Temat: Edukacyjny projekt gimnazjalny.

Regulamin projektów

Tematy projektów w roku szk. 2017/2018

Karta projektu - wypełnianie ręczne

Karta projektu - wypełnianie elektroniczne

Przykładowe wyniki prac grup projektowych

w roku szkolnym 2015/2016

22 czerwca 2016

1. Kuchnia Brytyjska – why not? Opracowanie książki kucharskiej.

2. New York – (nie)znany? Miejsca, które warto odwiedzić.

20 czerwca 2016

Nasza szkoła w procentach.

15 czerwca 2016

Ropa naftowa, czyli czarne złoto.

w roku szkolnym 2013/2014

16 czerwca 2014

Problem młodzieży XXI wieku.

W poniedziałek w czasie 5. lekcji grupa projektowa z klasy IIc pod kierunkiem pani Anety Adamskiej-Borek zaprezentowała krótką prezentację klasom: Ia i IIc, pokazującą wpływ gier kopmuterowych na człowieka. Oto materiały z prezentacji projektu: pokaz, galeria kilku fotek oraz scenariusz prezentacji tematu.

 

12 czerwca 2014

Kontrowersje współczesnego świata dotyczące życia i śmierci.

Temat projektu zrealizowany przez grupę uczniów klasy 2D pod kierunkiem pani Joanny Turalskiej zaprezentowano w dniu dzisiejszym klasom: 2D oraz 3A. Tę trudną problematykę przedstawiono w postaci wyników przeprowadzonej na terenie szkoły ankiety, własnych przemyśleń grupy projektowej, a całość wsparta została poezją, muzyką oraz filmem.

Melancholijny nastrój na zakończenie prezentacji został zastąpiony znaczną poprawą humoru wykonawców oraz słuchaczy, gdy ci pierwsi zaprosili wszystkich do stołu z wybornym ciastem oraz pyszną sałatką warzywną.

Niektóre materiały z prezentacji możecie obejrzeć tutaj:

 

 

13 czerwca 2014

Nasza gmina jest piękna – cz.2. bardzo smaczna.

Witajcie! To znowu my, czyli projektowicze – turyści. 7 czerwca odbyliśmy kolejną wyprawę. Tym razem naszym celem był Las Ościsłowski. Dojechaliśmy tam okrężną drogą. Nasza trasa tym razem wykroczyła poza teren gminy Glinojeck. Wiodła bowiem także przez miejscowości znajdujące się w gminie Strzegowo i gminie Glinojeck. Przejechaliśmy przez: Żeleźnię, Giżyn, Budy Giżyńskie, Budy Wolińskie, Wólkę Rydzewską, Rydzewo, Sulerzyż, Ościsłowo, Dukt, Krusz i Juliszewo. W Sulerzyżu trafiliśmy na uroczystość bierzmowania, dlatego kościół sfotografowaliśmy tylko z zewnątrz. Natomiast w Lesie Ościsłowskim udaliśmy się na mogiły Polaków zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej. Ofiary masowych mordów uczciliśmy chwilą ciszy i zapaleniem znicza. Następnie pojechaliśmy do urokliwego miejsca, w którym można rozpalić ognisko. Jakież było nasze zaskoczenie, gdy zobaczyliśmy płonący już ogień i krzątających przy nim Pana Dyrektora Boniewskiego i naszego kolegę Tomka Kowalskiego. Potem zaczęło się to na co czekaliśmy, czyli pieczenie kiełbasek i wielkie obżarstwo. Kto nie był niech zazdrości.

2 czerwca 2014

Nasza gmina jest piękna.

W sobotę 17 maja oraz tydzień później grupa uczniów z klas IId i IIc wybrała się na wycieczki rowerowe po terenie gminy Glinojeck. Wycieczki te odbyły się w ramach grup realizujących dwa projekty. Grupa „dowodzona” przez p. M. Robakiewcza (M. Śliwiński, P. Mysiakowski, D.Milewski, A. Szymańczyk, K. Grzymkowski) realizuje projekt „Cuda naszej gminy”, a grupa z p. K. Turalskim na czele próbuje przejechać „Rowerem przez gminę Glinojeck”. Nic więc dziwnego, że obie ekipy połączyły siły i wspólnie w miłej atmosferze spędzają soboty, łącząc wysiłek fizyczny z poznawaniem najbliższej okolicy i jej turystycznych walorów.

Pierwsza z wycieczek wiodła z Glinojecka do Malużyna wzdłuż doliny Wkry. Oprócz Malużyna odwiedziliśmy następujące miejscowości: Wkrę, Luszewo, Strzeszewo, Ogonowo, Płaciszewo, Garwarz Stary. Natomiast druga zawiodła nas do Woli Młockiej, a następnie przez duży kompleks leśny do Faustynowa. Przejechaliśmy również przez: Nowy Garwarz, Zalesie, Śródborze, Lipiny i Wólkę Garwarską.

W trakcie wycieczek okazało się, że wielu z uczestników w niektórych miejscach, a nawet miejscowościach naszej gminy było po raz pierwszy. Byliśmy zaskoczeni pięknem przyrody, jak również tym, że w naszej małej ojczyźnie osiedlają się nowi ludzie doceniający jej piękno. Będziemy kontynuowali nasze sobotnie wypady, do czego zachęcamy także Was. A oto fotograficzny plon naszych pierwszych eskapad.

Materiały zamieścił - Tomasz Kowalski

Materiały pomocnicze dla: