpili w pięknych kolorowych kostiumach, zachwycając publiczność wysokimi umiejętnościami aktorskimi oraz zdolnością zapamiętywania nierzadko długich tekstów.

Na zakończenie części artystycznej ks. Proboszcz oraz pan dyrektor złożyli wszystkim życzenia świąteczne, po czym cała społeczność gimnazjum podzieliła się opłatkiem.

Foto: Cyryl Wiśniewski

1 grudnia 2016

Apel profilaktyczny

1 grudnia w naszej szkole odbył się apel o tematyce prozdrowotnej zorganizowany przez nasz PaTPORT w ramach programu „Profilaktyka a Ty”. Spotkanie rozpoczęły nasze koleżanki Julia Ziółkowska i Alicja Bartczak z kl. III C, które przedstawiły informacje na temat AIDS i HIV.  Właśnie 1 grudnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień AIDS.

Kolejnym punktem spotkania była prezentacja poświęcona szkodliwości palenia papierosów. Listopad poświęcony jest tej tematyce z uwagi na Światowy Dzień Rzucania Palenia, który na całym świecie obchodzony jest 17 listopada. Żeby nie poprzestać jedynie na teorii, nasze koleżanki Małgosia Stryjewska z Anią Niewiadomską i nasza Pani pedagog zaprezentowały dwa doświadczenia związane ze szkodliwością palenia.

W pierwszym doświadczeniu, po wypaleniu jednego papierosa, w roli palacza wystąpił odkurzacz :-), mogliśmy zobaczyć brudny osad na papierowym ręczniku. To właśnie substancje smoliste, które pozostają w układzie oddechowym palacza. W drugim doświadczeniu obserwowaliśmy, co dzieje się w płucach palacza, za które posłużyła plastikowa butelka wypełniona niewielką ilością waty. Po wypaleniu papierosa, wata w butelce zrobiła się szara i śmierdząca!  Mamy nadzieję, że efekt doświadczeń zniechęci młodych ludzi do sięgania po papierosy!

W spotkaniu udział wzięła nasza pielęgniarka Pani Elżbieta Gadomska, która przekazała szereg ważnych informacji na temat ochrony zdrowia, zwróciła również uwagę na to, jak ważny jest strój adekwatny do pory roku. Zimą, koniecznie noście ciepłe skarpety, czapkę, szalik i rękawiczki!

Na zakończenie naszego spotkania, członkowie PaTPORT-u zaśpiewali utwór napisany przez naszą koleżankę Kamilę Wołowską. Utwór poświęcony był szkodliwości palenia, zachęcał do życia bez papierosów, podawał szereg powodów, dla których nie warto palić! 

Na koniec motto: „Nie raz, ale stale, mów sobie – ja nie palę!

Z.P.  i M.M. z kl. II A

  

18 listopada 2016

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty do Rodziców

Broszura informacyjna nt. założeń reformy oświatowej

10 listopada 2016

Święto Niepodległości

Uroczysty apel z tej okazji przygotowała młodzież naszego gimnazjum pod kierunkiem pani Bożeny Pyszniewskiej oraz pani Aldony Wiśniewskiej. Poczet sztandarowy do wystąpienia przygotował oraz rolę akustyka pełnił pan Sławomir Konstantynowicz.

Apel przebiegał w dość oryginalnej konwencji; pokolenie dziadków (bohaterów tamtych wydarzeń) przekazywało historię odradzania się Rzeczypospolitej swoim wnukom, a więc nam wszystkim poprzez recytację, odczyt, film, wymowną prezentację multimedialną wypełniającą wystąpienia artystyczne oraz pieśni chóru (występującego dziś w liczbie około 50 uczniów!).

Na koniec uroczystości wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dzisiejszej uroczystości, podziękował pan dyrektor, który zachęcił nas do aktywnego uczestnictwa w jutrzejszym święcie, choćby poprzez wywieszenie na balkonie flagi państwowej oraz obejrzenie w telewizji programu poświęconemu Świętu Niepodległości.

27 października 2016

Wspólne czytanie Sienkiewicza

Inicjatywa podjęta przez kółko teatralne wraz z jego opiekunką, panią Martę Kapczyńską, mająca na celu popularyzowanie czytania, odbyła się w czasie godziny wychowawczej, na 4. lekcji. We wspólnym czytaniu fragmentów słynnej powieści historycznej Henryka Sienkiewicza pt. "Quo vadis" udział wzięło 6 par: uczeń - nauczyciel. Widownię zasiliły natomiast wszystkie klasy gimnazjum oraz uczniowie liceum. Zdaniem 3-osobowego jury wszystkie czytające pary wypadły bardzo dobrze, a najwyżej oceniono występ: 1) pani J. Turalskiej - M. Piwowarskiej, 2) pani E. Jędrzejewskiej - M. Gontarek oraz 3) pani A. Skórskiej - P. Bukowskiej. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania wręczając wszystkim uczestnikom samodzielnie przygotowane upominki (w tym puchary za miejsca I - III) oraz batoniki. Wszystkim czytającym parom oraz pomysłodawcom i organizatorom konkursu serdecznie dziękujemy. A oto kilka fotek z imprezy; jakością nie powalają, ale przynajmniej są dziełem uczniowskim ;)

19 października 2016

Na szlakach PaT-u….

Już po raz drugi członkowie naszego PaTPortu wyruszyli w kolejną podróż, aby wraz z innymi młodymi ludźmi promować modę na życie wolne od uzależnień, przemocy i cyberprzemocy. Tym razem naszym celem był V Mazowiecki Przystanek PaT, który odbył się w Sokołowie Podlaskim. Pierwszego i drugiego października Sokołów Podlaski stał się stolicą młodzieżowej profilaktyki, do której przyjechały Grupy i PaTPORTY nie tylko z Mazowsza.

To kolejne spotkanie społeczności PaT-u, które potwierdza, że młodzi ludzie chcą i umieją się bawić (i to jeszcze jak!) bez alkoholu, narkotyków, dopalaczy. Ale przystanek PaT to nie tylko zabawa, to również rozwój pasji, zainteresowań. Młodzież uczestnicząca w przystanku miała możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju warsztatach; dziennikarskich, radiowych, zumby, hip-hopu, beatroka, plastycznych, kabaretowych i wielu innych. Myślę, że było to naprawdę ciekawe doświadczenie, móc spotkać ciekawych ludzi, pracować z nimi, a później prezentować swoje osiągnięcia na scenie.

Program PaT to społeczność, która mówi o tym, jak ważne w naszym życiu są pozytywne relacje międzyludzkie. Starajmy się kreować dobrą atmosferę w szkole, w domu, w środowisku rówieśniczym. Wszystkim nam będzie się wtedy żyło lepiej.

Każdy, kto chociaż raz zetknął się z tą fantastyczną atmosferą i ludźmi działającymi w programie, pragnie wracać na szlaki PaT-u, aby razem z innymi mówić każdemu człowiekowi:

Jesteś potrzebny!

Staraj się pomagać innym!

Bądź wolny od uzależnień!

PaTrzmy na siebie sercem!

A. Skórska

A oto komentarze członków naszego PaTPORTU na temat V Przystanku PaT:

„Najlepsza atmosfera” ED

„Warsztaty, na których można rozwijać swoje umiejętności, wspaniali ludzie, dobra oprawa muzyczna” MG

„Wszyscy pokazali, że można się znakomicie bawić bez używek” ZP

„Świetni ludzie, mega atmosfera, najlepsza zabawa” ASz

„Najlepsza atmosfera, pozytywnie nastawieni ludzie, świetnie spędzony czas” MP

„Dobra zabawa, świetny zespół, fajni ludzie, super atmosfera, po prostu kocham PaT” AZ

Więcej informacji i zdjęć na temat V Mazowieckiego Przystanku PaT znajdziecie na pat.policja.gov.pl oraz Facebooku – społeczność PaT.

13 października 2016

Ślubowanie klas I oraz Dzień Nauczyciela

Uroczystość przyjęcia do społeczności gimnazjum pierwszoklasistów (którzy pomyślnie przeszli dwa dni wcześniej swoje otrzęsiny) oraz uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu. Program słowno muzyczny zaprezentowaliśmy pod kierunkiem pań: G. Wędrowskiej, E. Jędrzejewskiej oraz A. Wiśniewskiej kierującej ok. 55-osobowym chórem. To była niezapomniana godzina wychowawcza. Padło wiele ciepłych słów zarówno pod adresem pierwszaków, jak i nauczycieli. Niemalże co trzeci gimnazjalista zasilił szeregi naszego szkolnego chóru.

Zaskakującą niespodziankę sprawiła pedagogom oraz pozostałym pracownikom szkoły Marta z II b, która przygotowała dla wszystkich pracowników szkoły ich drewniano - papierowe miniaturki.

Po części oficjalnej głos zabrał pan dyrektor, który podziękował wszystkim bohaterom ostatnich szkolnych uroczystości oraz złożył życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Na koniec uroczystości, podobnie jak podczas otrzęsin, byliśmy świadkami totalnego spontana: belgijki, którą odtańczyli uczniowie wraz z nauczycielami. Dziękujemy. Brawo! Tak trzymać!

foto: Cyryl Wiśniewski

11 października 2016

Otrzęsiny

Od godz. 16:30 w nowym holu pod kierunkiem pana Marka Robakiewicza odbył się chrzest bojowy naszych pierwszaków w formie rywalizacji losowo wybranych przedstawicieli klas w kilku konkurencjach:

Konkurencja 1A 1B 1C
Przelewanie mleka 3 1 2
Karmienie kota 2 1 3
Prezentacja kotów 3 2 1
Wlazł kotek na płotek 1 1 1
Puzzle drewniane 3 2 1
Puzzle magnetyczne 2 3 1
Czy znasz swoją szkołe? 3 1 2
Czy znasz swoich kolegów? 2 1 2
Czy znasz swoją klasę? 2 1 2
Odszyfrowanie motta imprezy 2 0 1
Punktacja ogółem 23 13 16
Miejsce I III II

Po części oficjalnej rozpoczęła się dyskoteka, którą jednoznacznie można uznać za najlepszą zabawę od kilku lat, gdyż uczestniczyli w niej prawie wszyscy obecni uczniowie, którzy poza luźnym tańcem spontanicznie (choć głównie pod kierunkiem nowo wybranej przewodniczącej SU - Małgosi Stryjewskiej) składali się do tańców grupowych na czele z bardzo modną ostatnio w naszej szkole belgijką.

Impreza trwała do godz. 20:30 i gdyby nie pora na mecz Polska - Armenia, pewnie ciężko by nam się było rozstać. Prawdopodobnie były to ostatnie otrzęsiny w naszej szkole, więc również z tego powodu niewątpliwie zapamiętamy je na długo.

foto: Aldona Wiśniewska

22 września 2016

Władze SU wybrane

Wyniki dzisiejszych wyborów? - otwórz protokół. Gratulujemy wszystkim kandydatom, a szczególnie tym z największą liczbą głosów i życzymy owocnego działania w rozpoczynającej się od jutra kadencji.

Dziękujemy pani Bożenie Pyszniewskiej za nadzorowanie całej akcji wybiorczej.

19 września 2016

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Najbliższy czwartek będzie w naszej szkolne dniem samorządności, gdyż w tym dniu wybierzemy opiekuna oraz przewodniczącego naszego szkolnego samorządu. Wybory, pod kierunkiem pani Bożeny Pyszniewskiej, przeprowadzą sami uczniowie. Oni też protokolarnie ogłoszą wyniki. Zadbajmy o to, aby zarówno opiekun, jak i nowo wybrana przewodnicząca (chłopcy nie kandydują) były tymi osobami, które skutecznie pobudzać będą w najbliższym roku społeczne życie w naszej szkolnej rodzinie.

Poznaj kandydatki na przewodniczącą:

1 września 2016

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Uroczysty apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu oraz oddelegowaniem przedstawicieli SU do złożenia kwiatów pod pomnikiem lotnika w 77. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej.

Pan dyrektor powitał zaproszonych gości oraz wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Szczególnie ciepło powitani zostali pierwszaki.

Następnie poinformowani zostaliśmy o tym, co nas czeka w rozpoczynającym się roku szkolnym, po czym udaliśmy się na spotkania z wychowawcami.

Najbardziej spodobał nam się zakup nowych piłkarzyków ;) Ciekawe, jak długo wytrzymają sprawne...?

24 czerwca 2016

Zakończenie roku szkolnego

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9:00 wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu. Uczniowie klas III złożyli przyrzeczenie absolwenta na sztandar, który przekazali młodszym kolegom. Podsumowania dorobku szkoły za okres ostatnich 10 miesięcy dokonał pan dyrektor. W części oficjalnej głos zabrał pan dyrektor LO, Wiesław Mostowy oraz przedstawiciel Cukrowni "Glinojeck S.A. - pan Paweł Wiśniewski, obdarowując piłkami kapitana naszej szkolnej futbolowej reprezentacji. W drugiej części uroczystości wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe za wyniki w nauce i ważne miejsca w konkursach. Najlepszym sportowcom oraz reprezentantom szkoły w piłce nożnej chłopców i koszykówce dziewcząt wręczono statuetki. Specjalnymi statuetkami wyróżniona została para najlepszych sportowców szkoły.

17 czerwca 2016

Gorąca akcja PaT

Szkolna grupa PaT pod kierunkiem pani pedagog Anny Skórskiej o godz. 16:00 zorganizowała akcję profilaktyczną, podczas której dominowała dobra zabawa z akcentem na taniec.

Na początku przedstawiono cel akcji oraz przypomniano istotę ruchu PaT, po czym nastąpiła część rozrywkowa. Dominowała, oczywiście belgijka, którą nasi uczniowie opanowali w czasie ogólnopolskiego zlotu PaT w Wolsztynie.

Druga część tanecznego popołudnia miała miejsce w sali gimnastycznej szkoły podstawowej, gdzie odbyła się prezentacja tańca różnych grup wiekowych dzieci i młodzieży płońskiego zespołu Skorp Dance Studio. Najlepiej interesujące były akrobacje taneczne instruktorów, którzy pokazali nam wiele ciekawych kroków tańca współczesnego.

16 czerwca 2016

"Dzwonek na obiad" - darmowe obiady w roku szk. 2016/2017

Program mający na celu pomoc uczniom w zakresie stypendium obiadowego. W celu zapoznania się z programem oraz złożenia wniosku kliknij na poniższy link - dokument w formacie PDF:

8 czerwca 2016

Rajd rowerowy PTSM

W dniu 8 czerwca 9-cio osobowa grupa uczniów z naszego gimnazjum uczestniczyła w XV rajdzie rowerowym Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Opiekę nad grupą sprawowali panowie Paweł Lewandowski i Marek Robakiewicz.

Trasa rajdu dla większości uczestników (oprócz naszego gimnazjum w rajdzie udział wzięły zespoły: SP nr 5 w Ciechanowie, SP nr 7 w Ciechanowie) wiodła przez Ciechanów - Targonie - Karniewo - Włosty - Szulmierz - Włosty - Kozdroje - Trzciankę - Ropele - Kargoszyn – Ciechanów, jednak MY musieliśmy dotrzeć aż do Glinojecka! Przejechaliśmy ponad 50 km co dla niektórych okazało się nie lada wyzwaniem.

W trakcie rajdu nasi uczniowie wzięli udział w rowerowym torze przeszkód oraz przeciąganiu liny. Mogli też wykazać się wiedzą turystyczno-ekologiczną i znajomością przepisów ruchu drogowego. Straty energii można było uzupełnić podczas konsumpcji kiełbasek upieczonych na ogniu roznieconym przez pana Lewandowskiego i przy wykorzystaniu gadżetów Krzyśka Drogosza.

Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi, bogatsi o kolejne doświadczenie oraz nagrody zdobyte w konkursach (jedynie Krzyś Liberadzki wrócił biedniejszy o 2 pedały zgubione podczas jazdy).

30 maja 2016

Wycieczka do Warszawy

To już wspomnienie. Piękna pogoda, fajny zespół, spacer po Warszawskich Łazienkach i wisienka na torcie - musical Metro w Studio Buffo. Sami zobaczcie:

Fot. Karolina Sumiło

19 maja 2016

3 uczestniczki - 3 polonistki - 3 wyróżnienia

Ta sytuacja miała miejsce wczoraj w związku z udziałem naszych uczennic w konkursie pt. "Barwy poezji Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej" zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Ciechanowie. Tak się ciekawie złożyło, że każda z dziewcząt jest podopieczną innej pani polonistki i każda z naszych bohaterek zdobyła w ww. konkursie takie samo wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy uczennicom oraz ich paniom uczącym języka polskiego:

- Wiktorii Wróblewskiej i pani Ewie Jędrzejewskiej

- Zofii Pionce i pani Joannie Turalskiej

- Zofii Grochowieckiej i pani Beacie Małeckiej

14 - 15 maja 2016

Niech żyje młodość wolna od uzależnień!

Jak zapewne wiecie, od marca działa w naszej szkole PaTPORT, który został powołany w ramach Ogólnopolskiego Programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Aby pozytywnie naładować akumulatory i zintegrować się ze społecznością PaT-u z całego kraju, 13 maja wyruszyliśmy na II Ogólnopolski Zlot PaTPORTÓW do Wolsztyna w województwie wielkopolskim. Już podczas załatwiania spraw organizacyjnych dowiedzieliśmy się, że gospodarze czekają na nas z „otwartymi ramionami” i faktycznie tak było.  Przeżyliśmy wspaniałą przygodę w radosnym duchu profilaktyki, która wcale nie musi być nudna i smuta!

 Pierwszego dnia odbyło się uroczyste otwarcie zlotu, był hymn PaT-u i wspaniała atmosfera: jedności, przyjaźni i radości, którą czerpiemy z obecności innych ludzi.  Na początku uroczystości mieliśmy swoje pięć  minut, kiedy Adam Mroziński (kapitan naszego PaTPORTU) odbierał dla nas nominację, którą otrzymaliśmy z Impresariatu Programu  „Profilaktyka a Ty” oraz podziękowanie za udział w zlocie. Po uroczystym otwarciu była wspaniała zabawa, animacje i oczywiście belgijka, która podbiła nasze serca. Wspaniale się bawiliśmy, integrowaliśmy i cieszyliśmy z  tego, że tam jesteśmy.  Impreza odbywała się udziałem funkcjonariuszy policji, co dawało poczucie bezpieczeństwa . Pierwszego dnia zakończyliśmy zabawę o godz.  24.00, musieliśmy zostawić trochę siły na kolejny dzień. 

 W niedzielę ulicami Wolsztyna przemaszerowaliśmy na rynek, gdzie odbyło się uroczyste zakończenie zlotu. Pogoda spłatała nam figla i kiedy tylko dotarliśmy na rynek, zaczął padać deszcz. Czy to przeszkodziło w dobrej zabawie? Oczywiście, że nie.  Belgijki nie można przegapić. Wszyscy tańczyliśmy w deszczu i dobrze się bawiliśmy. Po paru minutach wyszło słońce i zabawa trwała dalej. 

 Podczas pobytu w Wolsztynie zwiedziliśmy parowozownię, która od 100 lat jest nadal czynna i codziennie można zobaczyć tam buchający parą parowóz.

 Dwa dni minęły bardzo szybko i wróciliśmy do Glinojecka z pozytywną energią i zapałem do działania.  Co dał nam dwudniowy pobyt w Wolsztynie?  Świadomość tego, że wiele zależy od nas samych. Możemy wspólnie działać i zmieniać na lepsze rzeczywistość dookoła nas. Jednoczyć się w walce przeciwko przemocy, wykluczeniu, nałogom, które wyniszczają młodych ludzi. Wszystkich zainteresowanych  zapraszamy do wspólnego działania.

A. Skórska

A tak o zlocie wypowiadają się wasi rówieśnicy:

- Świetna atmosfera, wspaniali ludzie, znakomita zabawa! - Maja Mitulska i Zosia Pionka

- Bardzo polecam i pojadę tam jeszcze raz - Hubert  Knaga

- Podobało mi się, że każdy był tam mile widziany i akceptowany - Ada Gosik

- Mogliśmy poznać nowych ludzi i miło spędzić razem czas - Kamil  Kocot

- Mili ludzie, doskonała impreza, wspaniałe warsztaty taneczne, super koncerty - Patrycja Fijałkowska

13 maja 2016

Dzień Ziemi

Wprawdzie był to piątek i 13., lecz po długiej przerwie runął przesąd o pechowym dniu, gdyż druga jego część przebiegła w bardzo przyjaznym klimacie i wesołym, optymistycznym nastroju.

Tegoroczny Dzień Ziemi tradycyjnie połączony z akcją "Trzymaj formę" także tradycyjnie obchodziliśmy trochę później ze względu na termin egzaminu gimnazjalnego.

Pierwsza część uroczystości odbyła się w małym holu. Rozpoczęliśmy przypomnieniem zagadnień związanych z koniecznością przestawiania się na ekologiczny tryb życia, wyjaśniliśmy sobie, a właściwie uczynił to "Mały Książe" oraz jego goście, co trzeba oraz czego nie należy czynić, aby prowadzić zdrowy tryb życia.

Drugą część imprezy stanowiła bezpośrednia rywalizacja klas w konkursach ekologiczno - sprawnościowych. Bój toczył się o tytuł ekoklasy 2016.

Mistrzem ekologii i zdrowego stylu życia, a w konsekwencji zdobywcą pucharu "Ekoklasa 2016" zostali uczniowie klasy III B.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom ekologicznych zmagań, dziękujemy osobom prowadzącym, członkom jury oraz organizatorkom uroczystości: pani Bożenie Misiurskiej, pani Monice Woźniak i pani Beacie Małeckiej.

DZIEŃ ZIEMI 2016
Klasa Prezentacja klasy Konkurs wiedzy Praca plastyczna Rzut śmieciem Zużyte baterie Trzymaj formę Zaśmiecona droga SUMA MIEJSCE
IA 8 1 2 6 8 6 7 38 VI
IB 6 3 8 10 7 9 2 45 II
IC 4 7 1 6 3 9 3 33 VIII
IIA 1 9 3 2 0 9 9 33 IX
IIB 2 8 4 4 4 9 8 39 V
IIC 5 2 9 4 5 9 1 35 VII
IIIA 3 5 7 8 6 9 6 44 IV
IIIB 7 6 5 10 9 6 5 48 I
IIIC 9 4 6 10 2 9 4 44 III

5 maja 2016

Wieczór poezji

Tegoroczny wieczór poezji uczniowie pani Joanny Turalskiej oraz pani Aldony Wiśniewskiej przygotowali w oparciu o twórczość ks. Jana Twardowskiego. Po przypomnieniu biografii poety, który odszedł do Domu Ojca 10 lat temu, mieliśmy okazję wysłuchać interpretacji jego wielu wierszy traktujących o życiu, śmierci, miłości, a więc o tym, co tak naprawdę jest dla nas najważniejsze.

Recytacje, do których wykonawcy włożyli dużo serca, uświetnione zostały kilkoma utworami śpiewanymi przez ukryte dotychczas talenty wokalistek oraz wystąpieniem chóru.

Dziękujemy!

3 maja 2016

Majowe świętowanie

Za nami cztery dni wolnego z okazji majowych świąt. Zanim jednak rozpoczął się majowy weekend, w piątek w naszej szkole pod kierunkiem pana Pawła Lewandowskiego z udziałem chóru kierowanego przez panią Aldonę Wiśniewską odbył się uroczysty apel z okazji 225. rocznicy Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przypomnieli zarys historyczny oraz okoliczności narodzin tej wyjątkowo postępowej ustawy zasadniczej, a chór swoim śpiewem wprowadził nas w świąteczny majowy nastrój.

Zakończenie apelu należało już wyłącznie do uczniów, a konkretnie do organizatorów szkolnej akcji zbliżającego się wielkiego wydarzenia, jakim są Światowe Dni Młodzieży. Zosia i Martyna podsumowały wyniki zorganizowanych konkursów, a najaktywniejszym wręczyły nagrody.

Następnego dnia poczet sztandarowy, wyjechał z panem dyrektorem na doroczną mszę polową poświęconą ofiarom terroru hitlerowskiego do lasu ościsłowskiego. Uroczysta msza poprzedzona była patriotycznym programem artystycznym przygotowanym przez młodzież i dzieci ZSO w Ościsłowie, a głównie przez harcerzy tej szkoły.

Ostatnim akcentem tegorocznego majowego święta była patriotyczna msza w miejscowym kościele, podczas której także nie zabrakło naszego pocztu sztandarowego.

18 - 20 kwietnia 2016

Egzamin, egzamin, egzamin...

Do tegorocznej sesji egzaminu gimnazjalnego, odbywającej się w dniach: 19 – 21.04.2016 r., przystąpiło 57 trzecioklasistów.

Egzamin składa się z trzech części, a każda z nich obejmuje dwa zakresy:

1.    Część humanistyczna

a.    historia i wiedza o społeczeństwie

b.    języka polski

2.    Część matematyczno – przyrodnicza

a.    przedmioty przyrodnicze (fizyka, chemia, geografia i biologia)

b.    matematyka

3.    Cześć językowa (język angielski lub rosyjski – do wyboru)

a.    poziom podstawowy

b.    poziom rozszerzony

Podobnie jak w latach ubiegłych, wszyscy gimnazjaliści punktualnie zameldowali się przy wcześniej wylosowanym stoliku swojej sali, a zatem w naszej szkole nie będzie dodatkowego, czerwcowego terminu egzaminu.

Nad przebiegiem egzaminu czuwało łącznie 42 członków szkolnego zespołu egzaminacyjnego pracujących w 17 zespołach nadzorujących. Zgodnie z wymogami, w składzie każdego zespołu wystąpił jeden nauczyciel z innej szkoły.

Dziś, w trzecim dniu egzaminu, gościmy obserwatora Kuratorium Oświaty, który oceni prawidłowość przebiegu części językowej.

Wyniki tegorocznego egzaminu uczniowie mogą poznać w dniu 17 czerwca, logując się na stronie OKE w Warszawie lub mogą poczekać na otrzymanie stosownego zaświadczenia do dnia zakończenia roku szkolnego.

Mamy nadzieję, że nie będzie gorzej niż w latach ubiegłych, czego wszystkim zdającym serdecznie życzymy.

 

14 kwietnia 2016

Nareszcie, stało się!  W pierwszych dniach kwietnia otrzymaliśmy informację, że zgodnie z procedurą Impresariat Programu PaT zatwierdza PaTPORT w naszym gimnazjum. Możemy zatem rozpocząć oficjalną działalność.

Wspólnie postanowiliśmy, że społeczność PaT-u działać będzie pod nazwą KOTAN. To ukłon w stronę naszego patrona Marka Kotańskiego, którego życiu i działalności przyświecała idea pomocy osobom uzależnionym, krzewienie wśród młodych ludzi mody na życie bez uzależnień.  My również chcemy włączyć się w ten nurt, uważamy, że lepiej „zapobiegać niż leczyć”. 

Mamy w planach różne akcje edukacyjno-profilaktyczne mające na celu zapobieganie uzależnieniom w naszej szkole, chcemy również promować zdrowy styl życia w naszym szkolnym środowisku. Zdradzimy  jedynie, że w maju planujemy imprezę szkolną z udziałem gości – społeczności PaT działającej przy Publicznym Gimnazjum w Gumowie.  Już teraz zapraszamy do udziału w naszej imprezie, która odbędzie się w drugiej połowie maja.  Zapraszamy do śledzenia  naszych działań na Facebooku oraz na stronie naszego gimnazjum.

PaTPORT  KOTAN

Anna Skórska - pedagog

7 kwietnia 2016

Udany występ w Raciążu

W poniedziałek 4 kwietnia odbył się w Miejskim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji im. Ryszarda Kaczorowskiego w Raciążu Przegląd Piosenki, w którym wzięli udział: Kamila Bens, Zofia Pionka  oraz Duet Weronika Bergoldz i Radek Prusakiewicz.

Cała śpiewająca ekipa wypadła bardzo dobrze. Naprawdę się starali i mieli konkurencję. Dziewczyny znalazły się w grupie z 22 solistów z całego regionu. Oczywiście towarzyszyły emocje różnego kalibru. Zosia Pionka zajęła III miejsce.

Miło jest wygrywać, ale konkurs to nie tylko wygrana, (bo przegranych nie ma). To przede wszystkim nabieranie doświadczenia, szkoła radzenia sobie ze stresem i tremą, informacja co inni potrafią i jak śpiewają. To też mile spędzony czas. Warto o tym pamiętać :)

Przy okazji gratulujemy uczennicy pani Magdy Witkowskiej z Gimnazjum w Ościsłowie, która zajęła I miejsce a także podopiecznej Anecie Fabiszewskiej za zajęcie miejsca II w grupie starszej! Jury było naprawdę wytrawne, między innymi zasiadał Robert Osam - wokalista, aranżer, pianista jazzowy, znany z programu telewizyjnego „Jaka to Melodia?”

Aldona Wiśniewska

23 marca 2016

I i II miejsca w Gminnym Konkursie Piosenki "Rechot 2016"

Udział w konkursie jest zawsze zwycięstwem. Wyjście na scenę jest zawsze zwycięstwem.

To umiejętność wystawienia siebie na ocenę, pod krytykę, stres, zamieszanie i palpitacja serca.

To również umiejętność pokonywania siebie samego, lekcja pokory, a także budzenie ducha walki, odwaga  i ocieranie się o dzisiejszą rzeczywistość. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, by nauczyć się wiary w siebie, by pokochać pasję, która może zmienić nas w lepszych ludzi.

Dlatego cieszę się, że nasi młodzi artyści wyśpiewali jak najpiękniej potrafili, nie tylko słowa wartościowych i bogatych treściowo piosenek także,  ale I i II miejsca w Gminnym Konkursie Piosenki Rechot 2016.

Aldona Wiśniewska

21 marca 2016

Odliczamy dni do egzaminu...

Ale przedtem zapoznajmy się z niezbędnymi informacjami dotyczącymi sposobu jego organizacji oraz przeprowadzania, aby 18, 19, czy 20 kwietnia obyło się, jak do tej pory, bez niespodzianki.

14 marca 2016

Dzień Patrona

W tym roku uroczystość Dnia Patrona rozpoczęliśmy już od 3. godziny lekcyjnej. O godz. 9:50 honorowe miejsca gości zajęli: burmistrz miasta i gminy - pan Waldemar Godlewski wraz ze swoim pełnomocnikiem do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii - panem Leszkiem Wróblewskim, kierownik ośrodka MARKOT w Dreglinie - pan Tomasz Kosielski, kierownik miejscowego posterunku Policji - asp. szt. Wiesław Olszewski oraz przedstawicielki KP Policji w Ciechanowie, dyrektorzy obu glinojeckich szkół - pan Krzysztof Turalski, pan Wiesław Mostowy, ks. Adam Gnyp oraz Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Jolanta Drogosz.

Uroczystość składała się z czterech części. Rozpoczęliśmy wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu, po czym nastąpiła część artystyczna w formie montażu słowno - muzycznego, wspartego pokazem multimedialnym. Występujący przypomnieli nam sylwetkę Marka Kotańskiego oraz ideę ruchu utworzonego oraz popularyzowanego przez naszego Patrona.

Druga część uroczystości skupiała się głównie nad podsumowaniem międzyklasowych konkursów, które rozegrane były wcześniej w ramach tegorocznego Dnia Patrona. Najbardziej zaangażowani uczniowie oraz najaktywniejsze klasy otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii. Zwycięzca rywalizacji, klasa 2A, która w bilansie końcowym uzyskała największą liczbę punków z uwzględnieniem wszystkich konkurencji, otrzymała pamiątkowy puchar.

Trzecia część Dnia Patrona była w tym roku momentem dość osobliwym. Po wystąpieniu pani pedagog, która wyjaśniła ideę programu "Profilaktyka a Ty", nastąpiła chwila uroczystego podpisania uchwały przystąpienia społeczności naszego gimnazjum do ww. programu. Uchwałę podpisali: pan Burmistrz, dyrektor szkoły, przedstawiciel KP Policji, reprezentant uczniów, pani pedagog oraz pani przewodnicząca Rady Rodziców. Tę część uroczystości uzupełniły: profilaktyczna scenka teatralna w wykonaniu członków koła teatralnego pod opieka pani Beaty Małeckiej, wystąpienie pana dyrektora oraz gości.

Ostatnim akcentem obchodów tegorocznego Dnia Patrona był koncert profilaktyczny zespołu "Na Ostatnią Chwilę". Ta część Dnia Patrona była dla nas już zdecydowanie luźniejszą formą, gdyż mogliśmy wygodnie usiąść w fotelach widowni MGOK, a także uczestniczyć w warsztatowych momentach spektaklu, co niektórzy z nas czynili bardzo aktywnie.

Głównymi odpowiedzialnymi za zorganizowanie tegorocznego Dnia Patrona były panie: Małgorzata Mikołajewska oraz Bożena Pyszniewska, oprawę muzyczną zabezpieczyła pani Aldona Wiśniewska (z Jeremiaszem i Mikołajem wspierającymi chór) zaś sponsorem strategicznym ;) całej imprezy był pan Leszek Wróblewski. Serdecznie dziękujemy! Ale gorące podziękowania należą się także uczestnikom, jurorom oraz wszystkim osobom mniej lub bardziej aktywnym, które w jakiejkolwiek formie przyczyniły się do przygotowania uroczystości.

2 marca 2016

Apel, nie tylko podsumowujący

W czasie godziny wychowawczej odbył się apel, składający się z dwóch części. Pierwsza, poprowadzona pod kierunkiem pani pedagog Anny Skórskiej dotyczyła podsumowania wyników nauczania za I półrocze oraz wręczenia nagród i dyplomów uczniom biorącym udział w akcji WOŚP, w konkursach oraz zawodach sportowych. Druga część apelu była natomiast w stu procentach przygotowana i zaprezentowana przez trzy uczennice klasy 3C: Natalię, Zofię oraz Weronikę. Dziewczęta swoim wystąpieniem postanowiły poruszyć nasze sumienia oraz otworzyć nasze serca wobec zwierząt, wskazując - poprzez zaprezentowanie tematycznych filmów oraz komentarzy do nich - liczne przypadki złego traktowania przez ludzi swoich czworonożnych (i nie tylko czworo- i nie tylko -nożnych) przyjaciół. Gratulujemy, dziewczyny, prawdziwej wrażliwości oraz determinacji w przekonywaniu nas, że zwierzęta i ludzie mają zaskakująco wiele cech wspólnych i one, dokładnie tak samo jak my, czują gdy jest im źle oraz tak jak my zasługują na szacunek.

Fotki z apelu nie są powalające, ale osoby fotografowane na pewno da się rozpoznać ;)

29 stycznia 2016

Konkurs Literacko - Plastyczny

Stowarzyszenie Narodowy Ciechanów oraz Komitet Obrony Roja

Zapraszają młodzież gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów powiatu ciechanowskiego do udziału w I edycji Konkursu Literacko - Plastycznego:

„Bo lepiej byśmy stojąc umierali, niż mamy klęcząc na kolanach żyć…”

REGULAMIN I EDYCJI KONKURSU

Preambuła Ustawy z dnia 3 lutego 2011 r. o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Dz.U. z 2011 r. Nr 32, poz. 160):

"W hołdzie "Żołnierzom Wyklętym" – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy
w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia
i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku,
jak i w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu..."

I. Organizatorzy konkursu:

Stowarzyszenie Narodowy Ciechanów
Komitet Obrony Roja

II. Sponsorzy i instytucje wspierające:
Związek Żołnierzy NSZ, Fundacja Niepodległości, Red is Bad, Surge Polonia,
Wydawnictwo Fronda, Kwartalnik Wyklęci, Horytnica, Contra Mundum, Forteca,
Olifant Records

III. Patronat medialny:
PULS magazyn opinii ziemi ciechanowskiej, KRDP, Reduta ciechanowskie pismo historyczne, Czas Ciechanowa, Tygodnik Ilustrowany, Związek Żołnierzy NSZ, CiechTivi, patriodykpolski.pl

IV. Cele konkursu:
Celebracja Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Popularyzowanie wiedzy o Żołnierzach Wyklętych oraz bohaterach walczących
o wolność i niepodległość Polski po II wojnie światowej.
Upowszechnianie wiedzy o st. sierż. Mieczysławie Dziemieszkiewiczu pseudonim „Rój”, żołnierzu Narodowych Sił Zbrojnych oraz działaczu polskiego podziemia antykomunistycznego na północnym Mazowszu.
Kształtowanie wśród młodzieży postaw obywatelskich i patriotycznych.
Upowszechnianie wiedzy historycznej dotyczącej okresu drugiej konspiracji
(lata 1944 - 1963).
Rozbudzanie zainteresowań młodzieży historią Żołnierzy Wyklętych, wzbogacanie owej wiedzy o fakty dotyczące lokalnych bohaterów.
Wdrażanie uczniów do samokształcenia oraz rozwijania uzdolnień literackich
i plastycznych.
Pielęgnowanie pamięci oraz kultywowanie ideałów i postaw Polskiego Państwa Podziemnego (lata 1944 - 1963).

V. Forma i tematyka prac:
KATEGORIE:
Uczestnik konkursu ma za zadanie napisać list otwarty skierowany do polskiej młodzieży. Mottem przewodnim owego listu będzie cytat:, „Bo lepiej byśmy stojąc umierali, niż mamy klęcząc na kolanach żyć…”. Praca musi w całości nawiązywać
do sylwetek i losów Żołnierzy Wyklętych, ze szczególnym uwzględnieniem Mieczysława Dziemieszkiewicza oraz historii lokalnych bohaterów walczących
o wolność i niepodległość Polski po II wojnie światowej.
(Od 2 do 4 stron tekstu formatu A4, czcionka Times New Roman, 12, odstęp 1,5)
Uczestnik konkursu ma za zadanie napisać wiersz w dowolnej formie, poświęcony Żołnierzom Wyklętym.
Uczestnik konkursu przygotowuje pracę plastyczną wykonaną dowolną techniką. Tematem pracy będzie motto tegorocznej edycji konkursu: „Bo lepiej byśmy stojąc umierali, niż mamy klęcząc na kolanach żyć…” Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
(Format A3, maksymalnie A2 technika dowolna)
KRYTERIA OCENIANIA:

Prace konkursowe muszą być pracami własnymi (napisanymi w języku polskim), które wcześniej nie były publikowane i nagradzane w innych konkursach literackich.
Plagiaty tekstów dyskwalifikują prace.
Jury będzie oceniać zgodność treści przytoczonych sylwetek Żołnierzy Wyklętych
z prawdą historyczną.
Istotna będzie oryginalność przesłania oraz inwencja twórcza uczestników.
Prace pisemne powinny być poprawne pod względem językowym i ortograficznym.
W przypadku prac plastycznych oceniana będzie również estetyka wykonania.

WAŻNE!
Autorem pracy może być tylko jedna osoba.
Każda praca powinna być podpisana.
Do każdej pracy należy dołączyć oświadczenie o zgodzie rodziców na przetwarzanie danych osobowych niepełnoletniego dziecka. W przypadku pełnoletnich uczestników – zgoda na przetwarzanie danych osobowych. (Wzór oświadczenia - załącznik do Regulaminu).

VI. Harmonogram:

Każda ze szkół biorących udział w inicjatywie ma za zadanie wyznaczyć szkolnego Koordynatora, który będzie zobligowany do zebrania prac, jak również oświadczeń
od uczestników oraz do kontaktu w sprawach dotyczących Konkursu
z Koordynatorem przedsięwzięcia - P. Markiem Mossakowskim.
Uczniowie przygotowują prace w każdej z kategorii do dnia 23.02.2016 roku.
24.02.2016 r. Koordynator Konkursu, lub osoba przez niego wyznaczona,
po uprzednim kontakcie telefonicznym ze Szkolnym Koordynatorem odbierze prace konkursowe wraz z oświadczeniami i przekaże je organizatorom Konkursu.
Wyniki konkursu będą ogłoszone 29.02.2016 podczas uroczystości poświęconej Żołnierzom Wyklętym. Kolejnego dnia tj. 1.03.2016r. lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie:
facebook.com/narodowy.ciechanow

VII. Jury:

Przemysław Czyżewski - sekretarz Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.
Szef Straży Marszu Niepodległości

Arkadiusz Gołębiewski – Polski reżyser, producent oraz scenarzysta filmowy. Ukończył studia na PWSFTViT w Łodzi na Wydziale Operatorskim i Realizacji TV
Do najgłośniejszych filmów w jego reżyserii należą "Rozbity kamień", "Sny stracone, sny odzyskane", "Historia Kowalskich", "Kwatera Ł" oraz "Dzieci kwatery Ł". Jest także pomysłodawcą oraz twórcą Festiwalu Filmów Dokumentalnych NNW.

Krzysztof Kacprzak – II Zastępca Prezydenta Miasta Ciechanów. Prowadzi badania naukowe dotyczące podziemia niepodległościowego, upamiętnia dokonania Żołnierzy Niezłomnych. Współpracuje z Instytutem Pamięci Narodowej.

Marek Szyperski – redaktor, dziennikarz, publicysta. Od lat 90 dostarcza czytelnikom obiektywny obraz przemian społeczno-politycznych Ciechanowa i okolic. Obecnie Redaktor Naczelny "Tygodnika Ilustrowanego" oraz CiechTivi.

Jury podejmuje decyzję większością głosów.
Przyznane zostaną trzy nagrody główne oraz wyróżnienia.
Decyzje podjęte przez Jury są ostateczne, nie przysługuje od nich odwołanie.

VIII. Ogólne zasady uczestnictwa:

Udział w konkursie oznacza tym samym akceptację regulaminu.
Konkurs ma charakter jawny, udział w nim jest nieodpłatny.
Opiekunowie prawni dzieci biorących udział w Konkursie i jego pełnoletni uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie i prezentację danych osobowych oraz upowszechnianie wizerunku przez organizatorów Konkursu w celu jego przeprowadzenia i promocji.
Opiekunowie prawni dzieci biorących udział w Konkursie i jego pełnoletni uczestnicy odpowiadają za naruszenie dóbr osobistych, praw autorskich oraz praw pokrewnych osób trzecich w zgłoszonej pracy i zobowiązani są do pokrycia wyrządzonej szkody oraz do pokrycia wszelkich kosztów obrony praw organizatorów Konkursu oraz zaspokojenia roszczeń poszkodowanych. Organizatorzy Konkursu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za ewentualne naruszenia praw osób trzecich przez autorów zgłoszonych do Konkursu prac.
Opiekunowie prawni dzieci biorących udział w Konkursie i jego pełnoletni uczestnicy wyrażają zgodę na prawo organizatorów Konkursu do nieodpłatnej prezentacji całości lub części wszystkich prac zgłoszonych do Konkursu na wymienionych polach eksploatacji: na wystawach i innych imprezach publicznych, w Internecie,
w materiałach informacyjnych i promocyjnych, publikacjach, informacjach prasowych
i telewizyjnych oraz na udostępnianie tych prac innym zainteresowanym podmiotom w celu ich nieodpłatnej prezentacji na wymienionych polach eksploatacji. Zgoda udzielana jest na czas nieograniczony.
Prace konkursowe stają się własnością organizatorów konkursu, nie będą zatem zwracane.
Dodatkowych informacji o konkursie udziela Koordynator (nr tel.: 508739405, e-mail:
mmossakowski@wp.pl)

Załącznik nr 1

OŚWIADCZENIE

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych i upowszechnianie wizerunku mojego / mojego dziecka ………………………………………………………… na potrzeby organizacji I edycji Konkursu Literacko- Plastycznego „Bo lepiej byśmy stojąc umierali ,niż mamy klęcząc na kolanach żyć…” Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. poz. 926 z późn. zmianami).

…………………….........................................................…………….
(data i podpis opiekuna prawnego lub pełnoletniego uczestnika)

13 stycznia 2016

"Dopalacze kradną życie"

Pod takim hasłem odbyło się drugie spotkanie uczniów naszej szkoły z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji oraz miejscowego komisariatu. Prelekcję rozpoczął interesujący materiał multimedialny obrazujący istotę zjawiska, jakim jest sięganie, zwłaszcza po niesprawdzone, środki odurzające, jakie mogą być tego skutki, z jakiego typu problemami musimy się liczyć decydując się na ich zażycie.

W drugiej części spotkania przedstawicielka KP skierowała do nas wiele słów opartych na praktycznej znajomości problemu, mających na celu pobudzenie naszej wyobraźni o konsekwencji sięgania po dopalacze oraz zniechęcenie nas do ewentualnego wejścia w tego typu proceder.

Spotkanie zorganizowała pani pedagog, Anna Skórska - dziękujemy.

12 stycznia 2016

Koniec XXIV Finału WOŚP

We wtorek, 12.01.2016 odbyła się w szkole ostatnia akcja na rzecz XXIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem wolontariusze akcji, a więc przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Beaty Małeckiej raczyli nas drugim śniadaniem w postaci obficie wyposażonych kanapek oraz tostów. Dochód z ich sprzedaży, podobnie jak wynik piątkowej licytacji, przekazany został do sztabu przy MGOK i zasilił konto WOŚP kwotą 435 zł. Może to nie jest kwota powalająca, ale najważniejsze jest to, że nie brakuje wśród nas osób, które okazjuą wolę pomocy innym.

11 stycznia 2016

Pokazy z pneumatyki - cz. II

W czasie pierwszych czterech godzin lekcyjnych odbyły się pokazy z pneumatyki poprowadzone przez pana Piotra Praczukowskiego, wicedyrektora Zespołu Szkół nr 3 w Ciechanowie, dla kolejnych czterech klas naszego gimnazjum. Pierwsza seria spotkań, dla pięciu klas, miała miejsce 16 grudnia. W trakcie pokazu zostaliśmy zapoznani z właściwościami powietrza, przykładami zastosowania sprężonego powietrza oraz budową i działaniem układów pneumatycznych stosowanych w technice.

22 grudnia 2015

Było świątecznie

A zaczęło się od dobrego czynu, jakim było zawiezienie do Markotu świątecznych darów, które udało nam się zebrać w wyniku akcji Samorządu Uczniowskiego oraz szkolnego koła PCK. Ilość zgromadzonych produktów zawiezionych do Dreglina przez delegację uczniów wraz z panem dyrektorem może nie była powalająca, lecz pensjonariusze Markotu byli zadowoleni z otrzymanych prezentów i prosili o przekazanie podziękowania oraz życzeń z okazji nadchodzących świąt. W chwili obecnej w ośrodku zamieszkuje 34 osób.

Druga część dnia została już zdominowana magią nadchodzących świąt i po długiej przerwie chyba trudno było znaleźć w szkole klasę, która potrafiła skoncentrować się wokół realizacji podstawy programowej ;). Dowodem na to są fotki z sali 115, w której spotkać można było suto zastawiony stół (załapałem się nawet na babeczkę © Julia) oraz towarzystwo z 3B myślami już bardzo oddalone od Płockiej 7.

Kulminacyjny moment dnia jednak rozpoczął się w czasie 6. lekcji, gdy klasa 1A pod kierunkiem wychowawczyni, pani Aldony Wiśniewskiej, zaprezentowała nam swój bożonarodzeniowy program słowno - muzyczny. Rozpoczęła go scenka z użyciem multimediów, nawiązująca do komercyjnego traktowania świąt przez wielu ludzi i zapominania o istocie Wigilii i Bożego Narodzenia. Najmłodsi uczniowie naszej "gimbazy" swoim występem wyjaśnili nam, czym tak naprawdę są święta.

Podczas uroczystości ksiądz Adam Gnyp opowiedział krótko, nawiązując do osobistego odwiedzenia Ziemi Świętej,  o miejscu narodzin Dzieciątka, o Bazylice Narodzenia Pańskiego w Betlejem, której zdjęcia uzupełniły pokaz multimedialny pierwszoklasistów.

Na zakończenie uroczystości pan dyrektor podziękował organizatorom za jej przygotowanie oraz złożył nam świąteczne i noworoczne życzenia, zaś ksiądz Piotr Chojnowski pobłogosławił nam wszystkim na nadchodzące święta.

Dzielenie się opłatkiem i wzajemne składanie sobie życzeń było ostatnim akcentem dzisiejszej uroczystości.

 

19 grudnia 2015

II Mikołajkowy Turniej Dwójek Piłkarskich rozstrzygnięty

Turniej odbył się dziś w hali sportowej w godzinach 14:00 - 16:00. Mimo, że do zawodów zgłoszono 11 drużyn, do rywalizacji stanęło tylko 5 dwójek. Szkoda, gdyż dla wszystkich uczestników przewidziano dyplomy oraz pamiątkowe medale, z których 12 szt. trzeba będzie zutylizować :(.

Z uwagi na niewielką liczbę drużyn zawody rozegrane zostały systemem "każdy z każdym", zaś poszczególne potyczki trwały 2 razy po 4 minuty. Okazało się, że zarówno rozmiary boiska, jak i czas gry były dla zawodników wyczerpujące, gdyż gra "dwa na dwa" wymaga rzeczywiście dużo wysiłku.

Oto wyniki zmagań:

I miejsce: Klaudia i Rafał Wiśniewscy

II miejsce: Łukasz i Aneta Knaga

III miejsce: Zofia i Jacek Grochowieccy

IV miejsce: Filip i Krzysztof Szymańscy

V miejsce: Anna i Dorota Kolczyńskie

Dzisiejsze rozgrywki sędziowali panowie: M.Mikołajewski oraz M. Matuszewski, a strona techniczną zajął się pan P. Lewandowski.

Serdecznie dziękujemy organizatorom i kibicom oraz serdecznie gratulujemy zdrowej, lecz zaciętej rywalizacji zawodnikom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zorganizować III edycję turnieju.

16 grudnia 2015

Spotkanie z ambasadorem Barcelony

Tak można by określić dzisiejsze spotkanie autorskie z panem Zbigniewem Pawłowskim, autorem 12 książek, spośród których większość nawiązuje do sportu, zaś niektóre z publikacji poświęcone są najlepszemu w świecie klubowi mającemu swą siedzibę w stolicy Katalonii.

Dziś w czasie godziny wychowawczej wszyscy uczniowie mieli okazję poznać człowieka z pasją, działacza sportowego, badacza i znawcę sportu nie tylko najbliższego, płockiego regionu, gdzie pracuje i mieszka, ale także wielkiego sympatyka Barcelony.

Pan Zbigniew zaprezentował naszej szkolnej społeczności swój dorobek wydawniczy, wspominał epizody z wielu spotkań z działaczami i zawodnikami Barcelony. Przekazał nam dużą dawkę wiedzy na temat klubu zrzeszającego wiele sekcji sportowych poza piłką nożną. Chyba nikt z nas nie wiedział, że w Barcelonie funkcjonuje sekcja hokejowa.

W czasie spotkania mieliśmy niepowtarzalną okazję obejrzeć oryginalne koszulki zawodników Barcy, otrzymane od działaczy klubu pamiątki w postaci proporców, piłek z autografami zawodników, klubowych folderów, oryginalnej flagi klubu i wielu innych pamiątek, które na zakończenie spotkania mogliśmy nie tylko pooglądać z bliska lub dotknąć. Niektóre mogliśmy nawet przymierzyć ;)

Panie Zbyszku, serdecznie dziękujemy!!!

10 grudnia 2015

22 kilogramy na głowę

Taką porcję świeżych jabłuszek otrzymali wszyscy amatorzy tych owoców. Wystarczyło tylko chcieć odebrać swoją dolę, razem z bezzwrotną skrzynką. Jednak nim to nastąpiło, grupa chłopców (głównie z 2B i 3A) wraz z panem konserwatorem oraz panem dyrektorem w iście ekspresowym tempie "przeniosła" 22-kilogramowe skrzynki z TIR-a przed wejście do budynku. Łącznie w czasie niezupełnie 2 lekcji rozładowaliśmy ponad 6 ton, z czego do nas trafiło 200 skrzynek, resztę otrzymali licealiści oraz uczniowie SP.

Chyba tym razem nawet udało nam się uszanować darmowy prezent od polskich sadowników, gdyż na korytarzach nie było widać porozrzucanych owoców ani ogryzek. Brawo!

8 grudnia 2015

Wycieczka do Warszawy

1 grudnia 45 osobowa grupa uczniów z kl. Ia, Ic, IIIa, IIIc, IIa, IIc, i z kl. III LO wraz z p. Grażyną Wędrowską, p. Aldoną Wiśniewską i p. Moniką Woźniak wyruszyła na wycieczkę do Warszawy. Fotoreportaż z wyjazdu - poniżej. W programie - Muzeum Fryderyka Chopina, Bazylika św. Krzyża, Cmentarz Wojskowy - Powązki. Nie zabrakło kina i biegania po Arkadii. Jak tylko się ociepli, kolejne wyjazdowe spotkanie ze sztuką. Zachowanie na 6+ :-)

Aldona Wiśniewska

27 listopada 2015

Dyskoteka andrzejkowa

Może andrzejkowa, to określenie nieco na wyrost, ale faktem jest, że odbyła się. Około 16:30 pod kierunkiem Marty oraz kilku innych śmiałków odbyła się kilkunastominutowa rozgrzewka - rozciągnięcie mięśni i stawów oraz "złapanie" odpowiedniego rytmu przez częścią zasadniczą. Aczkolwiek frekwencja nie była powalająca, to jednak zabawa była udana. Tym razem można było zauważyć mniej uczniów zafascynowanych swoimi komórkami niż wykorzystujących czas zabawy na parkiecie. Dziękujemy opiekunce naszego samorządu, pani Beacie Małeckiej, za zorganizowanie imprezy oraz nauczycielom i panu dyrektorowi za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.

26 listopada 2015

Niezwykły koncert

Tak można nazwać dzisiejsze wydarzenie mające miejsce w czasie 4. lekcji (dla połowy szkoły) i powtórzone w czasie 5.  godziny dla drugiej części gimnazjalnej społeczności.

Na nowoczesnym instrumencie klawiszowym, bezbłędnie emulującym fortepian, zagrał nam dziś kilka utworów Fryderyka Chopina uczeń LO, nasz absolwent, Mikołaj Wiśniewski. Występ Mikołaja był urozmaicony krótką prezentacją sylwetki kompozytora przygotowaną przez panią A. Wiśniewską wraz z uczniami klasy 1A oraz prezentacją multimedialną miejsc i pamiątek związanych z życiem wielkiego twórcy.

Spore zdziwienie i wręcz wielki zachwyt gimnazjalistów wywołała druga część koncertu, gdy Mikołaj zaprezentował owoc swojej własnej kompozycji. A już "kapary" opadły nam wszystkim, gdy dowiedzieliśmy się, że otrzymał on od jednej z amerykańskich firm propozycję skomponowania muzyki do komputerowej gry strategicznej.

Miło było usłyszeć też kilka zdań skromnego bohatera dzisiejszej uroczystości nawiązujących do jego wielkiej pasji, jaką jest gra na instrumencie oraz komponowanie własnych utworów muzycznych.

Mikołaj, życzymy Ci, aby Twoja pasja przyniosła jak najwięcej radości Tobie oraz Twoim bliskim.

19 listopada 2015

Recytujemy... romantycznie

W czwartek, 19.XI. odbyła się w Powiatowym Centrum Kultury - Kawiarni Artystycznej kolejna edycja "Konkursu Poezji Romantycznej". Uczestnicy konkursu rywalizowali ze sobą w kilku kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz w kategorii dorosłych. Poza recytacją prezentowano się także w formach teatralnych. Łącznie w konkursie uczestniczyło kilkudziesięciu miłośników poezji. Naszą szkołę reprezentowały: Zofia Grochowiecka, Natalia Nebeluk oraz Julia Ziółkowska. Wszystkie dziewczyny spokojnie poradziły sobie z tekstem, a zdaniem jury najlepiej z nich zarecytowała Zosia, której przyznano wyróżnienie. Gratulujemy uczennicy klasy 3C oraz pani polonistce, Beacie Małeckiej.

A oto pamiątka z imprezy zarejestrowana komórką Julii:

 

18 listopada 2015

Sąd nad papierosem

To tytuł spektaklu profilaktycznego zorganizowanego pod kierunkiem pani pedagog Anny Skórskiej.

Już przed pierwszą lekcją zastaliśmy mały hol przed kącikiem patrona urządzony w stylu sali sądowej; przygotowano miejsce dla sędziego i sekretarza, miejsce dla świadków, prokuratora, biegłych, oskarżonych (jedyne stojące), pod sufitem zawieszono transparent informujący o przedmiocie mającej się tu odbyć rozprawy. Przed "salą sądową" ustawiono wszystkie szkolne ławeczki przeznaczone dla nas, abyśmy mogli spokojnie obserwować przebieg rozprawy.

Przedmiotem procesu było oskarżenie papierosów o ich szkodliwy wpływ na zdrowie i życie człowieka. Wysoki sąd wysłuchał w tej sprawie prokuratora, światków (serce, płuca, dziecko palącej matki, lekarza), obrońcę i wreszcie samych oskarżonych, którymi były trzy olbrzymie, nieźle zakopcone papierosy.

Podczas krótkiej narady sądu padło jeszcze kilka niechlubnych informacji pod adresem oskarżonych, po czym ogłoszono wyrok skazujący papierosy na potępienie.

Gdyby uznać, że aplauz widowni po ogłoszeniu wyroku i wyprowadzeniu świadków był gestem poparcia jego słuszności, możemy być spokojni o wstrzemięźliwość gimnazjalistów w sięganiu po papierosy ;)

12-13 listopada 2015

Wycieczka do cukrowni

Wczoraj i dziś uczniowie klas trzecich dzięki staraniom pani Bożeny Misiurskiej miały wyjątkową okazję zwiedzić miejscową cukrownię, największy w tej branży zakład produkcyjny w Polsce i jeden z największych w Europie.

"Nasza" cukrownia, jak się okazuje nie nazywa się, jak niegdyś, Cukrownią Glinojeck, lecz jest firmą działającą w ramach spółek: Pfeifer & Langen Polska S.A. i Pfeifer & Langen Glinojeck S.A., w ramach których działają jeszcze 3 inne cukrownie.

Podczas wędrówki po hali produkcyjnej, laboratorium (tu najbardziej smakowała nam pomada), centrach sterowania zakładu oraz w czasie autokarowego spaceru po terenie wokół cukrowni naszym przewodnikiem była pani Helena Stryjewska piastująca w cukrowni stanowisko automatyka.

Na początku zostaliśmy zapoznani przez inspektora BHP, pana Wiesława Kapczyńskiego, z przepisami w zakresie bezpieczeństwa obowiązującymi nas podczas poruszania się po terenie zakładu pracy. Następnie pani Stryjewska bardzo szczegółowo zapoznała nas z procesem technologicznym produkcji cukru. Dowiedzieliśmy się również, że oprócz cukru zakład w Zygmuntowie produkuje szereg innych "słodkich" artykułów, ale także paszę dla zwierząt, a nawet energię elektryczną z biogazu oraz węgla.

Z przykładowych danych wymienianych jako ciekawostki przez panią inżynier odnotowaliśmy szokujące nas liczby, np.:

  • dobowa wielkość produkcji cukru to ok. 1200 ton, co w przeliczeniu na kampanię cukrowniczą daje ok. 120000 - 186000 ton;

  • wielkość dobowego krojenia buraka - 11500 ton;

  • dobowe zużycie węgla - 500 ton;

  • moc własnej elektrowni: 1,6 MW;

  • liczba pracowników stałych: 250, pracowników w czasie kampanii: ok. 100;

  • powierzchnia zakładu - porównywalna z powierzchnią trzech wsi!

Serdecznie dziękujemy kierownictwu Cukrowni za umożliwienie nam zwiedzenia zakładu, pani B. Misiurskiej za zorganizowanie wycieczki oraz pani H. Stryjewskiej za profesjonalne sprawowanie funkcji przewodnika.

 

10 listopada 2015

Święto Niepodległości - uroczysty apel

97. rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy uroczystym apelem dziś w czasie 4. lekcji przed kącikiem patrona. Grupa uczniów przygotowana przez pana Sławomira Konstantynowicza przypomniała nam poprzez zaprezentowane odczyty oraz recytacje okoliczności, w jakich odradzała się Rzeczpospolita, zaś liczna grupa chórzystów pod kierunkiem pani Aldony Wiśniewskiej, wspierana akompaniamentem uczniów LO zaprezentowała szereg pieśni patriotycznych z tamtego okresu. Klimatu czasów narodzin II Rzeczypospolitej przysporzyła także starannie przygotowana scenografia. Podczas uroczystości wartę trzymał poczet sztandarowy, który swój ceremoniał ćwiczy pod kierunkiem pana Marka Mikołajewskiego.

Dziękujemy wszystkim bohaterom dzisiejszej uroczystości za tę piękną lekcję patriotyzmu, a mieszkańców Glinojecka zapraszamy w dniu jutrzejszym na występ z naszym programem do MGOK, na godzinę 17:30.

6 listopada 2015

Żywa lekcja historii

Tak nazwać można spektakl historyczny o charakterze edukacyjnym, który odbył się dziś w sali gimnastycznej dla 55 chętnych gimnazjalistów z różnych klas.

Dwaj panowie, przedstawiciele Agencji Widowisk Historycznych z Torunia, ubrani w średniowieczne stroje, w dowcipny sposób przedstawili nam powstawanie i pierwsze lata historii państwa polskiego, życie i obyczaje różnych warstw społecznych, uzbrojenie ówczesnych wojowników, zademonstrowali kilka walk.

Do uczestnictwa w przedstawieniu średniowieczni słowiańscy rycerze zachęcali kilkakrotnie naszych kolegów, którzy chętnie ubierali rycerski strój, a nawet próbowali sztuki władania mieczem i toporem.

Po przedstawieniu już mniej liczna grupa chłopców zainteresowała się przymierzaniem elementów uzbrojenia oraz sztuki walki, udało się nawet przymierzyć ważącą kilkanaście kilogramów kolczugę.

Udział w przedstawieniu zorganizowali nam nauczyciele historii. Dziękujemy!

31 października 2015

Pomagamy porządkować teren wokół szkoły

Próbna ewakuacja

Dyskote(cz)ka

W minioną środę uczniowie klasy 1A wraz z wychowawczynią podjęli akcję pomocy w porządkowania terenu szkolnego. W czasie godziny wychowawczej grabili, intensywnie spadające w ostatnich dniach, liście. Nie wszystkim sztukę tę udało się już opanować do perfekcji, ale przecież najważniejsze są tu dobre chęci. Popieramy i zachęcamy inne zespoły klasowe do wykonania czegoś pożytecznego na rzecz szkoły.

Dwie godziny później rozbrzmiał na placu szkolnym sygnał z wozu strażackiego, w tym samym czasie 3-krotnie zadzwoniły szkolne dzwonki, a po chwili przed budynek szkoły "wysypało się" kilkuset uczniów oraz nauczycieli i pracowników obsługi wszystkich trzech szkół. Ewakuacja próbna, bo o tym wydarzeniu mowa, odbyła się zgodnie z przepisami w czasie trzech miesięcy nowego roku szkolnego i miała na celu sprawdzenie, czy wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły potrafią właściwie zachować się na wypadek prawdziwego zagrożenia. Wydaje się, że egzamin zdaliśmy, gdyż po ok. 3,5 minutach wszyscy znaleźliśmy się w wyznaczonych miejscach.

Dyskote(cz)ka, bo trudno dyskoteką nazwać imprezę, na której spośród 187 gimnazjalistów zjawia się niespełna 1/3 uczniów. Tak, czy inaczej odbyła się. Może nie do końca wszystko było uzgodnione, może w przyszłości należy nawet do tego typu imprezy podejść nieco poważniej, ale okazja do zabawy była i kto chciał, mógł ją wykorzystać. Niestety, niektórym znudziło się tak bardzo, że musieli wyjść oknem, nie czekając na otwarcie szatni. Dziękujemy pani B. Pyszniewskiej, panu P. Lewandowskiemu oraz panu dyrektorowi za opiekę i zapewnienie nam bezpieczeństwa.

Niżej galeria fotek ze wszystkich wspomnianych wydarzeń.

26 października 2015

Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych

 

 

UWAGA!

Rozpoczyna się rejestracja wniosków stypendialnych na dedykowanym systemie internetowym „Mazowsze - stypendia dla uczniów”
w dniach od 22 października 2015 r. do 30 października 2015 r.

Czas naboru będzie trwał 7 dni roboczych.

Serdecznie zapraszamy do rejestrowania się.

  

W załączeniu przesyłam Regulamin przyznawania i przekazywania stypendiów dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Województwie Mazowieckim w roku szkolnym 2015/2016,
w ramach projektu – Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka i opis kroków jak wziąć udział w projekcie.

 

Dodatkowych wyjaśnień udzielają pracownicy Wydziału ds. Programów Stypendialnych Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego
w Warszawie, ul. B. Brechta 3, 03-472 Warszawa, pod numerami telefonów:

(22) 59 79 449

(22) 59 79 442

(22) 59 79 435

(22) 59 79 429

(22) 59 79 418

(22) 59 79 413

Informacje o projekcie oraz rejestracja dostępne są również na stronie: www.stypendia.oeiizk.waw.pl

 

  

Zofia Dembska

/-/

Zastępca Dyrektora Departamentu

Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa    
Mazowieckiego w Warszawie

 

14 października 2015

List od Raju Ravitej - założyciela i Prezesa Inspire India Trust

Drodzy Państwo,

W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej, chciałabym zarówno w swoim imieniu, jaki i w imieniu Inspire India i Pana Ravitej, złożyć najserdeczniejsze życzenia. Spędzony z Wami dzień był magiczny, więc zbliżające się święto jest okazją do podziękowania i do ukłonu w Państwa stronę za ten piękny wkład pracy, szczere zaangażowanie, dobre emocje, i ogromną otwartość. Jak najlepsza instytucja edukacyjna, i zespół nauczycieli przez wielkie ‘N’, stworzyliście młodzieży platformę prawdziwej wymiany naszych kultur, indywidualnych emocji, uniesień i wzajemnych inspiracji do nauki bycia Obywatelem Świata.

 W załączniku wysyłam list od Pana Ravitej, który jest pod tak ogromnym wrażeniem, że chciał napisać do Państwa osobiście.

Bardzo Wam dziękujemy!

Z serdecznymi pozdrowieniami

Anna Olszewska

Inspire India

Niżej zamieszczamy list w wersji oryginalnej oraz, dzięki uprzejmości pani Małgorzaty Mikołajewskiej, w wersji polskiej.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy przyczynili sie do tego, że nasi Goście czuli się u nas dobrze. To dzięki Wam skierowano do nas wszystkich te ciepłe słowa z dalekich Indii.

 

13 października 2015

Dzień Nauczyciela

Uroczysty apel z tej okazji odbył się dziś przed kącikiem patrona w czasie 3. lekcji. Uczniowie kilku klas przygotowani przez panią Anetę Pac, opiekunkę kółka teatralnego - panią Beatę Małecką oraz opiekunkę szkolnego chóru - panią Aldonę Wiśniewską zaprezentowali program słowno - muzyczny, w którym dziękowali swoim nauczycielom za ich trudną pracę, okazali swoją wdzięczność za wysiłek wkładany w kształtowanie młodego pokolenia, skierowali do pedagogów lawinę ciepłych słów oraz serdecznych życzeń.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał pan dyrektor, który podziękował wszystkim uczniom i nauczycielom przygotowującym dzisiejszy apel, skierował do nauczycieli oraz pracowników administracyjno - gospodarczych życzenia oraz podziękowania za ich ciężką pracę, a także wręczył nagrody pięciu paniom: pani Anecie Pac, pani Beacie Małeckiej, pani Annie Skórskiej, pani Monice Woźniak oraz pani Annie Klimkiewicz.

9 października 2015

DZIEŃ POLSKO - INDYJSKI

Miniony piątek był dla nas dniem wyjątkowym. O jego niezwykłości zdecydowało kilka czynników, ale przede wszystkim goście, którzy zawitali w skromnych progach naszego gimnazjum. Przyjechali do nas z dalekich Indii, z miejscowości Hajderabad, Secunderabad i Chennai. Byli wśród nich pan Raju Ravitej założyciel RR World Education oraz założyciel i dyrektor Inspire India Trust -  organizacji o charakterze charytatywnym, pani dr Dakshayani Balakrishnan - asystentka Gubernatora Klubu Rotary w Chennai, Wielebna Siostra dr Laila Francis dyrektorka szkoły św. Franciszka w Secunderabadzie, pani Srivani Koganti organizatorka międzykulturowych ekspedycji do Europy i Australii, pani Anna Olszewska -  partner RR World Education Projects w Europie, powiernik Good Will Society oraz przedstawicielka Inspire India Trust w Polsce, pani Henna Korkiajärvi specjalistka w zakresie programowania z Finlandii, uczennice i nauczyciele ze Szkoły Św. Franciszka z Hajderabadu, młodzi działacze Klubu Rotary z Chennai - organizacji, która działa na rzecz dobra społecznego, promowania wartości etycznych oraz pokoju na świecie.

Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli naszych lokalnych władz, z panem burmistrzem Waldemarem Godlewskim na czele, dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów gimnazjum oraz liceum, a także przedstawicieli mediów.

Gości powitał Burmistrz Miasta i Gminy Glinojeck oraz panowie dyrektorzy – pan Lech Boniewski i Wiesław Mostowy. Uczniowie gimnazjum i liceum przedstawili postaci patronów oraz krótkie prezentacje obu szkół. Po oficjalnym rozpoczęciu nasi uczniowie w krótkiej części artystycznej podjęli próbę przybliżenia naszym gościom kultury, zwyczajów i przyrody naszego kraju. Rozpoczęto polonezem zatańczonym przez przyszłorocznych maturzystów, a następnie mieliśmy okazję do obejrzenia prezentacji „Cztery pory roku”. Pokaz pięknych krajobrazów i zdjęć ilustrujących polskie tradycje i święta wzbogacony został występami naszego szkolnego chóru (dziękujemy Karolinie Bens) oraz poczęstunkiem składającym się z naszych polskich owoców. Nie zabrakło również wystąpienia pana Jacka Hryniewicza – nauczyciela historii z liceum, który przybliżył (w języku angielskim!) wszystkim zgromadzonym, wspólne momenty w historii Polski i Indii.

Prezentację szkół zakończył pokaz naszych talentów,  wśród których podziwiać mogliśmy: Adama i Karola w FIRESHOW, Julkę i Michała w tańcu klasycznym, orkiestrę dętą i w pocztówce muzycznej zespół Moja Rodzina.

Po krótkiej przerwie widzowie mogli poczuć klimat ojczyzny naszych miłych gości. Wielobarwny show pełen pięknych, pełnych pozytywnej energii tańców (nie zabrakło Bollywood)  przeplatany był komentarzem dotyczącym kultury Indii (tu - ukłon w stronę naszego byłego ucznia – pana Daniela Kowalskiego za świetne tłumaczenie J).

Po tej części był czas na wspólne zdjęcie i warsztaty (nauka poloneza oraz wycinanka łowicka – dziękujemy p. Gabrysi Boniewskiej). Kropką nad i okazał się pokaz fizyczno-chemiczny zorganizowany przez p. Bożenę Misiurską oraz p. Lecha Boniewskiego wraz ze swoimi uczniami. Spotkanie w szkole zakończyliśmy wybuchowo!

Po południu odbył się niezwykle emocjonujący międzynarodowy mecz piłki siatkowej Polska – Indie poprzedzony krótkim przemówieniem p. M. Mikołajewskiego (na polski tłumaczyła p. Małgosia;)) oraz hymnami obu reprezentacji. Wynik meczu: 2:1. Następnie, na stadionie  miał miejsce trening krykieta przeprowadzony przez panią Hemaamalini Kuttiappan byłą reprezentantkę Indii w tej grze oraz samego pana Raju Raviteja. Okazało się, że musimy jeszcze trochę potrenować…

Wieczorem mogliśmy raz jeszcze podziwiać naszych gości w MGOK-u. Trudno było się rozstać… Uczniów ogarnęła gorączka komunikacji w języku angielskim J

Za zorganizowanie tego niezapomnianego spotkania kultur dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowany nauczycielom oraz uczniom J

PS. Serdeczne podziękowania kierujemy do pani Ani Olszewskiej – inspiratorce i patronce tego przedsięwzięcia J, dziękujemy za udostępnienie fotek: pani Małgorzacie Żdanowskiej, Oli Żdanowskiej, państwu Małgorzacie i Markowi Mikołajewskim oraz ekipie glinojeck.info.

Na podstawie materiału opracowanego przez

panią Małgorzatę Mikołajewską

 

1 października 2015

Ślubowanie

W czasie drugiej lekcji dziewczęta z klas: 3B oraz 3C pod kierunkiem pani Grażyny Wędrowskiej poprowadziły uroczystość ślubowania pierwszaków. Część oficjalna, uświetniona przyrzeczeniem przedstawicieli klas oraz obecnością pocztu sztandarowego, który do wystąpień od tego roku przygotowuje pan Marek Mikołajewski, zakończyła się wręczeniem przewodniczącym zespołów klasowych dyplomów gimnazjalisty. Na zakończenie głos zabrał pan dyrektor, który po "odpytaniu" pierwszaków wysoko ocenił ich wiedzę na temat patrona oraz najważniejszych wartości, którymi kieruje się szkoła, a które zawarte są w koncepcji pracy naszej placówki.

30 września 2015

Otrzęsiny

W godzinach 16:00 - 18:00 pierwszaki starannie wykonywały wszystkie zadania przygotowane przez starszych kolegów, by godnie wkupić się w naszą gimnazjalną brać. Należało zarówno popisać się odpowiednią wiedzą o szkole, jak również udowodnić swoją sprawność fizyczną, aby osiągnąć wspomniany cel. W szranki rywalizacji stanęły 3 klasy liczące 70 uczniów. Jury w składzie uczniowsko - nauczycielskim pieczołowicie notowało wszystkie uzyskane punkty, których, jak się okazało po ostatniej konkurencji, najwięcej uzyskała klasa 1A. Jako drugą sklasyfikowano klasę 1B, zaś III miejsce na podium zajęli uczniowie klasy 1C.

Na zakończenie części sprawnościowej przewodniczący klas złożyli uroczystą przysięgę (jej treść możesz odnaleźć na jednej z fotek), po czym rozpoczęła się część dyskotekowa zaplanowana do godz. 20:00.

Dzisiejszą imprezę przygotowali uczniowie klasy 2A pod kierunkiem wychowawczyni - pani Elżbiety Kapczyńskiej.

 

23 września 2015

I my tam również byliśmy!
23 września dziesięcioro uczniów z naszej szkoły wraz z dwoma nauczycielami: p. P. Lewandowskim oraz p. M. Robakiewiczem zebrało się przed szkołą, by autobusem pojechać do Ciechanowa na rozpoczęcie Rajdu Rowerowego organizowanego przez PTSM.
Na miejscu, po kilku słowach organizatorów i przedstawicieli straży miejskiej oraz policji, wszyscy kolejno ruszyliśmy w drogę. Nasza szkoła była grupą zamykającą ,,łańcuszek'' rowerzystów. Na początku przejechaliśmy przez kilka ulic Ciechanowa, aby następnie przez inne wioski dojechać do Sulerzyża, gdzie stanęliśmy z pozostałymi rajdowcami oraz organizatorami przy tamtejszym cmentarzu.
Udaliśmy się tam całą grupą, aby chwilą ciszy uczcić pamięć byłego, zasłużonego działacza PTSM. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu znicza powróciliśmy do swoich rowerów i pojechaliśmy kawałek dalej. Następnie zatrzymaliśmy się w tej samej wiosce na placu, na którym miały odbyć się konkurencje sportowe rozgrywane pomiędzy reprezentantami szkół.
Zobaczcie poniżej, jak wypadła nasza szkoła na tle innych placówek:
2 miejsce - rozgrywki w piłce nożnej (drużyny mieszane)
1 miejsce - konkurs Wiedzy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
2 miejsce - krzyżówka rajdowa
1 miejsce - rowerowy tor przeszkód dziewcząt
2 miejsce - rowerowy tor przeszkód chłopców
2 miejsce - bieg z szarfą
2 miejsce - bieg tyłem
2 miejsce - bieg w parach
Kiedy już skończyły się wszystkie konkurencje, a pozostali uczestnicy szykowali się do powrotu do Ciechanowa, grupa z naszego gimnazjum wraz z opiekunami udała się w podróż do Glinojecka.
W pobliskim Rydzewie zatrzymaliśmy się przy pomniku Tomasza Kolbego i usłyszeliśmy krótką historię o osobie, której jest poświęcony.
Wracaliśmy w bardzo miłej atmosferze. Przy okazji zawitaliśmy jeszcze do pobliskiego lasu na grzybobranie. Zwycięzcą okazał sie p. Marek Robakiewicz, znajdując naprawdę dużego grzyba. Najwytrwalszym poszukiwaczem była natomiast Angelika Giżyńska, która na każdym kroku wypatrywała grzybów. Opłaciło się!
Wycieczkę tę uznajemy za udaną i czekamy na kolejną!


opracowała

Ania ;)

15 września 2015

Wybory rozstrzygnięte

Dziś, dokładnie w Międzynarodowy Dzień Demokracji, do południa wszystko stało się jasne. Młodzieżowa Komisja Wyborcza gimnazjum pod opieką pani Bożeny Pyszniewskiej przeprowadziła zgodnie z demokratycznymi procedurami wybory na przewodniczącego oraz opiekuna Samorządu uczniowskiego. Wyniki głosowania gimnazjalistów przedstawiają niżej zamieszczone protokoły:

 

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom oraz życzymy owocnej pracy.

10 września 2015

Wybory przewodniczącego i opiekuna Samorządu Uczniowskiego - 15.09.2015 (wtorek)

Poznaj sylwetki kandydatek!

Pamiętaj, Twój głos może być rozstrzygający!

Bożena Pyszniewska

1 września 2015

Nowy rok szkolny

Uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego rozpoczęła się dziś o godz. 9:00 przed kącikiem patrona wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu. Pan dyrektor powitał wszystkich uczniów i nauczycieli, a szczególnie gorąco pierwszaków oraz nowych nauczycieli. Pokazał nam, jak wyglądało życie w naszej szkole przed sześcioma laty, gdy obowiązywały mundurki. Nawiązał do tworzonej w ubiegłym roku koncepcji pracy szkoły oraz zasygnalizował zmiany, przez które mamy przejść w nowym roku szkolnym. Zapoznał nas także z ofertą szkoły w zakresie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych oraz planowanych zajęć w ramach pomocy psychologiczno - pedagogicznej. Na zakończenie złożył nam życzenia owocnej nauki i wyjaśnił, że nasze sukcesy zależą przede wszystkim od nas samych. Dodał, że nasza koleżanka Maja, która od kilku dni uczy się w Norwegii złożyła nam na Facebooku pozdrowienia. Oto one:

"Dobry wieczór. Dziękuję za pozdrowienia. Ja już 18 rozpoczęłam naukę w Vilberg ungdomsskole, w 9 klasie. Na razie nic nie rozumiem bo wszystko jest po norwesku, ale całe szczęście nie jestem jedyną Polką. Tutaj wszyscy świetnie znają angielski i jakoś daję radę się dogadać. Poza tym jestem w zespole muzycznym, śpiewam. Wszystko tutaj jest inne, ale mi się podoba. Wszyscy są mili i uprzejmi. Będę się kontaktować. Pozdrawiam gorąco całą szkołę i Pana dyrektora." - Maja Piwowarska.

28 sierpnia 2015

Podręczniki z dotacji celowych

Uczniowie klas pierwszych wypożyczą bezpłatnie na cały rok szkolny komplet podręczników zakupionych z dotacji celowych oraz otrzymają zestaw zeszytów ćwiczeń - zgodnie ze szkolnym zestawem podręczników. Nim jednak to nastąpi wszyscy uczniowie oraz ich rodzice powinni zapoznać się z REGULAMINEM KORZYSTANIA Z PODRĘCZNIKÓW, MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH I MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH ZAKUPIONYCH Z DOTACJI CELOWEJ W GIMNAZJUM NR 1 IM. MARKA KOTAŃSKIEGO W GLINOJECKU:

 

13 sierpnia 2015

DARMOWY WYJAZD DO WARSZAWY!!!
19.08.2015, g. 11:00, parking gimnazjum.
Program:
- 12:30 - Cmentarz Powązkowski (grób Patrona),
- 13:15 - 17:15 - CH ARKADIA, ...
- 18:00 - Msza w 13. rocznicę śmierci Marka Kotańskiego.
Zabieramy sztandar. Liczymy na udział w poczcie sztandarowym: Natalii, Zosi, Wiktora, Kingi, Magdy i Jarka. Zapraszamy także absolwentów oraz uczniów rozpoczynających naukę w gimnazjum. Zgłoszenia - sekretariat szkoły (tel. 23 6740875).

Powrót do Glinojecka - ok. 20:30.
 

26 czerwca 2015

Wakacje! Wakacje! Wakacje!

Wreszcie nadszedł ten upragniony dzień. Czekaliśmy na niego z utęsknieniem chyba przez cały rok szkolny, który zakończył się uroczyście właśnie dziś. Na początku pan dyrektor powitał zaproszonych gości, po czym pożegnał odchodzącego na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej, pana Krzysztofa Turalskiego.

Po części powitalno - pożegnalnej nastąpiło przekazanie sztandaru klasom drugim przez uczniów klas trzecich oraz ślubowanie absolwentów. Po krótkiej części artystycznej oraz skierowaniu przez uczniów klas drugich ciepłych życzeń pod adresem absolwentów, podsumowania minionego roku szkolnego dokonał pan dyrektor.

Wręczenie nagród za wyniki w nauce, za 100% frekwencję, za osiągnięcia w konkursach oraz wręczenia statuetek za osiągnięcia sportowe stanowiły ostatni element uroczystości przed spotkaniem z wychowawcą w klasie, gdzie otrzymaliśmy upragnione świadectwa.

A zatem o godzinie tuż przed 11:00 rozpoczęliśmy letnią labę, która potrwa ponad 60 dni!

Niestety, nie mamy fotek z momentu wręczania nagród, gdyż pan fotograf był zajęty uczestnicząc w ceremonii ;)

18 czerwca 2015

Dzień na ludowo oraz wizyta w Markocie

Od rana w małym holu dało się zauważyć spore poruszenie. Pojawiła się wystawa z elementami folkloru, śpiewano mniej i bardziej znane pieśni ludowe z różnych regionów kraju, pokazy multimedialne, czytano fragmenty powieści Wł. St. Reymonta "Chłopi", opisujące folklor IX-wiecznej łowickiej wsi Lipce.

Program przygotowały panie: Aldona Wiśniewska i Joanna Turalska.

Zanim zakończyła się ludowa uroczystość w szkole, grupa ośmiu gimnazjalistów udała się z panem dyrektorem oraz panem Markiem Robakiewiczem do Dreglina, by wziąć udział w imprezie integracyjnej zorganizowanej przez kierownictwo ośrodka Markot.

W plenerowym spotkanku uczestniczyli przedstawiciele kilku instytucji z terenu naszej gminy, zaś najliczniej reprezentowany był Klub Seniora z Glinojecka. Spotkaniu towarzyszyło przygotowane ognisko oraz degustacja różnych potraw przygotowanych z zastosowaniem domowej receptury.

Niespodziewaną atrakcją było zademonstrowanie nam przez pana kierownika Tomasza Kosińskiego sauny, sporządzonej we własnym zakresie, na wzór rosyjskiej bani. Na podwórku zauważyliśmy także kilka innych wytworów z drewna autorstwa pensjonariuszy ośrodka.

28 maja 2015

Pokaz służb ratowniczych

Dziś od godziny 10:00 przed przedszkolem zauważyliśmy spore poruszenie. Na tym odcinku ulicy Ciechanowskiej pojawiło się mnóstwo pojazdów, a na parkingu przedszkola - kilkudziesięciu obserwatorów.

O godzinie 10:05, po usłyszeniu sygnału do ewakuacji, pospiesznie opuściliśmy budynek szkoły i udaliśmy się na plac przed restauracją "Kaktus". Po ustaleniu stanu obecności przeszliśmy na teren przedszkola, gdzie mogliśmy przypatrywać się poczynaniom różnych służb ratowniczych.

Pokaz zorganizowało starostwo powiatowe. Działania pokazowe dotyczyły akcji policji, oddziału specjalnego, straży pożarnej, służb weterynaryjnych, leśnych, chemicznych oraz ekologicznych, gdyż scenariusz zaimprowizowanych zdarzeń był dość rozbudowany. Zaczęło się bowiem od wypadku z udziałem autobusu szkolnego spowodowanego przez przestępców uciekających skradzionym samochodem osobowym, w bagażniku którego znajdował się odstrzelony, być może wcześniej chory na wściekliznę, lis. Uwięzionych w pojazdach pasażerów musiała uwolnić straż pożarna posługująca się specjalistycznym sprzętem, a służby ekologiczne i chemiczne zajęły się usuwaniem skutków rozlania na terenie zdarzenia płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów.

Na domiar złego w hali sportowej doszło do zatrzymania zakładników przez grupę przestępczą. W celu odbicia uwięzionej młodzieży sprowadzono negocjatorów oraz oddział specjalny, w tym 2 snajperów rozlokowanych na dachu wspomnianego budynku. Zakładnikom podstawiono zażądany samochód, a gdy próbowali nim odjechać, do akcji wkroczył oddział specjalny. Po kilku sekundach wielkiego huku i sporej zadymy było już "pozamiatane"; po opadnięciu dymu mogliśmy ujrzeć leżących na ziemi skutych kajdankami "bandziorów".

Generalnie, było ok, ale stojący obserwatorzy zasłaniali nam prawie całe pole działań. Wydaje się, że następnym razem organizatorzy powinni pozwolić usiąść gościom na krzesełkach, dzięki czemu my moglibyśmy nie tylko słyszeć, ale również widzieć co się dzieje.

20 maja 2015

Światowy Dzień Ziemi ph. "Z energią zmieńmy źródła"

Jak corocznie, ze względu na kwietniowe egzaminy, w naszym gimnazjum dzień ten obchodzimy w maju. Dziś właśnie po 3. lekcji spotkaliśmy się w holu przed kącikiem patrona, aby obejrzeć część artystyczno - informacyjną, prezentację multimedialną przygotowaną przez klasę 3C oraz posłuchać, co gimnazjaliści mają do powiedzenia w kwestii codziennego oszczędzania energii w krótkim filmiku nagranym przez kolegów z tej samej klasy.

Druga, zasadnicza część obchodów Dnia Ziemi odbyła się już w hali sportowej. Przed 3-osobowym Jury przeprowadzono tam szereg konkursów ekologiczno - sprawnościowych oraz podsumowano konkursy, w których uczestniczyły zespoły klasowe w czasie poprzedzającym dzisiejszą uroczystość. Zestawienie wyników wszystkich konkurencji zawiera niniejsza tabela.

Klasa STRÓJ EKO KONKURS WIEDZY PIRAMIDA BATERIE ENERGIA WIATRU GAZETKA RZUT MAKULATURA SUMA MIEJSCE
IIID 8 9 10 11 10 10 8 7 73 I
IIIA 10 7 6 4 8 7 2 9 53 II
IIC 6 6 8 7 7 8 6 5 53 III
IB 7 10 4 6 1 5 4 10 47 IV
IC 5 8 2 8 3 6 6 8 46 V
IA 3 0 9 0 4 9 4 4 33 VI
IIA 4 4 6 5 6 0 2 3 30 VII
IIB 2 5 3 10 5 0 2 2 29 VIII
IIIB 9 0 2 3 2 4 2 6 28 IX
IIIC 1 0 8 0 9 3 2 0 23 X

Serdecznie gratulujemy klasie 3D i jej wychowawcy p. Krzysztofowi Turalskiemu za zdobycie głównego trofeum "Ekoklasy 2015" oraz wszystkim uczniom i wychowawcom za aktywne uczestnictwo w tej rywalizacji. Organizatorkami dzisiejszych uroczystości były panie: Bożena Misiurska oraz Monika Woźniak. Chórem dyrygowała pani Aldona Wiśniewska, a stroną techniczną zajął się pan Paweł Lewandowski.

Specjalne podziękowanie kierujemy do właściciela Biura Inżynierskiego "ATEX" - pana Mariusza Misiurskiego (http://www.atex-inzynier.pl/), fundatora nagród w postaci tabletów dla: Pauliny Bukowskiej za I miejsce w konkursie wiedzy ekologicznej oraz Magdaleny Kisielnickiej za zebranie największej liczby zużytych baterii.

PS. Dwie ostatnie fotki pokazują, co przynieśliśmy do szkoły wraz z makulaturą. Jak się to ma do kształtowania nawyku segregowania odpadów? Czy czasem w naszych poczynaniach nie zaprzeczamy sobie sami?

14 maja 2015

Targi Ekonomii Społecznej

Impreza odbyła się dziś w godzinach dopołudniowych na terenie hali sportowej. Inicjatorem był Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Glinojecku. W części oficjalnej głos zabrali m.in.: pani Elżbieta Szymanik – z-ca dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie, pan Łukasz Kapczyński - członek Prezydium Zarządu Powiatu oraz pan Przemysław Iwański - zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Glinojeck.

Dla nas istotnym elementem była część artystyczna, podczas której bardzo ładnie zaprezentował się nasz szkolny chór (w wersji maxi) pod kierunkiem pani Aldony Wiśniewskiej oraz Maja Trzęsiel grą solo na syntezatorze.

Ciekawość zwiedzających wystawy wzbudziły licznie wyeksponowane prace artystyczne, wśród których nie zabrakło rękodzieł wytworzonych przez uczniów naszej szkoły w ramach kółka plastycznego MGOK oraz przez dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej.

Tradycyjnie na kilku stoiskach prezentowane były produkty i oferty różnych instytucji naszego regionu, spośród których najbardziej przypadły nam do gustu produkty kulinarne, co widać na załączonych obrazkach ;). Sporym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów cieszyło się także pompowanie baloników, co również pokazują poniższe fotki.

30 kwietnia 2015

Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!

Słowami tymi rozpoczęliśmy odśpiewanie "Roty" Marii Konopnickiej, stanowiącej ostatni punkt dzisiejszego uroczystego apelu. Na początku jednak, tradycyjnie, po wprowadzeniu sztandaru, zabrzmiał hymn narodowy. W czasie trzeciej lekcji młodzież naszej szkoły pod kierunkiem pań: Elżbiety Kapczyńskiej, Ewy Jędrzejewskiej oraz Aldony Wiśniewskiej wspierana akompaniamentem syntezatora Mikołaja Wiśniewskiego zaprezentowała program słowno - muzyczny uzupełniany multimedialną prezentacją. Treści programu nawiązywały do wydarzeń związanych z uchwaleniem przed 224 laty postępowego, jak na owe czasy, aktu prawnego (jakim była Konstytucja 3 Maja) oraz do zawiłości polskiej historii tamtych czasów, jak również do historii najnowszej, czy też akcentów patriotycznych naszych czasów choćby poprzez odtworzenie fragmentu przemówienia Jana Pawła II podczas jednej z pielgrzymek do Ojczyzny.

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w dzisiejszej uroczystości, wymienionym paniom oraz panu Krzysztofowi Turalskiemu za przygotowanie pocztu sztandarowego oraz panu Pawłowi Lewandowskiemu za obsługę sprzętu nagłaśniającego i multimediów.

21 kwietnia 2015

Do egzaminu... gotowi... start!

W ciągu najbliższych trzech dni 67 dziewcząt i chłopców (o 4 mniej niż w ubiegłym roku) z czterech klas trzecich weźmie udział w maratonie sprawdzania wiedzy i umiejętności nabytych w gimnazjum. Egzamin gimnazjalny dotyczy obszarów programowych w zakresie przedmiotów humanistycznych, matematyczno - przyrodniczych, języka ojczystego oraz obcego.

W pierwszym dniu gimnazjaliści poddani będą próbie sił w zakresie historii i wos-u, a następnie języka polskiego, drugiego dnia - w zakresie przedmiotów przyrodniczych, a następnie matematyki, zaś w ostatnim dniu będą mogli popisać się znajomością języka angielskiego lub rosyjskiego; najpierw na poziomie podstawowym, a następnie - rozszerzonym.

W celu zagwarantowania prawidłowego przebiegu egzaminu do 15 zespołów nadzorujących powołano łącznie 65 ich członków (oczywiście, niektórzy nauczyciele zostali powołani kilkakrotnie). Należy podkreślić, iż w każdym zespole nadzorującym pracuje 1 nauczyciel z innej placówki, nie może w nim być wychowawcy klasy uczniów piszących egzamin w danej sali oraz nauczycieli - specjalistów w nadzorowanym zakresie egzaminu (np. nie ma matematyka w zespole nadzorującym egzamin z matematyki).

Wyniki swoich zmagań gimnazjaliści poznają 19 czerwca b.r., zaś stosowne zaświadczenia Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej otrzymają 26 czerwca wraz ze świadectwami ukończenia szkoły.

No, to trzymamy kciuki i życzymy połamania piór!

16 kwietnia 2015

Pożegnanie Pana Dyrektora

Dziś pożegnaliśmy Ś.P. Piotra Stasiaka - dyrektora Szkoły Podstawowej, który tę funkcję sprawował od 1 września 1991 r. Mszę żałobną, w której uczestniczyło ponad tysiąc osób, koncelebrowało pięciu księży. W nabożeństwie, poza rodziną zmarłego, udział wzięli uczniowie i nauczyciele wszystkich glinojeckich szkół wraz z pocztami sztandarowymi, władze miasta, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, władze związkowe, delegacje wielu firm i instytucji, rodzice naszych uczniów, mieszkańcy miasta i gminy oraz przyjaciele i znajomi zmarłego.

Tak liczna obecność w ceremonii pogrzebowej jest świadectwem naszej wdzięczności wobec Ś.P. Piotra Stasiaka za jego wieloletni trud wkładany w rozwój lokalnej oświaty, naukę i wychowanie młodego pokolenia, za Jego zwykłą codzienną ludzką dobroć, uczciwość i sumienność, za znakomite opanowanie sztuki tworzenia wokół siebie ciepłego, przyjaznego i bezkonfliktowego klimatu.

Niech pamięć o Nim na zawsze pozostanie w naszych sercach.

 

1 kwietnia 2015

Nasza wielkanocna wystawa

Dziś w holu przed kącikiem patrona została zorganizowana szkolna wystawa prezentująca nasze prace wielkanocne wykonane w ramach zajęć artystycznych pod kierunkiem pani Aldony Wiśniewskiej. Ci, którzy nie zdążyli obejrzeć ekspozycji w dniu dzisiejszym, będą mieli okazję uczynić to po świętach, gdyż prace pozostaną tam jeszcze przez kilka dni. Autorom swoich rękodzieł gratulujemy świetnych pomysłów, fantazji i cierpliwości, a do ich obejrzenia serdecznie zapraszamy także Rodziców. Całej naszej gimnazjalnej braci życzymy natomiast Zdrowych i Wesołych Świąt.

30 marca 2015

Egzamin gimnazjalny - niezbędne informacje

Terminy egzaminu gimnazjalnego w roku 2014/2015:

a) część humanistyczna – 21 kwietnia 2015 r. (wtorek)

   - z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00

   - z zakresu języka polskiego – godz. 11:00

b) część matematyczno-przyrodnicza – 22 kwietnia 2015 r. (środa)

   - z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00

   - z zakresu matematyki – godz. 11:00

c) język obcy nowożytny – 23 kwietnia 2015 r. (czwartek)

   - na poziomie podstawowym – godz. 9:00

   - na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00

Otwórz lub pobierz plik z wybranymi zagadnieniami dotyczącymi przepisów oraz procedur organizacji egzaminu gimnazjalnego w roku 2014/2015:

20 marca 2015

Zaćmienie nas olśniło

Dziś w godzinach 10:00 - 12:00, a najbardziej około godziny 11:00 odnotowaliśmy spore poruszenie wśród niektórych uczniów i nauczycieli z okazji niecodziennego zjawiska, którym jest zaćmienie Słońca. To właśnie dziś przed południem Księżyc zasłonił częściowo tarczę słoneczną, ograniczając w ten sposób ilość światła docierającego do naszej Ziemi. W kulminacyjnym momencie zjawiska przysłonięte zostało około 75% słonecznej tarczy.

Dzięki wielu pomysłom nauczycieli i uczniów, którzy przygotowali się na tę niecodzienną okoliczność, przynosząc ze sobą przeróżnego rodzaju filtry (klisze rentgenowskie, filtry szklane z pracowni fizycznej, filtry do masek spawalniczych), wszyscy chętni mogli bezpiecznie zaobserwować zjawisko. Niektórzy doznali prawdziwego olśnienia w kwestii istoty samego zjawiska, gdy naocznie doświadczyli bezpośredniej jego obserwacji.

Bardzo prosimy tatę Maćka z IB, któremu koledzy niechcący zbili filtr od maski spawalniczej, o delikatne podejście do wyrządzonej szkody i potraktowanie zdarzenia jako zła koniecznego na rzecz rozwoju polskiej nauki ;)

11 marca 2015

Dzień Patrona

Uroczystość rozpoczęła się od 4. lekcji. W holu przed kącikiem patrona zebrali się wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz liczni goście, m.in.: kierownik Markotu w Dreglinie - pan Tomasz Kosielski wraz z panią Eweliną Kowalską współpracującą z ośrodkiem, kierownik ośrodka w Budach Zosinych - pan Krzysztof Balcerek wraz z pięciorgiem pensjonariuszy ośrodka oraz terapeutką - panią Allą Simińską, pełnomocnik burmistrza miasta i gminy ds. przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii - pan Leszek Wróblewski, kierownik klubu profilaktyki środowiskowej w Ozorkowie i terapeuta ośrodka - pan Krzysztof Szerląg oraz pan Sławomir Pyrka, który przygotował dla nas godzinny profilaktyczny program słowno - muzyczny.

Po powitaniu gości przez uczniów odbył się program artystyczny zaprezentowany przez młodzież naszej szkoły oraz szkolny chór pod kierunkiem pani Aldony Wiśniewskiej.

Następnie głos zabrał pan dyrektor, który rozwinął główną myśli przyświecającą dzisiejszej uroczystości, sformułowaną przez Kardynała Stefana Wyszyńskiego: "Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem".

Kolejnym etapem uroczystości było wysłuchanie wypowiedzi neofity - pana Krzysztofa Szerląga, który bezpośrednio zetknął się z problemem narkomanii, a obecnie zajmuje się terapią uzależnionych.

O funkcjonowaniu ośrodka w Budach Zosinych opowiedział jego kierownik - pan Krzysztof Balcerek, zaś specyfikę życia w ośrodku przybliżyli nam jego pensjonariusze.

Miłym i chyba zaskakującym momentem dzisiejszej uroczystości było rozegranie meczu piłki nożnej pomiędzy wspomnianą piątką pensjonariuszy ośrodka w Budach Zosinych a reprezentacją naszej szkoły. Nie był to pojedynek równych sił, gdyż w składzie drużyny gimnazjum znaleźli się uczniowie klas sportowych, lecz mimo to braku woli walki naszym gościom nie można było zarzucić.

Po powrocie z hali sportowej odbyło się podsumowanie wcześniej przeprowadzonych w szkole konkursów (wyniki poniżej - gratulujemy najlepszym i dziękujemy za udział pozostałym!) oraz program słowno - muzyczny pana Sławomira Pyrki.

Dzisiejszą uroczystość przygotowały panie: Beata Małecka oraz Grażyna Wędrowska, chórem dyrygowała pani Aldona Wiśniewska, pocztem sztandarowym opiekował się pan Krzysztof Turalski, a sprzęt nagłaśniający obsługiwał pan Paweł Lewandowski. Dziękujemy!!!

Lp. Klasa Konkurs wiedzy 
o patronie
Konkurs plastyczny Kodeks Konkurs pasji 
i talentów
Razem Miejsce
1 III A 8 9 10 7 34 I
2 III D 9 4 10 10 33 II
3 III B 10 2 8 9 29 III
4 II C 3 10 7 4 24 IV
5 I A 4 5 5 9 23 V
6 I C 6 6 6 5 23 V
7 I B 5 7 4 3 19 VII
8 II A 2 4 1 6 13 VIII
9 III C 1 9 2 0 12 IX
10 II B 7 0 4 0 11 X

10 marca 2015

Dzień Kobiet

Wczoraj w czasie 3. lekcji odbył się krótki apel zorganizowany głównie przez chłopców naszego gimnazjum pod kierunkiem panów: Michała Matuszewskiego oraz Pawła Lewandowskiego. Śpiewania tym razem nie było (a może to i dobrze...;), gdyż głównymi bohaterami części artystycznej byli chłopcy. To oni przygotowali kilka scenek zadedykowanych wszystkich paniom pracującym w naszym gimnazjum, złożyli im życzenia z okazji Dnia Kobiet oraz wręczyli świeże wiosenne tulipany.

Po części oficjalnej, zakończonej życzeniami pana dyrektora, wszystkie panie zostały zaproszone na herbatę dosłodzoną tortem, który rozdysponował opiekun SU - pan Marek Robakiewicz.

Należy dodać, że w czasie długiej przerwy na korytarzach dyżurowali tylko panowie, a my staraliśmy się zachowywać nienagannie ;)

2 marca 2015

Jest wyraźnie lepiej, choć jeszcze chorujemy

Dziś frekwencja w szkole wyniosła 84%, co oznacza, że w czasie weekendu potrafiliśmy skutecznie zawalczyć z bestią. Już tylko 16 procent gimnazjalistów pozostało w domach, a więc niewiele więcej niż 1/3 stanu z ubiegłego piątku. Liczymy na kolejne powroty do szkoły, pozdrawiamy wszystkich stęsknionych za "gimglinem" ;)

27 lutego 2015

W walce z grypą liczymy na zwycięstwo

Choć liczby na to nie wskazują, mamy nadzieję, że weekendowy wypoczynek wpłynie pozytywnie na tę nierówną walkę i w poniedziałek nasze "słupeczki" będą już na przyzwoitym, bliskim zera, poziomie. Dziś ponad 4 uczniów spośród 10 pozostało w domu, co oznacza nie notowaną dotąd w szkole wysokość absencji. Znacznie lepiej w zmaganiach z chorobą radzą sobie nasi nauczyciele, wśród których niezdolność do pracy pojawiła się tylko w pojedynczych przypadkach.

A oto sytuacja w dniu dzisiejszym oraz podsumowanie za okres od ubiegłego piątku:

26 lutego 2015

Grypy - ciąg dalszy

Niestety, dziś jest jeszcze gorzej niż wczoraj; zachorowalność wzrasta w dalszym ciągu. Mamy nadzieję, że weekend będzie okresem przełomowym, po którym już licznie pojawimy sie na lekcjach. Wskazane zapoznanie się z materiałami zamieszczonymi poniżej, a zwłaszcza z opracowaniami "Sanepidu".

Jutro - graficzna relacja z bieżącego dnia oraz zestawienie od 20. lutego. Trzymajcie się ciepło!

25 lutego 2015

Apel podsumowujący

Odbył się dziś w czasie godziny wychowawczej. Materiał przygotowany przez panią pedagog A. Skórską przedstawiła Joanna Wysocka, prezentując najbardziej istotne dane związane z uzyskanymi za I półrocze wynikami w nauce, zachowaniu oraz w konkursach i zawodach sportowych na szczeblu powiatu lub województwa. Materiał został pokazany na nowym elektrycznie sterowanym ekranie za pośrednictwem zamontowanego na stałe w małym holu nowego projektora. Gratulujemy wszystkim walczącym o jak najlepsze wyniki i liczymy na więcej w II półroczu. Cieszymy się, że wzrosła średnia szkoły oraz liczba uczniów (a właściwie tylko uczennic) ze średnią ocen powyżej 5,0.

W drugiej części apelu bieżące sprawy porządkowe omówił pan dyrektor, który na wniosek wychowawcy 3B uchylił 2 nagany. Niestety, w związku z czwartkowym incydentem, który zakończył się wizytą w szkole funkcjonariuszy miejscowego posterunku, dwaj nasi koledzy za spożycie alkoholu ukarani zostali naganami dyrektora.

Na zakończenie symboliczne batoniki zostały wręczone koszykarkom, które uzyskały tytuł mistrzyń powiatu oraz siatkarkom za uzyskanie trzeciego miejsca na tym samym szczeblu rywalizacji. Panowie trenerzy to odpowiednio: Michał Matuszewski i Leszek Burszewski. Gratulujemy!

Nie dajmy się grypie

Łatwo powiedzieć, trudniej zrealizować. Nawet takich twardzieli jakimi są uczniowie naszego "gimglina" choroba dopadła dość skutecznie. Liczba zachorowań, a może też liczba uczniów, którzy wysłuchali porad, by pozostać w domu, w dniu dzisiejszym osiągnęła rekordową wartość 38%. Mamy nadzieję, że choroba pomęczy nas jeszcze do weekendu, zaś w sobotę i niedzielę wzmocnieni wypoczynkiem pokonamy bestię i od nowego tygodnia wrócimy do szkoły zdrowi.

Z zestawienia po dniu dzisiejszym wynika, że najbardziej powinniśmy w dalszym ciągu trzymać kciuki za koleżanki i kolegów z 2B. Trzymajcie się ciepło!

24 lutego 2015

Nie dajmy się grypie

Próbujemy wygrać z grypą, ale choroba cały czas jest w natarciu. Dziś absencja osiągnęła poziom 34%, co oznacza, że co trzeci gimnazjalista w tej chwili choruje. Prosimy zarówno uczniów, jak i rodziców poważnie potraktować poniższe apele oraz przejrzeć materiały informacyjne nt. postępowania z grypą zamieszczone na tej stronie.

Z rozmowy pana dyrektora w dniu dzisiejszym z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Ciechanowie wynika, że nie jesteśmy placówką wyjątkową z uwagi na zachorowalność uczniów, gdyż podobna absencja uczniów utrzymuje się w całym powiecie. SANEPID potwierdził swoje stanowisko w sprawie postępowania z grypą, apelując o pozostawienie w domu dzieci z objawami choroby.

 

23 lutego 2015

Nie dajmy się grypie

W ostatnich dniach najbardziej popularna sezonowa choroba dopadła także uczniów naszej szkoły. Dość wyraźnie wzrosła absencja na zajęciach. Zarówno w ostatni dzień przed weekendem, jak również w dniu dzisiejszym na zajęcia nie dotarł średnio co czwarty gimnazjalista. Dokładny obraz sytuacji przedstawia poniższy wykres.

W chwili obecnej nie ma potrzeby odwoływania zajęć, gdyż - jak widać z zestawienia - sytuacja w klasach zmienia się dość dynamicznie. Mamy jednak gorącą prośbę do rodziców, aby w sytuacji, gdy u dziecka pojawiły się objawy przeziębienia lub grypy, pozwolili pozostać mu w domu. Kilka dni nieobecności w szkole wydaje się mniejszym złem niż skutek powikłań po niewyleczonej chorobie oraz groźba rozszerzania się zachorowalności w grupie rówieśniczej, mogąca doprowadzić do zawieszenia zajęć, które musielibyśmy odpracowywać w okresie ferii lub wakacji. Zresztą, gdy w klasie pojawia się niewielu uczniów, nauczyciele z reguły nie realizują nowego materiału, a raczej koncentrują się na utrwalaniu, powtórzeniu, czy uzupełnieniu zrealizowanych treści.

A zatem, bierzemy się w garść: miodzik, cytrynka, czosnek i witaminka, na noc ciepła kołderka lub puchowa pierzynka i... nie dajemy się. Oczywiście, gdy objawy są wyraźne, konieczna będzie wizyta u lekarza.

P.S. W wolnej chwili zachęcamy do lektury materiałów zamieszczonych na niniejszej stronie w dniu 7 lutego 2013 r. na okoliczność ówczesnej epidemii, której w naszej szkole udało się uniknąć. Chyba tym razem też się nie damy?!

13 lutego 2015

Wcale nie taki pechowy...

Mimo, że dziś piątek 13-go, to jednak nie możemy powiedzieć, że był pechowy. Do południa klasa 3A (pani Marty Kapczyńskiej) dokarmiała nas smakołykami "słodkiego kącika" (pyszne ciasta, sałatki, domowe kompoty), a w czasie przerw rozdawaliśmy zebrane w szkole "walentynki". Podczas zajęć od czasu do czasu także w małym holu pojawiała się młodzież pod kierunkiem pani Małgorzaty Grabowskiej z olbrzymią, kolorową chustą, wykonując integrujące zespoły klasowe ćwiczenia. Po południu natomiast, pod opieką pana Marka Robakiewicza, spotkaliśmy się w zorganizowanej przed kącikiem patrona sali kinowej, by z okazji walentynek obejrzeć 2 filmy: Lov rosie oraz Pamiętnik.

Choć dzień się jeszcze nie skończył, nie możemy powiedzieć, że był pechowy. No, może dla mieszanej drużyny siatkarskiej, która na zawodach w ciechanowskiej "Trójce" liczyła na I miejsce, a zajęła V... Ale to chyba też nie tak źle ;) Gratulujemy ekipie wraz z panem Leszkiem Burszewskim i liczymy na jeszcze lepsze wyniki.

Zatem głowy do góry, już weekend! Będzie słonecznie, więc wyskakujemy na powietrze i ładujemy akumulatory na następny tydzień...

12 lutego 2015

Dyskoteka(?) choinkowa

Dlaczego ze znakiem zapytania? Ci, którzy wybrali się w ubiegły czwartek na szkolną karnawałową potańcówkę, z pewnością wiedzą, że impreza daleko odbiegała od typowej dyskoteki z przytupem. Trudno nazwać dyskoteką imprezę, na której wprawdzie gra muzyka i migają światła, lecz w korytarzach i różnych zakamarkach budynku sesjami komórkowymi zajmuje się więcej uczniów niż pląsami na parkiecie. Wydaje się, że klimat dyskoteki tworzymy sami. Nikt nikogo nie zmusza do zabawy. Ale skoro już wybraliśmy się na tę imprezę, to chyba w jakimś celu...

 

14 stycznia 2015

Ferie na sportowo

Zamiast na komputerze, lepiej pograjcie w piłkę lub pośmigajcie na łyżwach. Nie siedźcie też bezczynnie w domu lub u kolegi, gdyż z nudy biorą się najczęściej głupie pomysły. Pośpijcie dłużej, a później przyjdźcie do szkoły, gdzie pod opieką nauczycieli będziecie mogli bezpiecznie rozprostować kości, trochę powalczyć ze swoimi słabościami, a pewnie przy tym pobawić się nieco.

Szczegółowy harmonogram zajęć sportowych znajdziecie tutaj:

11 stycznia 2015

Dzień aktywności charytatywnej

W piątek 9.01.2015 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem przewodniczącej Zuzanny Ząbczyk oraz opiekuna pana Marka Robakiewicza zorganizowali w szkole zbiórkę do puszek oraz aukcję w ramach 23. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednocześnie w tym samym dniu zakończono akcję "Góra grosza", której celem jest pomoc pensjonariuszom domów dziecka.

W tym roku otrzymaliśmy niewiele gadżetów z miejscowego sztabu WOŚP, toteż uzyskana kwota z aukcji nie była zawrotna, a i klimat wokół zbierania do puszek nie był w związku z tym zbyt gorący.

W sumie sprężyliśmy się w ramach akcji WOŚP na kwotę 100 zł, zaś do "Góry grosza" dorzuciliśmy 76,35 zł + 8 centów.

18 i 19 grudnia 2014

Dary dla Markotu

Jasełka dla świetlicy socjoterapeutycznej oraz dla nas

Oj działo się, działo w ostatnie dwa dni w naszym "gimglinie"...  Wczoraj ekipa Samorządu Uczniowskiego wraz z przewodniczącą - Zuzanną Ząbczyk oraz opiekunem - panem Markiem Robakiewiczem zawiozła, zbierane w czasie ostatnich kilku dni w naszej szkole, dary dla pensjonariuszy Markotu w Dreglinie. Z terminem pomocy dla samotnych osób ośrodka wstrzeliliśmy się tym razem idealnie, gdyż do wczoraj jego mieszkańcy nie otrzymali jeszcze od nikogo żadnego wsparcia. Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom gimnazjum za okazane serce i wolę pomocy najbardziej potrzebującym. Na pewno patron szkoły jest dumny z naszej postawy.

Niedługo po zakończeniu lekcji do szkoły przybyli mili goście ze świetlicy socjoterapeutycznej wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami oraz kierownikiem - panem Leszkiem Wróblewskim, przyjacielem naszej szkoły. Na początku zostali ciepło powitani przez pana dyrektora. To dla nich zespół teatralny naszego gimnazjum wystąpił w przedstawieniu jasełkowym. Było bardzo sympatycznie, wesoło i kolorowo. Kilka razy na scenie oraz wśród maluchów pojawiał się mikołaj, wystąpiło wiele postaci z bajek, nie zabrakło upominków dla naszych młodych widzów. Głównym przesłaniem przedstawienia było zabieganie o zachowanie właściwego klimatu podczas przygotowania do świąt oraz w trakcie ich trwania. Bohaterowie inscenizacji przekonywali nas o tym, że święta będą udane wówczas, gdy w naszych rodzinach zapanuje zgoda, wzajemne wspieranie się, pomaganie sobie oraz posłuszeństwo wobec rodziców.

Przedstawienie zostało powtórzone dziś w czasie 6. godziny lekcyjnej dla całej społeczności naszej szkoły. Oczywiście, ze względu na większą dojrzałość widza odbiór był bardziej spontaniczny niż wczoraj, ale wydaje się, że w obu przypadkach widzowie zrozumieli, czym tak naprawdę powinny być święta Bożego Narodzenia w naszych domach, w jaki sposób powinniśmy się do nich przygotowywać oraz o czym powinniśmy pamiętać, by przeżywać je radośnie, z zachowaniem zarówno tradycji, jak i wiary.

Serdecznie dziękujemy paniom: Marcie Kapczyńskiej oraz Elżbiecie Nazar za przygotowanie pięknego przedstawienia, wszystkim aktorom za włożony wysiłek w opanowanie i interpretację tekstów, za przygotowanie pięknych, kolorowych kostiumów, a pani Aldonie Wiśniewskiej i wszystkim jej uczniom za kolorowe przystrojenie choinki oraz wnętrza budynku szkoły.

Przy okazji jasełek ujawniło się kilka nowych aktorskich talentów, co może wróżyć wzrost ilości kontraktów na polskiej scenie teatralnej wraz z nadejściem Nowego Roku ;)

14 grudnia 2014

Konkurs ekologiczny  - I nagroda dla Mateusza Sobolewskiego

W ubiegły czwartek (11.XII) 3-osobowa delegacja z naszej szkoły odbyła bardzo owocną podróż do Warszawy na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Celem wizyty w stolicy było uczestnictwo w gali oraz odbiór nagród za zdobycie I miejsca przez Mateusza Sobolewskiego w XII edycji konkursu o tematyce ekologicznej pn. "Żyję ekologicznie na co dzień". W konkursie o zasięgu wojewódzkim, w kategorii wiersz, udział wzięło ponad 2000 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Wszystkich nas, ale chyba też Mateusza, zaskoczyło uzyskanie najwyższej lokaty w tak prestiżowej rywalizacji, a jeszcze bardziej zaskoczeni byliśmy nagrodami, jakie ufundował organizator. Mateusz otrzymał tablet Samsung Galaxy Tab 3, pani Bożena Misiurska, która zainspirowała Mateusza do napisania wiersza - podobny gadżet firmy GoClever, zaś szkoła pozyskała zestawy do prowadzenia pomiarów i eksperymentów ekologicznych, w tym profesjonalny przyrząd do pomiaru natężenia dźwięku, natężenia światła, temperatury powietrza oraz jego wilgotności.

Gratulujemy laureatowi oraz zachęcamy innych uczniów do aktywnego uczestnictwa w różnych konkursach, a za rok w XIII edycji ww. konkursu ekologicznego.

Sorki, ale fotki były robione komórką bez użycia lampy, więc nie wymiatają jakością ;(

Wiersz natomiast jest w wersji oryginalnej - ultra HD ;) Koniecznie przeczytaj!

5 grudnia 2014

Idą święta...

Od wczoraj na szkolnym holu przed kącikiem patrona, a także w innych częściach budynku, zwłaszcza w sali 131 panuje wielkie poruszenie. Pod kierunkiem pani A. Wiśniewskiej przygotowaliśmy ozdoby świąteczne i choinkowe, a następnie udekorowaliśmy nimi piękne drzewko przywiezione prosto z lasu państwa Ząbczyków oraz sufit naszego najprzytulniejszego holu. Łańcuszkami wykonanymi z bibuły sprawiedliwie obdzieliliśmy drzwi wszystkich szkolnych pomieszczeń, aby śmielej również do nich dotarł świąteczny nastrój. Jutro kilka klas wyjedzie na mikołajki do stolicy (dlaczego nie wszyscy!?), aby sprawdzić, czy tam też pamiętają o nadchodzących świętach. No, a później zostaną już tylko 2 tygodnie i... święta! święta! święta!

4 grudnia 2014

Zuzia "wymiata"

Chyba tak można powiedzieć, jeżeli podczas "turnieju recytatorskiego" w czwartek 27.XI.2014 r. w ramach XIII Powiatowego Konkursu Poezji Romantycznej (PCKiS w Ciechanowie) zajmuje I miejsce, a dzień później w Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Romantycznej zorganizowanym przez Muzeum Romantyzmu w Opinogórze ponownie uzyskuje najwyższą lokatę. Bardzo cieszymy się z sukcesu Zuzi i serdecznie gratulujemy laureatce oraz Jej nauczycielce języka polskiego - pani J. Turalskiej.

26 listopada 2014

Apel profilaktyczny

Tak można by nazwać dzisiejszy apel, który zorganizowały wspólnie panie: Elżbieta Gadomska i Anna Skórska.

W pierwszej części pani pielęgniarka apelowała do nas o czuwanie nad higieną osobistą oraz higieną żywienia. Nieprzestrzeganie tej pierwszej może w skutkach przynieść przeróżne choroby oraz pasożyty skóry, zaś lekceważenie tej drugiej połączone z codziennym pędem i coraz "szybszym życiem" bardzo często prowadzi do zachorowania na cukrzycę.

Druga część apelu, przygotowana przez panią pedagog zaprezentowana była już przez uczniów. Poza prezentacją multimedialną poświęconą profilaktyce antynikotynowej mieliśmy okazję obejrzeć nagrania wideo trzech scenek, których bohaterami są nasi koledzy. Celem filmików było oczywiście zniechęcanie do palenia, zachęcanie do zdrowego trybu życia.

W ostatniej części apelu głos zabrał pan dyrektor, odnosząc się bardzo pozytywnie do treści zaprezentowanych nam materiałów profilaktycznych, po czym wręczył tradycyjne batoniki za nasze bieżące osiągnięcia (piłkarzom za II miejsce w powiecie w halowym turnieju piłki nożnej oraz Mateuszowi Sobolewskiemu za zakwalifikowanie się jego wiersza do III etapu wojewódzkiego konkursu o tematyce ekologicznej). Niestety, nie obyło się bez nagan. Cztery takie kary otrzymali uczniowie za lekceważenie poleceń wychowawcy, pedagoga i dyrekcji, za nieprzestrzeganie zapisów statutu, nieusprawiedliwione nieobecności oraz powtórne przyniesienie do szkoły telefonu.

Przypominamy! Jeśli musisz mieć telefon przed zajęciami lub tuż po ich zakończeniu, możesz go przynieść pod warunkiem, że na czas lekcji zostawisz w sekretariacie.

18 listopada 2014

List Rzecznika Praw Dziecka

Dnia Czwartek, 13 Listopada 2014 15:51 Rzecznik Praw Dziecka <rpd@brpd.gov.pl> napisał(a)

25 lat Konwencji o Prawach Dziecka

Szanowni Państwo,

poniżej przesyłam link – z prośbą o upowszechnienie – do wspólnego listu Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka i Ministra Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dnia 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka oraz przypadającą również w tym dniu 25. rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

Trudno dziś wyobrazić sobie ochronę praw dziecka bez Konwencji o Prawach Dziecka. Dziś jest ona uznawana za dokument o znaczeniu podstawowym dla międzynarodowej ochrony praw człowieka. Dlatego też z dumą możemy podkreślać, że jej powstanie jest jednym z najcenniejszych polskich osiągnięć na arenie międzynarodowej w dziedzinie walki o prawa dzieci.

Na Polsce jako inicjatorze prac nad stworzeniem Konwencji ciąży szczególne zobowiązanie do pielęgnowania i stałego urzeczywistniania postanowień Konwencji w codziennym życiu.

Uchwalenie przez Sejm RP na wniosek Rzecznika Praw Dziecka dnia 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka niewątpliwie będzie sprzyjało dyskusji o prawach dziecka, będzie również doskonałym momentem do realizacji ciekawych zajęć i przedsięwzięć związanych z poszerzaniem wiedzy na temat praw najmłodszych obywateli.

Mając powyższe na uwadze, w imieniu Rzecznika Praw Dziecka serdecznie zapraszam do podejmowania aktywności i świętowania tego wspaniałego jubileuszu.

Poniżej przekazuję link do spotu najnowszej kampanii społecznej RPD oraz plakatów z prośbą o ich upowszechnienie na terenie Państwa placówek i Waszych stronach internetowych.

Link do spotu i plakatów
Link do listu

Z wyrazami szacunku,
Bartosz Sowier
Dyrektor Gabinetu Rzecznika Praw Dziecka

 

14 listopada 2014

Wycieczka do Cukrowni

Dziś w czasie 2 - 4 lekcji klasy: IIIC i IIID oraz w czasie 4 - 6 lekcji klasy: IIIA i IIIB miały wspaniałą okazję bliżej poznać proces technologiczny białego kryształu naszego codziennego użytku. Cukier, bo o nim mowa, w najbliższej nam Cukrowni Glinojeck S.A. wytwarzany jest w ilości ok. 300 tys. ton rocznie, co stanowi najwyższy wskaźnik w Polsce. Aby jednak wytworzono taką jego ilość, wcześniej należy zgromadzić i przetworzyć potężne ilości składników i surowców. Niewątpliwie najważniejszym z nich są buraki, których do cukrowni przyjeżdża 500 - 700 ciężarówek na dobę. Z produktu ubocznego, czyli tzw. wysłodków powstających po skrojeniu buraków i wyciśnięciu z nich wszystkich najlepszych soków, wytwarza się paszę dla zwierząt, a nawet produkuje się energię elektryczną w ilości 1,5 MW (ze spalania powstałego biogazu).

O tych i wielu innych ciekawostkach produkcji cukru opowiadała nam pani Helena Stryjewska oraz pan Krzysztof Szczepański, którzy byli naszymi przewodnikami po cukrowni, za co serdecznie dziękujemy. Podziękowania składamy także inspektorowi bhp, panu Wiesławowi Kapczyńskiemu, który udzielił nam na tyle skutecznego instruktażu, że nie było mowy o jakiejkolwiek niespodziance podczas zwiedzania fabryki oraz pani Bożenie Misiurskiej za zorganizowanie nam ciekawej lekcji chemii w postaci wyprawy do zakładu pracy naszych rodziców, krewnych i znajomych.

Na terenie cukrowni obowiązuje zakaz fotografowania, więc poniżej zamieszczamy galerię fotek tylko z sali bhp.

 

13 listopada 2014

Koncepcja pracy szkoły - gotowa do realizacji

Wspólnie wypracowana strategia funkcjonowania naszej placówki skierowana na rozwój ucznia, zwana "koncepcją pracy szkoły", przyjęła ostatecznie kształt dość zwięzłego dokumentu.

Jego treść zawarta jest w istocie pięciu najważniejszych dla nas wartości, których pierwsze litery tworzą słowo "KOTAN", stanowiące popularny pseudonim patrona naszego gimnazjum:

Rozwinięcie dokumentu - plik PDF poniżej:

7 listopada 2014

Święto Niepodległości

Uroczysty apel z tej okazji odbył się dziś w czasie 3. lekcji w holu przed kącikiem patrona. Nasze koleżanki i nasi koledzy, w tym liczna grupa członków szkolnego przypomnieli nam drogę narodu polskiego do uzyskania wolności po 123 latach braku Polski na mapie Europy oraz wspomnieli, że odkupiona "krwią i blizną" wolność trwała bardzo krótko, gdyż tylko 21 lat. Po tym okresie, w kolejnej światowej zawierusze polski naród doznał podwójnego ciosu od najpotężniejszych europejskich reżimów. Dopiero po sześciu latach walk na ziemiach własnych i obcych staliśmy się ponownie państwem, lecz mamy świadomość, że wywalczona przez naszych pradziadów wolność nie jest nam dana na zawsze.

Na zakończenie uroczystości delegacja uczniów udała się na cmentarz parafialny, by zapalić znicz na grobie żołnierzy i powstańców walczących o wolność naszej Ojczyzny.

Uroczystość przygotowała pani Bożena Pyszniewska we współpracy z panią Aldoną Wiśniewską. Poczty sztandarowe wystąpiły pod opieką pana Krzysztofa Turalskiego, a obsługą sprzętu zajął się pan Paweł Lewandowski. Wsparcie chóru: Patryk - gitara basowa, Jeremiasz - perkusja.

Bardzo nam się podobało ;), dziękujemy!

3 listopada 2014

Wyjątkowy konkurs filmowy dla każdego z Was

Nie przegap okazji. Możesz wygrać wycieczkę dla całej klasy oraz plecaki pełne gadżetów dla wszystkich swoich kolegów! Wystarczy, ze zrobisz filmik swoją "komórką" lub aparatem, a następnie wyślesz go mailem na wskazany adres. Co sfilmować? Możesz skorzystać z podpowiedzi opiekuna kółka "Klub Europejski", pana Sławomira Konstantynowicza, wychowawcy, rodziców lub kolegów.

Zapoznaj się z plakatem reklamowym oraz regulaminem.

28 października 2014

"Twoja krew - moje życie"

Pod takim hasłem odbyła się dziś w szkole akcja krwiodawstwa zorganizowana przez dyrektora LO w Glinojecku, pana Wiesława Mostowego. W akcji udział wzięło, oddając po niespełna pół litra płynu życia, 20 osób z naszej miejscowości lub okolic. Tym razem pobieranie krwi odbywało się w ambulansie PCK, który zaparkowano tuż przed budynkiem szkoły. Spośród pracowników gimnazjum do akcji włączyły się cztery osoby.

Należy dodać, iż w akcji oddania krwi uczestniczyć może każda zdrowa dorosła osoba w wieku 18 - 65 lat i masie co najmniej 50 kg, która zgłosi się z dowodem osobistym. Przed oddaniem krwi nie należy spożywać alkoholu, dobrze jest nawodnić i stosownie posilić organizm oraz nie palić papierosów.

Za każde 450 ml krwi oddający ją otrzymał 8 czekolad oraz napój z dawką witamin, a potrzebujący dzień wolny w pracy, zwolnienie z obowiązku jej świadczenia.

27 października 2014

Wyniki konkursu unijnego

24 października 2014 roku w Glinojecku odbył się III Konkurs Wiedzy o Wspólnej Polityce Rolnej Unii Europejskiej, Polityki Spójności, Ekologii i Przedsiębiorczości” . Konkurs pod patronatem Pana Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego, Pana Marszałka Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Pana Jarosława Kalinowskiego Posła do Parlamentu Europejskiego, Starosty Powiatu Ciechanowskiego Sławomira Morawskiego i Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Partnerami Konkursu byli: Stowarzyszenie Społecznej Samopomocy Lokalna Grupa Działania, Agencja Rynku Rolnego, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie filia w Ciechanowie, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, Mazowiecka Izba Rolnicza, Regionalny  Ośrodek EFS w Ciechanowie, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego,  Pfeifer & Langen Polska S.A., Liceum Ogólnokształcące im. W.S. Reymonta w Glinojecku, Gimnazjum nr 1 im. M. Kotańskiego w Glinojecku, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Glinojecku. Sponsorami Konkursu była Firma RONOMLEX oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Na konkurs przesłano 65 zgłoszeń – ostatecznie do konkursu przystąpiło 60 uczniów. Test wyboru (tylko jena odpowiedź prawidłowa) składał się z 50 pytań: 20 pytań dotyczyło wspólnej Polityki Rolnej UE, 10 pytań Polityki Spójności, 10 pytań ekologii i 10 pytań przedsiębiorczości. 9 uczniów pisało drugi test na dogrywkę składający siwe z 20 pytań.

Poniżej 10 najlepszych uczniów. 

1. Słomczyński Wojciech – uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie

2. Woltański Mariusz - uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie

3. Szyperska Małgorzata – uczennica Zespołu Szkół Nr 2 im. L. Rutkowskiego w Płońsku

4. Banaśkiewicz Filip – uczeń Zespołu Szkół w Krajkowie

5. Podbielski Daniel – uczeń Zespołu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

6. Zalewski Mariusz - uczeń Zespołu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

7. Majewski Mateusz - uczeń Zespołu Szkół Nr 2 im. L. Rutkowskiego w Płońsku

8. Nadratowski Michał – uczeń Zespołu Placówek Oświatowych im. Mickiewicza w Kuczbork – Osada

9. Długoszewski Sebastian - uczeń Zespołu Szkół Nr 2 im. L. Rutkowskiego w Płońsku

10. Pawłowski Damian - uczeń Zespołu Szkół Nr 2 im. L. Rutkowskiego w Płońsku

Najlepsi uczniowie z Gminy Glinojeck: Ilona Rudnicka – uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Ościsłowie Jeremiasz Wiśniewski – uczeń Gimnazjum nr1 im. M. Kotańskiego w Glinojecku.

p. Małgorzata Iwańska 

W czasie konkursu wiele firm i instytucji Północnego Mazowsza zorganizowało prezentację swojej działalności, dorobku, a także udostępniło gościom stosowne materiały informacyjne (nie zabrakło oczywiście prezentacji naszej szkoły).

Nam najbardziej do gustu przypadło stoisko Klubu Seniora w Glinojecku, przy którym można było posilić się tradycyjną domową przekąską lub ciastem. Dominował oczywiście świeży chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem.

Na uwagę zasługują występy artystyczne glinojeckiej młodzieży, m.in.: Alana Masiaka - solisty śpiewającego oraz grającego na organach, naszego szkolnego chóru pod kierunkiem pani Aldony Wiśniewskiej (przez chwilę mieliśmy obawy, że liczebność chóru przebije pojemność sceny), duetu tanecznego (Julii i Michała), zespołu muzycznego MGOK, w skład którego wchodzą gimnazjaliści (Mateusz, Michał i Patryk) oraz zeszłoroczne absolwentki (Ola, Ola, Aneta oraz Daria).

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia przebiegu imprezy, Jeremiaszowi i Krzysztofowi za udział w konkursie, a szczególne gratulacje składamy Jeremiaszowi, który wraz z koleżanką z Ościsłowa wypadł najlepiej w gminie Glinojeck.

Zapraszamy do obejrzenia fotek z imprezy:

15 października 2014

Ślubowanie pierwszaków

Dziś w czasie 4. lekcji bohaterami uroczystości zorganizowanej przez panią Anetę Pac byli niewątpliwie wszyscy uczniowie klas pierwszych. Oni bowiem uroczyście, przed sztandarem szkoły, w obecności całej społeczności gimnazjum, złożyli ślubowanie pierwszoklasisty, na mocy którego postanowili: dbać o honor i tradycję szkoły, sumiennie wykonywać obowiązki ucznia, nieść pomoc innym, pracować nad swoim charakterem oraz szanować nasze narodowe wartości.

Uzupełnieniem ceremonii ślubowania był program słowno - muzyczny w wykonaniu członków chóru dyrygowanego przez panią Aldonę Wiśniewską oraz życzenia pana dyrektora skierowane do pierwszoklasistów.

Pierwszaki, od dziś jesteście pełnoprawnymi członkami naszej gimnazjalnej braci. WITAJCIE!

14 października 2014

"Dziękujemy za cierpliwość...

 ...i pracę włożoną w uczenie nas". Tak brzmiały słowa podziękowania skierowane wczoraj przez uczniów do nauczycieli naszej szkoły, zapisane na papierowych listkach olbrzymich kolorowych jabłek wręczanych pedagogom z okazji ich święta.

Uroczysty apel zorganizował pan Sławomir Konstantynowicz, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem - panem Markiem Robakiewiczem oraz pani Aldona Wiśniewska dyrygująca swoim coraz bardziej licznym chórem.

W półgodzinnym programie artystycznym uczniowie naszej szkoły skierowali wiele ciepłych słów podziękowań oraz życzeń pod adresem nauczycieli. Dało się zauważyć, że młode pokolenie rozumie, jak ciężką i wymagającą cierpliwości jest praca nauczyciela, że za ponoszony trud choć raz w roku warto okazać swoją wdzięczność.

Na zakończenie uroczystości życzenia pod kierunkiem nauczycieli złożył pan dyrektor, który wręczył także nagrody dyrektora szkoły wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom administracji.

10 października 2014

"KOTY za płoty"

Chwilę po 17. w hali sportowej honorowe miejsce zajęli nasze pierwszaki. Musieli publicznie wykonać wcześniej przygotowane przez starszych kolegów zadania w celu zdobycia uprawnień do noszenia miana gimnazjalisty Gimnazjum nr 1 w Glinojecku.

Oto konkurencje, z którymi w tegorocznej edycji otrzęsin musieli zmierzyć się nasi najmłodsi koledzy:

- ustna prezentacja swojej klasy

- przebranie się w stroje zadanego koloru

- każdy zespół klasowy musiał ujawnić jakiś talent lub talenty

- slalom szkolny (oczywiście z plecakiem)

- przeprowadzenie wywiadu z wychowawcą oraz zdanie egzaminu ze zdobytej w ten sposób wiedzy

- zadania specjalne dla sztabów klasowych

Swój chrzest bojowy przeszli bez większych problemów, za co w nagrodę mogli uczestniczyć w ogólnoszkolnej dyskotece. Bawili się super (a właściwie w tym momencie to jeszcze się bawią) jakby byli uczniami naszej szkoły już od dawna. W najbliższą środę oficjalnie zostaną przyjęci do naszej gimnazjalnej braci.

Dzisiejszą imprezę przygotowała pani Monika Woźniak wraz ze swoimi uczniami. Dziękujemy!

30 września 2014

Nowe komputery już w szkole

Dziś późnym wieczorem w sali 126 pojawił się obiecany przed kilkoma miesiącami nowy sprzęt komputerowy ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Ciechanowie w ramach projektu unijnego "eIntegracja - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Powiecie Ciechanowskim".

Na pierwszy rzut oka komputerki są rewelacyjne. Zwarta konstrukcja (jednostka centralna i monitor w jednej obudowie), bardzo cicha praca, super wydajny 4-rdzeniowy procesor i5, 2,7 GHz, 8 GB pamięci RAM, 500 GB dysk, Windows 8.1 oraz 23-calowy ekran. Do zestawu 12 komputerów dołożono projektor multimedialny z rozwijanym ekranem.

Jeszcze trochę prac konfiguracyjnych i niedługo będziemy mogli dosiąść nasze nowe rumaki, co powinno znacznie wpłynąć na podniesienie wyników w nauce ;)

A oto parę fotek z momentu narodzin naszej trzeciej pracowni komputerowej:

24 września 2014

Konkurs nt. wspólnej polityki rolnej UE

22 września 2014

Wybory opiekuna i przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

W pełni demokratyczne, zorganizowane z udziałem młodzieży naszej szkoły, poprzedzone kampanią wyborczą, odbyły się w dniu dzisiejszym. Nad prawidłowością przebiegu głosowania czuwała pani Bożena Pyszniewska. W związku z brakiem uzyskania przez kandydatów minimum 50% głosów, zarówno w przypadku przewodniczącego jak i opiekuna, zorganizowano drugą turę. Wyniki wyborów (protokoły komisji wyborczej) oraz kilka scen z naszego szkolnego dnia samorządności możemy zobaczyć tutaj:

19 września 2014

Pierwsza wycieczka rowerowa

W poniedziałek 15.09.14 r. wybraliśmy się, pod opieką naszej wychowawczyni i pani Marty Kapczyńskiej, na wycieczkę rowerową do Maćka - naszego kolegi z klasy, który mieszka w Kruszu. Tata Maćka - pan Kołaciński zorganizował nam ognisko i zasponsorował kiełbaski, natomiast pan Brzozowski – tata Izy, dostarczył bułeczki. Tego dnia pogodę mieliśmy wprost wymarzoną. Wyjechaliśmy około 9:00 spod szkoły. Gdy dojechaliśmy na miejsce było po 10:00. Państwo Kołacińscy przywitali nas serdecznie. Później każdy znalazł sobie zajęcie, np. spacer po lesie, skakanie na trampolinie, gra w piłkę nożną czy badmintona i tym podobne. Podzieliliśmy się na grupy: Marysia, Iza, Zuzia i Wiktoria bawiły się w różne zabawy, Marcin, Adam i Maciek skakali na trampolinie. My, czyli Julia, Natalia, Weronika z Oliwką oraz Paulina i Eliza chodziłyśmy po lesie i rozmawiałyśmy. Reszta klasy jeździła rowerami i bawiła się na posesji. W międzyczasie raczyliśmy się smakołykami, przygotowanymi przez mamę i babcię Maćka. Około 13:00 rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Po zakończonym biesiadowaniu nadszedł niestety czas powrotu . Myśleliśmy, że wszystko pójdzie gładko, lecz niestety nasza koleżanka przewróciła się i starła łokieć. Na szczęście wychowawczyni miała ze sobą apteczkę i opatrzyła rękę Zuzi. Gdy dojechaliśmy na plac szkolny, panie sprawdziły obecność i ogłosiły koniec wycieczki. Dzięki gościnności naszych gospodarzy, którym bardzo dziękujemy, wycieczka ta pozostanie na długo w naszej pamięci.

Natalia Mrozińska i Julia Stafańska

 

18 września 2014

Ważny komunikat

W imieniu Centrum Edukacji Obywatelskiej zwracam się z uprzejmą prośbą o zamieszczenie na Państwa stronie informacji o prowadzonej właśnie rekrutacji do programu Młody Obywatel. 

Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

W załączniku znajduje się również zdjęcie z poprzedniej edycji projektu, do wykorzystania na Państwa stronie. 

Będę zobowiązana za informacje zwrotną. 

 

Z wyrazami szacunku, 

--

Agnieszka Jarmuł

Koordynatorka projektu "Młody obywatel"

 

Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej

ul. Noakowskiego 10; 00-666 Warszawa

tel. (22) 825-05-50 wew. 110

16 września 2014

Wybory Przewodniczacego i Opiekuna Samorządu Uczniowskiego

W najblizszy poniedziałek od samego rana będziemy mieli możliwość zadecydować o tym, co będzie się działo w szkole w najblizszym roku. Wybierzmy takie władze uczniowskiego samorządu, aby wypędzić precz wszelką nudę z naszego "GimGlin'a".

Poniżej zamieszczamy sylwetki kandydatów na przewodniczących SU. Przestudiujcie dokładnie ich wizje przed oddaniem głosu.

1 września 2014

Wszyscy na start!

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy o godzinie 9:00 odśpiewaniem hymnu oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem lotnika w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wcześniej odbyła się msza z udziałem uczniów wszystkich szkół oraz nauczycieli i rodziców. Apel rozpoczynający naukę w nowym roku nie był specjalnie uroczysty; zrezygnowaliśmy z części artystycznej, gdyż w wakacje chcemy mieć całkowity spokój od szkoły ;)

Wystąpieniu pana dyrektora, który szczególnie gorąco powitał pierwszaków oraz poinformował o tym, co nas czeka w okresie najbliższych 10 miesięcy, towarzyszył poczet sztandarowy. Po wysłuchaniu życzeń owocnej nauki spotkaliśmy się w klasach z wychowawcami.

No i jeden dzień z głowy. Do wakacji pozostało już tylko 298 dni!

Uwaga! Kwiaty spod pomnika lotnika zniknęły wkrótce po ich złożeniu. Szanownego złodzieja uprzejmie informujemy, że następnym razem na pomnik skierujemy kamerę monitoringu, a filmik z kradzieży opublikujemy na łamach tej strony. Nie pozwolimy ukrywać się takiemu talentowi!

27 czerwca 2014

Zakończenie z przytupem

Dziś o godz. 9:00 w towarzystwie miłych gości z UMiG, LO oraz Rady Rodziców odśpiewaniem hymnu rozpoczęliśmy uroczystość, której finałem było nasze wejście w fazę wakacji. Po odśpiewaniu hymnu nastąpiło przekazanie sztandaru młodszym kolegom przez klasy trzecie oraz krótka artystyczna. W drugiej części uroczystości głos zabrał pan dyrektor, który dokonał podsumowania naszych sukcesów oraz porażek w minionym roku szkolnym. Kolejnym punktem imprezy było wręczenie przez przewodniczącą RR, panią Jolantę Drogosz, nagród książkowych wszystkim gimnazjalistom, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 4,5. Nagrody za różne inne osiągnięcia wręczane były przez nauczycieli przygotowujących do konkursów swoich nagrodzonych. Miłym akcentem było wręczenie sportowcom naszej szkoły, biegnącym jutro na dystansie 10 km w Ogólnopolskim Biegu Ulicznym o Puchar BMiG Glinojeck, statuetek przez pana Burmistrza oraz nagród za udział w eliminacjach na szczeblu powiatu w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Podczas składania wakacyjnych życzeń uczniom oraz nauczycielom pan Burmistrz podkreślił, iż nasza szkoła postrzegana jest w środowisku jako placówka wyróżniająca się, czego wykładnikiem może być wynik ewaluacji zewnętrznej. Bardzo nas to podbudowało i cieszymy się, że nasza czasem bardzo ciężka praca dostrzegana jest także na zewnątrz szkoły.

Najbardziej zaskakującym elementem uroczystości zakończenia roku był chyba jednak pokaz naszych młodych chemików, którzy organizując polowe laboratorium przed Kącikiem Patrona, przywołali wakacje "wielkim wybuchem", który wywołał taką "zadymę", że aż polała się "lawa", która wypaliła rękawiczkę panu dyrektorowi, nie uszkadzając przy tym dłoni ;) Bardzo podobało nam się to zakończenie z przytupem. Chcemy, aby kolejne odbyły się w podobnym stylu.

Serdecznie dziękujemy: pani Aldonie Wiśniewskiej oraz chórowi za zorganizowanie części artystycznej uroczystości, panu Krzysztofowi Turalskiemu za przygotowanie ceremonii przekazania sztandaru oraz panu Pawłowi Lewandowskiemu za pomoc techniczną.

Foto: Milena Podlecka

11 czerwca 2014

Możesz uszczęśliwić te oczy...

Pod takim hasłem grupa projektowa kierowana przez panią katechetkę Elżbietę Nazar zorganizowała dziś słodki kącik. Dochód ze sprzedaży produktów, przygotowanych we własnym zakresie przez uczniów i rodziców, przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom potrzebującym zamieszkałym na Czarnym Lądzie.

Mimo możliwości posilenia się z zamontowanego nieopodal dystrybutora, "swojskiej roboty" smakołyki z naszego kącika cieszyły się zdecydowanie lepszym powodzeniem zarówno w gronie uczniów i nauczycieli "GimGlina", jak również maluchów ze szkoły podstawowej.

4 czerwca 2014

Wyjątkowy apel

Tak chyba można nazwać wczorajszy apel, gdyż przygotowany został wyłącznie z inicjatywy i na wniosek uczniów. Inicjatorką była Natalia Nebeluk (1C), która z koleżankami i kolegą z klasy przedstawiła problem traktowania zwierząt zarówno tych, które towarzyszą nam na co dzień, jak również tych, które zarabiają na ludzi w cyrku. Młodzież przygotowująca wczorajsze wystąpienie w formie odczytów, wiersza, a także 2 filmów online, zwróciła się do społeczności naszego gimnazjum o właściwe traktowanie zwierząt, wskazując przykłady świadczące o tym, że istoty te odczuwają podobnie jak ludzie i pragną być naszymi przyjaciółmi, a nie przedmiotami jednorazowego użytku.

Dziękujemy za tę lekcję! Mamy nadzieję, że pobudziliście nas do myślenia o naszych czworonożnych przyjaciołach.

3 czerwca 2014

Kącik zdrowej żywności

Dziś kółko promujące zdrowie w ramach programu "Trzymaj formę" zorganizowało kącik zdrowej żywności. Za symboliczną złotówkę można było nabyć dzienną porcję witamin w postaci owoców, warzyw oraz ich przetworów, wśród których dominowały świeże truskawki. Nie zabrakło też świeżutkiego ciasta domowego wypieku. Miammmm... miammmmm...

Przykro o tym wspominać, ale wśród naszych kolegów znalazł się złodziej, który przywłaszczył sobie 10 zł z kasy organizatorów akcji. Nie przyznał się do winy, lecz skradzione pieniądze zwrócił po interwencji pana dyrektora.

31 maja 2014

Piknik Naukowy - największa naukowa impreza plenerowa w Europie

Na tę, zorganizowaną na Stadionie Narodowym z okazji Dnia Dziecka, imprezę wyjechali uczniowie naszej szkoły w nagrodę za dobre wyniki w nauce oraz zachowaniu pod opieką nauczycieli oraz rodziców.

Gimbus wprawdzie był pomarańczowy, ale pomykał jak niebieski, więc podróż wbrew pozorom nie była specjalnie uciążliwa.

Przed stadionem spodziewane oblężenie; tysiące ludzi i chyba jeszcze więcej aut! Jednak 3,5-godzinny spacer przed narodowym oraz po jego wnętrzu wystarczył, byśmy obejrzeli większość naukowych stoisk pokazujących przeróżne zjawiska przyrodnicze, pokazy ciekawych eksperymentów w różnych dziedzin nauki z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu pomiarowego, a także zapoznali się z zasadą działania silnika odrzutowego wspomaganego potężnym wirnikiem.

Ciekawym tematem wystaw na płycie stadionu był przegląd samochodów na przestrzeni ich istnienia aż po te najnowocześniejsze. Na uwagę zasługuje odrzutowy Rolls-Royce rozwijający prędkość 1800 km/h, czy Corvette VTG osiągający 100 km/h w czasie 1,4 s, choć ciekawym pojazdem był także pokaźny powóz przerobiony w roku 1897 na pojazd samobieżny z prawdziwą skrzynią biegów.

Drugą część wypadu do stolicy stanowił spacer na Stare Miasto Mostem Świętokrzyskim przez park z nowo powstałym systemem fontann oraz, co jest chyba "oczywistą oczywistością", upragniona wizyta w McDonald's przy wyjeździe z Warszawy.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii 50 fotek. Wyjaśniamy, że Jerzy Dudek na tle czerwonego odrzutowca to nie fotomontaż ;)

28 maja 2014

Apel - kultura osobista i kultura języka

Dziś mieliśmy okazję przekonać się, jak prezentuje się obraz naszej kultury osobistej i kultury naszego języka. Na apelu poświęconym tym zagadnieniom przedstawiono wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów naszej szkoły. Ankieta badała m.in. skalę wulgaryzacji języka. Okazało się, że niemal wszyscy badani spotykają się z wulgaryzmami, w tym 71% przyznało, że często. Najczęściej z wulgarnym słownictwem młodzież styka się w szkole (92% badanych). Zastanawiające jest to, że 78% przyznaje, że nigdy nie zwraca uwagi swojemu koledze lub koleżance, którzy w ich obecności używają wulgaryzmów. 21% przyznaje, że często stosuje wulgarne słownictwo, zaś 37% stwierdziło, że nigdy tego nie robi. Ocena postępującej brutalizacji języka jest na szczęście negatywna. Zdecydowana większość ankietowanych potępia to zjawisko i twierdzi, że świadczy ono o braku ogłady oraz bardzo ubogim słownictwie użytkownika języka. 

Inny problem to stosowanie zwrotów grzecznościowych. Tylko 34% zawsze używa słów typu "dzień dobry, proszę, dziękuję". Tym samym udowadniamy, że to obce dla nas słowa. Warto chyba zastanowić się, jak na tle wyników ankiety wypada kultura osobista i kultura języka każdego z nas z osobna. Mimo wszystko postarajmy się nie kaleczyć polszczyzny, unikajmy plugawych słów, pielęgnujmy i szanujmy język rodzimy nie tylko od święta, ale na co dzień.

O tym, że dbanie o język ojczysty jest ważne dla wielu uczniów gimnazjum, może świadczyć ich chęć sprawdzenia swoich umiejętności ortograficzno-językowych w konkursach. W konkursie ortograficznym dla klas I najlepsza okazała się Magdalena Kisielnicka z kl. Ib, drugie miejsce zajęła Aleksandra Żdanowska z kl. Ib, zaś trzecie - Wiktoria Oszczyk z kl. Ia. Wśród drugoklasistów triumfy w konkursie "Z polszczyzną za pan brat" święciły dziewczyny: Aleksandra Teodorska kl. IIa, Natalia Niedziałkowska kl. IIc i Lidia Wernicka z kl. IIb. Mistrzami Poprawnej Polszczyzny w kategorii klas III pierwsze -miejsce przypadło Aleksandrze Nawrockiej z kl. IIIa, drugie - Anecie Fabiszewskiej z IIId, zaś trzecie - Mateuszowi Piotrowskiemu z kl. IIIb. Wyróżnionym w konkursach uczniom serdecznie gratulujemy i zachęcamy pozostałych do naśladowania!

B. Małecka

21 maja 2014

Konkurs recytatorski

W tym roku Powiatowa Biblioteka Publiczna w Ciechanowie zorganizowała już 6. edycję konkursu recytatorskiego. Dzisiejsze zmagania około dwudziestu gimnazjalistów i licealistów z cyklu "Słowa Bliskie Młodym" odbyły się pod hasłem "Uwaga! Tu mówi Warszawa!".

Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice: Aleksandra Ozimkowska (3A), Zuzanna Ząbczyk (2D) oraz Joanna Wysocka (2A) - uczennice pań: Joanny Turalskiej i Marty Kapczyńskiej.

W podsumowaniu konkursu podkreślono wielką wrażliwość oraz duży potencjał wykonawców. Zwrócono też uwagę na najczęściej powtarzające się mankamenty występujące u większości recytatorów (np. niewyraźne wymawianie głoski "ą" kończącej słowa, "naleciałości" regionalne języka, niewyraźne wymawianie niektórych słów, częste tłumienie emocji podczas recytacji, brak doboru treści recytowanego utworu do własnych predyspozycji, czy nawet brak rozgrzewki i przygotowania gardła tuż przed recytacją).

W tej edycji konkursu Jury przyznało 5 nagród pieniężnych (1 - pierwszą, 2 - drugie i 2 - trzecie) oraz 5 wyróżnień w postaci nagród rzeczowych. Spośród naszych dziewcząt III nagrodę zdobyła Zuzanna Ząbczyk, uczennica pani Joanny Turalskiej.

Na uwagę zasługuje fakt uzyskania trzech wyróżnień uczennic glinojeckiego LO, spośród których dwie (Eliza Knaga i Natalia Falkowska) recytacji uczyły się do zeszłego roku w naszej szkole, jedna zaś (Agnieszka Kocięcka) - w gimnazjum unieckim.

15 maja 2014

Dzień Ziemi

Tradycyjnie z małym opóźnieniem z powodu egzaminów oraz świąt majowych, dziś właśnie odbył się w naszej szkole tegoroczny finał obchodów Dnia Ziemi. W czasie uroczystości trwającej trzy godziny lekcyjne organizatorzy, wykonawcy, a także zaproszony gość, kierowali do nas przesłanie przekonujące, że lepiej zmieniać swoje, często przecież niewłaściwe nawyki, niż klimat Naszej Planety. Wystąpienie leśniczego - pana Gwidona Ząbczyka, scenkę ekologiczną, konkursy sprawnościowe oraz konkurs na "Kodeks ekologiczny" przeplatane były żywą muzyką w wykonaniu znanego już nam zespołu wokalno - instrumentalnego składającego się w 100% z naszych gimnazjalistów oraz wręczaniem nagród za wyniki we wcześniej przeprowadzonych konkursach ekologicznych oraz promujących zdrowy tryb życia.

Organizatorami dzisiejszej uroczystości byli: pani Bożena Misiurska, pani Monika Woźniak oraz pani Marta Kapczyńska, obsługą techniczną zajął się pan Paweł Lewandowski, a program prowadzili: Patrycja Goszczyńska i Kacper Ząbczyk. Dziękujemy!!!

Wyniki wszystkich konkursów w ramach obchodów Dnia Ziemi przedstawione zostały w poniższej tabeli, zaś 64 fotki z uroczystości finałowych zebrane zostały w dwóch galeriach.

DZIEŃ ZIEMI 2014
Klasa Plakat Baterie Rzut śmieciem Makulatura List do Ziemi Kodeks ekologiczny Konkurs wiedzy ekologicznej Konkurs wiedzy o zdrowiu Ekoslalom Suma Miejsce
IIIA 9 11 6 10 8 8 11 8 6 77 I
IID 7 9 6 5 11 10 9 11 4 72 II
IIIB 8 6 4 9 10 7 8 9 8 69 III
IIA 10 7 0 7 7 11 7 6 6 61 IV
IC 11 5 2 4 4 9 4 5 6 50 V
IB 6 12 0 6 9 2 5 3 4 47 VI
IIC 4 8 6 0 3 3 10 2 8 44 VII
IIIC 2 0 0 11 6 5 6 10 2 42 VIII
IA 3 0 0 8 5 6 4 4 8 38 IX
IIID 0 4 4 0 2 4 3 7 4 28 X
IIB 5 5 0 0 0 0 0 0 0 10 XI

14 maja 2014  

Konkurs "Bezpieczna droga do szkoły"

Konkurs o zasięgu powiatowym, który odbył się wczoraj w Ciechanowie zorganizowany został przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Naszą szkołę reprezentowała czwórka uczniów klasy 1A: Wiktoria Oszczyk, Magdalena Podlecka, Dawid Marut oraz Radosław Prusakiewicz.

Aby uzyskać główną nagrodę, czyli dobrze wyposażony rower górski, należało jak najlepiej rozwiązać test znajomości przepisów ruchu drogowego oraz bezbłędnie (no, może prawie bezbłędnie) pokonać rowerem tor przeszkód składający się z sześciu stacji. Niestety, nikomu z nas nie udało się uzyskać tylu punktów z części teoretycznej, aby po odjęciu punktów karnych za strącenia na torze, wystarczyło na nagrodę. Wg nieoficjalnych wieści najlepiej spośród nas poszło Magdzie, która prawdopodobnie zajęła w swojej kategorii IV miejsce (na oficjalne ogłoszenie wyników nie mogliśmy zostać ze względu na konieczność powrotu gimbusa).

Mimo braku miejsca na pudle i tak jesteśmy zadowoleni z naszego udziału w konkursowych zmaganiach, gdyż oprócz tego, że coś jednak z bezpieczeństwa ruchu drogowego pozostało nam w głowach, to wszyscy otrzymaliśmy bezpieczne zestawy rowerowe, w skład których weszły: kask, kamizelka odblaskowa, zestaw oświetlenia, lusterko na kierownicę, smycz oraz książeczka z zasadami ruchu drogowego.

Oprócz konkursu w czasie trwania imprezy można było skorzystać także z pewnych atrakcji (obiad w stołówce szkolnej też do nich należał), mianowicie z mechanicznego symulatora zderzenia oraz komputerowego, lecz ze wszystkimi dźwigniami, pedałami oraz prawdziwą kierownicą, symulatora jazdy motocyklem.

Wiktoria Oszczyk

30 kwietnia 2014

Uroczysty apel

W czasie 5. lekcji przed Kącikiem Patrona odbył się uroczysty apel z okazji 223. rocznicy uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Grupa młodzieży pod kierunkiem pani Anety Pac przypomniała nam historię uchwalenia tej postępowej, jak na owe czasy, ustawy zasadniczej, a chór pod kierunkiem pani Aldony Wiśniewskiej wprowadził nas w patriotyczny, majowy klimat. W czasie uroczystości nie zabrakło oczywiście pocztu sztandarowego, którym w naszej szkole opiekuje się pan Krzysztof Turalski.

Jak przystało na to ważne święto większość uczniów przybyła do szkoły w strojach galowych, hol oraz wejście do budynku szkolnego przystrojone zostały biało - czerwonymi flagami oraz flagą unijną. Pamiętajmy również, że tegoroczne święta majowe to okazja do obchodów 10. rocznicy naszego wstąpienia do Unii Europejskiej.

29 kwietnia 2014

I i II miejsce w konkursie języka angielskiego

W dniu dzisiejszym odbył się II etap konkursu języka angielskiego i niemieckiego  zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 1 im. Gen. J. Bema w Ciechanowie. Adresatami konkursu była młodzież gimnazjalna (głównie klas III) z Ciechanowa i okolic. Konkurs składał się z dwóch etapów: SZKOLNEGO, w którym gimnazjaliści zmierzyli się z testem leksykalno – gramatycznym i rozumieniem tekstu czytanego na poziomie średniozaawansowanym, oraz MIĘDZYSZKOLNEGO, który stanowiła część ustna: opis obrazka i reakcje językowe. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowali się uczniowie (z języka angielskiego w liczbie 11), którzy uzyskali największą liczbę punktów w etapie szkolnym. Nasze gimnazjum było reprezentowane przez uczniów klasy 2A: Joannę Wysocką i Bartosza Kuminiarczyka. O końcowym wyniku konkursu  decydowała suma punktów uzyskanych w części pisemnej I etapu i ustnej II etapu. Ogłoszenie wyników dostarczyło nam wiele radości. Okazało się bowiem, iż I miejsce zdobyła Joasia, a II miejsce należało do Bartka! Gratulacje! Oprócz dyplomów nasi laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Małgorzata Mikołajewska

P.S. W tym samym czasie w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie odbył się konkurs piosenki angielskiej "ENGLISH SONG '14". Naszą szkołę reprezentowało kilka wokalistek przygotowywanych przez panią M. Mikołajewską oraz zespół muzyczny składający się z gimnazjalistów doskonalących się w MGOK pod kierunkiem pani M. Witkowskiej. Niżej zamieszczamy fotki z obu konkursów.

23 kwietnia 2014

Egzamin '2014

Dziś punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczęliśmy trzydniową batalię zaprezentowania tego, czego udało nam się nauczyć w ciągu ostatnich trzech lat w gimnazjum. Na pierwszy ogień sprawdzano naszą wiedzę w zakresie przedmiotów humanistycznych (historii i wos-u), o 11:00 - z języka polskiego. Jutro egzamin rozpocznie się od przedmiotów matematyczno - przyrodniczych, a zakończy matematyką. Natomiast piątek będzie dniem pod znakiem języków obcych; w pierwszej części zdawać będziemy na poziomie podstawowym, a następnie rozszerzonym język angielski lub rosyjski. Łącznie czeka nas pokonanie w ciągu trzech dni sześciu części egzaminu! Ale wydaje się, że damy radę... ;)

9 kwietnia 2014

Balladyna

Wczoraj dwukrotnie w domu kultury mogliśmy uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu. O godzinie 11:00, a następnie o 19:00 odbył się tam spektakl "Balladyna" na podstawie dramatu Julisza Słowackiego o tym samym tytule, w wykonaniu międzyszkolnego zespołu teatralnego liceum i gimnazjum, w reżyserii pań polonistek: Marty Kapczyńskiej i Agnieszki Markowskiej. Pierwsze przedstawienie oglądali nasi gimnazjaliści, uczniowie gimnazjum w Ościsłowie oraz licealiści. Wieczorem zaś na widowni gościli mieszkańcy Glinojecka i okolic, a w szczególności rodzice bohaterów przedstawienia.

Widowisko dostarczyło nam niesamowicie pozytywnych doznań; urzekające były różnobarwne kostiumy wprowadzające w średniowieczne klimaty, od czasu do czasu pojawiały się także efekty specjalne.

Na uwagę zasługuje fakt, iż w inscenizacji udział wzięła liczna grupa uczniów, z których co najmniej kilkoro właśnie tym przedstawieniem ujawniło nam swoje aktorskie talenty. Przedstawienie pokazało, że w naszej małej miejscowości zamiłowanie do sztuki teatralnej, biorąc także pod uwagę także funkcjonowanie zespołu międzypokoleniowego działającego przy MGOK, to nie teoria, lecz rzeczywistość.

Uprzejmie informujemy, że trzeci (i ostatni) spektakl "Blladyna" odbędzie się w najbliższy piątek także o godz. 19:00 w MGOK. Wstęp wolny. Zapraszamy!!!

2 kwietnia 2014

Pomagamy dzieciom z Afryki

Dziś mieliśmy okazję dołożyć swoją cegiełkę do pomocy dzieciom głodującym w Afryce. Grupa projektowa pod kierunkiem pani katechetki Elżbiety Nazar zorganizowała loterię, podczas której kupując niewiele kosztujący los (od 50 gr do 5 zł), można było wylosować czasem bardzo atrakcyjną nagrodę. Najciekawszymi chyba fantami były: olbrzymi słoń, który wylosowały dzieciaki ze szkoły podstawowej oraz ruletka wylosowana przez pana dyrektora i przekazana do szkolnej świetlicy. Mimo, że zainteresowanie loterią było bardzo widoczne, to jednak zgromadzona ilość fantów pozwoliła na powtórzenie akcji jeszcze w dniu jutrzejszym.

28 marca 2014

Żegnamy i serdecznie dziękujemy

Ostatnie dwa dni to czas pożegnania z paniami: Anną Radziejewicz oraz panią Magdaleną Witkowską, które przez miniony rok zastępowały panią Aldonę Wiśniewską. Bardzo dziękujemy paniom za owocną pracę, za to, że mimo nieobecności naszej pani od przedmiotów artystycznych nie przestaliśmy rysować oraz śpiewać, a nawet udało nam się zorganizować kilka uroczystości, w czasie których śpiew oraz użycie instrumentów muzycznych bardzo nam się podobały.

W geście podziękowania za owocną współpracę uczniowie kilku klas oraz pan dyrektor wręczyli odchodzącym paniom kwiaty, co postanowiliśmy utrwalić na niżej zamieszczonych fotkach.

II i III miejsce w konkursie poezji

Wczoraj, 27 marca br. w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie uczennice naszej szkoły wzięły udział w I Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej. W kategorii gimnazjum przed jury wystąpiło trzynastu uczniów, w tym cztery nasze uczestniczki: Aleksandra Ozimkowska, Sylwia Pośpiech, Joanna Wysocka oraz Zuzanna Ząbczyk. Wszystkie prezentowały wysoki poziom. Na podium stanęły Aleksandra Ozimkowska i Joanna Wysocka, zajmując kolejno drugie i trzecie miejsce J.

Poezja zawsze znajdzie miejsce we wrażliwej duszy, zatem gratulujemy wszystkim uczestnikom, bo każdy, kto nie boi się wyzwań, jest zwycięzcą.

Marta Kapczyńska

Gratulujemy laureatkom, a wszystkim recytatorkom serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszego "GimGlina".

21 marca 2014

Dzień Wiosny

Oj działo się, działo... .

Ponad trzy godziny super zabawy zaserwowaliśmy sobie dziś w hali sportowej na powitanie wiosny. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekuna - pana Marka Robakiewicza, a program prowadził przewodniczący - Kacper Ząbczyk. Tradycyjnie impreza przeprowadzona była w duchu rywalizacji zespołów klasowych, lecz większość konkurencji była nowa. Niektóre z nich dostarczyły wielu emocji, z niektórych mieliśmy niezły ubaw, nie brakowało też bardzo zadziornej rywalizacji, czasem wręcz zaciekłej walki o każdy punkt. Wszystkie konkurencje oceniane było przez wysokie jury uformowane z ciała pedagogicznego, w składzie którego nie zabrakło także uczniów. Wyniki rywalizacji zawiera poniższa tabela.

Klasa Przebierańcy Marzanna Jedz jabłka... jeśli możesz Siłacze Ale ciasno I kto śpiewa Tor przeszkód Punktacja ogółem Miejsce
1A 4 0 2 0 2 6 3 17 IX
1B 5 4 3 4 3 6 0 25 VI
1C 8 3 1 2 2 5 2 23 VII
2A 11 5 3 4 2 11 2 38 I
2B 0 0 0 0 0 0 0 0 XII
2C 0 0 0 0 1 0 0 1 XI
2D 9 4 2 2 3 7 3 30 III
3A 10 3 2 0 3 11 2 31 II
3B 6 3 1 2 3 9 3 27 IV
3C 7 4 3 2 1 8 1 26 V
3D 0 4 0 4 2 10 0 20 VIII

 

Choć zamieszczone fotki na pewno nie oddają w pełni klimatu dzisiejszego dnia, to jednak zachęcamy do ich przejrzenia.

Dziękujemy organizatorowi dzisiejszej imprezy za ciekawe zagospodarowanie nam czasu, zaś młodzieży gimnazjum za zaangażowanie się (z nielicznymi wyjątkami) w przebieg imprezy oraz pozostanie do końca na miejscu.

Kolejny raz pokazaliśmy, że Dzień Wiosny w naszej szkole nie musi mieć nic wspólnego z wagarami.

18 marca 2014

I can sing

"I Ty możesz śpiewać" - udowodnili nam dziś w czasie 4. lekcji uczniowie biorący udział w konkursie piosenki angielskiej przygotowanym pod kierunkiem pani Małgorzaty Mikołajewskiej.

 W programie wzięło udział w sumie 9 wykonawców (w tym akompaniament gitary). Śpiewane utwory wymagały nie lada talentu muzycznego, odpowiedniej barwy głosu, a przede wszystkim odpowiedniej poprawności językowej wykonywanego utworu. Jury w składzie: pan dyrektor, pani M. Kapczyńska oraz pani M. Brzostek, podczas oceny występu każdego artysty kierowało się następującymi kryteriami: poprawnością językową, stopniem trudności utworu, poziomem warsztatu techniczno - muzycznego, interpretacją utworu oraz ogólnym wyrazem artystycznym.

Podczas ogłoszenia wyników zwrócono uwagę na bardzo wysoki poziom wykonania wszystkich utworów oraz podkreślono wielką odwagę wykonawców, którzy w większości przypadków debiutowali na scenie, w dodatku prezentując wybrany utwór w obcym języku.

A oto lista wyróżnionych w konkursie (dyplomy, nagrody rzeczowe):

1. Patrycja Goszczyńska - "Jungle drum" Emiliana Torrini;

2. Aneta Fabiszewska, Aleksandra Ozimkowska i Aleksandra Nawrocka (gitara) - "Valery" Amy Winehouse;

3. Daria Mrozińska - "Yesturday" The Beatles/Toni Braxton.

Nagrodę publiczności otrzymała Sylwia Pośpiech - "Wild Child" Elen Levon.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, symboliczne czekoladki oraz rzęsiste brawa publiczności.

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w podobnym przedsięwzięciu w przyszłym roku.

11 marca 2014

Dzień Patrona

Tradycyjnie, w rocznicę urodzin Marka Kotańskiego, przyszliśmy do szkoły ubrani na galowo i po 3 lekcjach spotkaliśmy się w sali gimnastycznej na uroczystości Dnia Patrona. Program słowno - muzyczny przygotowany pod kierunkiem pań: M. Witkowskiej, E. Jędrzejewskiej oraz E. Kapczyńskiej zaprezentowała nam liczna grupa uczniów - jak się okazało - bardzo uzdolnionych muzycznie. Szkoda, że niektórzy z nich swoje talenty starannie "przechowywali" i okazali je dopiero dzisiaj. Ale na pewno im nie popuścimy i na kolejnych uroczystościach wystąpią ponownie. Bardzo podobało nam się połączenie wielu wokalistów w jeden wspólny, barwny głos, a było to możliwe dzięki użyciu wielu mikrofonów (dziękujemy za życzliwość naszym przyjaciołom z MGOK oraz LO). Wzruszające były także scenki profilaktyczne pokazujące jak zwykle dochodzi do uzależnień i jak bezsensownie kończą się tego typu epizody. Zresztą, podobnym przesłaniem podzielił się z nami wykonawca dzisiejszego koncertu w MGOK - pan Jarosław Tioskow (Kasa Chorych), który zaprezentował nam wiele utworów bluesowych oraz przytoczył niemało historii, przez które przechodzili (niestety, najczęściej jednak nie przeszli) znani ludzie świata muzyki.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i nauczycielom naszego gimnazjum, którzy zaangażowali się w zorganizowanie dzisiejszej uroczystości, a szczególnie gorące podziękowanie składamy panu Leszkowi Wróblewskiemu za wygospodarowanie na nagrody oraz koncert środków finansowych z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii. Panu dyrektorowi Wojciechowi Bruździńskiemu dziękujemy za udostępnienie sali widowiskowej MGOK.

7 marca 2014

"Rozmaitości" dnia

Dzień Kobiet

Może nie było dziś w szkole szczególnie uroczyście, gdyż nie odbyła się część artystyczna, ale zarówno Panie, jak i Dziewczęta naszej szkoły zostały potraktowane z okazji Ich święta przez "całą resztę" na pewno bardzo ciepło i serdecznie. W pokoju nauczycielskim w czasie długiej przerwy pojawił się bowiem pięknie udekorowany, pyszny tort, słodycze, owoce oraz kwiaty i życzenia od panów i Samorządu Uczniowskiego, a na korytarzu w czasie kilku przerw zauważalne było najpierw poruszenie chłopców powracających z kwiaciarni, a następnie parady kilku grup uśmiechniętych dziewcząt z kwiatkami od swoich kolegów.

Próba przed finałem

W czasie kilku lekcji odbywały się próby recytatorskie oraz muzyczne przed wtorkowym finałem Dnia Patrona. W szkole pojawiły się instrumenty zgromadzone przez naszych umuzykalnionych kolegów, z których momentami udawało się wyemitować całkiem przyzwoite dźwięki. Zapowiada się całkiem nieźle. Już nie możemy się doczekać...

Segregujemy także i my

Od ferii na korytarzach pojawiły się zestawy pojemników na śmieci. Mimo, że w klasach pozostały tradycyjne kosze, estetycznie wyglądające, zamknięte i odpowiednio oznakowane pojemniki skłaniają do segregowania wyrzucanych śmieci. Chyba nam się to udaje (przynajmniej na razie), bo pan dyrektor po obejrzeniu ich zawartości sprawiał wrażenie wyraźnie zadowolonego ;) No i tak trzymać!

17 lutego 2014

Dzień Nauk Ścisłych

Tak jak zapowiadaliśmy dokładnie przed kilkoma dniami, dziś od godziny 10:00 odbyły się liczne pokazy, konkursy doświadczenia indywidualne oraz grupowe z przedmiotów ścisłych, tj. matematyki, fizyki oraz chemii.

Zajęcia prowadzili uczniowie grup projektowych w ramach projektów edukacyjnych oraz w ramach kółka ekologicznego. Prezentacje swojego dorobku poszczególne zespoły pokazały pod kierunkiem pań: Anety Pac, Grażyny Wędrowskiej oraz Bożeny Misiurskiej.

Na uwagę zasługuje niezła frekwencja uczniów mimo rozpoczętych właśnie ferii, a były też przypadki przybycia osób dorosłych, co nas szczególnie cieszy.

Co mogliście zobaczyć, podziwiać i w czym uczestniczyć, można przeczytać tu ;) (ale najlepiej trzeba było przybyć na pokazy), a jak to wyglądało, w skrócie pokazują zamieszczone poniżej fotki.

Zobacz materiał, także w wersji video, na http://glinojeck.info.

14 lutego 2014

YDyskotekaY choinkowoY - Ywalentynkowa Y

Dzisiejsza dyska odbyła się w ostatnim dniu przed feriami. Nie mamy już nauki, przed nami dwutygodniowa laba, więc dziś wyjątkowo na dyskotekę "waliliśmy" drzwiami i oknami ;). Uzbierało nas się chyba z... kopa ;) (na 206 członków "gimbazy").

A sama zabawa? Suuupeeeerrrr! Czasem na parkiecie "szalało" nas nawet z tuzin, albo i cały mendel, więc nikt nikomu nie przeszkadzał. Pozostali albo trzymali grzejniki, albo gapili się w swoje komóry, albo też obstawiali ciemne kąty.

W tym momencie zabawa jeszcze trwa, ale obawiamy się, że po jej zakończeniu pan dyrektor lekko wkurzy się na nas, gdy okaże się, że nie będzie komu wracać do domu autobusami, o które tak bardzo zabiegalismy.

Bardzo dziękujemy organizatorom pod kierunkiem pani A. Adamskiej-Borek za udekorowanie sali, oprawę muzyczną oraz zorganizowanie bufeciku, dzięki któremu mogliśmy ugasić swoje pragnienia oraz posilić się nieco po wielkim wysiłku. Dziękujemy także naszym sąsiadom z liceum za udostępnienie nam swoich toalet, dzięki czemu nie musieliśmy ganiać po całej szkole, by skorzystać z naszych ;)

13 lutego 2014

Słodki kącik

Tym razem słodkim porankiem powitała nas klasa 2A wraz ze swoją wychowawczynią - panią Martą Kapczyńską. Z serduszek zamieszczonych na cenniku wynika, że był to słodki kącik walentynkowy, choć dla przeciwników cukru znalazły się także warzywne sałatki. Za 1 PLN można było pożywić się całkiem pokaźną porcją, aplikując sporą dawkę witamin.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że prawie wszystkie potrawy i wypieki przygotowali uczniowie, ale wydaje się, że ich mamy miały w tym względzie też sporo do powiedzenia. Zarobiona kwota to około 170 zł na cele klasowe. Na zamieszczonych niżej fotkach widać, że również najmłodsi konsumenci wolą smakołyki z naszych słodkich kącików niż ze swojego sklepiku piętro niżej ;)

12 lutego 2014

Apel podsumowujący wyniki za I półrocze

Materiał poświęcony podsumowaniu wyników w nauce, zachowaniu oraz innym osiągnięciom w I półroczu przygotowany przez panią pedagog Annę Skórską zaprezentowały: Marta i Patrycja z klasy 3B. Uczennice poinformowały nas o wynikach w nauce poszczególnych klas, najwyższych wynikach indywidualnych, o wynikach z poszczególnych przedmiotów oraz o ocenach z zachowania. Nie zabrakło także informacji o naszym udziale w konkursach przedmiotowych, wysokich wynikach w konkursach recytatorskich, artystycznych oraz sukcesach sportowych. Krótkiego podsumowania na zakończenie dokonał pan dyrektor. Podkreślił, że choć w minionym okresie nie mieliśmy większych osiągnięć w konkursach przedmiotowych, to jednak w rywalizacji artystycznej czy sportowej mamy się czym pochwalić. Poinformował nas także o różnych zajęciach zaplanowanych na czas ferii zimowych.

Sympatycznym elementem apelu było wręczenie Marcie (3B) nagrody za osiągnięcia w konkursie PCK.

Niestety, nie obyło się bez nagan. Otrzymało je czworo uczniów: trzy przypadki dotyczyły palenia papierosów na terenie przyszkolnym, jeden przypadek - dokuczanie kolegom oraz zakłócanie bezpieczeństwa poprzez przynoszenie do szkoły niebezpiecznych przedmiotów.

10 lutego 2014

Ferie zimowe na sportowo

Codziennie w godzinach: 11:00 - 13:00 planowane są rozgrywki w hali sportowej lub zabawa na lodowisku.

Kliknij na miniaturkę, by poznać szczegóły:

7 lutego 2014

DZIEŃ NAUK ŚCISŁYCH

W pierwszy dzień ferii, czyli 17. lutego w naszej szkole odbędzie się Dzień Nauk Ścisłych. Wtedy to w trzech salach będą miały miejsce nietypowe zajęcia z matematyki, chemii i fizyki, podczas których uczniowie w ciekawy, aktywny i eksperymentalny sposób pogłębią swoją wiedzę. Nie zabraknie także świetnej zabawy i możliwości samodzielnego wykonywania doświadczeń.

W sali matematycznej odbędzie się wystawa przestrzennych figur geometrycznych i pokaz prezentacji matematycznych. Uczniowie będą mogli sprawdzić się w łatwym konkursie wiedzy, jak również zaprezentować swój talent plastyczny, biorąc udział w szybkim konkursie ,,Mój sposób na symetrię”. Będą łamigłówki, krzyżówki, sudoku i matematyczne domino.

W sali chemicznej będzie ,,wybuchowo” (i dosłownie, i w przenośni), gdyż szykujemy dla Was pokaz najciekawszych doświadczeń. Zaprezentujemy Wam, jak w ciekawy sposób można napompować balon, w jaki sposób wyhodować oryginalny ogród oraz co zrobić, aby spalając papier go nie spalić (brzmi abstrakcyjnie, ale to możliwe). Oczywiście to tylko część atrakcji, które na Was czekają, bowiem będziecie mogli samodzielnie wykonać część doświadczeń oraz wziąć udział w konkursie wiedzy. Młodzi chemicy – nie możecie tego przegapić! :)

Dla miłośników fizyki masę atrakcji szykuje zaś p. Grażyna Wędrowska. W sali fizycznej odbędzie się również pokaz doświadczeń, rzecz jasna, fizycznych.

Wybór należy do Was. Jedno jest pewne – do której sali byście nie przyszli, będzie ciekawie. Z pewnością zdążycie się jeszcze wysiedzieć przed komputerem, a takie pokazy zdarzają się nadzwyczaj rzadko. Skorzystajcie więc z okazji i przekonajcie się, że przedmioty ścisłe wcale nie są takie trudne i nudne. Kryją w sobie magię. ;)

CHEMIA + MATEMATYKA + FIZYKA = ZABAWA

Organizatorzy:

kółko ekologiczne i grupa projektowa pod opieką p. Bożeny Misiurskiej;

p. Aneta Pac,

p. Grażyna Wędrowska

4 lutego 2014

Mobilne planetarium

Dziś na terenie szkoły odbyły się dwa seanse programu zrealizowanego przez "mobilne planetarium". Kopułę usytuowaną w małym holu szkoły odwiedziło 51 uczniów naszego gimnazjum oraz 22 licealistów. Seans trwał 1 godzinę lekcyjną i obejmował prezentację nieba widzianego z półkuli północnej, symulację Układu Słonecznego, historię odkryć astronomicznych oraz ewolucję przyrządów badawczych stosowanych w astronomii.

Nie był to na pewno pokaz dorównujący temu, który możemy obejrzeć w prawdziwym planetarium, ale stanowił niewątpliwie niezłą jego namiastkę. Uczniowie przyznali, że kwota wstępu w wysokości 10 zł nie była kwotą straconą.

Niżej zamieszczamy trochę fotek z tego, co mogliśmy obejrzeć pod kopułą.

27 stycznia 2014

Ogólnopolska kampania:
"Przyjmuje leki czy bierze? Leki bez recepty - do leczenia, nie do brania"

14 stycznia 2014

Kącik zdrowej żywności

Tym razem uczniowie działający w szkolnym "kółku promującym zdrowie" pod kierunkiem pani Moniki Woźniak zorganizowali kiermasz potraw, których spożywanie jest podstawą właśnie "trzymania formy". Za symboliczna złotówkę można było nabyć pokaźną porcję wybranych warzyw, owoców, napoju, a także coś konkretnego do zjedzenia bez obawy o nadmiar kalorii, czy nadmierny wzrost cholesterolu.

10 stycznia 2014

XXII Finał WOŚP

W naszej szkole, jak zwykle odbył się dwa dni wcześniej. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pana M. Robakiewicza zorganizował zbiórkę do puszki oraz licytację. Do puszek wrzuciliśmy niewiele, bo tylko 39 złotych, lecz z licytacji wolontariusze uzyskali kwotę 324 zł. Wystarczy przytoczyć, że za kubek uzyskali 30 zł, za koszulkę - 55 zł, a kalendarz "poszedł" za 7 dych!

Przypominamy, iż to dopiero początek naszego udziału w wielkim finale, gdyż w niedzielę wolontariusze z gimnazjum, powołani przez sztab MGOK kwestować będą na terenie Glinojecka.

Aha... i jeszcze jedno. W niedzielę, w czasie koncertu WOŚP w MGOK dwie osoby mogą wylicytować całodzienny pobyt w gabinecie dyrektora.

 

23 grudnia 2013

Konkurs jasełkowy

W ubiegły czwartek ponad dwudziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły z trzema paniami opiekunkami udała się do Ciechanowa, aby wziąć udział w konkursie jasełkowym. Odbył się on w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki.

Pomysł na wzięcie udziału w tym przeglądzie narodził się przy okazji przygotowywania jasełek na naszą szkolną wigilię. Organizacyjnie nie było to łatwe - po pierwsze musieliśmy zorganizować transport dla prawie trzydziestu osób, a po drugie należało zabrać ze sobą własną scenografię. Na miejscu okazało się, że nasz zespół wystąpi jako ostatni. Zdążyliśmy więc przemyśleć kilka szczegółów dotyczących „nowej” sceny, był czas na próbę generalną, a później daliśmy z siebie wszystko.

Jury, w skład którego weszli: ks. Artur Bombiński – przewodniczący, p. Andrzej Liszewski i p. Edyta Bojkowska – Kolak, przyznało naszej szkole II miejsce. Ok. godziny 17 wróciliśmy zadowoleni do szkoły, gdzie czekał na nas pan dyrektor.

Jest to dla nas duże wyróżnienie. Uczniowie biorący udział w przedstawieniu wykazali się kreatywnością i pracowitością. W większości sami zorganizowali kostiumy oraz pomagali przygotowywać scenografię. Dziękujemy wszystkim, którzy występowali, ale także tym, którzy pomagali w sposób mniej widoczny.

 Jeszcze kilka fotek z przygotowań i samego konkursu.

Marta Kapczyńska

20 grudnia 2013

Spotkanie opłatkowe

Nasza tegoroczna szkolna wigilia miała dziś charakter wyjątkowy. W klimat świąteczny od rana wprowadziła nas akcja zawiezienia darów zebranych przez społeczność szkolną do Markotu w Dreglinie. Owoce naszej zbiórki wraz z reprezentacją Samorządu Uczniowskiego zawiózł opiekun - pan Marek Robakiewicz. W tym czasie w holu budynku rozpoczęła się żwawa krzątanina (próby, dekoracje, ostatnie dopasowywanie strojów, strojenie sprzętu...) przed najważniejszym - jasełkami. Program w wykonaniu ponad dwudziestu dziewcząt i chłopców rozpoczął się z początkiem 5. lekcji. Jego wykonanie w konwencji splatającej tradycję ze współczesnością wyraźnie przypadło do gustu chyba wszystkim widzom, gdyż na sali, po początkowym szemraniu, panowała zupełna cisza. Bardzo przejmująca była scena z Herodem, a następnie z jego hetmanem. Totalnym zaskoczeniem w tym drugim przypadku było obezwładnienie hetmana przez siły porządkowe dysponujące bronią palną oraz krótkofalówkami. Bardzo podobała nam się część muzyczna programu, świetne stroje wszystkich aktorów oraz piękna scenografia. Na szczególne podkreślenie zasługuje stajenka przygotowana przez pana Stanisława Przybyłkiewicza. Jej imponujące rozmiary z trudem pozwoliły wnieść dzieło taty pani Marty Kapczyńskiej do budynku przez najszersze drzwi ;).

Na zakończenie uroczystości, po złożeniu życzeń przez pana dyrektora, podzieliliśmy się opłatkiem.

Serdecznie dziękujemy za przygotowanie programu paniom: Elżbiecie Nazar, Marcie Kapczyńskiej, Magdalenie Witkowskiej, za realizację - wszystkim biorącym w nim udział, a za obsługę techniczną panu Sławomirowi Konstantynowiczowi.

29 listopada 2013

Dyskoteka andrzejkowa

To niewątpliwie ostatnia potańcówka w dobiegającym do końca roku. Liczba gimnazjalistów, którzy skorzystali z propozycji wspólnej andrzejkowej zabawy Samorządu Uczniowskiego nie przekroczyła 55, lecz klimat imprezy stwarzał wrażenie uczestnictwa w niej znacznie liczniejszej grupy. Szkoda, że z propozycji wspólnej zabawy nie skorzystali licealiści (z jednym wyjątkiem), bo może byłoby jeszcze ciekawiej. Tak, czy inaczej, jeśli wziąć za kryterium sukcesu nie ilość, lecz jakość, śmiało można stwierdzić, że impreza była (a właściwie w tej chwili jeszcze jest) udana. Dziękujemy Państwu opiekunom za pilne czuwanie nad nami...;)

28 listopada 2013

Loteria fantowa

Przedsięwzięcie to, zorganizowane przez klasę III A, jest bardzo dobrym przykładem świadczącym o tym, ze wielu uczniom naszej szkoły nie jest obojętna krzywda innych osób. Pomóc chorej Alicji Wiśniewskiej (patrz baner na stronie głównej) był głównym celem loterii fantowej uczniów p. Joanny Turalskiej. Uzyskana z fantów kwota na pewno nie powala, ale jest niewątpliwie miłym gestem chęci niesienia pomocy. Dziękujemy i zachęcamy do podobnych inicjatyw pozostałe klasy.

 

15 listopada 2013

Dzień konkursów

Chyba tak by można nazwać dzisiejszy piątek, gdyż od godz. 11:30 w hali sportowej odbywał się konkurs Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej oraz ekologii i przedsiębiorczości, a jednocześnie w Powiatowym Centrum Kultury w Ciechanowie - konkurs recytatorski. W obu przypadkach naszą szkołę reprezentowało troje uczniów. W zakresie wiedzy o wspólnej polityce rolnej rywalizowali z 44 konkurentami: Karolina Chołuj (3A), Bartosz Gołębiewski (3D) oraz Przemysław Koszczewski (3D), zaś swoimi talentami recytatorskimi popisywali się: Aleksandra Ozimkowska (3A), Wiktor Turalski (2C) oraz Zuzanna Ząbczyk (2D).

Choć w pierwszym z wymienionych konkursów, nie udało się wywalczyć punktowanej lokaty przez naszych uczniów (te najwyższe miejsca - w tym wyjazd do Brukseli jako nagrodę główną - zdobywali zwykle uczniowie techników rolniczych, choć 9. i 10. przypadło uczennicom z Ościsłowa), to w konkursie recytatorskim Ola i Zuzia zdobyły ex aequo miejsce II. Serdecznie gratulujemy uczennicom oraz pani Joannie Turalskiej, pod której opieką były przygotowywane.

Niestety, nie dysponujemy bardziej szczegółowymi materiałami z konkursu recytatorskiego, natomiast z uwagi na miejsce i czas konkursu unijnego oraz z uwagi na nasze partnerstwo w konkursie (organizatorem był MGOK w Glinojecku), posiadamy sporą bazę wiedzy i materiałów dotyczących szczegółów tej właśnie imprezy. Możemy na przykład stwierdzić, że bardzo ładnie prezentował się nad stoiskiem gminy Glinojeck baner naszej szkoły, że bardzo dużym "wzięciem" cieszyły się kroniki gimnazjum oraz liceum, jak również prezentacja fotek obu szkół. Bardzo dobrze wypadły występy artystyczne naszych koleżanek: Oli, Darii oraz Anety, tańce Michała z Julią - swoją partnerką ze szkoły podstawowej oraz gra na organach Alana (Julia i Alan w przyszłym roku będą już naszymi uczniami). Wielkie talenty piosenkarskie zademonstrowała także trójka dziewcząt z Zawidza Kościelnego oraz uczennica gimnazjum w Ościsłowie. Z wystąpień dorosłych niewątpliwie najbardziej ciekawy był wykład pana Leszka Wróblewskiego dotyczący budowania zdrowych relacji pomiędzy rodzicami a dziećmi. Należy dodać, że podczas II konkursu unijnego swój dorobek oraz profil działalności zaprezentowało wiele instytucji, organizacji oraz firm z terenu północnego Mazowsza, a w szczególności z ościennych powiatów. A oto spora porcja fotek z imprezy:

II Konkurs Wiedzy z zakresu Wspólnej Polityki Rolnej,

ekologii i przedsiębiorczości w Glinojecku

informacje organizatora

Laureaci

1. Kruszewski Kamil – Zespół Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym

2. Słomczyński Wojciech – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie

3. Wóltański Mariusz - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie

4. Dębski Paweł – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A Świętochowskiego w Gołotczyźnie

5. Bruliński  Kamil - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A Świętochowskiego   w Gołotczyźnie

6. Berent Weronika – Zespół Szkół w Krajkowie

7. Wiśniewski Krzysztof - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A Świętochowskiego w Gołotczyźnie

8. Łukasiewicz Krzysztof – Zespół Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście

9. Luberadzka Monika – Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Żołnierzy Armii Krajowej w Ościsłowie 

10. Czerniakiewicz Monika  - Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Żołnierzy Armii Krajowej  w Ościsłowie 

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Glinojecku i Samorząd Miasta i Gminy Glinojeck zorganizował 15 listopada 2013 roku II Konkurs Wiedzy z zakresu Wspólnej Polityki Rolnej, ekologii i przedsiębiorczości w Glinojecku. W tym roku zakres wiedzy konkursu został rozszerzony o dwie dziedziny ekologię  i przedsiębiorczość, w przyszłym roku zamierzamy kontynuować to dzieło. Atrakcyjne nagrody trafiły do 10 najlepszych uczestników, nagrodą główną był znów wyjazd do Brukseli w tym roku tylko ucznia ale mamy informacje od Pana Euro posła, że jeśli uda mu się w zbliżających się wyborach, nagroda przyjmie pierwotny wygląd tj. uczeń i opiekun. Jak i w roku poprzednim, każdy uczestnik otrzymał drobne gadżety i dyplom za udział. Zgłoszeń dotarło w tym roku 47. Ale do konkursu przystąpiło 42 uczestników. Plany były aby do konkursu przystąpiło 100 uczestników, być może za rok osiągniemy ten cel.

Patronat

Marszałka Województwa Mazowieckiego,

Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce,

Starosty Powiatu Ciechanowskiego

Posła do Parlamentu Europejskiego – Jarosława Kalinowskiego

Partnerzy

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Agencja Rynku Rolnego,

Gimnazjum nr 1 im. M. Kotańskiego w Glinojecku,

Regionalna  Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim

Liceum Ogólnokształcące im. Wł. St. Reymonta w Glinojecku,

Mazowiecka Izba Rolnicza

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych,

Mazowieckie Ośrodek Doradztwa Rolniczego,

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku,

Regionalny Ośrodek EFS w Ciechanowie

Starostwo Powiatowe w Ciechanowie

Stowarzyszenie Społecznej Samopomocy Lokalna Grupa Działania,

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie filia w Ciechanowie

Polski Czerwony Krzyż Odział Rejonowy w Ciechanowie

Polskie Stronnictwo Ludowe - Glinojeck

Sponsorzy

Pfeifer & Langen Glinojeck S.A.

Błysk-Bis Sp. z o.o.

Dodatkowo wystawiają się:

Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej w Ciechanowie

Gminny Ośrodek Kultury w Radzanowie

Gminny Ośrodek Kultury Kuczbork-Osada

Pomoc w organizacji:

OSP Glinojeck

Pracownicy M-GOK w Glinojecku

Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy

Pracownicy Środowiskowego Ogniska Wychowawczego „Promyk”

Pracownicy Hali Sportowej

Pracownicy LO Glinojeck

Pracownicy Gimnazjum

Młodzież z w/w szkół

Małgorzata Iwańska

13 listopada 2013

Uroczysty apel

"Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek" - taki cytat z twórczości Cypriana Kamila Norwida wybrali jako myśl przewodnią organizatorzy dzisiejszego uroczystego apelu z okazji Dnia Niepodległości.

W czasie 5. godziny lekcyjnej wykonawcy programu słowno - muzycznego pod kierunkiem pań: Beaty Małeckiej oraz Magdaleny Witkowskiej przypomnieli nam historię wydarzeń prowadzących do odrodzenia się naszej Ojczyzny oraz pouczyli nas, że wolność i demokracja nie są darami danymi nam na zawsze, lecz wielkim dobrem, które należy szanować i odpowiedzialnie pielęgnować.

Przypominamy, że program dzisiejszego uroczystego apelu zaprezentowany był w Dzień Niepodległości w miejscowym MGOK dla mieszkańców naszego miasta i gminy.

8 listopada 2013

Dyskoteka

Dziś w godzinach 17:00 - 21:00 odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski oraz jego nowego przewodniczącego i opiekuna. Dziwi może trochę dzień zorganizowania imprezy, ale doszliśmy do wniosku, że piątek to najlepsze rozwiązanie, gdyż następne dwa dni są wolne od zajęć, co oznacza, że uczestnicy zabawy nie mogą skorzystać ze zwolnienia z obowiązku przygotowania się do lekcji.

Na imprezę przybyło wprawdzie niewielu, bo około sześćdziesięciu gimnazjalistów, ale w zamian za to chcących i potrafiących się bawić. Na korytarzu, w holu, w toaletach pozostawiono należyty porządek, co pozwala mieć nadzieję, że nie była to ostatnia potańcówka przed adwentem.

Zebrane za wstęp środki przeznaczono na potrzeby SU.

P.S. Dziękujemy panu dyrektorowi LO za udostępnienie nam toalet. Oszacowaliśmy, że do sanitariatów licealnych (odległość to tylko grubość ściany) mamy 230 razy bliżej niż do naszych ;)

3 listopada 2013

Chemia dla zainteresowanych

Niedługo po wycieczce do cukrowni, bo już 3. listopada, uczniów klas trzecich czekała kolejna niespodzianka. Młodzi chemicy mieli bowiem okazję na dodatkową lekcję chemii, którą poprowadzili zaproszeni przez p. Bożenę Misiurską goście. Panowie udzielili nam lekcji pokazowej w ramach projektu prowadzonego przez chemików pod patronatem Polskiego Koncernu Naftowego Orlen o nazwie „Projekt School Orlen”. Tematem naszej jakże ciekawej lekcji były surowce energetyczne: ropa naftowa i gaz ziemny. Nasi goście zaprezentowali nam prezentację multimedialną, której bohaterem był nasz rówieśnik o imieniu Petro. W młodzieżowym stylu opowiedział on nam o pochodzeniu, znaczeniu i wykorzystywaniu surowców w życiu codziennym. Mieliśmy także okazję zobaczyć proces destylacji ropy naftowej oraz z bliska zobaczyć tę mieszaninę węglowodorów.

Myślę, że zajęcia te były bardzo interesujące i korzystnie wpłynęły na rozwój naszej wiedzy, toteż, w imieniu wszystkich uczestników lekcji, pragnę podziękować p. Bożenie Misiurskiej - inicjatorce tegoż spotkania. Czekamy na kolejne atrakcje! :)

A. Nawrocka

30 października 2013

Słodka lekcja chemii

Tak mogą określić atrakcje dzisiejszego dnia uczniowie klas trzecich, którzy dzięki staraniom pani Bożeny Misiurskiej oraz uprzejmości pani Heleny Stryjewskiej, pana Cezarego Wasilewskiego oraz pana Wiesława Kapczyńskiego - wspaniałych pracowników Pfeifer & Langen Glinojeck S.A., mogli dziś zwiedzić największą w Polsce cukrownię.

Chyba wszystkich uczestników tej żywej lekcji chemii niejednokrotnie zaskakiwały liczby podawane przez znakomitych przewodników (np. 400 000 ton - to roczna wysokość produkcji cukru, 650 ton - godzinny przerób surowca) oraz ciekawe informacje dotyczące różnych etapów bardzo skomplikowanego, wbrew pozorom, procesu technologicznego cukru. Niewielu spośród nas wiedziało, że w produkcji cukru używa się ług sodowy, kwas siarkowy, spirytus, czy wapno palone.

Bardzo podobało nam się, że organizatorzy uwzględnili w czasie oprowadzania nas po hali produkcyjnej oraz laboratorium nasz ciąg do organoleptycznego poznania. Stąd nie ograniczano nam smakowania cukru zarówno w fazie "chipsów", gdy niewiele jeszcze różnił się od surowca z którego powstawał, gdy był jeszcze w postaci szarego płynu, żółtego syropu, gęstej zawiesiny czy czekoladopodobnej mazi, gdy przyjmował formę klarownego bezbarwnego płynu, czy wreszcie jako produktu finalnego w postaci wyselekcjonowanych kryształków.

Serdecznie dziękujemy pani od chemii za zorganizowanie nam tej ciekawej lekcji oraz pracownikom cukrowni za poświęcony nam czas.

Ze względu na brak możliwości fotografowania zamieszczamy tylko galerię z sali BHP oraz gimbusa ;)

Targi Ekonomii Społecznej

23 października 2013 r. w Ciechanowie odbyły się Targi Ekonomii Społecznej, zorganizowane przez Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej w subregionie ciechanowskim działający przy Stowarzyszeniu „Radomskie Centrum Przedsiębiorczości” w partnerstwie z Gminą Glinojeck. Miejscem Targów była Hala Sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W oficjalnym rozpoczęciu Targów wzięli udział m.in. Elżbieta Szymanik – z-ca dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie, kierownictwo MJWPU w Ciechanowie i przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Na poszczególnych stoiskach prezentowane były efekty działalności podmiotów ekonomii społecznej. Swoje wyroby przedstawia kilkanaście instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi, pożytku publicznego oraz drobnych przedsiębiorców, wytwarzających produkty użyteczne i ozdobne.

W programie Targów Ekonomii Społecznej znalazły się też występy artystyczne. Szkołę w Ościsłowie reprezentowały trzy solistki. Swoje talenty muzyczne zaprezentowały przedstawicielki Domu Kultury w Zielonej, Klub Seniora z Kuczborku, dzieci z Ogniska Muzycznego MGOK w Glinojecku oraz dziewczęta z naszego gimnazjum: Aleksandra Ozimkowska i Daria Mrozińska.

Podczas targów panowała bardzo miła atmosfera, organizatorzy zapewnili posiłek w postaci obiadu i deseru oraz wręczyli upominki. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. PS: Oto kilka fotek z występów.

Daria & "Spółka" ;)

14 października 2013

Ślubowanie klas pierwszych

Dzień Edukacji Narodowej

"Dwie pieczenie przy jednym ogniu" - tak można by najkrócej podsumować piątkowy uroczysty apel. W pierwszej części, przygotowanej pod kierunkiem pana S. Konstantynowicza, przyjęliśmy oficjalnie w poczet gimnazjalnej społeczności wszystkich nowych uczniów, którzy przed tygodniem przeszli pomyślnie swój otrzęsinowy test. Mimo, że ślubowanie pierwszaki złożyli stanowczo za cicho, a w dodatku prawdopodobnie któryś z nich "nie powiedział dzień dobry swojej pani od angielskiego, zaś inny uniknął zmiany obuwia", postanowiliśmy awansem włączyć ich do swojego grona.

Druga część piątkowej uroczystości, przygotowana przez samorząd uczniowski pod kierunkiem pana M. Robakiewicza, poświęcona była podziękowaniu oraz okazaniu naszej wdzięczności nauczycielom za ich ciężką pracę. Z okazji DEN pod adresem naszych nauczycieli skierowano wiele ciepłych słów, ale nie zabrakło też humoru oraz popisu talentem aktorskim kilku naszych kolegów. Na zakończenie podziękowania oraz życzenia do nauczycieli i pracowników obsługi skierował pan dyrektor.

10 października 2013

Słodki kącik

Królowały słodkości, ale nie tylko. Jeśli ktoś zapomniał o śniadaniu, to za niewielkie grosze (dominowały ceny 1,20 zł) można było sobie zjeść także coś konkretnego z odpowiednią dawką witamin. Uczniowie klasy 3A "urzędowali" już od 1. przerwy z wypiekami oraz wytworami domowych spiżarni swoich mam. Ich klientami byliśmy my, młodzież i pracownicy LO, a także dzieci ze SP.

A teraz komunikat specjalny! Kto zjadł co najmniej jedno ciastko, proszony jest na godzinę 16:30 na popołudniowe truchtanie. Miejsce - jak do tej pory: skrzyżowanie Kwiatowej z Leśną ;)

3 października 2013

Otrzęsiny

Tradycyjnie, po miesiącu nauki uczniowie klas pierwszych musieli przejść swój chrzest bojowy, przygotowany przez starszych kolegów, aby stać się pełnoprawnymi członkami naszej gimnazjalnej społeczności. Dziś właśnie po zajęciach spotkaliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej, aby podziwiać pierwszaków podczas pokonywania przygotowanego przez klasę IID wraz z wychowawczynią, panią G. Wędrowską, "toru przeszkód". Jak zwykle najwięcej emocji oraz śmiechu wzbudziła konkurencja z zasłoniętymi oczami. Dziś był to "bieg z przeszkodami po omacku". Cały dowcip konkurencji polegał na tym, że zawodnicy nie wiedzieli o usunięciu przeszkód i bardzo starali się... je pokonać ;)

Po trwających ponad pół godziny zmaganiach jury ogłosiło werdykt punktowy zgodny z danymi w poniższej tabeli:

  Prezentacja klas Biegajmy razem (spętani) Test wiedzy o szkole Bieg na skróty (wokół pachołków) Bieg z przeszkodami po omacku RAZEM
IA 5 1 3 0 1 10
IB 9 2 1 3 3 18
IC 10 3 1 2 2 18

Wysoka Komisja stwierdziła, że "każda klasa pierwsza pokazała, że jest zintegrowanym zespołem klasowym, który potrafi się dobrze bawić. A zatem wszystkie pierwszaki spełniły najważniejszy warunek, który pozwolił przyjąć ich do naszej społeczności szkolnej". Po ogłoszeniu werdyktu rozległy się brawa...., a dalej była już tylko.... zabawa.

27 września 2013

10 lat Formatu A4

Dziś właśnie ukazał się 100. egzemplarz naszej szkolnej gazetki Format A4. Wydaje się, że jak na szkolny miesięcznik wydawany nieprzerwanie od 10 lat, to szmat czasu, a jednocześnie wyjątkowa okazja do wspomnień z okresu, w którym "przewinęły się" ponad 3 roczniki gimnazjalistów. I było rzeczywiście wyjątkowo.

O 17:00 szkołę odwiedziło liczne grono gości, głównie redaktorów gazetki z minionych lat, grupa nauczycieli oraz uczniów gimnazjum - głównie z II B - no i oczywiście aktualni redaktorzy ze swoją opiekunką - panią Joanną Turalską.

Podczas uroczystości upamiętnienia 10. rocznicy powstania gazetki pierwsi redaktorzy (Patrycja, Ludwika oraz redaktor techniczny - p. dyrektor) wspominali narodziny naszej gazetki, przypomnieli kilka ciekawych wydarzeń z okresu raczkowania pisma, zaś aktualni redaktorzy popisali się niezwykłymi zdolnościami aktorskimi oraz muzycznymi w przygotowanej krótkiej części artystycznej.

Podczas wieczoru nie zabrakło też mini konkursu z udziałem grup integracyjnych składających się z uczniów oraz nauczycieli. Natomiast punktem kulminacyjnym wieczoru był "przyjazd" na hol przed kącik patrona olbrzymiego płonącego tortu, na którym obok stosownego czekoladowego tekstu zawierającego logo gazetki osadzono płonące świeczki w kształcie dziesiątki. Płomień świeczek zdmuchnęła oczywiście pani J. Turalska, zaś do pokrojenia tortu wytypowano pana dyrektora.

Mimo liczebnej widowni oraz grupy biorącej udział w programie, wszyscy obecni otrzymali stosowną porcję, a amatorzy większej dawki słodyczy mieli okazję uzupełnić swoje pragnienie pysznym ciastem przygotowanym przez rodziców. Kto miał życzenie, mógł za uraczenie swojego podniebienia wrzucić do wspólnej skarbonki symboliczne grosze, które redakcja gazetki przeznaczyła na pomoc swojej koleżance poszkodowanej podczas pożaru.

Gratulujemy redakcji i jej opiekunce formy uczczenia tego ważnego dla naszej szkoły wydarzenia, dziękujemy przybyłym gościom i życzymy dotrwania do następnej okrągłej rocznicy, czyli... 20-lecia.

 

20 września 2013

Program profilaktyczny

Dziś w czasie 1. i 2. lekcji w sali MGOK mieliśmy okazję obejrzeć program słowno-muzyczny nt. zapobiegania agresji i profilaktyki uzależnień: „Szanuj życie". Pan Sławomir Pyrko, bluesman z Białegostoku, autor i wykonawca ballad, działacz społeczny, spotkał się z nami oraz młodzieżą LO, aby pogłębić naszą wiedzę na temat zgubnych skutków działania substancji odurzających i psychotropowych oraz propagować zdrowy styl życia.

19 września 2013

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wczoraj do długiej przerwy już wszystko zostało rozstrzygnięte. Przewodniczącym SU został Kacper Ząbczyk (kl. 3B), który niezbędne 50% głosów uzyskał już w 1. turze. Opiekunem natomiast będzie pan Marek Robakiewicz, który zwyciężył w 2. turze z dotychczasową opiekunką - panią Martą Kapczyńską.

Dziękując "starym" władzom naszej uczniowskiej organizacji za wielki wkład w organizowanie naszego gimnazjalnego życia szkolnego, składamy serdeczne życzenia owocnej pracy oraz satysfakcji z niej nowym władzom - tym razem duetowi męskiemu.

A oto protokoły z wyborów oraz fotki z naszego dnia samorządności szkolnej.

2 września 2013

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczysty apel z tej okazji rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Na początku pan dyrektor nawiązał do 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej, a delegacje uczniów złożyły kwiaty pod pomnikiem lotnika Edwarda Piątkowskiego oraz przy grobie żołnierzy na cmentarzu parafialnym.

Przedstawiając czekające nas zmiany u progu nowego roku szkolnego pan dyrektor rozpoczął od podziękowania za wspólną 7-letnią pracę panu wicedyrektorowi Markowi Robakiewiczowi, który z dniem 31 sierpnia zakończył piastowanie swego stanowiska ze względu na kurczącą się liczbę oddziałów naszej szkoły.

W bieżącym roku szkolnym czeka nas jeszcze wprowadzenie identyfikatorów w zamian za mundurki oraz segregowanie odpadów na terenie budynku szkolnego oraz przed szkołą. Na chętnych, najbardziej aktywnych uczniów czekają koła zainteresowań, z których nowo powstałe kółko teatralne zorganizowane zostanie wspólnie z młodzieżą liceum.

Na zakończenie swego wystąpienia pan dyrektor złożył wszystkim życzenia sukcesów w nowym roku szkolnym oraz wskazał klasy, w których spotkaliśmy się z wychowawcami.

19 sierpnia 2013

11. rocznica śmierci Patrona

W kolejną rocznicę śmierci Marka Kotańskiego do stolicy udało się 28 uczniów i absolwentów naszej szkoły oraz panowie dyrektorzy. Wprawdzie msza za Patrona odbyła się o godzinie 9:00, lecz nasza obecność w Kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie miała miejsce o godzinie 18:00. O tej porze bowiem odbyło się nabożeństwo, podczas którego zgromadzeni w świątyni modlili się w różnych intencjach, także w intencji naszego Patrona, za wstawiennictwem błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Podczas mszy, na początku której nasza grupa została uroczyście powitana, obok ołtarza poczet sztandarowy pełnił honorową wartę.

Przed mszą odwiedziliśmy grób Marka Kotańskiego oraz odbyliśmy spacer po pięknym powązkowskim cmentarzu. Mieliśmy okazję zobaczyć pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej oraz wiele grobów znanych osób, które wówczas zginęły.

Największą jednak atrakcją dla większości z nas był prawie pięciogodzinny spacer po Arkadii, na który poświęciliśmy czas pomiędzy wizytą na cmentarzu a mszą. Mimo późnej pory powrotu nie obeszło się bez ostatniego akcentu, jakim była wizyta w McDonaldzie na przedmieściach Warszawy.

12 sierpnia 2013

Wyjazd do Warszawy

Dnia 19 sierpnia o godz. 10:00 wyjazd (nieodpłatny) do Warszawy. W programie: uczestnictwo w mszy za Patrona, odwiedziny grobu Marka Kotańskiego oraz centrum handlowe "ARKADIA". Zapraszamy uczniów (także pierwszaków), absolwentów, poczet sztandarowy oraz młodzież, która kończyła nasze gimnazjum. Dysponujemy 40 miejscami. Zapisy: sekretariat (tel. 23 674 08 75) oraz e-mail: lech@boniewski.pl. Powrót planowany na godz. 21:00.

 

Podręczniki do gimnazjum - już w sekretariacie.

Zapraszamy w godzinach: 8:00 - 15:30.

 

27 czerwca 2013

"Piknik na plaży"

Wycieczkę można uznać za udaną. Był  to dzień pełen niezapomnianych przygód. Cała klasą (IIc) wraz z wychowawczynią p. Ewą Jędrzejewską oraz p. Anetą Adamską - Borek  pojechaliśmy rowerami  do miejscowości  Aleksandrowo na tamtejszą  plażę. Nie zdążyliśmy wyruszyć, a już jeden z naszych kolegów stojąc pod drzewem, został naznaczony przez złośliwego ptaka.:) Gdy dojechaliśmy na miejsce, natychmiast zabraliśmy się za przygotowywanie ogniska. Było dużo śmiechu. Jedliśmy kiełbaski, graliśmy w piłkę, nie zabrakło także słodkości. Niespodziewanie zawitała do nas  klasa IIIa, która rano wyruszyła na spływ kajakowy pod opieką p. Bożeny Pyszniewskiej, p. Marty Kapczyńskiej, p. Marka Mikołajewskiego oraz p. Kamila Boniewskiego. Byli cali przemoczeni, więc od razu usiedli przy ognisku, by się trochę ogrzać i osuszyć. Pech chciał, że jednej z dziewczyn z kl. IIc rozkleił się but, w nieszczęściu poratowała ją p. Marta Kapczyńska, która miała przy sobie zapasowe obuwie. Po niespełna godzinie zarówno my, jak i oni ruszyliśmy w drogę powrotną w czasie której także nie zabrało atrakcji. Jednemu z kolegów urwał się pedał od roweru, więc pędził do domu jak, "Flinston". Co chwila komuś spadał łańcuch. Była także lekka stłuczka dwóch rowerów. Na szczęście dotarliśmy do Glinojecka cali, zdrowi, a przede wszystkim roześmiani od ucha do ucha.:)

Natalia Plińska :P

25 czerwca 2013

Happening

W ubiegłym tygodniu Komenda Główna Policji zwróciła się z prośbą do naszej szkoły o wzięcie udziału w ogólnopolskim zrywie wzmocnienia twórczej profilaktyki.

Z tej okazji w sobotnie popołudnie w całym kraju odbywały się happeningi pod hasłem „Przestańmy biec”. Wolontariusze naszego gimnazjum również włączyli się w tę akcję. W Glinojecku tego dnia odbywały się obchody XX – lecia nadania praw miejskich. Z tego względu liczyliśmy na dużą frekwencję. Punktualnie o godzinie 15.30 uczniowie spotkali się na stadionie i przez 25 min. maszerowali po bieżni, trzymając ponad głowami tabliczki z hasłami profilaktycznymi. Na koniec jedna z uczennic odczytała odezwę społeczności PaT.

Serdecznie dziękujemy grupie uczniów, która mimo zbliżających się wakacji, zechciała wziąć udział w happeningu.

Marta Kapczyńska

24 czerwca 2013

Wyniki egzaminu 2013

Aby poznać swoje wyniki, pobierz od pani sekretarki dane dostępowe: login - PESEL oraz hasło - odpowiedni ciąg znaków i wejdź na stronę: https://hermes.oke.waw.pl/egzaminy.

23 czerwca 2013

Raport z ewaluacji zewnętrznej

Uwaga Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie, Partnerzy szkoły! Niżej przedstawiamy raport z ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w szkole w dniach: 7 - 20 maja 2013 r. Zapraszamy do zapoznania się z oceną stopnia realizacji wymagań uzyskaną przez nasze gimnazjum w obszarach: "Efekty" oraz "Zarządzanie szkołą".

23 czerwca 2013

Projekty edukacyjne w toku

Od kilku dni zespoły projektowe prezentują dla różnych grup naszego gimnazjum, w przeróżnych formach, swój dorobek w postaci prezentacji projektów edukacyjnych realizowanych w bieżącym roku szkolnym.

Niżej zamieszczamy materiały w formie plików PDF oraz galerii zdjęć z niektórych spośród nich. Chętnie zamieścimy następne, o ile tylko do nas dotrą. Niestety, zamieszczenie prezentacji w programie PowerPoint lub filmów, ze względu na wielkości plików, w ich oryginalnej postaci nie jest możliwe.

10 czerwca 2013

Spacer po Londynie

W dniu 10.06.2013r. odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego: Spacer po Londynie. Uczennice klas 2C i 2D (Andżelika Rykowska, Ewa Wardowska i Paulina Wanijas) przybliżyły młodszym koleżankom i kolegom z klasy 1B najważniejsze miejsca tej wielokulturowej stolicy europejskiej. W prezentacji multimedialnej nie mogło zabraknąć informacji o głównych atrakcjach Londynu, takich jak: Big Ben, Pałac Buckingham,  The Tower of London, London Eye, Trafalgar Square, londyńskim Chinatown, czy licznych muzeach. Prowadzące zaprosiły również wszystkich na chwilę wirtualnego odpoczynku w Hyde Parku. Uczniowie klasy 1B wykazali się natomiast sporą znajomością topografii tego dużego miasta, oraz słuchania ze zrozumieniem J, bez trudu odnajdując na mapie Londynu miejsca ważne ze względów historycznych, kulturowych. Okazało się także, że znane są im najważniejsze postaci stolicy Zjednoczonego Królestwa, wraz z największym (fikcyjnym) detektywem wszech czasów – Sherlockiem Holmesem, który zdominował krzyżówki przygotowane przez uczennice klasy drugiej.

Małgorzata Mikołajewska

8 czerwca 2013

Kącik zdrowej żywności

Wczoraj, a więc dzień po tym, jak klasa 2C urządziła nam "słodki kącik", w dużym holu pojawił sie kącik ze zdrową żywnością. Tym razem do spożywana zdrowej żywności przekonywali nas uczniowie kółka promującego zdrowie pod opieką pani Moniki Woźniak. Za niewielką odpłatnością (cennik w galerii zdjęć) można było nabyć wszystkie najbardziej popularne owoce i warzywa do natychmiastowego spożycia oraz zdrowe napoje. Oprócz obficie zaopatrzonego bufetu zorganizowano "wystawkę kaloryczności", podając zawartość energetyczną określonej masy popularnych produktów spożywczych. Na wystawce wyeksponowano też opracowania, dzięki którym można było zapoznać się m.in. z wpływem sposobu odżywiania na nasze zdrowie, poznać choroby grożące nam w przypadku nieprzestrzegania zasad zdrowego odżywiania.

Akcja koła promującego zdrowie była uwieńczeniem realizacji programu "Trzymaj formę", który w naszej szkole realizujemy już od kilku lat.

29 maja 2013

Dzień Ziemi

Dziś w czasie od 3. do 6. lekcji odbył się finał Dni Ziemi, które właściwie w naszej szkole rozpoczęły się już kilka tygodni wcześniej zbiórką makulatury. W ostatnich dniach rozegrane zostały także konkursy: na plakat, zbiórka baterii oraz konkurs wiedzy ekologicznej. Pozostałe konkurencje, zawarte w poniższej tabeli, rozegrane zostały dziś na hali sportowej.

W programie przygotowanym przez panie: Bożenę Misiurską i Monikę Woźniak przy współpracy muzycznej pani Magdaleny Witkowskiej oraz Oli Nawrockiej z wokalistkami i technicznej panów: Pawła Lewandowskiego i Sławomira Konstantynowicza, mogliśmy wiele dowiedzieć się z obszaru ekologii, poznać kilka nowych, lecz popularnych w tej dziedzinie pojęć, posłuchać proekologicznych piosenek oraz dopingować rywalizującym drużynom poszczególnych klas.

Program prowadzili sprawdzeni już konferansjerzy: Patrycja Goszczyńska i Radek Kwieciński.

Wszystkim zespołom klasowym dziękujemy za rywalizację zgodną z zasadami fair play, gratulujemy drużynom najlepszym, a szczególnie zwycięzcom - drużynie klasy IIA, która uzyskała puchar EkoKlasy na najbliższy rok.

Nie dziękujemy i nie gratulujemy natomiast uczniom klasy IIID, której nie mieliśmy okazji ujrzeć na dzisiejszej uroczystości.

Po zapoznaniu się z wynikami rywalizacji poszczególnych klas zapraszamy do obejrzenia fotek w wykonaniu pana dyrektora Marka Robakiewicza.

Klasa Torba ekologiczna Konkurs na plakat Zbiórka baterii Rzut śmieciem Elektroodpady Zbiórka makulatury Ekoslalom Konkurs wiedzy ekologicznej Suma punktów Miejsce
IA 11 8 6 0 9 6 3 7 50 V
IB 0 5 3 6 9 6 1 5 35 X
IC 5 0 12 2 9 0 2 5 35 X
ID 7 11 5 4 9 6 4 3 49 VII
IIA 10 12 10 4 9 9 4 11 69 I
IIB 7 7 4 6 10 10 1 5 50 V
IIC 5 6 9 2 8 12 3 9 54 III
IID 0 10 9 6 9