Temat: Klasa sportowa.

13 kwietnia 2016 r.

Piłkarze Mistrzami Powiatu!

Piłkarze z klas sportowych naszego Gimnazjum kolejny już raz udowodnili, że praca włożona w przygotowania do startów nie poszła na marne i w rywalizacji z drużynami powiatu ciechanowskiego nie mamy sobie równych. Nasza drużyna rozegrała 4 spotkania i wszystkie z nich rozstrzygnęła na swoją korzyść, czym zasłużyła na słowa uznania i wielkie brawa !!!

Wyniki uzyskane przez drużynę Gimnazjum Nr 1 Glinojeck

Gimnazjum Nr 1 Glinojeck – Gimnazjum Nr 2 Ciechanów 2:1

Gimnazjum Nr 1 Glinojeck – Gimnazjum Nr 3 Ciechanów 1:0

Gimnazjum Nr 1 Glinojeck – Gimnazjum Nr 1 Ciechanów 3:2

Gimnazjum Nr 1 Glinojeck – Gimnazjum Sońsk 4:3

Dzięki zwycięstwu w turnieju powiatowym uzyskaliśmy awans do półfinału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który rozegrany zostanie tuż po egzaminach gimnazjalnych - w czwartek 21 kwietnia w Winnicy koło Pułtuska.

Skład drużyny: Dawid Marut, Mateusz Zieliński, Mikołaj Grabowicz, Jakub Mikołajewski, Radosław Prusakiewicz, Szymon Bramowicz, Mateusz Sitek, Łukasz Knaga, Daniel Nagórka, Dominik Kowalski, Kacper Winiecki.

Końcowa tabela turnieju

Miejsce

Drużyna

Punkty

Bramki

1

Gimnazjum Nr 1 Glinojeck

12

10-6

2

Gimnazjum Nr 3 Ciechanów

9

7-3

3

Gimnazjum Nr 1 Ciechanów

6

7-6

4

Gimnazjum Nr 2 Ciechanów

3

4-8

5

Gimnazjum Sońsk

0

8-13

Marek Mikołajewski

 

1 grudnia 2015

III miejsce Juniorów w Lidze Okręgowej C-OOZPN

Drużyna Juniorów Młodszych UKS „As” Glinojeck złożona z uczniów klas sportowych (IIIA i IIA) naszego Gimnazjum w zakończonej rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 uplasowała się na III miejscu odnosząc następujące wyniki:

·        „Boruta” Kuczbork – UKS „As” Glinojeck 2:2 (0:0) Winiecki, Kłodarski

·        „Korona” Szydłowo – UKS „As” Glinojeck 3:1 (1:1) Winiecki

·        GKS Strzegowo - UKS „As” Glinojeck 3:3 (2:2) Knaga-2, Zieliński

·        UKS „As” Glinojeck – „Tęcza” Ojrzeń 3:2 (1:1) Zieliński-2, Winiecki

·        UKS „As” Glinojeck – GKS Strzegowo 4:1 (2:0) Zieliński-3, Klimkiewicz

·        UKS „As” Glinojeck – „Boruta” Kuczbork 1:0 (1:0) Winiecki

·        UKS „As” Glinojeck – „Korona” Szydłowo 3:2 (1:1) Winiecki-2, Łaptuch

·        „Tęcza” Ojrzeń - UKS „As” Glinojeck 2:1 (0:0) Winiecki

Tabela rozgrywek Juniorów po rundzie jesiennej

Miejsce

Drużyna

Punkty

Bramki

1

„Tęcza” Ojrzeń

16

24-17

2

„Korona” Szydłowo

15

21-16

3

UKS „As” Glinojeck

14

18-15

4

GKS Strzegowo

6

13-20

5

„Boruta” Kuczbork

5

11-19

 Kadra drużyny Juniorów Młodszych UKS „As” Glinojeck w sezonie 2015/2016:

Bramkarze: Dawid Marut, Damian Michalski, Przemysław Naguszewski.

Obrońcy: Mateusz Zieliński, Jakub Mikołajewski, Mikołaj Grabowicz, Szymon Bramowicz, Krystian Pniewski, Dominik Kowalski.

Pomocnicy: Radosław Prusakiewicz, Daniel Nagórka, Łukasz Knaga, Krzysztof Drogosz, Jakub Wernicki, Mateusz Sitek, Oskar Łaptuch, Adrian Kłodarski, Igor Klimkiewicz, Sebastian Jackowski.

Napastnicy: Kacper Winiecki, Sebastian Jopek, Kamil Wojciechowski, Krystian Kuciński, Bartłomiej Kawczyński.

Trener:  Marek Mikołajewski.

Marek Mikołajewski

12 października 2015

II miejsce Trampkarzy w Lidze Okręgowej C-OOZPN

Drużyna Trampkarzy „Kryształu” Glinojeck złożona z uczniów klas sportowych (I A Gimnazjum i VI A Szkoły Podstawowej) w zakończonej rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 uplasowała się na II miejscu odnosząc następujące wyniki:

·        „Kryształ” – „Boruta” Kuczbork 0:1 (0:1)

·        „Konopianka” Konopki – „Kryształ” 1:4 (0:2) Grzymkowski-2, Mikołajewski-2

·        „Kryształ” – FC 2013 Różan 6:0 (2:0) Jopek-2, Chłondzik A.-1, Grzymkowski-1, Mieszkowski-1, Mikołajewski-1

·        „Boruta” Kuczbork – „Kryształ” 4:0 (0:0)

·        „Kryształ” – „Konopianka” Konopki 6:1 (3:0) Mikołajewski-1, Walczak H.-1, Szczypiński-1, Wodzyński-1, Grzymkowski-1, Bruździński-1

·        FC 2013 Różan – „Kryształ” 3:4 (1:1) Mikołajewski-1, Chłondzik A.-1, Bruździński-1, Mieszkowski-1

Tabela rozgrywek Trampkarzy po rundzie jesiennej

Miejsce

Drużyna

Punkty

Bramki

1

„Boruta” Kuczbork

18

40-1

2

„Kryształ” Glinojeck

12

20-10

3

„Konopianka” Konopki

6

17-31

4

FC 2013 Różan

0

10-45

 Kadra drużyny Trampkarzy MKS „Kryształ” Glinojeck w sezonie 2015/2016:

Bramkarze: Daniel Chłondzik, Mikołaj Walczak, Karol Pionka.

Obrońcy: Filip Fąderski, Mikołaj Głoszewski, Adrian Jopek, Dawid Piotrowski, Wiktor Wodzyński, Bartosz Woźniak, Gabriel Mrozowski, Kacper Stadnik.

Pomocnicy: Grzegorz Chołuj, Wiktor Dąbrowski, Adrian Grzymkowski, Patryk Kozłowski, Dominik Mieszkowski, Dominik Szczypiński, Hubert Walczak, Bartosz Chmielewski.

Napastnicy: Adam Chłondzik, Bartosz Bruździński, Natan Frączak, Adam Mikołajewski.

Trenerzy:  Kamil Boniewski, Marek Mikołajewski.

Marek Mokołajewski

6 września 2015 r.

 „Kryształ” Glinojeck – „Boruta” Kuczbork 0:1 (0:1)

 Od minimalnej porażki 0:1 z drużyną z Kuczborka rozpoczęła rozgrywki nowego sezonu drużyna trampkarzy „Kryształu”. W składzie drużyny są uczniowie klasy sportowej I A z  naszego Gimnazjum oraz klasy VI A ze Szkoły Podstawowej. Młodzi zawodnicy zaprezentowali się w inauguracyjnym meczu całkiem dobrze, a o przegranej zdecydowała bramka zdobyta przez przeciwników z rzutu wolnego w ostatniej minucie pierwszej części gry. Przy odrobinie lepszej skuteczności napastników „Kryształu” w końcówce spotkania losy meczu mógły ulec zmianie, gdyż dwukrotnie mieliśmy dogodne okazje do zdobycia bramki.

 Kolejny mecz drużyna „Kryształu” rozegra na wyjeździe w Konopkach w niedzielę 13 września.

 Skład drużyny w meczu z „Borutą” Kuczbork: Mikołaj Walczak (36’ Daniel Chłondzik) – Dawid Piotrowski, Wiktor Wodzyński, Adrian Jopek (60’ Wiktor Dąbrowski), Filip Fąderski – Dominik Szczypiński, Adrian Grzymkowski, Adam Mikołajewski (52’ Gabriel Mrozowski), Natan Frączak (36’ Hubert Walczak) – Adam Chłondzik (46’ Bartosz Bruździński, 60’ Patryk Kozłowski), Dominik Mieszkowski (60’ Kacper Stadnik).

Marek Mikołajewski

8 czerwca 2015 r.

„Wieczfnianka” Wieczfnia – UKS „As” Glinojeck 1:2 (0:1)

Piłkarze z klas sportowych naszego Gimnazjum przypieczętowali awans do I Ligi Juniorów Młodszych zwyciężając w meczu ostatniej kolejki rozgrywek z drużyną z Wieczfni Kościelnej 2:1. Drużyny zajmujące dwie czołowe lokaty w tabeli rozegrały ciekawy mecz, którego losy ważyły się do ostatnich minut. Najlepszym zawodnikiem meczu został Kacper Winiecki, który zdobył dwie piękne bramki precyzyjnie uderzając piłkę z rzutów wolnych.

Zawodnicy UKS „As” Glinojeck w zakończonym sezonie zaprezentowali się bardzo dobrze. Młodzi piłkarze rozegrali 8 spotkań i wszystkie z nich rozstrzygnęli na swoją korzyść, czym zasłużyli na słowa uznania i wielkie brawa !!!

Skład drużyny w meczu z „Wieczfnianką”: Dawid Marut – Mateusz Zieliński, Mikołaj Grabowicz, Jakub Mikołajewski (64’ Radosław Prusakiewicz), Szymon Bramowicz – Mateusz Sitek, Jakub Wernicki (42’ Adrian Kłodarski), Łukasz Knaga, Daniel Nagórka (68’ Dominik Kowalski), Igor Klimkiewicz - Kacper Winiecki.

Strzelec bramek dla UKS „As”: Kacper Winiecki-2 (35’,64’).

Końcowa tabela rozgrywek Ligi Okręgowej Trampkarzy

Miejsce

Drużyna

Punkty

Bramki

1

UKS „As” Glinojeck

24

25-7

2

„Wieczfnianka” Wieczfnia

16

34-9

3

„Tęcza” Ojrzeń

10

38-25

4

„Boruta” Kuczbork

9

19-33

5

„Football School” Płońsk

0

7-49

Marek Mikołajewski

 

2 czerwca 2015 r.

UKS „As” Glinojeck – „Boruta” Kuczbork 3:0 (1:0)

Drużyna UKS „As” Glinojeck rozegrała ostatni w tym sezonie mecz przed własną publicznością. Nasi zawodnicy godnie pożegnali się z kibicami odnosząc pewne zwycięstwo 3:0. Przez całe spotkanie zespół z Glinojecka posiadał przewagę i dość często nasi zawodnicy zagrażali bramce przeciwnika. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Mateusz Sitek, który strzałem sprzed pola karnego zaskoczył bramkarza drużyny z Kuczborka. Po przerwie obraz gry nie ulegał zmianie i kolejne trafienia były kwestią czasu. Drugą bramkę zdobył Adrian Kłodarski występujący w tym meczu jako napastnik. Po dośrodkowaniu w pole karne wykorzystał on małe zamieszanie i pomimo interwencji bramkarza umieścił piłkę w bramce. Wynik ustalił w ostatniej minucie Kacper Winiecki po indywidualnej akcji i doskonałym dryblingu.

Po meczu nasi zawodnicy wykonali taniec radości ponieważ już na kolejkę przed końcem rozgrywek zapewnili sobie pierwsze miejsce i uzyskali awans do I Ligi Ciechanowsko – Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Ostatni mecz w sezonie drużyna UKS „As” rozegra na wyjeździe w Wieczfni w poniedziałek 8 czerwca o godz.15.00. (wyjazd o godz.13.00)

Skład drużyny w meczu z „Borutą” Kuczbork: Dawid Marut – Mateusz Zieliński, Mikołaj Grabowicz, Jakub Mikołajewski (68’ Krzysztof Drogosz), Szymon Bramowicz – Mateusz Sitek, Jakub Wernicki (62’ Dominik Kowalski), Łukasz Knaga (63’ Radosław Prusakiewicz), Daniel Nagórka (68’ Krystian Kuciński) – Igor Klimkiewicz (52’ Adrian Kłodarski), Kacper Winiecki.

Strzelcy bramek dla UKS „As”: Mateusz Sitek-1 (24’), Adrian Kłodarski-1 (68’), Kacper Winiecki-1 (70’).

Marek Mikołajewski

19 maja 2015 r.

Fundacja „Football School” Płońsk - UKS „As” Glinojeck 1:4 (0:2)

 Mecz VII kolejki Ligi Okręgowej Trampkarzy rozegraliśmy na wyjeździe w Płońsku. Poprzednie spotkanie z drużyną płońskiej Football School rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść 5:0. Tym razem nasze zwycięstwo również nie podlegało dyskusji.

Już w 6’ Kacper Winiecki zdobył bramkę po przejęciu złego podania bramkarza drużyny przeciwnej do jednego z obrońców. Kilkanaście minut później ponownie na listę strzelców wpisał się Kacper uderzając piłkę pod poprzeczkę bramki przeciwnika z dalszej odległości po podaniu piłki od Łukasza Knagi.

W 46’ swoje trzecie trafienie w meczu zaliczył Kacper Winiecki finalizując doskonały rajd z piłką przez pół boiska Szymona Bramowicza. Kilka minut później gospodarze zdobyli honorową bramkę po błędzie naszych obrońców. Wynik spotkania ustalił Mateusz Zieliński pewnie wykonując jedenastkę po faulu w polu karnym na szarżującym Szymonie Bramowiczu.

 Kolejny mecz drużyna UKS „As” rozegra na własnym boisku w niedzielę 24 maja o godz.10.00 z  „Borutą” Kuczbork. Serdecznie zapraszamy kibiców!!!

 Skład drużyny w meczu z Fundacją „Football School” Płońsk: Dawid Marut (55’ Damian Michalski) – Mateusz Zieliński, Mikołaj Grabowicz, Jakub Mikołajewski (44’ Adrian Kłodarski), Szymon Bramowicz (67’ Krzysztof Drogosz) – Mateusz Sitek, Jgor Klimkiewicz (67’ Sebastian Jackowski), Łukasz Knaga, Daniel Nagórka (44’ Jakub Wernicki) – Sebastian Jopek (55’ Radosław Prusakiewicz), Kacper Winiecki.

 Strzelcy bramek dla UKS „As”: Kacper Winiecki-3 (6’,20’,46’), Mateusz Zieliński-1 (64’-k).

Marek Mikołajewski

9 maja 2015 r.

UKS „As” Glinojeck – „Tęcza” Ojrzeń 2:1 (1:0)

 Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zanotowała drużyna UKS „AS” Glinojeck. Tym razem graliśmy z drużyną „Tęczy” Ojrzeń, która zaprezentowała się bardzo dobrze i do końca walczyła o korzystny rezultat.

Mecz ułożył się dla nas doskonale, gdyż już w 5’ po dokładnym podaniu od Igora Klimkiewicza nasz napastnik Kacper Winiecki umieścił piłkę w bramce rywali. W dalszej części meczu gra była wyrównana i obie drużyny stworzyły sobie po kilka sytuacji bramkowych, jednak na wysokości zadania stawali bramkarze i na kolejną bramkę w tym meczu kibice musieli czekać aż do 59’. W tym okresie meczu do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić goście i po jednej z groźnych akcji wpakowali piłkę do naszej bramki.

Zawodnicy UKS „As” niezadowoleni z takiego obrotu sprawy zaatakowali z większą determinacją chcąc rozstrzygnąć losy meczu na swoją korzyść. Udało się to w przedostatniej minucie, kiedy to wykonując rzut wolny z 23 metrów dokładnie w dolny róg bramki uderzył Mateusz Zieliński.

 Kolejny mecz drużyna UKS „As” rozegra w Płońsku we wtorek 19 maja o godz.14.00 z Fundacją „Football School”.

 Skład drużyny w meczu z „Tęczą” Ojrzeń: Dawid Marut – Mateusz Zieliński, Mikołaj Grabowicz, Jakub Mikołajewski, Szymon Bramowicz – Mateusz Sitek, Jakub Wernicki, Łukasz Knaga (67’ Radosław Prusakiewicz), Daniel Nagórka (50’ Adrian Kłodarski) – Igor Klimkiewicz, Kacper Winiecki.

 Strzelcy bramek dla UKS „As”: Kacper Winiecki-1 (5’), Mateusz Zieliński-1 (69’).

Marek Mikołajewski

1 maja 2015 r.

UKS „As” Glinojeck – „Wieczfnianka” Wieczfnia 2:1 (1:0)

 W meczu V kolejki Ligi Okręgowej Trampkarzy zmierzyły się ze sobą dwie drużyny, które do tego meczu na swoim koncie miały komplet zwycięstw i plasowały się na czele tabeli. Drużyna naszych gości wyprzedzała nas tylko lepszym bilansem bramek.

Mecz zgodnie z oczekiwaniami kibiców stał na wysokim poziomie, a jego losy ważyły się do ostatnich minut.

W pierwszej części gry było kilka groźnych sytuacji z obu stron. Najpierw nasi przeciwnicy po jednej z akcji trafili w poprzeczkę, a chwilę potem Kacper Winiecki zdobył dla nas bramkę wykorzystując dobre prostopadłe podanie od jednego z pomocników. Pod koniec pierwszej połowy od utraty bramki uratował nas słupek.

W drugiej części meczu po szybkim kontrataku i nieudanym wślizgu w polu karnym naszego obrońcy sędzia podyktował rzut karny dla drużyny z Wieczfni. Stojący w bramce Dawid Marut obronił jedenastkę, jednak nie udało mu się skutecznie interweniować przy dobitce i w 47’ doszło do wyrównania. Od tego momentu nasi zawodnicy rzucili się do ataku i za wszelką cenę chcieli doprowadzić do zmiany rezultatu. Udało się to na pięć minut przed zakończeniem meczu. Szarżującego w polu karnym Kacpra Winieckiego sfaulował jeden z obrońców gości i tym razem sędzia podyktował rzut karny dla naszego zespołu. Z punktu karnego pewnie strzelił Mateusz Zieliński zapewniając nam zwycięstwo i awans na pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek.

 Kolejny mecz drużyna UKS „As” rozegra na własnym boisku w sobotę 9 maja o godz.11.00 z  „Tęczą” Ojrzeń.

 Skład drużyny w meczu z „Wieczfnianką” Wieczfnia: Dawid Marut – Mateusz Zieliński, Mikołaj Grabowicz, Jakub Mikołajewski, Szymon Bramowicz – Mateusz Sitek, Jgor Klimkiewicz, Łukasz Knaga (68’ Krzysztof Drogosz), Daniel Nagórka (66’ Radosław Prusakiewicz) – Krystian Kuciński (40’ Adrian Kłodarski), Kacper Winiecki.

 Strzelcy bramek dla UKS „As”: Kacper Winiecki-1 (18’), Mateusz Zieliński-1 (65’).

 

Marek Mikołajewski

18 kwietnia 2015 r.

 „Boruta” Kuczbork - UKS „As” Glinojeck 1:3 (1:0)

 Swoje trzecie zwycięstwo w tej rundzie odnieśli piłkarze klas sportowych naszego Gimnazjum. Tym razem o trzy punkty było dużo trudniej. Mecz rozgrywany był przy bardzo złej pogodzie – niskiej temperaturze i porywistym wietrze. Fakt ten nie sprzyjał piłkarzom i o finezyjne zagrania tego dnia było niezmiernie ciężko.

W pierwszej połowie gra była wyrównana, a obie drużyny stworzyły sobie po kilka sytuacji bramkowych. Jednak piłka tylko raz znalazła drogę do bramki, a jej zdobywcą był napastnik gospodarzy, który po błędzie naszej obrony strzelił obok bramkarza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Po przerwie coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić nasi piłkarze. Duże zaangażowanie i chęć odniesienia zwycięstwa przyniosło wymierny skutek w postaci zdobycia trzech bramek. Wyrównujące trafienie w 52’ zdobył silnym strzałem lewą nogą Łukasz Knaga wykorzystując podanie od Kacpra Winieckiego. Pięć minut później Kacper Winiecki wyprowadził nas na prowadzenie lokując piłkę w bramce rywali po indywidualnej akcji. Wynik meczu ustalił Dominik Kowalski, który zaraz po wejściu na boisko precyzyjnie strzelił po dośrodkowaniu Łukasza Knagi.

Zawodnicy UKS „As” Glinojeck po tym spotkaniu zasłużyli na pochwałę, ponieważ swoją ambitną postawą potrafili odwrócić losy meczu, który tego dnia nie układał się dla nich najlepiej.

 Kolejny mecz drużyna UKS „As” rozegra na własnym boisku w piątek 1 maja o godz. 9.30 z  „Wieczfnianką” Wieczfnia. Serdecznie zapraszamy kibiców!!!

 Skład drużyny w meczu z „Borutą” Kuczbork: Dawid Marut – Mateusz Zieliński, Mikołaj Grabowicz, Jakub Mikołajewski (70’ Kamil Wojciechowski), Adrian Kłodarski (36’ Igor Klimkiewicz) – Mateusz Sitek, Jakub Wernicki (69’ Krystian Pniewski), Daniel Nagórka (65’ Dominik Kowalski), Łukasz Knaga (69’ Radosław Prusakiewicz) – Szymon Bramowicz, Kacper Winiecki (70’ Krzysztof Drogosz).

 Strzelcy bramek dla UKS „As”: Łukasz Knaga-1 (52’), Kacper Winiecki-1 (57’), Dominik Kowalski-1 (66’).

 

Marek Mikołajewski

11 kwietnia 2015 r.

UKS „As” Glinojeck – Fundacja „Football School” Płońsk 5:0 (2:0)

 W drugiej kolejce rozgrywek Ligi Okręgowej Trampkarzy drużyna UKS „As” Glinojeck dość łatwo rozprawiła się z drużyną z Płońska.

Od pierwszych minut nasi zawodnicy dominowali na placu gry i systematycznie powiększali swoją przewagę bramkową. W pierwszej części gry do bramki rywala trafili Kacper Winiecki po podaniu na wolne pole od Jakuba Wernickiego oraz Mateusz Zieliński po indywidualnej akcji. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się Sebastian Jopek oraz dwukrotnie Kacper Winiecki.

 Skład drużyny w meczu z Fundacją „Football School” Płońsk: Dawid Marut (65’ Krzysztof Drogosz) – Mateusz Zieliński, Mikołaj Grabowicz, Jakub Mikołajewski (58’ Krystian Kuciński), Szymon Bramowicz – Mateusz Sitek (58’ Radosław Prusakiewicz), Jakub Wernicki (50’ Łukasz Knaga), Daniel Nagórka (36’ Adrian Kłodarski), Igor Klimkiewicz (50’ Dominik Kowalski) – Sebastian Jopek (65’ Bartłomiej Kawczyński), Kacper Winiecki.

 Strzelcy bramek dla UKS „As”: Kacper Winiecki-3 (9’,55’,65’), Mateusz Zieliński-1 (21’), Sebastian Jopek-1 (48’).

Marek Mikołajewski

3 kwietnia 2015 r.

 „Tęcza” Ojrzeń - UKS „As” Glinojeck 2:4 (1:2)

 Udanie zainaugurowała rundę wiosenną bieżącego sezonu drużyna UKS „As” złożona z uczniów klas sportowych naszego Gimnazjum.

Od samego początku nasi zawodnicy przystąpili do meczu mocno zmobilizowani co poskutkowało zdobyciem szybkiego prowadzenia. Już w 4’ Mateusz Zieliński dokładnie podał prostopadłą piłkę do Kacpra Winieckiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i strzałem po ziemi zdobył pierwszą bramkę. Na 2:0 podwyższył Krystian Kuciński, który dobił piłkę do pustej bramki po obronionym przez bramkarza strzale Igora Klimkiewicza.

Po dość łatwych pierwszych minutach i szybko zdobytych bramkach w szeregi naszego zespołu wkradło się rozkojarzenie co wykorzystała drużyna z Ojrzenia doprowadzając do wyrównania. Pod koniec pierwszej połowy po rzucie rożnym straciliśmy pierwszą bramkę, a tuż po wznowieniu gry w drugiej części meczu zawodnik gospodarzy strzałem z rzutu wolnego z około 30 metrów celnie strzelił pod poprzeczkę.

Na szczęście wynik remisowy nie trwał zbyt długo, gdyż Jakub Mikołajewski szybko wrzucił piłkę z autu do wychodzącego na czystą pozycję Kacpra Winieckiego, który precyzyjnym strzałem doprowadził do zmiany rezultatu. Na trzy minuty przed końcem meczu Mateusz Zieliński ustalił wynik ładnie strzelając do bramki przeciwników z rzutu wolnego.

 Kolejny mecz drużyna UKS „As” rozegra na własnym boisku w sobotę 11 kwietnia o godz.11.00 z  Fundacją Football School z Płońska.

 Skład drużyny w meczu z „Wkrą” Bieżuń: Dawid Marut – Mateusz Zieliński, Mikołaj Grabowicz, Jakub Mikołajewski, Szymon Bramowicz – Mateusz Sitek, Jakub Wernicki, Krystian Kuciński (61’ Radosław Prusakiewicz), Igor Klimkiewicz (68’ Krystian Pniewski) – Sebastian Jopek (68’ Dominik Kowalski), Kacper Winiecki.

 Strzelcy bramek dla UKS „As”: Kacper Winiecki-2 (4’,42’), Krystian Kuciński-1 (17’), Mateusz Zieliński-1 (67’).

Marek Mikołajewski

11 maja 2014 r.

Porażka z liderem. UKS „As” Glinojeck – MKS Ciechanów 1:3 (0:2).

W niedzielne popołudnie drużyna UKS „As” gościła na własnym stadionie niepokonaną w tym sezonie drużynę MKS Ciechanów.

Od początku spotkania goście chcieli narzucić nam swój styl, jednak dzięki dobrej organizacji gry z naszej strony mecz miał wyrównany przebieg. Niestety pod koniec pierwszej części meczu przeciwnicy wykorzystali złe ustawienie naszej drużyny w defensywie, niezdecydowanie bramkarza i schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Drugą połowę spotkania rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia i szybko strzelonej bramki po dobrze wykonanym rzucie wolnym przez Mikołaja Grabowicza i precyzyjnym strzale Kacpra Winieckiego. Kolejne minuty również należały do naszej drużyny i gdyby Kacper wykorzystał dwie stuprocentowe okazje to kto wie, czy dobra passa drużyny z Ciechanowa nie zostałaby przerwana.

Wynik na kilka minut przed końcem spotkania ustalił zawodnik gości pewnie wykonując rzut karny.

Ostatnie dwa mecze sezonu drużyna UKS „As” rozegra: 22 maja o godz. 16.30 w Pułtusku oraz 24 maja o godz. 11.00 na własnym stadionie z GKS Strzegowo.

Skład drużyny w meczu z MKS Ciechanów: Dawid Marut – Dominik Kowalski, Adrian Kłodarski, Mikołaj Grabowicz, Igor Klimkiewicz (69’ Krystian Kuciński) – Mateusz Sitek, Radosław Prusakiewicz (50’ Szymon Bramowicz, 61’ Sebastian Bączek) , Łukasz Knaga, Jakub Wernicki, Damian Nagórka (36’ Bartłomiej Kawczyński) – Kacper Winiecki.

Strzelec bramki dla UKS „As”: Kacper Winiecki (39’).

Marek Mikołajewski

1 maja 2014 r. 

„Tęcza” Ojrzeń - UKS „As” Glinojeck 2:5 (1:3)

W meczu XI kolejki Ligi Okręgowej Trampkarzy drużyna UKS „As” Glinojeck zwyciężyła na wyjeździe z drużyną „Tęczy” Ojrzeń 2:5. W tym spotkaniu graliśmy w mocno okrojonym składzie w związku absencją niektórych zawodników spowodowaną kontuzjami oraz wyjazdami na długi weekend. Jednak zawodnicy, którzy zagrali w tym meczu sprostali zadaniu i drugi raz w tym sezonie pokonaliśmy zespół z Ojrzenia. Pierwszą bramkę w 12’ zdobył Igor Klimkiewicz dobijając piłkę do bramki po strzale w poprzeczkę Kacpra Winieckiego z rzutu wolnego. Po kilku kolejnych minutach przeciwnicy wyrównali, jednak ich radość trwała krótko, ponieważ na 2:1 podwyższył Kacper Winiecki wykorzystując idealne podanie od Jakuba Wernickiego. Tuż przed przerwą Sebastian Jopek zdobył kolejnego gola dając nam dwubramkowe prowadzenie. W drugiej części meczu dołożyliśmy kolejne dwa trafienia autorstwa Kacpra Winieckiego, na które przeciwnicy byli w stanie odpowiedzieć tylko jedną bramką.

Kolejny mecz drużyna UKS „As” rozegra na własnym stadionie w niedzielę 11 maja o godz.16.00 z MKS Ciechanów.

Skład drużyny w meczu z „Tęczą” Ojrzeń: Dawid Marut – Adrian Kłodarski, Mikołaj Grabowicz, Radosław Prusakiewicz (57’ Krzysztof Drogosz), Daniel Nagórka – Kacper Winiecki, Jakub Wernicki, Igor Klimkiewicz, Łukasz Knaga – Szymon Bramowicz (50’ Kamil Wojciechowski), Sebastian Jopek.

Strzelcy bramek dla UKS „As”: Kacper Winiecki-3 (23’,54’,68’), Igor Klimkiewicz-1 (12’), Sebastian Jopek-1 (32’).

Marek Mikołajewski

13 i 26 kwietnia 2014 r.

ZWYCIĘSTWO I PORAŻKA.

PAF Płońsk – UKS „As” Glinojeck 3:4 (0:2)

Skład drużyny w meczu z PAF Płońsk: Dawid Marut – Dominik Kowalski, Jakub Mikołajewski, Adrian Kłodarski, Mikołaj Grabowicz – Mateusz Sitek (70’ Krzysztof Drogosz), Mateusz Zieliński, Sebastian Jopek (36’ Łukasz Knaga), Igor Klimkiewicz (67’ Daniel Nagórka) – Jakub Wernicki (64’ Bartosz Kawczyński), Kacper Winiecki (69’ Radosław Prusakiewicz).

Strzelcy bramek dla UKS „As”: Kacper Winiecki (21’), Jakub Wernicki (35’), Mateusz Zieliński (52’), Łukasz Knaga (57’).

UKS „As” Glinojeck – „Wieczfnianka” Wieczfnia Kościelna 1:2 (1:2)

Skład drużyny w meczu z „Wieczfnianką” Wieczfnia: Dawid Marut – Dominik Kowalski, Jakub Mikołajewski, Adrian Kłodarski, Mikołaj Grabowicz – Jakub Wernicki, Mateusz Zieliński, Radosław Prusakiewicz, Igor Klimkiewicz – Bartosz Kawczyński (41’ Daniel Nagórka), Kacper Winiecki.

Strzelec bramki dla UKS „As”: Kacper Winiecki (24’k).

Kolejny mecz drużyna UKS „As” rozegra na wyjeździe w czwartek 1 maja o godz.11.00 z „Tęczą” Ojrzeń.

Marek Mikołajewski

5 kwietnia 2014 r.

UKS „As” Glinojeck – „Wkra” Bieżuń 5:2 (1:1)

Udanie zainaugurowała rundę wiosenną drużyna UKS „As” złożona z uczniów klasy sportowej naszego Gimnazjum i VI klasy Szkoły Podstawowej.

W poprzedniej rundzie grając z drużyną z Bieżunia odnieśliśmy skromne zwycięstwo 3:2. Tym razem zwycięstwo jest nieco bardziej okazałe, lecz pierwsza połowa spotkania nie należała do zbyt udanych. Nasi piłkarze zbyt wolno rozgrywali piłkę, często wdając się niepotrzebnie w dryblingi z zawodnikami drużyny przeciwnej. Po jednej ze strat w pobliżu naszego pola karnego i faulu na przeciwniku sędzia podyktował rzut wolny z około 22 metrów od naszej bramki. Precyzyjnie uderzona piłka wylądowała w okienku naszej bramki i to rywale mogli cieszyć się z prowadzenia. Na szczęście tuż przed przerwą Kacper Winiecki doprowadził do wyrównania wykorzystując błąd defensorów przeciwnika. W drugiej części meczu nasi zawodnicy zdecydowanie poprawili organizację gry co poskutkowało kilkoma składnymi akcjami zakończonymi zdobyciem bramek. Kolejno wynik podwyższali: Mateusz Zieliński, dwukrotnie Jakub Wernicki oraz Szymon Bramowicz. Rywale odpowiedzieli tylko jednym trafieniem i ostatecznie mecz zakończył się naszym zwycięstwem 5:2.

Kolejny mecz drużyna UKS „As” rozegra na wyjeździe w niedzielę 13 kwietnia o godz.11.00 z PAF Płońsk.

Skład drużyny w meczu z „Wkrą” Bieżuń: Dawid Marut (64’ Przemysław Naguszewski) – Dominik Kowalski, Jakub Mikołajewski, Adrian Kłodarski (62’ Daniel Nagórka), Mikołaj Grabowicz – Mateusz Sitek (60’ Radosław Prusakiewicz), Mateusz Zieliński, Łukasz Knaga (66’ Bartłomiej Kawczyński), Igor Klimkiewicz (58’ Sebastian Jopek) – Jakub Wernicki (68’ Kamil Wojciechowski), Kacper Winiecki (64’ Szymon Bramowicz).

Strzelcy bramek dla UKS „As”: Jakub Wernicki-2 (53’,56’), Kacper Winiecki-1 (35’), Mateusz Zieliński-1 (41’), Szymon Bramowicz-1 (68’).

Marek Mikołajewski

9 marca 2014

II miejsce piłkarzy w Turnieju o Puchar Rady Gminy Strzegowo

Drużyna naszych młodych piłkarzy (rocznik 2000/2001) została zaproszona do udziału w I Halowym Turnieju o Puchar Rady Gminy Strzegowo rozgrywanym w nowo wybudowanej hali sportowej. W turnieju rywalizowało 6 drużyn, które rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”. W pięciu spotkaniach drużyna UKS „As” Glinojeck zdobyła 10 punktów (3 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażka) i uplasowała się na drugim miejscu. Warto nadmienić, że królem strzelców turnieju został nasz zawodnik Kacper Winiecki zdobywając dla swojej drużyny 6 bramek.

Wyniki naszej drużyny:

UKS „As” Glinojeck – GKS Strzegowo II 5:0

UKS „As” Glinojeck – “Mławianka” Mława 0:3

UKS „As” Glinojeck – “Żak” Szreńsk 3:0

UKS „As” Glinojeck – GKS Strzegowo I 3:2

UKS „As” Glinojeck – “Wkra” Radzanów 1:1

Tabela końcowa turnieju

Miejsce

Drużyna

Punkty

Bramki

1

“Wkra” Radzanów

11

6-2

2

UKS “As” Glinojeck

10

12-6

3

GKS Strzegowo I

10

10-5

4

“Mławianka” Mława

9

9-5

5

GKS Strzegowo II

1

3-12

6

“Żak” Szreńsk

1

2-12

Skład drużyny UKS „As Glinojeck: Dawit Marut – Jakub Mikołajewski, Mikołaj Grabowicz, Łukasz Knaga, Sebastian Jopek, Mateusz Sitek, Mateusz Zieliński, Kacper Winiecki, Igor Klimkiewicz, Daniel Nagórka, Dominik Kowalski, Radosław Prusakiewicz.

Marek Mikołajewski

8 grudnia 2013

IX miejsce w Halowych Mistrzostwach Mazowsza 2013

W niedzielę drużyna naszych młodych piłkarzy wyjechała do Warszawy, aby wziąć udział w turnieju Halowych Mistrzostw Mazowsza organizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji Warszawa – Włochy. Podczas turnieju rozegraliśmy pięć spotkań, w których dwukrotnie wygraliśmy i doznaliśmy trzech porażek. Ostatecznie drużyna z Glinojecka została sklasyfikowana na IX miejscu spośród XII startujących ekip. W meczu finałowym Szkoła Futbolu Wilanów pokonała Agrykolę Warszawa 2:0.

 Wyniki naszej drużyny:

UKS As Glinojeck – Pegaz Drobin 0:3

UKS As Glinojeck – Agrykola Warszawa 2:5

UKS As Glinojeck – Delta Warszawa 1:3

UKS As Glinojeck – ULKS Ołdaki 3:0

UKS As Glinojeck – Okęcie Warszawa 3:0

Skład drużyny w turnieju: Przemysław Naguszewski, Dawid Marut – Jakub Mikołajewski, Mikołaj Grabowicz, Damian Nagórka, Sebastian Jopek, Mateusz Sitek, Mateusz Zieliński, Kacper Winiecki, Adrian Kłodarski, Dominik Kowalski, Łukasz Knaga.

 

M. Mikołajewski

19 października 2013 r.

Pewne zwycięstwo na zakończenie rundy!

GKS Strzegowo – UKS „As” Glinojeck 0:4 (0:1)

 W meczu ostatniej tej jesieni - VII kolejki Ligi Okręgowej Trampkarzy rozgrywanym w Strzegowie drużyna naszych piłkarzy odniosła pewne zwycięstwo 0-4.

Pierwszą bramkę zdobyliśmy już w 6’ po ładnej akcji Łukasza Knagi, dokładnym podaniu do Kacpra Winieckiego i precyzyjnym strzale naszego napastnika. W kolejnych minutach przewaga naszej drużyny była coraz bardziej widoczna. Jednak na kolejne bramki przyszło nam czekać do drugiej połowy. W tej części gry pokonaliśmy bramkarza gospodarzy trzykrotnie. W 49’ na listę strzelców ponownie wpisał się Kacper Winiecki wykorzystując podanie od Mateusza Sitka. Na 0-3 podwyższył w 55’ Mateusz Zieliński, a wynik ustalił trzy minuty później Kacper Winiecki popisując się hat-trickiem (trzy bramki strzelone w jednym meczu).

Na wyróżnienie w tym meczu zasługuje również cała formacja defensywna, która nie dopuściła do utraty żadnej bramki przez naszą drużynę.

 Skład drużyny w meczu z GKS Strzegowo: Przemysław Naguszewski – Dominik Kowalski, Jakub Mikołajewski, Adrian Kłodarski, Mikołaj Grabowicz (65’ Damian Nagórka) – Mateusz Sitek, Jakub Wernicki (63’ Bartłomiej Kawczyński), Łukasz Knaga (67’ Rafał Safaryn), Sebastian Jopek (60’ Radosław Prusakiewicz) – Mateusz Zieliński, Kacper Winiecki (67’ Szymon Bramowicz).

 Strzelcy bramek dla UKS „As” Glinojeck: Kacper Winiecki-3 (6’,49’,58’), Mateusz Zieliński (55’).

M. Mikołajewski

 

15 października 2013 r.

Zadyszka piłkarzy

UKS „As” Glinojeck – „Nadnarwianka” Pułtusk 0:4 (0:0)

 Po udanym rozpoczęciu rozgrywek i czterech zwycięstwach drużyna piłkarzy UKS „As” przeżywa wyraźny spadek formy. Dwie ostatnie dotkliwe porażki nieco ostudziły zapały młodych piłkarzy. Oby ten „zimny prysznic” podziałał mobilizująco na zawodników i przełożył się na większe zaangażowanie zarówno w meczach, jak i na treningach.

W ostatnim spotkaniu z drużyną „Nadnarwianki” Pułtusk pierwsza część meczu nie zapowiadała naszej porażki. Gra obu drużyn była wyrównana, a nasi napastnicy nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji bramkowych. Po przerwie obraz gry uległ zmianie i nasi przeciwnicy zaczęli dominować na boisku. Zawodnicy z Pułtuska byli bardziej zdeterminowali i w sposób bezwzględny obnażyli nasze niedoskonałości strzelając w drugiej części meczu aż cztery bramki.

Ostatni mecz rundy jesiennej drużyna UKS „As” rozegra na wyjeździe w sobotę 19 października o godz.12.30 z GKS Strzegowo.

Skład drużyny w meczu z „Nadnarwianką” Pułtusk: Przemysław Naguszewski – Dominik Kowalski, Jakub Mikołajewski, Adrian Kłodarski, Mikołaj Grabowicz (67’ Krzysztof Drogosz) – Mateusz Sitek, Mateusz Zieliński, Łukasz Knaga (60’ Rafał Safaryn), Jakub Wernicki (47’ Damian Nagórka) – Sebastian Jopek (54’ Bartłomiej Kawczyński), Kacper Winiecki.

M. Mikołajewski

6 padziernika 2013 r.

Porażka w meczu „na szczycie” L

MKS Ciechanów – UKS „As” Glinojeck 6:0 (2:0)

 W meczu V kolejki Ligi Okręgowej Trampkarzy rozgrywanym w Ciechanowie zmierzyły się drużyny, które do tego czasu tylko wygrywały. Drużyna UKS „As” przystąpiła do meczu dość poważnie osłabiona brakiem kilku zawodników formacji defensywnej. W eksperymentalnym ustawieniu niestety nie sprostaliśmy zadaniu. Nasi zawodnicy nie mogli sobie poradzić z szybko i składnie grającym przeciwnikiem. Mamy nadzieję, że to był tylko „chwilowy spadek formy” i w kolejnych meczach pokażemy swoje właściwe oblicze!

 Kolejny mecz drużyna UKS „As” rozegra na własnym stadionie we wtorek 15 października o godz.15.00 przeciwko „Nadnarwiance” Pułtusk.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!!!

Skład drużyny w meczu z MKS Ciechanów: Jakub Wernicki – Mateusz Zieliński, Jakub Mikołajewski, Igor Klimkiewicz, Mikołaj Grabowicz – Mateusz Sitek, Sebastian Jopek (55’ Szymon Bramowicz), Radosław Prusakiewicz, Krystian Kuciński (36’ Hubert Knaga, 60’ Krzysztof Drogosz) – Bartłomiej Kawczyński (36’ Dawid Marut), Kacper Winiecki.

M. Mikołajewski

29 września 2013 r.

UKS „As” Glinojeck – „Tęcza” Ojrzeń 7:2 (3:1)

W IV kolejce Ligi Okręgowej Trampkarzy drużyna UKS „As” Glinojeck odniosła swoje kolejne zwycięstwo w tym sezonie pokonując drużynę z Ojrzenia 7:2.

W tym spotkaniu nasza drużyna od samego początku wykorzystała niezdecydowanie w szeregach przeciwnika i już w 3’ prowadziliśmy 2:0 po trafieniach Bartka Kawczyńskiego i Kacpra Winieckiego. W 22’ wynik na 3:0 podwyższył Kacper Winiecki wykorzystując długie prostopadłe podanie od Dominika Kowalskiego. Wysokie prowadzenie uśpiło na dłuższy czas naszych piłkarzy. Zawodnicy zaczęli popełniać coraz więcej błędów co skutecznie wykorzystali rywale strzelając dwie bramki (w 29’ i 47’). Na szczęście utrata drugiej bramki zmobilizowała naszych zawodników i już do końca meczu tylko my zdobywaliśmy gole. Kolejne trzy trafienia były autorstwa najlepszego zawodnika tego spotkania – Kacpra Winieckiego, a wynik meczu ustalił w 67’ Mateusz Zieliński.

Kolejny mecz drużyna UKS „As” rozegra na wyjeździe w niedzielę 6 października o godz.11.00 z MKS Ciechanów.

Skład drużyny w meczu z „Tęczą” Ojrzeń: Przemysław Naguszewski (58’Dawid Marut) – Dominik Kowalski, Jakub Mikołajewski, Adrian Kłodarski, Mikołaj Grabowicz – Mateusz Sitek, Mateusz Zieliński, Sebastian Jopek (36’ Hubert Knaga, 60’ Sebastian Bączek), Kamil Rogowski (36’ Damian Nagórka, 58’ Radosław Prusakiewicz) – Bartłomiej Kawczyński (36’ Szymon Bramowicz, 58’ Krzysztof Drogosz), Kacper Winiecki.

Strzelcy bramek dla UKS „As”: Kacper Winiecki-5 (3’,22’,51’,54’,56’), Bartłomiej Kawczyński-1 (1’), Mateusz Zieliński-1 (67’).

M. Mikołajewski

21 września 2013 r.

„Wieczfnianka” Wieczfnia – UKS „As” Glinojeck 0:2 (0:2)

W III kolejce Ligi Okręgowej Trampkarzy drużyna UKS „As” rozegrała mecz wyjazdowy z „Wieczfnianką” Wieczfnia Kościelna.

Spotkanie od samego początku ułożyło się po naszej myśli. W 4’ zdobyliśmy bramkę po bardzo dobrej akcji w której Kacper Winiecki doskonałym podaniem obsłużył Mateusza Zielińskiego, który strzelił obok interweniującego bramkarza. W pierwszej połowie zawodów udało nam się strzelić drugiego gola za sprawą Kacpra Winieckiego, który otrzymał piłkę zagraną od Łukasza Knagi i precyzyjnie skierował ją do bramki rywali.

W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie i to przeciwnicy częściej mieli sytuacje bramkowe. Wynikało to z faktu, że grali oni z silnym wiatrem. Jednak nasz blok defensywny skutecznie udaremniał ataki gospodarzy i nie dopuścił do utraty żadnej bramki.

Kolejny mecz drużyna UKS „As” rozegra na własnym stadionie w niedzielę 29 września o godz.11.00 przeciwko „Tęczy” Ojrzeń.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!!!

Skład drużyny w meczu z „Wieczfnianką”: Przemysław Naguszewski – Dominik Kowalski, Jakub Mikołajewski, Adrian Kłodarski, Mikołaj Grabowicz – Jakub Wernicki, Mateusz Zieliński, Łukasz Knaga (63’ Daniel Nagórka), Igor Klimkiewicz (45’ Sebastian Jopek) – Mateusz Sitek, Kacper Winiecki (69’ Kamil Wojciechowski).

Strzelcy bramek dla UKS „As”: Mateusz Zieliński-4’, Kacper Winiecki-28’.

M. Mikołajewski

15 września 2013 r.

Kolejna wygrana piłkarzy

UKS „As” Glinojeck – PAF Płońsk 5:1 (2:1)

W II kolejce Ligi Okręgowej Trampkarzy drużyna UKS „As” Glinojeck odniosła swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie pokonując drużynę Płońskiej Akademii Futbolu 5:1.

Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando naszych zawodników, którzy coraz lepiej realizują założenia taktyczne. Po kolejnym tygodniu ciężkich treningów (biorąc pod uwagę dozowane obciążenia oraz trudne warunki atmosferyczne) zawodnicy UKS-u pokazali sporo przemyślanych akcji i ciekawych zagrań, które z pewnością mogły zadowolić coraz liczniejszą grupę naszych kibiców. Bardzo miłe, a zarazem istotne dla młodych sportowców jest to, że ich poczynania są bacznie śledzone przez rodziców, których na trybunach było całkiem sporo.

Cieszy również fakt, że w meczu zadebiutowało pięciu nowych zawodników: Krzysztof Drogosz, Sebastian Jopek, Hubert Knaga, Dawid Marut i Damian Nagórka, którzy dołączyli do drużyny w wakacje decydując się na dalszą edukację w klasie sportowej naszego Gimnazjum.

Kolejny mecz drużyna UKS „As” rozegra na wyjeździe w sobotę 21 września o godz.10.00 w Wieczfni Kościelnej.

Skład drużyny w meczu z PAF Płońsk: Przemysław Naguszewski (68’Dawid Marut) – Dominik Kowalski, Jakub Mikołajewski, Adrian Kłodarski, Mikołaj Grabowicz – Mateusz Sitek (59’ Hubert Knaga), Jakub Wernicki, Łukasz Knaga (65’ Krystian Kuciński), Igor Klimkiewicz (55’ Damian Nagórka) – Sebastian Jopek (53’ Bartłomiej Kawczyński), Kacper Winiecki (68’ Krzysztof Drogosz).

Strzelcy bramek dla UKS „As”: Kacper Winiecki-3 (24’,51’,64’), Łukasz Knaga-2 (6’,43’)

M. Mikołajewski

8 września 2013 r.

 Zwycięstwo na inaugurację rozgrywek!

„Wkra” Bieżuń – UKS „As” Glinojeck 2:3 (1:1)

 W inaugurującej rozgrywki I kolejce Ligi Okręgowej Trampkarzy drużyna UKS „As” Glinojeck składająca się z uczniów klas sportowych: IA z naszego Gimnazjum oraz VIA ze Szkoły Podstawowej wygrała na wyjeździe z „Wkrą” Bieżuń 2:3.

Pierwszą bramkę strzelili nasi przeciwnicy w 6’ wykorzystując niezdecydowanie naszych obrońców. Na wyrównującą bramkę czekaliśmy 5 minut, a jej autorem został Łukasz Knaga dobijając piłkę do bramki po obronionym przez bramkarza drużyny gospodarzy strzale Kacpra Winieckiego. Na początku drugiej części meczu bramkę na 1:2 zdobył Kacper Winiecki strzałem z dalszej odległości po podaniu od Łukasza Knagi. Wyjście na prowadzenie nieco uśpiło zawodników „Asa” co poskutkowało oddaniem inicjatywy rywalom i utratą drugiej bramki w 48’. Na szczęście w końcówce meczu bardzo ładną akcję przeprowadził duet naszych zawodników - Łukasz Knaga idealnie obsłużył Kacpra Winieckiego, któremu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do bramki rywala na 3 minuty przed zakończeniem spotkania.

 Kolejny mecz drużyna UKS „As” rozegra na własnym stadionie w niedzielę 15 września o godz.13.00 przeciwko PAF Płońsk.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!!!

Skład drużyny w meczu z „Wkrą”: Przemysław Naguszewski – Dominik Kowalski, Jakub Mikołajewski, Adrian Kłodarski, Mikołaj Grabowicz – Mateusz Sitek (36’ Bartłomiej Kawczyński, 60’ Szymon Bramowicz), Mateusz Zieliński, Łukasz Knaga (69’ Kamil Wojciechowski), Igor Klimkiewicz – Jakub Wernicki, Kacper Winiecki.

Strzelcy bramek dla UKS „As”: Łukasz Knaga-11’, Kacper Winiecki-2 (36’ i 67’)

Marek Mikołajewski

10 czerwca 2012 r.

 „Korona” Ostrołęka – MKS „Kryształ” Glinojeck 4:1 (3:1)

 W ostatniej XXVI kolejce rozgrywek MLJ piłkarze „Kryształu” rozegrali wyjazdowy mecz z drużyną „Korony” Ostrołęka. Był to jeden z najsłabszych występów drużyny w rozgrywkach. Odniesiona porażka spowodowała, że ostatecznie uplasowaliśmy się na 11 miejscu w tabeli i aby utrzymać się na tym szczeblu rozgrywek musimy wygrać w dwumeczu barażowym z drużyną „Startu” Otwock.

W pierwszych fragmentach meczu nic nie wskazywało, że mecz nie ułoży się po naszej myśli. Już w 5’ w doskonałej sytuacji znalazł się Adam Korzybski, lecz jego silny strzał trafił wprost w bramkarza. Kilka minut później na listę strzelców powinien wpisać się Konrad Winiecki, jednak mało precyzyjnie uderzenie naszego napastnika ponownie obronił bramkarz rywali. Jak to często w futbolu bywa niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Tak było i tym razem. Nasi przeciwnicy stworzyli sobie dwie okazje wykorzystując niezdecydowanie naszych obrońców oraz bramkarza i kolejno w 12’ i 14’ zdobyli dwie bramki. W 22’ po błędzie bramkarza drużyny przeciwnej Adam Korzybski z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki zmniejszając rozmiary porażki. Jednak w 31’ przeciwnicy oddali bardzo dobry strzał z dalszej odległości i kompletnie zaskoczony Dawid Pielach trzeci raz wyjmował piłkę z siatki.

Po przerwie w 50’ kolejną bramkę zdobyli piłkarze „Korony”, a nasi zawodnicy nie wierząc w możliwość zmiany niekorzystnego rezultatu całkowicie oddali inicjatywę przeciwnikom.

 Mecze barażowe o utrzymanie w Mazowieckiej Lidze Juniorów rozegrane zostaną w najbliższą niedzielę 17 czerwca o godz.11.30 w Otwocku oraz w środę 20 czerwca o godz.18.00 w Glinojecku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!!!

Skład drużyny w meczu z „Koroną”: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Patryk Borkowski, Dominik Sobczyński (75’ Jakub Więckiewicz) – Paweł Goszczycki (60’ Hubert Wanijas), Sebastian Lubiński, Przemysław Turalski (68’ Marcin Sikorski), Adam Korzybski, Sebastian Czajkowski (41’ Sebastian Wernicki) – Konrad Winiecki.

Strzelec bramki dla „Kryształu”: Adam Korzybski-22’.

Marek Mikołajewski

2 czerwca 2012 r.

MKS „Kryształ” Glinojeck – „Unia” Warszawa 2:1 (0:0)

 W XXV kolejce rozgrywek MLJ drużyna „Kryształu” podejmowała na własnym boisku wyżej notowaną drużynę „Unii” Warszawa.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a nieliczne akcje ofensywne obu drużyn skutecznie rozbijały dobrze dysponowane formacje obronne.

Dużo więcej emocji dostarczyła druga połowa meczu. Od pierwszych minut tej części gry nasza drużyna zagrała zdecydowanie odważniej stwarzając spore zagrożenie pod bramką przeciwnika. Już w 42’ w doskonałej sytuacji znalazł się Konrad Winiecki, lecz jego strzał minimalnie minął lewy słupek bramki. W 46’ Przemek Turalski idealnie obsłużył prostopadłym podaniem Adama Korzybskiego, który wbiegł w pole karne gdzie został nieprawidłowo zaatakowany przez jednego z obrońców gości i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Patryk Borkowski i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w lewym rogu bramki. Pięć minut później nasi zawodnicy podwyższyli wynik meczu, a na listę strzelców wpisał się Adam Korzybski strzelając w długi róg bramki po idealnym, krzyżowym podaniu od Patryka Borkowskiego. W 58’ piłkarze „Kryształu” przeprowadzili najładniejszą akcję meczu, w której po koronkowej wymianie podań między Sebastianem Lubińskim, Konradem Winieckim i Przemkiem Turalskim ten ostatni umieścił piłkę w bramce rywali, lecz sędziowie dopatrzyli się w tej akcji spalonego nie uznając bramki dla naszej drużyny.

Nasi rywale jedyną bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry po błędzie naszych zawodników przy wprowadzeniu piłki do gry od bramki.

 W ostatniej XXVI kolejce nasz zespół rozegra mecz wyjazdowy w Ostrołęce przeciwko „Koronie”. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 10 czerwca o godz.15.00.

 Skład drużyny w meczu z „Unią”: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Dominik Sobczyński, Patryk Borkowski – Paweł Goszczycki (78’ Hubert Wanijas), Sebastian Lubiński, Sebastian Wernicki (60’ Sebastian Czajkowski), Adam Korzybski, Przemysław Turalski – Konrad Winiecki (79’ Marcin Sikorski).

Strzelcy bramek dla „Kryształu”: Patryk Borkowski-47’k, Adam Korzybski-52’.

Marek Mikołajewski

26 maja 2012 r.

„Varsovia” Warszawa – MKS „Kryształ” Glinojeck 1:1 (1:1)

W XXIV kolejce rozgrywek MLJ drużyna „Kryształu” zanotowała kolejny remis dzieląc się punktami z drużyną „Varsovii”.

Początek spotkania był wręcz wymarzony dla naszych zawodników, gdyż już w 25 sekundzie spotkania do wykopanej piłki pod pole karne przeciwnika przez Dawida Pielacha dopadł Adam Korzybski i uprzedzając interweniującego bramkarza wpakował ją do pustej bramki. Przez kolejne minuty gra toczyła się w środku pola, a obie drużyny próbowały rozgrywać atak pozycyjny. W 12’ sędzia dopatrzył się przekroczenia linii pola karnego z piłką w rękach przez naszego bramkarza i podyktował rzut wolny z odległości 17 metrów od bramki. Na szczęście rywale wykonując rzut wolny trafili w mór obronny, który skutecznie udaremnił próbę strzału na naszą bramkę. W 20’ po doskonałej indywidualnej akcji dobrym strzałem popisał się Sebastian Lubiński, lecz piłka wylądowała na poprzeczce bramki drużyny przeciwnej. Trzy minuty później zawahanie naszych defensorów próbował wykorzystać jeden z napastników drużyny przeciwnej, który przelobował wychodzącego Dawida Pielacha. Na wysokości zadania stanął jednak Piotr Długołęcki, który wybił piłkę z linii bramkowej na rzut rożny. W 39’ drużyna „Varsovii” wykorzystała chwilę dekoncentracji naszej formacji obronnej i po dokładnym krzyżowym podaniu nie obstawiony rywal strzelił do bramki obok interweniującego Dawida Pielacha.

W drugiej połowie zawodów to nasi piłkarze stwarzali więcej zagrożenia pod bramką przeciwnika. W 44’ Sebastian Wernicki dobijając piłkę po silnie wykonanym rzucie wolnym przez Dominika Sobczyńskiego drugi raz w meczu trafił piłką w poprzeczkę bramki przeciwnika. Losy meczu powinien wyjaśnić Adam Korzybski, który na minutę przed końcowym gwizdkiem idealnie obsłużony przez Konrada Winieckiego będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie trafił czysto w piłkę posyłając ją obok bramki.

W XXV kolejce nasz zespół podejmuje na własnym boisku drużynę „Unii” Warszawa. Mecz rozegrany zostanie w najbliższą sobotę – 2 czerwca o godz. 11.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!!!

Skład drużyny w meczu z „Varsovią”: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Marcin Sikorski (41’ Hubert Wanijas), Dominik Sobczyński – Paweł Goszczycki, Sebastian Lubiński, Przemysław Turalski (80’ Szymon Sikorski), Adam Korzybski, Sebastian Wernicki (72’ Sebastian Czajkowski) – Konrad Winiecki.

Strzelec bramki dla „Kryształu”: Adam Korzybski-1’.

Marek Mikołajewski

19 maja 2012 r.

 MKS „Kryształ” Glinojeck – „Hutnik” Warszawa 1:1 (0:1)

 W XXIII kolejce rozgrywek drużyna juniorów „Kryształu” podejmowała na własnym boisku drużynę stołecznego „Hutnika”. Przed meczem obie drużyny liczyły na pełną zdobycz punktową w związku z walką o utrzymanie w Mazowieckiej Lidze Juniorów.

Tego typu mecze najczęściej kończą się podziałem punktów. Tak było i tym razem, chociaż to nasza drużyna musi bardziej cieszyć się z remisu, ponieważ wyrównującą bramkę zdobyliśmy w doliczonym czasie gry.

W pierwszej połowie piłkarze „Kryształu” po kilku akcjach w pierwszych minutach meczu oddali inicjatywę rywalom. Nasi przeciwnicy częściej byli w posiadaniu piłki i kilkukrotnie stwarzali zagrożenie pod naszą bramką. Jedyną bramkę w tej części gry zdobyli w 29’ zawodnicy „Hutnika” po akcji lewym skrzydłem, nieudanej pułapce ofsajdowej w wykonaniu naszej drużyny i strzale z kilku metrów do bramki po dokładnym podaniu ze skrzydła.

Po przerwie drużyną dominującą byli piłkarze „Kryształu”. Przez kolejne minuty nasi piłkarze próbowali wielokrotnie zmienić losy meczu, lecz brakowało dokładnego ostatniego podania, bądź precyzji przy strzałach na bramkę rywala. Dopiero w doliczonym czasie gry bramkę przeciwników „odczarował” Adam Korzybski sprytnie strzelając w długi róg bramki z pięciu metrów po dokładnym podaniu od Piotrka Długołęckiego.

 W XXIV kolejce nasz zespół rozgrywa mecz wyjazdowy z „Varsovią” Warszawa w sobotę 26 maja o godzinie 16.00.

 Skład drużyny w meczu z „Hutnikiem”: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Dominik Sobczyński, Paweł Goszczycki (41’ Sebastian Czajkowski) – Patryk Borkowski, Sebastian Lubiński, Sebastian Wernicki (70’ Szymon Sikorski), Adam Korzybski, Przemysław Turalski – Konrad Winiecki.

Strzelec bramki dla „Kryształu”: Adam Korzybski-80+1’.

Marek Mikołajewski

17 maja 2012 r.

Awans do turnieju finałowego mistrzostw powiatu w piłce nożnej chłopców

W związku z dużym zainteresowaniem rozgrywkami piłki nożnej chłopców Szkolny Związek Sportowy zdecydował o rozegraniu dwóch turniejów eliminacyjnych będących kwalifikacją do turnieju finałowego.

Nasza drużyna została przydzielona do grupy rozgrywającej swoje mecze w Kraszewie wraz z czterema innymi Gimnazjami. Drużyny rozgrywały turniej systemem „każdy z każdym” rywalizując o dwa miejsca premiowane awansem. Piłkarze Gimnazjum nr 1 w Glinojecku pewnie uzyskali awans po zwycięstwach we wszystkich rozgrywanych spotkaniach:

G Glinojeck – G Kraszewo 1:0

G Glinojeck – G Grudusk 5:0

G Glinojeck – G Młock 5:0

G Glinojeck – G Gołymin 1:0

 Tabela turnieju

Miejsce

Szkoła

Punkty

Bramki

1

Gimnazjum nr 1 Glinojeck

12

12:0

2

Gimnazjum Gołymin

7

4:2

3

Gimnazjum Grudusk

6

5:7

4

Gimnazjum Młock

2

2:9

5

Gimnazjum Kraszewo

1

2:7

Marek Mikołajewski

16 maja 2012 r.

 MKS „Kryształ” Glinojeck – „Olimpia” Warszawa 1:0 (1:0)

 W środę walcząca o utrzymanie w MLJ drużyna „Kryształu” podejmowała na własnym stadionie drużynę „Olimpii” Warszawa. Drużyna ze stolicy w pierwszej rundzie pokonała nas 3:0, więc chłopcy mieli świadomość, że o punkty w tym meczu będzie trudno. W pierwszych minutach gra toczyła się głównie w środku pola, a obie drużyny starały się jak najdłużej utrzymać przy piłce. Po kilkunastu minutach wzajemnego badania sił nasi piłkarze śmielej zaatakowali i parokrotnie zagrozili bramce rywali. W 27’ do piłki po niecelnym podaniu jednego z obrońców „Olimpii” doszedł Adam Korzybski i zdecydował się na strzał z woleja z odległości około 30 metrów. Precyzyjnie uderzona piłka przelobowała bramkarza i wpadła pod poprzeczkę bramki przeciwnika. Było to trafienie przedniej urody i z całą pewnością może kandydować do miana „bramki kolejki”. Chwilę później powinno być 2:0, lecz Konrad Winiecki niepotrzebnie zawahał się będąc w sytuacji „sam na sam” i zamiast dryblować trafił piłką w nogi interweniującego przed polem karnym bramkarza. Po przerwie mecz był bardzo brzydkim widowiskiem. Piłkarze „Olimpii” za wszelką cenę próbowali zmienić losy meczu i często przekraczali przepisy gry faulując naszych piłkarzy. Przez to mecz był szarpany, z dużą liczbą przerw w grze. W końcowych minutach spotkania dzięki mądrej grze w obronie udało nam się odeprzeć zdecydowane ataki zawodników drużyny przeciwnej i utrzymać skromne prowadzenie do końca meczu.

 W XXIII kolejce nasz zespół podejmuje na własnym boisku drużynę „Hutnika” Warszawa. Mecz rozegrany zostanie w najbliższą sobotę – 19 maja o godz. 11.00.

 Skład drużyny w meczu z „Olimpią”: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Dominik Sobczyński, Marcin Sikorski (29’ Paweł Goszczycki) – Patryk Borkowski, Sebastian Lubiński, Sebastian Wernicki (71’ Hubert Wanijas), Adam Korzybski, Przemysław Turalski (51’ Szymon Sikorski) – Konrad Winiecki.

Strzelec bramki dla „Kryształu”: Adam Korzybski-27’.

Żółta kartka: Dawid Pielach.

Marek Mikołajewski

12 maja 2012 r.

Turniej finałowy Młodzieżowej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt w Stanisławowie Pierwszym

II MIEJSCE

Styczeń, luty, marzec, kwiecień i 12 maja wielki finał! I wielki sukces!

Nasze siatkarki z klas sportowych po zdobyciu mistrzostwa powiatu ciechanowskiego i po zwycięstwie w  I Mazowieckim Turnieju Uczniowskich Klubów Sportowych w Nowym Mieście odniosły kolejny, chyba najważniejszy sukces - II miejsce w Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej Dziewcząt w Stanisławowie Pierwszym.

W klasyfikacji generalnej po 5 turniejach i rozegraniu 20 meczów nasz zespół reprezentujący UKS AS Glinojeck uplasował się na II miejscu. W piątym finałowym turnieju dziewczęta wygrały z Dębiną Nieporęt 2:1, z Iskrą Legionowo 2:1,  z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 i przegrały z Plasem Warszawa 1:2. Ten ogromny sukces to owoc ciężkiej, trzyletniej pracy wykonanej na treningach  i wielkie  zamiłowanie do siatkówki. Gratulujemy wam dziewczęta !

Organizatorzy rozgrywek przyznali również nagrody indywidualne. Statuetkę  ,,Dla wyróżniającej się Zawodniczki w Amatorskiej Lidze  w Piłce Siatkowej Dziewcząt w sezonie sportowym 2011/2012„ otrzymała Kasia Wąsiewska. Gratulacje!

Żal, że w tym składzie dziewczęta zagrały prawdopodobnie ostatni raz… Niektóre z nich opuszczają mury naszej szkoły.

Katarzyna Wąsiewska (kapitan), Magdalena Wawrzonkowska, Magdalena Piechocka, Eliza Knaga (libero), Natalia Lewandowska, Martyna Wudarska, Julianna Sarowska, Michalina Ziemińska, Izabela Łepkowska, Anna Kłodarska, Magdalena Zalewska, Karolina Piórkowska, Wioleta Modzelewska.

Tabela końcowa:

1. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki

2. UKS AS Glinojeck

3. Dębina Nieporęt

4. Plas Warszawa

5. Iskra Legionowo

 

Trener - Leszek Burszewski.

12 maja 2012 r.

 „Delta” Warszawa – MKS„Kryształ” Glinojeck 4:0 (1:0)

 W ostatnią sobotę drużyna juniorów ”Kryształu” rozegrała mecz wyjazdowy z liderem rozgrywek – stołeczną „Deltą”. Przez większą część spotkania na boisku dominowali gospodarze, którzy prezentowali bardzo dojrzały styl gry. Nasi zawodnicy momentami starali się przeprowadzać akcje ofensywne, lecz dobrze zorganizowana defensywa przeciwnika skutecznie rozbijała nasze akcje zaczepne. W pierwszej części gry przeciwnicy zdobyli tylko jedną bramkę w 28’. Pierwsze minuty drugiej części meczu należały do zawodników „Kryształu”, którzy bardziej zdecydowanie zaatakowali bramkę rywala. Jednak drugą bramkę zdobyli piłkarze „Delty” skutecznie przeprowadzając w 48’ kontratak. Tego dnia bramki zdobywała tylko jedna drużyna. Warszawianie dołożyli jeszcze dwa trafienia w 56’ i 79’ meczu i zasłużenie wygrali spotkanie 4:0.

 Skład drużyny w meczu z „Deltą”: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Dominik Sobczyński, Marcin Sikorski (41’ Paweł Goszczycki) – Patryk Borkowski, Sebastian Lubiński, Sebastian Czajkowski (41’ Przemysław Turalski), Adam Korzybski, Sebastian Wernicki (75’ Szymon Sikorski) – Konrad Winiecki.

Żółta kartka: Sebastian Czajkowski.

Marek Mikołajewski

5 maja 2012 r.

„Zwar” Warszawa – MKS „Kryształ” Glinojeck 4:5 (2:3)

Młodzi piłkarze „Kryształu” postarali się o bardzo ważne trzy punkty pokonując na wyjeździe wyżej notowanego przeciwnika – drużynę stołecznego „Zwaru” 4:5.

Mecz był bardzo ciekawym widowiskiem, w którym kibice mogli oglądać grad bramek, a losy meczu ważyły się do ostatnich minut.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy już w 2’ objęli prowadzenie wykorzystując niezdecydowanie naszych zawodników. Po złym wprowadzeniu piłki do gry z autu straciliśmy piłkę i jeden z rywali po indywidualnej akcji umieścił piłkę w naszej bramce. Po kilku kolejnych minutach udało się naszym zawodnikom uporządkować grę i to my zaczęliśmy coraz częściej zagrażać bramce rywali. Na wyrównujące trafienie czekaliśmy do 15’ kiedy to Dominik Sobczyński dokładnie podał piłkę do wybiegającego Adama Korzybskiego, który bezbłędnie wykorzystał sytuację posyłając piłkę w długi róg bramki. Kolejne dwie bramki dla naszej ekipy są zasługą Konrada Winieckiego, który w 21’ wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim samym, a siedem minut później popisał się precyzyjnym strzałem z lewej nogi po indywidualnej akcji. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy drużyna Zwaru zdobyła kontaktową bramkę po dobrze rozegranym rzucie rożnym.

W początkowym okresie drugiej części meczu oddaliśmy inicjatywę rywalom. Poskutkowało to utratą dwóch bramek w 55’ i 65’ gry. W tym momencie wszyscy kibice byli przekonani, że losy meczu już zostały przesądzone. Jednak w końcowych minutach nasi chłopcy rozegrali kapitalną partię, a bohaterem meczu został Adam Korzybski dokładając kolejne dwa trafienia, stając się tym samym autorem tzw. „hat tricka” (trzy bramki strzelone przez tego samego zawodnika w jednym meczu). Najładniejsza akcja meczu miała miejsce w 72’ kiedy to Konrad Winiecki idealnie, w tempo podał do wychodzącego na czystą pozycję Adama Korzybskiego, a ten bardzo silnym i precyzyjnym strzałem z 15 metrów zdobył wyrównujące trafienie. Na trzy minuty przed końcem meczu wychodzącego „sam na sam” Adama Korzybskiego sfaulował jeden z obrońców za co sędzia podyktował rzut wolny dla naszej drużyny. Do piłki ustawionej na 20 metrze od bramki przeciwników podszedł sam poszkodowany i dokładnym strzałem obok muru umieścił piłkę w dolnym rogu bramki pieczętując nasze zwycięstwo. W końcowych minutach piłkarze drużyny przeciwnej rzucili się do szaleńczych ataków na naszą bramkę, lecz Dawid Pielach przy wsparciu defensorów skutecznie odparł szarżę rywala.

W następnej kolejce nasz zespół rozegra mecz wyjazdowy przeciwko liderowi rozgrywek – drużynie „Delty” Warszawa. Mecz rozegrany zostanie w najbliższą sobotę – 12 maja o godz. 11.00.

Skład drużyny w meczu ze „Zwarem”: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Hubert Wanijas, Marcin Sikorski (64’ Szymon Sikorski) – Paweł Goszczycki, Dominik Sobczyński, Sebastian Czajkowski (78’ Mateusz Dudka), Adam Korzybski, Sebastian Wernicki (80’ Jakub Więckiewicz) – Konrad Winiecki.

Strzelcy bramek dla „Kryształu”: Adam Korzybski-3 (15’,72’,77’), Konrad Winiecki-2 (21’k,28’)

Żółta kartka: Piotr Długołęcki.

Źródło: http://mlodzik18radom96.futbolowo.pl/menu,7,tabela-ligowa.html

Marek Mikołajewski

28 kwietnia 2012 r.

MKS „Kryształ” Glinojeck – „Amator” Maszewo 3:0 (0:0)

W XIX kolejce rozgrywek MLJ graliśmy bardzo ważne spotkanie z sąsiadem w tabeli – drużyną „Amatora” Maszewo.

Przez cały mecz widać było, że bardziej dojrzały futbol prezentują nasi zawodnicy. Jednak w pierwszej połowie pomimo wyraźnej przewagi nie udało się nam pokonać dobrze broniącego bramkarza gości. W naszych poczynaniach brakowało dokładności w sytuacjach pod bramką przeciwnika. Drużyna „Amatora” odpowiedziała kilka razy groźnymi kontratakami po których Dawid Pielach musiał interweniować skutecznie broniąc dostępu do naszej bramki.

W drugiej części spotkania nasza przewaga była jeszcze bardziej wyraźna, co przełożyło się na zdobycze bramkowe. Pierwszą bramkę zdobył w 52’ Konrad Winiecki, który strzałem z 8 metrów trafił w nogi interweniującego bramkarza, piłka po rykoszecie odbiła się jeszcze od murawy i dzięki silnej rotacji wpadła do bramki przeciwnika.

Na 2:0 w 72’ podwyższył ten sam zawodnik, który po ładnej akcji dwójkowej z Sebastianem Lubińskim dokładnie strzelił po ziemi z 16 metrów w krótki róg bramki.

W doliczonym czasie gry szarżującego w narożniku pola karnego Szymona Sikorskiego, który kilka minut wcześniej wszedł na boisko sfaulował jeden z obrońców drużyny gości i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł sam poszkodowany i precyzyjnym strzałem ustalił wynik spotkania na 3:0.

W XX kolejce zagramy mecz wyjazdowy z drużyną „Zwaru” Warszawa. Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę – 5 maja o godz.11.00 w Warszawie.

Skład drużyny w meczu z „Amatorem”: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Marcin Sikorski, Hubert Wanijas – Dominik Sobczyński, Sebastian Lubiński, Patryk Borkowski, Sebastian Wernicki (41’ Paweł Goszczycki), Adam Korzybski (75’ Szymon Sikorski) - Konrad Winiecki.

Strzelcy bramek: Konrad Winecki – 2 (52’ i 72’), Szymon Sikorski – 80’+1’k.

Marek Mikołajewski

21 kwietnia 2012 r.

„Bug” Wyszków – MKS „Kryształ” Glinojeck 1:0 (0:0)

Do meczu XVIII kolejki rozgrywek Mazowieckiej Ligi Juniorów Młodszych przeciwko „Bugowi” Wyszków przystępowaliśmy osłabieni brakiem kilku kontuzjowanych bądź chorych zawodników. Pomimo znacznych osłabień kadrowych chłopcy rozegrali całkiem dobre spotkanie i gdyby zachowali trochę więcej „zimnej krwi” w kilku sytuacjach podbramkowych mogliby pokusić się o miłą niespodziankę.

Od początku zawodów częściej przy piłce byli przeciwnicy, którzy przez wiele minut nie mogli poradzić sobie z bardzo dobrze grającym blokiem defensywnym naszej drużyny. Świetny mecz rozegrał duet środkowych obrońców (Patryk Kowalski, Piotr Długołęcki), który bezbłędnie kierował poczynaniami pozostałych defensorów.

Nasze działania w ofensywie polegały na przeprowadzaniu kontrataków. W pierwszej części meczu dwukrotnie stworzyliśmy groźne akcje pod bramką rywali lecz zabrakło precyzji Adamowi Korzybskiemu, który zmarnował dobre okazje do zdobycia bramek w 22’ i 30’ gry.

Po przerwie obraz gry nie ulegał zmianie aż do 61’ gry, kiedy to drużyna „Bugu” przeprowadziła szybki kontratak i wykorzystując przewagę liczebną pod naszą bramką zdobyła jedyną bramkę w meczu. Jednak kilka minut wcześniej  to my mieliśmy najgroźniejszą akcję w meczu. W 54’ po dokładnym prostopadłym podaniu ze środka boiska w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem znalazł się Adam Korzybski lecz jego strzał minimalnie minął prawy słupek bramki przeciwnika.

W XIX kolejce nasz zespół podejmuje na własnym boisku drużynę „Amatora” Maszewo. W rundzie jesiennej zremisowaliśmy w Maszewie 2:2. Mecz rozegrany zostanie w najbliższą sobotę – 28 kwietnia o godz. 11.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!!!

Skład drużyny w meczu z „Bugiem”: Szymon Sikorski – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Marcin Sikorski, Hubert Wanijas – Patryk Borkowski, Sebastian Lubiński, Sebastian Czajkowski (70’ Paweł Goszczycki), Adam Korzybski, Dominik Sobczyński – Konrad Winiecki.

Marek Mikołajewski

14 kwietnia 2012 r.

MKS „Kryształ” Glinojeck – „Polonia” Warszawa 0:4 (0:2)

W XVII kolejce rozgrywek MLJ surowej lekcji futbolu udzielili nam piłkarze stołecznej „Polonii”. Pewnym usprawiedliwieniem niekorzystnego rezultatu jest fakt, że w drużynie naszych gości występuje paru aktualnych reprezentantów Polski, a większość zawodników systematycznie gra w meczach reprezentacji Mazowsza. Z drugiej strony z rywalizacji z tak klasowym przeciwnikiem można wynieść wiele pozytywnych doświadczeń na przyszłość.

Podczas całego spotkania ton wydarzeniom na boisku nadawali nasi przeciwnicy.

W pierwszej połowie „Poloniści” zdobyli dwie bramki (w 12’ po rzucie rożnym i silnym strzale głową oraz w 35’ po kontrataku i dokładnym strzale w długi róg naszej bramki). Nasi piłkarze odpowiedzieli w tej części gry dwoma strzałami z rzutów wolnych skutecznie obronionymi przez bramkarza rywali.

Po przerwie goście w dalszym ciągu nękali naszą defensywę lecz w wielu sytuacjach na wysokości zadania stawał Dawid Pielach broniąc groźne strzały napastników drużyny przeciwnej. Kolejne dwie bramki po wzorowo przeprowadzonych akcjach zawodnicy „Polonii” zdobyli w 60’ i 76’ gry i wygrali całe spotkanie 0:4.

W XVIII kolejce zagramy mecz wyjazdowy z drużyną „Bugu” Wyszków. Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę – 21 kwietnia o godz.11.00 w Wyszkowie.

Skład drużyny w meczu z „Polonią”: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Marcin Sikorski, Dominik Sobczyński – Adam Korzybski (53’ Hubert Wanijas), Sebastian Lubiński, Patryk Borkowski, Sebastian Czajkowski (72’ Paweł Goszczycki), Przemysław Turalski (31’ Sebastian Wernicki) - Konrad Winiecki.

Marek Mikołajewski

6 kwietnia 2012 r.

MKS „Kryształ” Glinojeck – „Wisła” Płock 1:3 (0:2)

 W XVI kolejce rozgrywek podejmowaliśmy na własnym boisku drużynę „Wisły” Płock. Jest to jedna z czołowych drużyn w grupie, z którą w rundzie jesiennej doznaliśmy najwyższej naszej porażki 0-8. Na domiar złego do meczu przystępowaliśmy osłabieni brakiem będącego w ostatnim czasie w dobrej formie chorego Przemka Turalskiego.

Pierwsza połowa spotkania należała do drużyny „Wisły”, która kilkukrotnie przeprowadziła groźne ataki i zdobyła dwie bramki po błędach indywidualnych naszych zawodników w 23’ i 27’ gry.

Na drugą część spotkania nasi zawodnicy wyszli bardziej zdecydowani co poskutkowało znacznie lepszą grą i byliśmy bliscy sprawienia niespodzianki. Już po czterech minutach Patryk Borkowski zdobył kontaktową bramkę pewnie wykorzystując rzut karny podyktowany przez sędziego po faulu na Sebastianie Wernickim. Fakt ten podziałał jeszcze bardziej mobilizująco na nasz zespół, który coraz częściej stwarzał zagrożenie pod bramką przeciwnika. Drużyna „Wisły” odpowiadała groźnymi kontratakami, które skutecznie rozbijali nasi defensorzy. Gdy wszyscy kibice czekali na wyrównujące trafienie dla naszej drużyny, w niegroźnej sytuacji pod naszą bramką przydarzył się kiks Dawidowi Pielachowi, który podczas wybicia nie trafił czysto w piłkę i „podał” ją do jednego z rywali, który ustalił w 78’ wynik meczu.

W XVII kolejce nasz zespół podejmuje na własnym boisku wicelidera rozgrywek - drużynę „Polonii” Warszawa. Mecz rozegrany zostanie w najbliższą sobotę 14 kwietnia o godz. 11.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!!!

Skład drużyny w meczu z „Wisłą”: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Dominik Sobczyński, Marcin Sikorski – Sebastian Lubiński, Patryk Borkowski, Sebastian Czajkowski (66’ Paweł Goszczycki), Sebastian Wernicki, Adam Korzybski - Konrad Winiecki.

Strzelec bramki dla „Kryształu”: Patryk Borkowski-44’k.

Marek Mikołajewski

31 marca 2012 r.

 „Młodzik” Radom – MKS „Kryształ” Glinojeck 1:4 (0:3)

 Młodzi piłkarze „Kryształu” postarali się o kolejne trzy punkty wygrywając mecz wyjazdowy w Radomiu 1:4.

Spotkanie rozgrywane było w trudnych warunkach atmosferycznych (rozmokłe boisko, silny wiatr, przelotne opady deszczu). W pierwszych kilkunastu minutach mecz był wyrównany, a obie drużyny biorąc pod uwagę rangę spotkania (mecz o tzw. 6 punktów) wzajemnie badały swoje możliwości. W miarę upływu czasu coraz częściej nasi piłkarze stwarzali sobie groźne sytuacje nękając defensywę przeciwnika. W 23’ po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Sebastiana Lubińskiego jeden z przeciwników niefortunnie skierował piłkę kolanem do własnej bramki. Niespełna dwie minuty później Sebastian Lubiński wykonując rzut wolny z 20 metrów podwyższył wynik na 2:0 strzelając precyzyjnie w górny róg bramki. Kolejną bramkę dla „Kryształu” zdobył w 28’ silnym strzałem pod poprzeczkę Patryk Borkowski po podaniu piłki od Konrada Winieckiego.

Od początku drugiej połowy spotkania drużyna z Radomia bardziej zdecydowanie próbowała zmienić losy meczu atakując większą liczbą zawodników. Nasi piłkarze odpowiadali groźnymi kontratakami. W 53’ po rzucie rożnym i silnym strzale głową przeciwnicy pokonali Dawida Pielacha. Jednak pięć minut później po jednej z naszych kontr Sebastian Lubiński podał piłkę do Sebastiana Czajkowskiego, który wślizgiem skierował piłkę do siatki obok interweniującego bramkarza. W 78’ przeciwnicy wykonywali rzut karny, jednak jego wykonawca posłał piłkę ponad bramką.

 W XVI kolejce nasz zespół podejmuje na własnym boisku drużynę „Wisły” Płock. Mecz rozegrany zostanie w najbliższy piątek – 6 kwietnia o godz. 11.00.

 Skład drużyny w meczu z „Młodzikiem”: Dawid Pielach (79’ Szymon Sikorski) – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Dominik Sobczyński, Marcin Sikorski (65’ Hubert Wanijas) – Patryk Borkowski, Sebastian Lubiński, Sebastian Czajkowski (78’ Jakub Więckiewicz), Adam Korzybski (48’ Sebastian Wernicki), Przemysław Turalski (70’ Paweł Goszczycki) – Konrad Winiecki.

Strzelcy bramek dla „Kryształu”: bramka samobójcza-23’, Sebastian Lubiński-25’, Patryk Borkowski-28’, Sebastian Czajkowski-58’.

Żółta kartka: Paweł Goszczycki.

Marek Mikołajewski

 

25 marca 2012 r.

MKS „Kryształ” Glinojeck – „Huragan” Wołomin 2:2 (0:1)

Inauguracyjny mecz rundy wiosennej sezonu 2011/2012 piłkarze z klas sportowych rozegrali na własnym stadionie przeciwko drużynie z Wołomina. Mecz rozgrywany był przy silnym wietrze, który w dużym stopniu utrudniał piłkarzom obu drużyn konstruowanie składnych akcji. Początek spotkania nie był zbyt udany dla naszych piłkarzy, którzy jako pierwsi stracili dwie bramki po indywidualnych błędach w kryciu przeciwnika przy stałych fragmentach gry (w 21’ i 42’ spotkania).

Dopiero strata drugiej bramki i widmo porażki podziałało mobilizująco na postawę piłkarzy „Kryształu”. W 47’ w wyniku niezdecydowanej interwencji bramkarza drużyny przeciwnej na szarżującym Konradzie Winieckim do piłki doszedł Sebastian Lubiński i strzałem do opuszczonej bramki przeciwnika zdobył kontaktowego gola. Wyrównującą bramkę zdobył w 62’ Patryk Borkowski skutecznie wykonując rzut karny podyktowany przez sędziego po faulu bramkarza na Sebastianie Wernickim. Pomimo kilku kolejnych groźnych akcji w wykonaniu naszych piłkarzy rezultat nie uległ zmianie i mecz zakończył się podziałem punktów.

Następne spotkanie nasza drużyna rozegra 31 marca na wyjeździe przeciwko drużynie „Młodzika” Radom.

Skład drużyny w meczu z „Huraganem”: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Dominik Sobczyński, Hubert Wanijas (49’ Marcin Sikorski) – Patryk Borkowski, Sebastian Lubiński, Sebastian Czajkowski (43’ Konrad Winiecki), Adam Korzybski (71’ Paweł Goszczycki), Przemysław Turalski – Sebastian Wernicki.

Strzelcy bramek dla „Kryształu”: Sebastian Lubiński-47’, Patryk Borkowski-62’k.

Marek Mikołajewski

 

9 grudnia 2011 r.

I Miejsce w Międzygminnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Chłopców - Remondis Cup 2011 w Drobinie

Drużyna reprezentująca nasze Gimnazjum po raz trzeci została zaproszona do startu w Międzygminnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej w Drobinie. Podobnie jak przed dwoma laty nasi piłkarze zdobyli okazały Puchar za I miejsce. W turnieju rywalizowało pięć drużyn, a nasi zawodnicy wygrali wszystkie swoje mecze bezapelacyjnie plasując się na czele tabeli z kompletem punktów. Szczególnie cieszy udany rewanż za porażkę ligową nad zespołem z Płocka, w składzie którego grali zawodnicy występujący w drużynie „Wisły” Płock.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został nasz zawodnik – Dawid Pielach.

Wyniki naszej drużyny:

Gimnazjum nr 1 Glinojeck – Liceum Ogólnokształcące Drobin 5:4

Gimnazjum nr 1 Glinojeck – Gimnazjum Drobin 2:1

Gimnazjum nr 1 Glinojeck – Gimnazjum 70 Płock 3:1

Gimnazjum nr 1 Glinojeck – Gimnazjum Raciąż 2:1

Skład drużyny: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Sebastian Wernicki, Patryk Kowalski, Adam Korzybski, Hubert Wanijas, Patryk Borkowski, Sebastian Lubiński, Dominik Sobczyński, Przemysław Turalski, Sebastian Czajkowski.

Marek Mikołajewski

11 listopada 2011 r.

Mecz Polska - Czechy w Legionowie (3:0)

11 listopada o godzinie 17:00 wyruszyliśmy z panem Leszkiem Burszewskim na mecz towarzyski Polska-Czechy, który odbył się w Legionowie. Tym meczem reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn rozpoczęła ostatni etap przygotowań do Pucharu Świata. Transmisję z meczu można było zobaczyć na kanale Polsat Sport. Mieliśmy szczęście, ponieważ siedzieliśmy w bardzo dobrych miejscach (za boiskiem) i dzięki temu kilka razy było nas widać w telewizji ;)

Pełne emocji widowisko wygrała reprezentacja Polski.
Po meczu mieliśmy szczęście „złapać” kilku zawodników. Udało nam się zebrać autografy i zrobić sobie zdjęcia z: Piotrem Nowakowskim, Pawłem Zatorskim, Michałem Kubiakiem, Krzysztofem Ignaczakiem, Marcinem Możdżonkiem i Patrykiem Czarnowskim. Wyjazd bardzo udany, na pewno można powiedzieć, że jest się od kogo uczyć.

Trzymamy kciuki w kolejnych spotkaniach Polaków i dziękujemy za załatwienie biletów.

Kasia

11 listopada 2011 r.

MKS „Kryształ” Glinojeck – „Korona” Ostrołęka 3:0 (1:0)

 Miłym akcentem zakończyli rundę jesienną rozgrywek Mazowieckiej Ligi Juniorów Młodszych piłkarze „Kryształu” pokonując na własnym boisku drużynę „Korony” Ostrołęka 3:0.

Chłopcy mając świadomość, że ewentualna porażka zepchnęłaby nas na ostatnie miejsce w tabeli z dużym zaangażowaniem walczyli o jak najlepszy wynik. Przez całe spotkanie kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku, a konsekwentne realizowanie założeń taktycznych przełożyło się na pewne zwycięstwo. Na pochwałę zasługują wszyscy zawodnicy począwszy od formacji defensywnej, która skutecznie rozbijała kontrataki przeciwników po zawodników grających w ofensywie, którzy w końcu przełamali niemoc strzelecką zdobywając trzy bramki.

Pierwszą bramkę zdobył w 14’ Sebastian Wernicki skutecznie wykańczając ładną trójkową akcję zapoczątkowaną podaniem Sebastiana Lubińskiego do Konrada Winieckiego, który po minięciu zwodem rywala dokładnie podał piłkę do strzelca bramki.

Druga nasza bramka zdobyta w 64’ to zdecydowanie najładniejszy gol meczu. Jej autorem został Marcin Sikorski, który zdecydował się na strzał z około 30 metrów i precyzyjnie umieścił piłkę pod poprzeczką bramki przeciwnika.

Wynik ustalił w 70’ Konrad Winiecki, który odebrał piłkę zawodnikowi drużyny przeciwnej i po indywidualnej akcji strzelił do siatki obok interweniującego bramkarza.

Zdobyte trzy punkty poprawiły naszą sytuację i napawają optymizmem przed rundą rewanżową, w której postaramy się powalczyć o utrzymanie w tych elitarnych rozgrywkach (tabela po rundzie jesiennej już wkrótce).

 Skład drużyny w meczu z „Koroną”: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Adam Korzybski, Hubert Wanijas (59’ Marcin Sikorski) – Sebastian Lubiński, Dominik Sobczyński, Sebastian Czajkowski (70’ Patryk Sitek), Przemysław Turalski - Konrad Winiecki, Sebastian Wernicki (77’ Mateusz Dudka).

 Strzelcy bramek: Sebastian Wernicki-14’, Marcin Sikorski-64’, Konrad Winiecki-70’.

Marek Mikołajewski

 

5 listopada 2011 r.

„Unia” Warszawa – MKS „Kryształ” Glinojeck 4:0 (1:0)

 W przedostatniej XII kolejce rundy jesiennej rozgrywek MLJ drużyna „Kryształu” grała mecz wyjazdowy z „Unią” Warszawa.

W pierwszej połowie nasi piłkarze rozgrywali całkiem niezłe spotkanie i nic nie zapowiadało, że mecz skończy się wysoką porażką. Chłopcy stworzyli sobie w tym okresie gry kilka dobrych sytuacji do zdobycia gola, lecz kolejny już raz zawodziła skuteczność i w kluczowych momentach nie potrafili skutecznie wykończyć akcji. Piłkarzom „Unii” udało się zdobyć bramkę w ostatniej minucie I połowy po szybkiej akcji lewym skrzydłem i precyzyjnym podaniu do wbiegającego napastnika, który ulokował piłkę w siatce obok interweniującego bramkarza.

Na początku drugiej części gry kolejną szansę na zdobycie bramki zmarnował Konrad Winiecki. Chwilę później przeciwnicy skutecznie wykonali rzut rożny zdobywając w 47’ drugą bramkę po silnym strzale z woleja. Po utracie drugiej bramki nasi piłkarze stracili wiarę w końcowy sukces i oddali inicjatywę rywalom. Fakt ten wykorzystali piłkarze „Unii” zdobywając kolejne dwie bramki w 53’ i 68’ gry.

 W XIII kolejce nasz zespół rozegra u siebie ważne spotkanie z sąsiadem w tabeli - drużyną „Korony” Ostrołęka. Mecz rozegrany zostanie w najbliższy piątek – 11 listopada o godz. 11.00.

 Skład drużyny w meczu z „Unią”: Dawid Pielach (77’ Szymon Sikorski) – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Adam Korzybski (58’ Marcin Sikorski), Dominik Sobczyński (75’ Jakub Więckiewicz) – Patryk Borkowski (64’ Paweł Goszczycki), Sebastian Wernicki (69’ Patryk Sitek), Sebastian Lubiński, Sebastian Czajkowski (48’ Hubert Wanijas), Przemysław Turalski – Konrad Winiecki (77’ Kamil Kłodarski).

Marek Mikołajewski

 

30 października 2011 r.

MKS „Kryształ” Glinojeck – „Varsovia” Warszawa 0:1 (0:0)

O dużym pechu mogą mówić piłkarze „Kryształu” po meczu XI kolejki rozgrywek MLJ. Do Glinojecka przyjechała jedna z czołowych drużyn naszej grupy – „Varsovia” Warszawa. Pomimo tego, że padła tylko jedna bramka mecz obfitował w wiele sytuacji bramkowych. Bramkarze obu drużyn miele dużo pracy i często musieli się wykazywać ponadprzeciętnymi umiejętnościami broniąc groźne strzały przeciwnika. Najlepszą sytuację dla naszej drużyny zmarnował w 31’ Patryk Borkowski, który będąc sam na sam z bramkarzem nie zdołał zdobyć bramki.

Zawodnicy jednej i drugiej drużyny grali z dużym zaangażowaniem i chęcią zdobycia kompletu punktów. Nikt nie odstawiał nogi co skutkowało dużą liczbą fauli, a sędzia w ciągu całego meczu pokazał aż cztery żółte i jedną czerwoną kartkę.

Kluczowe dla losów meczu wydarzenia miały miejsce w ostatniej minucie spotkania. Przed wykonaniem rzutu rożnego przez drużynę gości jeden z naszych rywali uderzył łokciem w brzuch Adama Korzybskiego. Sędzia wykluczył winowajcę z gry, nakazał opuszczenie boiska i zejście do szatni. Fakt ten zdekoncentrował naszych piłkarzy na tyle, że po wprowadzeniu piłki do gry z rzutu rożnego pozwolili napastnikowi drużyny przeciwnej na oddanie strzału głową, który sparował Dawid Pielach, dobitka trafiła w słupek, a po kolejnej dobitce w dużym zamieszaniu udało się przeciwnikom wepchnąć piłkę do naszej bramki. Po meczu nasi piłkarze bardzo długo nie mogli pogodzić się z porażką i zapowiedzieli zdobycze punktowe w dwóch ostatnich kolejkach rundy jesiennej.

W XII kolejce zagramy mecz wyjazdowy z drużyną „Unii” Warszawa. Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę – 5 listopada o godz.13.30 w Warszawie.

Skład drużyny w meczu z „Varsovią”: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Adam Korzybski, Dominik Sobczyński – Sebastian Wernicki (77’ Marcin Sikorski), Sebastian Lubiński, Patryk Borkowski, Sebastian Czajkowski (80’ Patryk Sitek), Przemysław Turalski (70’ Paweł Goszczycki) - Konrad Winiecki.

Żółte kartki dla drużyny „Kryształu”: Konrad Winiecki, Adam Korzybski.

Marek Mikołajewski

22 października 2011 r.

„Hutnik” Warszawa – MKS„Kryształ” Glinojeck 1:1 (0:1)

Mecz X kolejki rozgrywek MLJ drużyna „Kryształu” rozgrywała na warszawskich Bielanach, a jej przeciwnikiem była drużyna stołecznego „Hutnika”.

Obie drużyny przystąpiły do meczu z mocnym założeniem odniesienia zwycięstwa co przełożyło się na niezłe widowisko. Podczas całego spotkania często dochodziło do sytuacji podbramkowych, a fakt, że w meczu padły tylko dwie bramki jest zasługą obu bramkarzy, którzy wielokrotnie bronili w groźnych sytuacjach.

Pierwszą bramkę w meczu zdobył Patryk Borkowski w 17’ skutecznie wykonując rzut wolny z odległości 22 metrów od bramki przeciwnika po faulu na Przemku Turalskim.

Drużyna „Hutnika” wyrównała w 50’ wykorzystując zamieszanie pod naszą bramką.

W XI kolejce nasz zespół podejmuje na własnym boisku drużynę „Varsovii” Warszawa. Mecz rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę – 30 października o godz. 11.00.

Skład drużyny w meczu z „Hutnikiem”: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Adam Korzybski, Hubert Wanijas – Patryk Borkowski, Sebastian Wernicki, Dominik Sobczyński, Sebastian Czajkowski (59’ Andrzej Brojek), Przemysław Turalski (69’ Paweł Goszczycki) – Konrad Winiecki.

Strzelec bramki dla „Kryształu”: Patryk Borkowski-17’.

Żółta kartka: Sebastian Czajkowski.

Marek Mikołajewski

21 października 2011 r.

 II Miejsce w II Etapie Turnieju Piłki Nożnej chłopców Coca-Cola Cup 2012

 Turniej II Etapu rozgrywek piłki nożnej chłopców o Puchar Coca-Coli rozegrany został na stadionie w Ciechanowie. Do rywalizacji o miejsce w ścisłym finale wojewódzkim przystąpiło 6 drużyn chłopców podzielonych na dwie grupy.

Nasza drużyna po dwóch pewnych zwycięstwach w fazie grupowej nad Gimnazjum Nr 3 Pułtusk 4:2 i Gimnazjum Chorzele 5:2 zakwalifikowała się do meczu finałowego będącego przepustką do wiosennego turnieju na szczeblu wojewódzkim.

Niestety w finale musieliśmy uznać wyższość drużyny Gimnazjum Nr 2 Ciechanów, które  pokonało nas 4:1.

 Skład drużyny: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Sebastian Wernicki, Patryk Kowalski, Adam Korzybski, Hubert Wanijas, Patryk Borkowski, Sebastian Lubiński, Dominik Sobczyński, Przemysław Turalski, Sebastian Czajkowski.

Marek Mikołajewski

16 października 2011 r.

 MKS„Kryształ” Glinojeck – „Delta” Warszawa 0:2 (0:1)

 W IX kolejce MLJ podejmowaliśmy na własnym boisku drużynę „Delty” Warszawa, która zdecydowanie przewodzi stawce drużyn rywalizujących w rozgrywkach.

Pomimo porażki był to najlepszy nasz występ w tym sezonie. Kilkukrotnie napędziliśmy sporo strachu przeciwnikom nękając ich akcjami po których stwarzaliśmy groźne sytuacje podbramkowe. Gdyby nasi zawodnicy byli skuteczniejsi w wypracowanych sytuacjach, z całą pewnością mogliśmy zdobyć kilka bramek (jest to element nad którym trzeba szczególnie popracować!!!). Bardzo solidnie wyglądała w tym meczu nasza formacja defensywna skutecznie odpierając groźne akcje przeciwników. Na wyróżnienie zasługują szczególnie: Dawid Pielach, Patryk Kowalski i Sebastian Lubiński, którzy w 100% zrealizowali założenia taktyczne.

Obie bramki w meczu straciliśmy po bardzo składnych akcjach naszych rywali – pierwszą w 5’, a jej strzelcem był kapitan reprezentacji Polski Arkadiusz Madeński, drugą w 53’ po trafieniu Piotra Kurbiela i asyście wspomnianego Arka Madeńskiego.

W X kolejce zagramy mecz wyjazdowy z drużyną „Hutnika” Warszawa. Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę – 22 października o godz.11.30 w Warszawie.

 Skład drużyny w meczu z „Deltą”: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Adam Korzybski, Hubert Wanijas (72’ Marcin Sikorski) – Sebastian Czajkowski, Sebastian Lubiński, Dominik Sobczyński, Patryk Borkowski, Sebastian Wernicki (69’ Paweł Goszczycki) – Konrad Winiecki.

Żółta kartka: Hubert Wanijas

Marek Mikołajewski

8 października 2011 r.

 „Olimpia” Warszawa – MKS „Kryształ” Glinojeck 3:0 (1:0)

 W VIII kolejce rozgrywek drużyna juniorów „Kryształu” rozegrała mecz wyjazdowy z drużyną „Olimpii” Warszawa. Nasz przeciwnik okazał się bardzo solidną drużyną, która doskonale radziła sobie zarówno w defensywie skutecznie rozbijając nasze akcje zaczepne, jak i w ofensywie bezwzględnie wykorzystując błędy naszych zawodników, po których straciliśmy trzy bramki.

Pierwszą bramkę straciliśmy już w 5’ co w dużym stopniu wpłynęło na dalszy przebieg meczu. Od tego momentu drużyna „Olimpii” grała spokojnie i kontrolowała wydarzenia na boisku. Kolejne dwie bramki straciliśmy pod koniec meczu i po raz kolejny musimy z pokorą przyjąć lekcję jakiej udzieliła nam drużyna ze stolicy.

 W IX kolejce nasz zespół podejmuje na własnym boisku drużynę „Delty” Warszawa, która jest aktualnym liderem tabeli. Mecz rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę – 16 października o godz. 11.00.

 Skład drużyny w meczu z „Olimpią”: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Adam Korzybski, Hubert Wanijas (65’ Marcin Sikorski) – Patryk Borkowski, Sebastian Lubiński, Dominik Sobczyński (69’ Paweł Goszczycki), Sebastian Czajkowski (69’ Patryk Sitek) - Przemysław Turalski, Sebastian Wernicki (45’ Konrad Winiecki).

 Żółta kartka: Patryk Kowalski

Marek Mikołajewski

2 października 2011 r.

MKS„Kryształ” Glinojeck – „Zwar” Warszawa 0:1 (0:0)

Do meczu VII kolejki Mazowieckiej Ligi Juniorów Młodszych ze „Zwarem” Warszawa przystąpiliśmy osłabieni brakiem kilku zawodników. Fakt ten z pewnością przełożył się na postawę drużyny, która jednak przez większą część spotkania nawiązywała wyrównany pojedynek z przeciwnikiem. Gra w tym meczu toczyła się głównie w środku pola, a obie drużyny sporadycznie stwarzały sobie sytuacje bramkowe.

Nasza drużyna najlepszą sytuację miała pod koniec pierwszej połowy, kiedy to dobry strzał Przemka Turalskiego obronił bramkarz, a dobitkę Dominika Sobczyńskiego z linii bramkowej wybił obrońca rywali.

Bramkę na wagę trzech punktów zdobyli zawodnicy „Zwaru” w 54’ po dobrej zespołowej akcji i precyzyjnym strzale w długi róg naszej bramki po którym piłka odbita od słupka wtoczyła się do siatki.

W końcowych minutach staraliśmy się doprowadzić do wyrównania, jednak goście dysponowali bardzo solidną defensywą i skutecznie rozbijali nasze akcje.

W VIII kolejce zagramy mecz wyjazdowy z drużyną „Olimpii” Warszawa. Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę – 8 października o godz.13.30 w Warszawie.

Skład drużyny w meczu ze „Zwarem”: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Adam Korzybski, Hubert Wanijas – Paweł Goszczycki (70’ Mateusz Dudka), Sebastian Lubiński (73’ Jakub Więckiewicz), Dominik Sobczyński, Marcin Sikorski (41’ Konrad Winiecki), Przemysław Turalski - Sebastian Wernicki.

Marek Mikołajewski

24 września 2011 r.

 „Amator” Maszewo – MKS„Kryształ” Glinojeck 2:2 (1:1)

 W VI kolejce MLJ graliśmy spotkanie wyjazdowe z drużyną „Amatora” Maszewo, która podobnie jak my jest beniaminkiem w tych rozgrywkach. Nasi przeciwnicy przed meczem uważani byli za faworytów, ponieważ świetnie radzili sobie w pierwszych kolejkach i zajmowali trzecie miejsce w tabeli.

Jednak po zakończeniu meczu to piłkarze „Amatora” byli zadowoleni z remisu, gdyż nasza drużyna była bliższa zwycięstwa w tej rywalizacji. Dzięki dobrej postawie defensorów „Kryształu” piłkarze gospodarzy tylko kilka razy zagrozili naszej bramce. W pierwszych minutach meczu gra toczyła się głównie w środku pola, a obie drużyny starały się jak najdłużej być w posiadaniu piłki. W 15’ po niedokładnym podaniu pomiędzy obrońcami „Amatora” piłkę przejął Przemek Turalski i dokładnym strzałem obok bramkarza ulokował piłkę w siatce. W 34’ piłkarzom „Amatora” udało się doprowadzić do wyrównania i na przerwę schodziliśmy remisując 1:1.

W drugiej części gry nasza drużyna zaczęła nadawać ton wydarzeniom na boisku. Kilkukrotnie poważnie zagroziliśmy bramce rywali (obroniony przez bramkarza strzał Patryka Borkowskiego, strzał w boczną siatkę Sebastiana Lubińskiego, minimalnie niecelny strzał głową Adama Korzybskiego po rzucie rożnym). W 54’ miała miejsce najładniejsza akcja meczu - Przemek Turalski idealnie obsłużył prostopadłym podaniem Sebastiana Wernickiego, który będąc oko w oko z bramkarzem rywali precyzyjnie umieścił piłkę w narożniku bramki. Na siedem minut przed końcem meczu przeciwnicy oddali celny strzał w długi róg naszej bramki i udało im się ponownie doprowadzić do remisu. Losy meczu mogły ulec zmianie w ostatniej minucie, kiedy to w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Sebastian Lubiński pędząc od połowy boiska sam na sam z bramkarzem. Jednak naciskany przez obrońcę oddał strzał z lewej nogi, który bramkarz rywali zdołał obronić.

 W VII kolejce nasz zespół podejmuje na własnym boisku drużynę „Zwar” Warszawa. Mecz rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę – 2 października o godz. 11.00.

 Skład drużyny w meczu z „Amatorem”: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Adam Korzybski, Hubert Wanijas – Patryk Borkowski, Sebastian Lubiński, Dominik Sobczyński, Paweł Goszczycki (73’ Marcin Sikorski), Przemysław Turalski - Sebastian Wernicki.

Strzelcy bramek dla „Kryształu”: Przemysław Turalski-15’, Sebastian Wernicki-54’.

Marek Mikołajewski

17 września 2011 r.

 MKS„Kryształ” Glinojeck – „Bug” Wyszków 1:4 (0:2)

 Mecz V kolejki rozgrywek poprzedzony został ceremonią wręczenia Pucharu dla naszej drużyny przez przedstawiciela Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej za Mistrzostwo Ligi Okręgowej Trampkarzy w poprzednim sezonie oraz awans do Mazowieckiej Ligi Juniorów Młodszych. Tego dnia był to dla nas jeden z niewielu pozytywnych akcentów. Późniejsze wydarzenia związane z meczem oby były czymś w rodzaju zimnego prysznica. Byliśmy strasznie nieporadnym zespołem, który szczególnie w pierwszej części gry zagrał najgorzej w tym sezonie. Było wiele błędów indywidualnych, niecelnych podań, szwankowała współpraca między poszczególnymi zawodnikami, brakowało zaangażowania i woli walki. Wszystkie te elementy spowodowały, że straciliśmy cztery bramki strzelając tylko jedną po ładnej indywidualnej akcji Sebastiana Lubińskiego.

Teraz nie ma już czasu na rozmyślanie nad tym spotkaniem, ponieważ w sobotę czeka nas kolejny mecz, który trzeba wygrać. Lecz aby tego dokonać trzeba się ciężko napracować i zmienić coś nie tylko w całym zespole, ale w każdym z nas!

 W VI kolejce zagramy mecz wyjazdowy z trzecią drużyną w tabeli - „Amatorem” Maszewo. Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę – 24 września o godz.16.00 w Maszewie koło Płocka.

Skład drużyny w meczu z „Bugiem”: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Adam Korzybski, Patryk Borkowski – Łukasz Załęcki, Sebastian Lubiński, Dominik Sobczyński, Sebastian Czajkowski (20’ Marcin Sikorski), Hubert Wanijas (53’ Przemysław Turalski) - Sebastian Wernicki (69’ Konrad Winiecki).

Strzelec bramki dla „Kryształu”: Sebastian Lubiński-46’.

Marek Mikołajewski

 

14 września 2011 r.

 „Polonia” Warszawa – MKS„Kryształ” Glinojeck 3:0 (3:0)

 W ostatnią środę juniorzy „Kryształu” rozgrywali mecz wyjazdowy, a jej przeciwnikiem była drużyna stołecznej „Polonii”. Biorąc pod uwagę klasę naszego przeciwnika, który jest aktualnym mistrzem Mazowsza, a w składzie drużyny gra czterech reprezentantów Polski należy być zadowolonym z postawy naszych piłkarzy, którzy momentami nawiązywali wyrównaną rywalizację.

Początek spotkania nie ułożył się po naszej myśli. Już w 6.’ po zaskakującym dośrodkowaniu z boku boiska piłka wylądowała bezpośrednio w górnym rogu bramki strzeżonej przez Dawida Pielacha. Kolejne dwa celne trafienia „Poloniści” zaliczyli jeszcze w pierwszej połowie meczu po bardzo składnych akcjach swoich zawodników w 20’ i 34’.

W drugiej połowie spotkania nasi chłopcy nabrali więcej pewności w siebie i kilkukrotnie zagrozili bramce rywala sami zachowując czyste konto w tej części gry.

W przeciwieństwie do poprzedniego meczu w Płocku, drużyna przez całe spotkanie z dużym zaangażowaniem walczyła o jak najlepszy wynik i pozostawiła po sobie w stolicy dobre wrażenie.

 W V kolejce nasz zespół podejmuje na własnym boisku drużynę „Bugu” Wyszków. Mecz rozegrany zostanie w najbliższą sobotę – 17 września o godz. 11.00.

 Skład drużyny w meczu z „Polonią”: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Adam Korzybski, Patryk Borkowski – Łukasz Załęcki, Sebastian Lubiński, Dominik Sobczyński, Sebastian Czajkowski (76’ Marcin Sikorski), Przemysław Turalski (20’ Hubert Wanijas, 74’ Paweł Goszczycki) - Sebastian Wernicki (67’ Konrad Winiecki).

Marek Mikołajewski

10 września 2011 r.

 „Wisła” Płock – MKS„Kryształ” Glinojeck 8:0 (4:0)

W III kolejce Mazowieckiej Ligi Juniorów drużyna „Kryształu” rozegrała wyjazdowy mecz w Płocku, a jej przeciwnikiem była „Wisła” uważana za jednego z faworytów rozgrywek. Po udanym starcie w rozgrywkach i zdobyciu 4 punktów w pierwszych dwóch meczach nasi piłkarze dostali srogą lekcję od bardzo dobrze dysponowanych zawodników z Płocka.

Od początku spotkania przewaga należała do naszych rywali, którzy pierwszą bramkę zdobyli w 16’ po niedokładnym podaniu od jednego z naszych obrońców do bramkarza, przejęciu piłki przez napastnika drużyny przeciwnej i strzale do pustej bramki. Kolejne trzy stracone bramki pod koniec pierwszej połowy były wynikiem niedokładnego „krycia” przez naszych defensorów, co bezlitośnie wykorzystali świetnie przygotowani technicznie i szybkościowo przeciwnicy.

W drugiej części meczu gra naszych piłkarzy uległa nieznacznej poprawie i do 70 minuty wynik nie zmieniał się. Dopiero w ostatnich 10 minutach piłkarze „Wisły” ponownie zaczęli rządzić na boisku i w końcowych fragmentach meczu dołożyli kolejne cztery trafienia wykorzystując nasze niezdecydowanie i brak wiary w możliwość odwrócenia losów spotkania.

W IV kolejce naszą drużynę czeka kolejny mecz z bardzo wymagającym przeciwnikiem – „Polonią” Warszawa (ubiegłoroczny mistrz Mazowsza). Mecz rozegrany zostanie w najbliższą środę – 14 września o godz.17.00 w Warszawie.

Skład drużyny w meczu z „Wisłą”: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki (65’ Patryk Sitek), Patryk Kowalski, Adam Korzybski (55’ Marcin Sikorski), Łukasz Załęcki (76’ Mateusz Dudka) – Patryk Borkowski, Sebastian Lubiński, Dominik Sobczyński, Sebastian Czajkowski (71’ Paweł Goszczycki), Hubert Wanijas (41’ Przemysław Turalski) - Sebastian Wernicki (67’ Konrad Winiecki).

Żółta kartka: Sebastian Czajkowski

Marek Mikołajewski

 

4 września 2011 r.

MKS „Kryształ” Glinojeck – „Młodzik” Radom 0:0

W niedzielę drużyna piłkarzy z naszego Gimnazjum rozegrała pierwszy mecz przed własną publicznością w sezonie 2011/2012. Naszym przeciwnikiem była drużyna „Młodzika” Radom dla której był to kolejny sezon w rozgrywkach Ligi Mazowieckiej. Mecz zakończył się podziałem punktów, co wydaje się być sprawiedliwym rozstrzygnięciem biorąc pod uwagę fakt, że obie drużyny nie stworzyły sobie zbyt wielu sytuacji do zdobycia gola. Przez większą część spotkania gra toczyła się w środku pola, a nieliczne akcje ofensywne z jednej, czy z drugiej strony skutecznie rozbijały dobrze dysponowane tego dnia formacje defensywne obu drużyn.

Następne dwa spotkania nasza drużyna rozegra na wyjazdach, a przeciwnikami będą drużyny uważane za głównych kandydatów do mistrzostwa: w sobotę 10 września o godz. 13 zagramy w Płocku z „Wisłą”, a środę 14 września o godz. 17 w Warszawie z „Polonią”.

Skład drużyny w meczu z „Młodzikiem”: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Łukasz Załęcki, Hubert Wanijas (53’ Marcin Sikorski) – Patryk Borkowski, Sebastian Lubiński, Sebastian Czajkowski (41’ Adam Korzybski), Dominik Sobczyński, Przemysław Turalski – Sebastian Wernicki (64’ Konrad Winiecki).

Żółte kartki: Patryk Kowalski, Sebastian Czajkowski.

Dobra opinia o grze naszej drużyny spowodowała, że kilku zawodników zostało powołanych na konsultacje szkoleniowe do Reprezentacji Mazowsza. We wtorek - 6 września w Warszawie prezentowali się chłopcy z rocznika 96’: Dawid Pielach, Patryk Borkowski, Patryk Kowalski i Sebastian Lubiński, a w środę – 7 września z rocznika 97’: Przemek Turalski, Piotr Długołęcki i Dominik Sobczyński.

Marek Mikołajewski

1 września 2011 r.

 „Huragan” Wołomin – MKS„Kryształ” Glinojeck 1:2 (1:0)

Bezpośrednio po rozpoczęciu roku szkolnego drużyna Juniorów Młodszych „Kryształu” złożona z uczniów naszego Gimnazjum pojechała do Wołomina aby rozegrać pierwszy w historii naszego miasta mecz drużyny młodzieżowej na szczeblu wojewódzkim.

Inauguracyjny mecz sezonu 2011/12 dostarczył kibicom wielu emocji, a to za sprawą niesamowitej końcówki w wykonaniu naszej drużyny, która obie bramki zdobyła w doliczonym czasie gry.

Mecz miał dwa różne oblicza. W pierwszej połowie drużyną lepszą byli gospodarze, którzy stworzyli sobie kilka sytuacji do zdobycia bramek. Jedna z nich w 26’ zakończyła się celnym strzałem i z prowadzenia cieszyli się piłkarze z Wołomina. W drugiej części gry nasi piłkarze coraz śmielej zaczęli realizować założenia taktyczne i to my nadawaliśmy ton wydarzeniom na boisku. Piłkarze „Kryształu” stworzyli sobie kilka 100% sytuacji do zdobycia bramek, lecz zawodziła skuteczność. W 53’ po jednej z nielicznych kontr naszych przeciwników w tej części gry i faulu w polu karnym Dawida Pielacha sędzia podyktował rzut karny dla „Huraganu”. Próbę nerwów wygrał nasz bramkarz pewnie broniąc strzał z 11-tu metrów. Od tego momentu dominowała już tylko nasza drużyna. Jednak na zdobycie bramek musieliśmy czekać, aż do doliczonego czasu gry. Obie bramki zdobył po precyzyjnych strzałach Dominik Sobczyński stając się tym samym bohaterem spotkania.

W II kolejce nasza drużyna podejmie na własnym stadionie drużynę „Młodzika” Radom. Mecz odbędzie się w niedzielę – 4 września o godz.11.00

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!!!

Skład drużyny: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Adam Korzybski (74’ Marcin Sikorski), Łukasz Załęcki – Patryk Borkowski, Sebastian Lubiński, Dominik Sobczyński, Sebastian Czajkowski (56’ Hubert Wanijas), Przemysław Turalski - Sebastian Wernicki (60’ Konrad Winiecki).

Strzelec bramek dla „Kryształu”: Dominik Sobczyński – 2 (80’+1’, 80’+3’)

Marek Mikołajewski

20-25 sierpnia 2011 r.

 II miejsce w Turnieju na Ukrainie

 Ogromny międzynarodowy sukces osiągnęli nasi młodzi piłkarze, którzy startując w elitarnym Turnieju we Lwowie poświęconemu obchodom 20-lecia Niepodległości Ukrainy zdobyli srebrne medale.

W turnieju rywalizowało 8 drużyn. W fazie grupowej nasi chłopcy wygrali wszystkie trzy mecze pokonując drużyny: FK Lwów - 3:0, „NIKĘ” Iwano-Frankowsk - 3:0 oraz „POKROWĘ” Lwów - 2:1. W finale turnieju minimalnie lepsza okazała się drużyna z czołowego klubu ukraińskiego - „METALIST” Charków, z którą przegraliśmy 1:2.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Dawid Pilach, a Przemkowi Turalskiemu zabrakło jednego gola do tytułu króla strzelców.

Oprócz zmagań sportowych chłopcy zwiedzili Lwów, relaksowali się w miejscowym Aqua Parku oraz poznali nowych kolegów i koleżanki z Ukrainy.

 Skład drużyny na turnieju: Dawid Pielach, Szymon Sikorski, Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Adam Korzybski, Marcin Sikorski, Sebastian Lubiński, Sebastian Czajkowski, Patryk Sitek, Dominik Sobczyński, Sebastian Wernicki, Paweł Goszczycki, Przemysław Turalski, Kamil Kłodarski, Jakub Więckiewicz, Mateusz Dudka.

 Gratulacje za ambicję, wolę walki i wspaniały sukces na arenie międzynarodowej!!!

M. Mikołajewski

15 czerwca 2011 r.

 MKS „Kryształ” Glinojeck w Mazowieckiej Lidze Juniorów Młodszych!!!

 „Narew” Ostrołęka – MKS „Kryształ” Glinojeck 0:2 (0:1)

MKS „Kryształ” Glinojeck – „Narew” Ostrołęka 0:1 (0:1)

Drużyna Trampkarzy „Kryształu” po barażowym dwumeczu z „Narwią” Ostrołęka została Mistrzem Ligi Okręgowej Trampkarzy Ciechanowsko – Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej i awansowała do Mazowieckiej Ligi Juniorów Młodszych.

Nasi piłkarze po niezwykle trudnym i emocjonującym dwumeczu okazali się skuteczniejsi i widać było, że są drużyną dojrzalszą i lepszą piłkarsko od rywali. W meczu rewanżowym rozgrywanym w Glinojecku, przy dopingu licznie przybyłej publiczności, chłopcy bronili dwubramkowej zaliczki z pierwszego meczu. W poczynaniach obu zespołów widać było trudy pierwszego meczu rozgrywanego dwa dni wcześniej. Pierwsza połowa przez większą część była wyrównana i brakowało w niej sytuacji podbramkowych. Na minutę przed zakończeniem tej części gry drużyna „Narwii” skutecznie rozegrała rzut rożny i zdobyła ładną bramkę po strzale głową jednego z napastników. Ta sytuacja podziałała mobilizująco na zawodników „Kryształu”, którzy w drugiej połowie zagrali dużo lepiej i stworzyli sobie kilka bardzo dobrych sytuacji do zdobycia bramek. Drużyna „Narwii” miała dużo szczęścia, że nie straciła żadnej bramki w tym meczu, gdyż piłka kilka razy zatrzymywała się na poprzeczce, bądź strzały zawodników gospodarzy były minimalnie niecelne.

Skład drużyny w meczu rewanżowym: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Adam Korzybski, Marcin Sikorski – Patryk Borkowski, Dominik Sobczyński, Sebastian Lubiński, Hubert Wanijas (78’ Paweł Goszczycki) - Sebastian Wernicki (52’ Konrad Winiecki), Przemysław Turalski (80’ Jakub Więckiewicz).

M. Mikołajewski

13 czerwca 2011 r.

„Narew” Ostrołęka - MKS „Kryształ” Glinojeck 0:2 (0:1)

Pierwszy z meczów barażowych decydujących o awansie do Mazowieckiej Ligi Juniorów Młodszych Trampkarze „Kryształu” rozgrywali z mistrzem grupy ostrołęckiej – drużyną „Narwii” Ostrołęka.

Nasi piłkarze mając świadomość o stawce spotkania przez cały mecz walczyli o każdy metr boiska. Przełożyło się to na dobrą grę całej drużyny i solidną zaliczkę przed meczem rewanżowym.

W początkowym okresie meczu gra była wyrównana, jednak wraz z upływem czasu drużyna „Kryształu” częściej stwarzała sytuacje podbramkowe. W 31’ po jednej ze składnych akcji naszej drużyny i podaniu od Przemka Turalskiego do Patryka Borkowskiego ten ostatni pięknym strzałem w długi róg bramki zdobył pierwszą bramkę dla naszego zespołu. Drugą bramkę zdobył w 65’ Dominik Sobczyński strzałem z dwudziestu pięciu metrów w „okienko” bramki przeciwnika (asystę przy tej bramce zaliczył Sebastian Lubiński).

Przez cały mecz bardzo solidnie prezentowała się nasza formacja defensywna, która skutecznie radziła sobie z napastnikami drużyny przeciwnej nie dopuszczając do utraty żadnej bramki.

Skład drużyny w meczu z „Narwią” Ostrołęka: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Adam Korzybski, Marcin Sikorski – Patryk Borkowski, Sebastian Czajkowski, Sebastian Lubiński, Dominik Sobczyński (80’ Paweł Goszczycki) - Sebastian Wernicki (78’ Hubert Wanijas), Przemysław Turalski (70’ Konrad Winiecki).

Strzelcy bramek dla „Kryształu”: Patryk Borkowski-31’, Dominik Sobczyński-65’.

Mecz rewanżowy z drużyną „Narwii” Ostrołęka rozegrany zostanie w środę – 15 czerwca o godz. 18.00 na stadionie w Glinojecku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!!!

Marek Mikołajewski

 

4 czerwca 2011 r.

 „Korona” Szydłowo - MKS „Kryształ” Glinojeck 1:2 (1:1)

W ostatniej XXII kolejce Ligi Okręgowej Trampkarzy drużyna „Kryształu” rozgrywała swój mecz na wyjeździe w Szydłowie. Mecz rozgrywany był na boisku o minimalnych dopuszczalnych wymiarach 90x45 metrów, co zawsze ułatwia bronienie, ponieważ łatwiej jest „zamurować” dostęp do własnej bramki. Taką taktykę przyjęli nasi przeciwnicy. Przez większą część spotkania cała drużyna „Korony” grała defensywnie utrudniając nam zdobywanie bramek. Na pierwsze trafienie czekaliśmy aż do 26’, kiedy to po podaniu od Sebastiana Czajkowskiego pięknym strzałem z dalszej odległości popisał się Dominik Sobczyński. Prowadzenie nieco uśpiło naszych piłkarzy i dwie minuty później po błędzie w defensywie i stracie piłki przez jednego z naszych obrońców przeciwnicy zdołali wyrównać. Przez kolejne minuty nasi zawodnicy atakowali bramkę rywala, lecz przeciwnicy skutecznie rozbijali ich akcje ofensywne. Przy zdobyciu zwycięskiej bramki pomogli nam przeciwnicy, którzy na 13 minut przed zakończeniem spotkania skierowali piłkę do własnej bramki po mocnym dośrodkowaniu w pole karne Sebastiana Czajkowskiego.

Po tym zwycięstwie drużyna „Kryształu” powiększyła swoją przewagę w tabeli do 6 punktów i bezsprzecznie wygrała rywalizację w grupie Ligi Okręgowej Trampkarzy (końcowa tabela rozgrywek już wkrótce). Nasi piłkarze rozegrali 22 spotkania z czego wygrali 20, zremisowali 1 i przegrali w 1 meczu.

W przyszłym tygodniu chłopcy staną przed szansą awansu do Mazowieckiej Ligi Juniorów Młodszych. Aby tego dokonać muszą wyjść zwycięsko z rywalizacji z mistrzem drugiej grupy Trampkarzy w naszym Okręgu – drużyną „Narwii” Ostrołęka. O awansie zadecydują dwa mecze barażowe – pierwszy odbędzie się na boisku w Ostrołęce w poniedziałek 13 czerwca o godz. 18.00, drugi na stadionie w Glinojecku (termin jeszcze nie jest ustalony).

 Skład drużyny w meczu z „Koroną” Szydłowo: Dawid Pielach – Patryk Borkowski, Patryk Kowalski, Patryk Sitek (41’ Piotr Długołęcki), Marcin Sikorski – Adam Korzybski, Hubert Wanijas (41’ Paweł Goszczycki), Sebastian Lubiński, Dominik Sobczyński - Sebastian Wernicki, Sebastian Czajkowski (69’ Jakub Więckiewicz).

Strzelcy bramek dla „Kryształu”: Dominik Sobczyński-26’; bramka samobójcza-67’. 

Marek Mikołajewski

1 czerwca 2011 r.

 „Opia” Opinogóra - MKS „Kryształ” Glinojeck 1:4 (1:2)

W XXI kolejce Ligi Okręgowej Trampkarzy drużyna „Kryształu” rozgrywała swój mecz na wyjeździe w Opinogórze. Nasi piłkarze mieli utrudnione zadanie, gdyż do meczu przystępowali po zmaganiach w Międzyszkolnych Igrzyskach Lekkoatletycznych. Jednak po raz kolejny chłopcy sprostali zadaniu i wygrali spotkanie 1:4. Pierwsza bramka padła w 20’, a jej autorem był Adam Korzybski, który wykorzystał  doskonałe podanie od Marcina Sikorskiego i ulokował piłkę w siatce rywali. Na 2:0 podwyższył Dominik Sobczyński w 26’ precyzyjnie strzelając w długi róg bramki. Przy tej bramce asystę zaliczył ponownie Marcin Sikorski. Tuż przed przerwą straciliśmy bramkę po indywidualnej akcji zawodnika drużyny przeciwnej. W drugiej części gry chłopcy dołożyli kolejne dwa trafienia. Trzecią bramkę dla naszej drużyny strzelił Adam Korzybski w 60’ po doskonałym dośrodkowaniu od Sebastiana Lubińskiego, a wynik meczu ustalił Dominik Sobczyński po indywidualnej akcji i skutecznym strzale w 65’ meczu.

Skład drużyny: Dawid Pielach (69’ Patryk Gosik) – Patryk Borkowski, Patryk Kowalski, Adam Korzybski (65’ Jakub Więckiewicz), Marcin Sikorski – Paweł Goszczycki (41’ Konrad Winiecki), Hubert Wanijas (41’ Patryk Sitek), Sebastian Lubiński, Dominik Sobczyński (69’ Kamil Kłodarski) - Sebastian Wernicki (65’ Patryk Pniewski), Sebastian Czajkowski.

Strzelcy bramek dla „Kryształu”: Adam Korzybski -2 (20’,60’), Dominik Sobczyński -2 (26’,65’). 

Marek Mikołajewski

 

28 maja 2011 r.

 „Victoria” Nowe Miasto - MKS „Kryształ” Glinojeck 1:5 (1:3)

 W XX kolejce rozgrywek Ligi Okręgowej Trampkarzy naszym przeciwnikiem była ostatnia drużyna w tabeli – „Victoria” Nowe Miasto. Nasi chłopcy odnieśli kolejne pewne zwycięstwo pokonując rywali 1:5. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek jesteśmy liderem i mamy 3 punkty przewagi nad MKS Ciechanów.

Najbliższy mecz naszej drużyny przeciwko drużynie „Opii” Opinogóra rozegrany zostanie na wyjeździe w najbliższą środę - 1 czerwca o godz. 17.00.

Skład drużyny: Dawid Pielach – Patryk Borkowski, Patryk Kowalski, Hubert Wanijas, Marcin Sikorski – Łukasz Załęcki, Sebastian Lubiński, Adam Korzybski (41’ Kamil Kłodarski), Dominik Sobczyński – Sebastian Czajkowski, Sebastian Wernicki.

Strzelcy bramek: Łukasz Załęcki-3 (8’,43’,57’), Sebastian Czajkowski (3’), Adam Korzybski (19’).

Marek Mikołajewski

 

20 maja 2011 r.

MKS „Kryształ” Glinojeck – „Orzyc” Chorzele 3:0 - walkower

W XIX kolejce Ligi Okręgowej Trampkarzy mieliśmy gościć na własnym stadionie drużynę „Orzyc” Chorzele. Jednak mecz nie został rozegrany w powodu nie stawienia się do rozegrania spotkania drużyny gości. Zgodnie z regulaminem w takiej sytuacji sędzia 15 minut po wyznaczonym czasie rozpoczęcia meczu odgwizduje walkower, a drużynie gotowej do rozegrania meczu przyznaje się zwycięstwo w rozmiarach 3:0. Następny mecz naszych piłkarzy rozegrany zostanie w najbliższą sobotę – 28 maja o godz. 11.00 przeciwko drużynie „Victorii” Nowe Miasto na wyjeździe.

Marek Mikołajewski

14 maja 2011 r.

MKS „Kryształ” Glinojeck – MKS Ciechanów 2:2 (0:0)

W XVIII kolejce Ligi Okręgowej Trampkarzy w meczu „na szczycie” padł remis 2:2. Z wyniku bardziej zadowolona powinna być drużyna gości, gdyż przewaga w tym spotkaniu należała do drużyny „Kryształu”. Od pierwszych minut nasi piłkarze byli częściej w posiadaniu piłki i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki (np. strzał w poprzeczkę Patryka Borkowskiego w 19’). Jednak linia defensywna przeciwnika w pierwszej połowie skutecznie broniła dostępu do własnej bramki. Jedyną groźną akcję w tej części gry piłkarze z Ciechanowa stworzyli sobie w 39’, lecz doskonałą interwencją popisał się Dawid Pielach broniąc w sytuacji „sam na sam”.

Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie piłkarze gości wykorzystali brak koncentracji w szeregach naszej drużyny i niespodziewanie objęli prowadzenie po strzale wykonanym z okolic chorągiewki rożnej. Podziałało to jak zimny prysznic na naszych zawodników i od tego momentu solidnie zaczęli odrabiać straty. Do wyrównania doprowadził w 57’ Przemek Turalski strzelając do bramki obok interweniującego bramkarza po doskonałym podaniu od Sebastiana Lubińskiego. Na prowadzenie wyszliśmy w 63’ po precyzyjnie wykonanym rzucie rożnym przez Łukasza Załęckiego, przedłużeniu piłki głową przez Sebastiana Lubińskiego i celnym strzale Patryka Borkowskiego. Gdy wszystko wskazywało na to, że drużyna „Kryształu” zdobędzie 3 punkty, przeciwnicy wykorzystali rozluźnienie w szeregach naszej defensywy i w 71’ zdobyli wyrównującą bramkę ustalając wynik meczu.

Następny mecz naszej drużyny przeciwko drużynie „Orzyc” Chorzele rozegrany zostanie na stadionie w Glinojecku w najbliższy piątek – 20 maja o godz. 17.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!!!

Skład drużyny: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Adam Korzybski (71’ Hubert Wanijas), Marcin Sikorski – Patryk Borkowski, Łukasz Załęcki, Sebastian Lubiński, Sebastian Czajkowski (54’ Dominik Sobczyński) - Sebastian Wernicki (79’ Paweł Goszczycki), Przemysław Turalski.

Strzelcy bramek dla „Kryształu”: Przemysław Turalski-57’, Patryk Borkowski-63’. 

Marek Mikołajewski

10 maja 2011 r.

„Tęcza” Ojrzeń - MKS „Kryształ” Glinojeck 1:4 (0:2)

W sobotnie przedpołudnie drużyna Trampkarzy „Kryształu” rozegrała mecz wyjazdowy przeciwko drużynie z czołówki tabeli Ligi Okręgowej – „Tęczy” Ojrzeń odnosząc zwycięstwo 1:4.

W początkowych minutach meczu było widać, że obie drużyny czują w stosunku do siebie duży respekt. W tej fazie meczu gra toczyła się głównie w środku pola, a drużyny stwarzały niewiele sytuacji podbramkowych. Stopniowo coraz częściej do głosu zaczęła dochodzić drużyna „Kryształu” co zaowocowało zdobyciem bramki w 28’ po precyzyjnym strzale z rzutu wolnego wykonywanym przez Sebastiana Lubińskiego. W ostatniej minucie pierwszej połowy doskonałe podanie z boku pola karnego od Patryka Borkowskiego na gola zamienił Przemek Turalski i nasza drużyna na przerwę schodziła z dwubramkowym prowadzeniem.

Po przerwie kolejne dwa trafienia dołożył Adam Korzybski (w 52 i 67 minucie gry). Obie bramki zostały zdobyte po strzałach ze znacznej odległości.

Drużyna gospodarzy honorową bramkę zdobyła w 69’ skutecznie rozgrywając rzut wolny sprzed naszego pola karnego.

W następnej kolejce rozegrany zostanie mecz pomiędzy dwiema najlepszymi drużynami w rozgrywkach LO Trampkarzy. Do Glinojecka przyjedzie wicelider rozgrywek - drużyna MKS Ciechanów. Mecz rozegrany zostanie w sobotę - 14 maja o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!!!

Skład drużyny: Dawid Pielach (74’ Patryk Gosik) – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Adam Korzybski (67’ Paweł Goszczycki), Marcin Sikorski (59’ Patryk Sitek) – Patryk Borkowski, Sebastian Lubiński, Sebastian Czajkowski (57’ Hubert Wanijas), Dominik Sobczyński (41’ Łukasz Załęcki) – Przemysław Turalski (73’ Jakub Więckiewicz), Sebastian Wernicki (70’ Mateusz Dudka).

Strzelcy bramek dla „Kryształu”: Adam Korzybski-2 (52’,67’), Sebastian Lubiński-28’, Przemysław Turalski-40’.

Marek Mikołajewski

 

 

30 kwietnia 2011 r.

MKS „Kryształ” Glinojeck – „Konopianka” Konopki 7:1 (4:0)

W XVI kolejce Ligi Okręgowej Trampkarzy gościliśmy na własnym stadionie drużynę „Konopiani” Konopki. Drużyna z Konopek jako jedyna w tym sezonie pozbawiła punktów naszą drużynę, wygrywając w I rundzie 4:3. Fakt ten podziałał mobilizująco na naszych piłkarzy, którzy wzięli srogi rewanż za jesienną porażkę wygrywając 7:1. Cała drużyna doskonale realizowała założenia taktyczne i przez całe spotkanie zdecydowanie dominowała na boisku. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Sebastian Lubiński w 17’ precyzyjnie wykonując rzut wolny. Kolejną bramkę w 28’ zdobył Sebastian Wernicki dobijając piłkę do bramki po obronionym strzale Sebastiana Lubińskiego. Na 3:0 podwyższył w 33’ Patryk Borkowski dobijając piłkę po strzale Sebastiana Wernickiego. Wynik pierwszej połowy ustalił w 40’ Przemysław Turalski strzelając piękną bramkę po dokładnym podaniu od Dominika Sobczyńskiego. W drugiej części meczu pomimo siedmiu zmian w składzie naszej drużyny obraz gry nie uległ zmianie. Drugie swoje trafienie w meczu w 43’ zaliczył Sebastian Lubiński po dynamicznej akcji i podaniu otrzymanym od Przemka Turalskiego. Szóstą bramkę zdobył w 68’ Mateusz Dudka strzelając do siatki obok bramkarza po dobrym podaniu od Sebastiana Lubińskiego. W 73’ na listę strzelców wpisał się Piotr Długołęcki strzelając celnie do bramki po bardzo dobrze wykonanym rzucie rożnym przez Sebastiana Lubińskiego. Goście honorową bramkę zdobyli w ostatniej minucie gry skutecznie wykonując rzut wolny.

Następny mecz naszej drużyny przeciwko drużynie „Tęczy” Ojrzeń rozegrany zostanie w najbliższą sobotę – 7 maja o godz. 10.00 na wyjeździe.

Skład drużyny: Dawid Pielach (69’ Szymon Sikorski) – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski (59’ Paweł Goszczycki), Adam Korzybski (54’ Konrad Winiecki), Marcin Sikorski (54’ Patryk Sitek) – Patryk Borkowski, Dominik Sobczyński (41’ Hubert Wanijas), Sebastian Lubiński, Sebastian Czajkowski (59’ Jakub Więckiewicz) - Sebastian Wernicki (62’ Mateusz Dudka), Przemysław Turalski.

Strzelcy bramek dla „Kryształu”: Sebastian Lubiński-2 (17’,43’), Sebastian Wernicki-28’, Patryk Borkowski-33’, Przemysław Turalski-40’, Mateusz Dudka-68’, Piotr Długołęcki-73’. 

Marek Mikołajewski

25 kwietnia 2011 r.

„Iskra” Krasne - MKS „Kryształ” Glinojeck 0:3 (0:1)

W Wielką Sobotę młodzi piłkarze „Kryształu” rozegrali wyjazdowe spotkanie pokonując 3:0 drużynę „Iskry” Krasne. Pomimo naszej przewagi na boisku stosunkowo długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. Dopiero w 35’ gry po indywidualnej akcji Patryka Borkowskiego udało się nam po raz pierwszy pokonać bramkarza gospodarzy. W drugiej połowie chłopcy dołożyli kolejne dwa trafienia. Na 2:0 w 66’ podwyższył Adam Korzybski strzelając obok interweniującego bramkarza, po doskonałym podaniu od Przemka Turalskiego. Wynik meczu ustalił na minutę przed końcem Konrad Winiecki dobijając piłkę do pustej bramki po składnej akcji Sebastiana Lubińskiego i Adama Korzybskiego. Na wyróżnienie zasługuje również cały blok defensywny, który skutecznie rozbijał ataki drużyny przeciwnej nie dopuszczając do utraty bramki.   

Kolejny mecz naszej drużyny przeciwko drużynie „Konopianki” Konopki rozegrany zostanie w najbliższą sobotę – 30 kwietnia o godz. 11.00 na stadionie w Glinojecku. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!!!

Skład drużyny: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Adam Korzybski (79’ Jakub Więckiewicz), Marcin Sikorski (72’ Patryk Sitek) – Patryk Borkowski, Dominik Sobczyński, Sebastian Lubiński, Sebastian Czajkowski (54’ Hubert Wanijas) - Sebastian Wernicki (69’ Konrad Winiecki), Przemysław Turalski (78’ Paweł Goszczycki).

Strzelcy bramek dla „Kryształu”: Patryk Borkowski-35’, Adam Korzybski-66’, Konrad Winiecki-79’.

Marek Mikołajewski

17 kwietnia 2011 r.

 MKS „Kryształ” Glinojeck – „Wieczfnianka” Wieczfnia 5:0 (3:0)

W XIV kolejce Ligi Okręgowej Trampkarzy gościliśmy na własnym stadionie drużynę „Wieczfnianki” Wieczfnia. Młodzi piłkarze „Kryształu” stanęli na wysokości zadania i postarali się o kolejne 3 punkty. Od początku do końca nasza drużyna kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku co przełożyło się na przekonywujące zwycięstwo 5:0.

Następny mecz naszej drużyny przeciwko drużynie „Iskry” Krasne rozegrany zostanie w najbliższą sobotę – 23 kwietnia o godz. 14.00 na wyjeździe.

Skład drużyny: Dawid Pielach (74’ Szymon Sikorski) – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Adam Korzybski (49’ Patryk Sitek), Marcin Sikorski (54’ Hubert Wanijas) – Patryk Borkowski (69’ Jakub Więckiewicz), Dominik Sobczyński (75’ Patryk Gosik), Sebastian Lubiński, Sebastian Czajkowski (62’ Konrad Winiecki) - Sebastian Wernicki, Przemysław Turalski (74’ Mateusz Dudka).

Strzelcy bramek dla „Kryształu”: Sebastian Wernicki-2 (32',39’), Sebastian Lubiński-3’k, Adam Korzybski-45’, Patryk Kowalski-79’.

Marek Mikołajewski

 

9 kwietnia 2011 r.

 GKS Strzegowo - MKS „Kryształ” Glinojeck 1:2 (0:1)

W sobotnie przedpołudnie drużyna Trampkarzy „Kryształu” rozegrała mecz wyjazdowy w Strzegowie odnosząc skromne zwycięstwo 1:2. W pierwszej części gry posiadaliśmy sporą przewagę, której jednak długo nie mogliśmy przełożyć na zdobycze bramkowe. Dopiero w 34’ sztuka ta udała się Sebastianowi Wernickiemu, który skutecznie dobił piłkę po obronionym przez bramkarza strzale Adama Korzybskiego. W drugiej części gry po jednej z nielicznych akcji ofensywnych drużyna za Strzegowa doprowadziła do wyrównania zdobywając bramkę w 61’. Na szczęście nasi piłkarze po stracie prowadzenia szybko się „pozbierali” i na cztery minuty przed końcem meczu zdobyli bramkę na wagę trzech punktów. Jej autorem był kolejny raz w tym spotkaniu Sebastian Wernicki, który w zamieszaniu podbramkowym skutecznie skierował piłkę do siatki po obronionych strzałach kolejno przez Patryka Borkowskiego i Sebastiana Lubińskiego.

Następny mecz naszej drużyny przeciwko drużynie „Wieczfnianki” Wieczfnia rozegrany zostanie na stadionie w Glinojecku w niedzielę - 17 kwietnia o godz. 13.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!!!

Skład drużyny: Dawid Pielach – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Hubert Wanijas, Marcin Sikorski – Patryk Borkowski, Sebastian Lubiński, Adam Korzybski (77’ Patryk Sitek), Dominik Sobczyński (80’ Paweł Goszczycki) – Sebastian Czajkowski (54’ Konrad Winiecki), Sebastian Wernicki.

Strzelec bramek dla „Kryształu”: Sebastian Wernicki-2 (34’,76’)

Marek Mikołajewski

3 kwietnia 2011 r.

Inauguracja rundy wiosennej sezonu 2010/2011

MKS „Kryształ” Glinojeck – „Sokół” Grudusk 6:0 (0:0)

W niedzielę drużyna piłkarzy naszego Gimnazjum rozegrała swój inauguracyjny mecz w rundzie wiosennej sezonu 2010/2011 w ramach rozgrywek Ligi Okręgowej Trampkarzy. Spotkanie rozegrane na naszym stadionie zakończyło się zwycięstwem „Kryształu” 6:0. Nasza drużyna dość długo nie mogła zdobyć bramki w tym meczu. Wynikało to z defensywnego ustawienia naszych przeciwników oraz z powodu silnie wiejącego wiatru     (w pierwszych 40 minutach graliśmy pod wiatr). W 50’ jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Adam Korzybski wykorzystując doskonałe dośrodkowanie od Sebastiana Lubińskiego. Od tego momentu grało nam się dużo łatwiej i chłopcy „dołożyli” kolejnych pięć bramek (wszyscy strzelcy poniżej) pewnie pokonując rywali.

Następny mecz naszej drużyny przeciwko drużynie GKS Strzegowo rozegrany zostanie na wyjeździe w Strzegowie w najbliższą sobotę - 9 kwietnia o godz. 10.00.

Skład drużyny: Dawid Pielach (69’ Szymon Sikorski) – Piotr Długołęcki, Patryk Kowalski, Łukasz Załęcki (69’ Jakub Więckiewicz), Marcin Sikorski – Patryk Borkowski (47’ Sebastian Wernicki), Sebastian Lubiński, Adam Korzybski (66’ Hubert Wanijas), Dominik Sobczyński (57’ Patryk Sitek) – Sebastian Czajkowski (63’ Konrad Winiecki), Przemysław Turalski (69’ Mateusz Dudka).

Strzelcy bramek: Adam Korzybski-2 (50’,62’); Sebastian Wernicki-2 (61’,73’); Łukasz Załęcki-2 (66’,69’).

 Marek Mikołajewski

27 marca 2011 r. 

MKS „Kryształ” Glinojeck – „Błękitni” Raciąż 4:1 (2:0)

Przygotowująca się do rundy wiosennej sezonu 2010/2011 drużyna naszych Trampkarzy rozegrała w niedzielę na własnym boisku mecz towarzyski z drużyną „Błękitnych” Raciąż. Przez całe spotkanie drużyną dominującą na boisku byli nasi piłkarze, którzy pokonali rywali występujących na co dzień w Mazowieckiej Lidze Trampkarzy 4:1.

Pierwszy mecz mistrzowski naszej drużyny w rundzie wiosennej rozegrany zostanie przeciwko drużynie „Sokoła” Grudusk w niedzielę - 3 kwietnia o godz. 12.00 na stadionie w Glinojecku. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!!!

Skład drużyny w meczu z „Błękitnymi”: Dawid Pielach – Patryk Kowalski, Patryk Borkowski, Marcin Sikorski, Hubert Wanijas – Sebastian Lubiński, Przemysław Turalski, Adam Korzybski, Łukasz Załęcki – Sebastian Czajkowski, Sebastian Wernicki oraz w II połowie grali: Patryk Sitek, Paweł Goszczycki, Konrad Winiecki.

Strzelcy bramek dla „Kryształu”: Łukasz Załęcki-29’, 47’k, 72’; Adam Korzybski-24’.

Tabela Ligi Okręgowej Trampkarzy po rundzie jesiennej sezonu 2010/2011

Miejsce

Drużyna

Mecze

Punkty

Bramki

1

MKS „KRYSZTAŁ” Glinojeck

11

30

47 - 8

2

MKS Ciechanów

11

27

67 - 14

3

LKS „TĘCZA” Ojrzeń

11

25

45 - 25

4

GKS Strzegowo

11

22

25 - 20

5

GKS „ KORONA” Szydłowo

11

18

22 - 29

6

KS „ISKRA” Krasne

11

15

24 - 33

7

KS „KONOPIANKA” Konopki

11

13

32 - 34

8

GLKS „WIECZFNIANKA” Wieczfnia

11

13

22 - 24

9

GKS „OPIA” Opinogóra

11

12

15 - 43

10

KS „ORZYC” Chorzele

11

7

13 - 34

11

GKS „SOKÓŁ” Grudusk

11

6

21 - 37

12

UKS „VICTORIA” Nowe Miasto

11

6

14 - 46

19 marca 2011 r.

ZKS „Wisła” Płock - MKS „Kryształ” Glinojeck 2:2 (0:2)

Przygotowująca się do rundy rewanżowej sezonu 2010/2011 drużyna naszych Trampkarzy rozegrała w sobotę mecz towarzyski w Płocku. Naszym przeciwnikiem byli piłkarze „Wisły” Płock występujący w Mazowieckiej Lidze Trampkarzy. Zarówno wynik remisowy 2:2 jak i poziom sportowy zaprezentowany przez naszych zawodników napawa optymizmem przed zbliżającą się inauguracją drugiej części rozgrywek.

Pierwszy mecz naszej drużyny w rundzie wiosennej rozegrany zostanie przeciwko drużynie „Sokoła” Grudusk w niedzielę - 3 kwietnia o godz. 12.00 na stadionie w Glinojecku. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!!!

Skład drużyny: Dawid Pielach – Patryk Kowalski, Piotr Długołęcki, Marcin Sikorski, Łukasz Załęcki – Sebastian Lubiński, Patryk Borkowski, Adam Korzybski, Dominik Sobczyński – Sebastian Czajkowski, Przemysław Turalski oraz w II połowie grali: Patryk Gosik, Patryk Sitek, Sebastian Wernicki, Hubert Wanijas, Paweł Goszczycki, Jakub Więckiewicz, Konrad Winiecki, Patryk Pniewski.

Strzelcy bramek dla „Kryształu”: Patryk Borkowski-13’, Sebastian Czajkowski-18’.

 

6 luty 2011 r.

III Miejsce w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa SKOK Wołomin w Warszawie

Drużyna Trampkarzy „Kryształu” niedzielę spędziła w Warszawie startując w silnie obsadzonym Turnieju Halowej Piłki Nożnej organizowanym przez GKP Targówek Warszawa. Nasi piłkarze wypadli bardzo dobrze plasując się na III miejscu. Oprócz okazałego Pucharu, Który wręczał Przewodniczący Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Pan Zdzisław Łazarczyk do Glinojecka przywieźliśmy również nagrodę indywidualną dla najlepszego bramkarza turnieju - Dawida Pielacha.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

 1. „Unia” Warszawa

 2. „Huragan” Wołomin

 3. „Kryształ” Glinojeck

 4. „Victoria” Sulejówek

 5. „Varsovia” Warszawa

 6. „Marcovia” Marki

 7. „Pogoń” Siedlce

 8. GKP „Targówek” Warszawa

 9. KS Raszyn

 10. „Huragan” II Wołomin

 11. „Wicher” Kobyłka

 12. „Wysocki” Warka

Skład drużyny: Dawid Pielach, Szymon Sikorski – Piotr Długołęcki, Przemysław Turalski, Łukasz Załęcki, Patryk Kowalski, Patryk Borkowski, Marcin Sikorski, Sebastian Czajkowski, Patryk Sitek, Hubert Wanijas, Jakub Więckiewicz.

Marek Mikołajewski

29 stycznia 2011 r.

Turniej Mazowieckiej Ligi Siatkarskiej Młodziczek

Dziewczęta z klas sportowych, grające pierwszy sezon w ww. rozgrywkach, dziś były gospodarzem turnieju siatkarskiego, który rozpoczął sie o godz. 9:00, a zakończył około 19:00. W zawodach wzięło udział 5 drużyn z województwa mazowieckiego. Niestety, nasze dziewczęta mimo bardzo walecznej postawy nie zdołały pokonać żadnego z przeciwników, choć w toczonych czterech bojach widać było wyraźny postęp z meczu na mecz. Gdy tylko odchodził stres i nerwy udawało sie trzymać na wodzy, gra zaczynała się kleić; z drużynami z I-szej trójki udało się nawet uzyskać dwukrotnie wynik setowy 26:24. Wydaje się, że w kolejnych turniejach powinno być już zupełnie nieźle, czekamy więc na pierwsze zwycięstwa.

Na uznanie zasługuje organizacja zawodów w Glinojecku, podczas których zawodniczki walczyły nie tylko o ligowe punkty, lecz także o puchar Burmistrza Miasta i Gminy. Na zakończenie imprezy pan Burmistrz jako patron turnieju wręczył bowiem 3 puchary drużynom uzyskującym największą liczbę punktów.

Dziękujemy więc fundatorowi nagród, organizatorom (nauczycielom WF-u pod kierunkiem pana L. Burszewskiego), sędziom, opiekunom i uczestniczkom imprezy za sprawny jej przebieg.

A oto wynik klasyfikacji końcowej:

1. miejsce - "Trójka" Kobyłka

2. miejsce - "Jedynka" Kozienice

3. miejsce - "Ósemka" Pruszków

4. miejsce - "BETA" Błonie

5. miejsce - Gimnazjum Glinojeck

Niżej skromna galeria, którą prawdopodobnie uda się uzupełnić fotkami z ceremonii zakończenia. (3.II.2011) I udało się ;)